Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Apelsin, viss ir jauki ko uzdrukaji un saprotami. Vakardien iesaistijos saruna, jo uzskatiju, ka daddy, manuprat, nepareizi uzsvera ieksejas tirdzniecibas mazsvarigumu(citiem vardiem).
Es neviena teikuma nenoliedzu eksporta nepieciesamibu ka ari tas ieguvumus. Tik saku, ka ekonomikas speks ir ieksejais tirgus, ja tas ir vajs par eksportu vari nesapnot jeb sarezgiti to izsapnjot bez areja finansejuma piesaistes.
Man tads viedoklis ir radies no savas lidzsinejas pieredzes. Ja man vajag buvniecibu, nav kvalitativu buvnieku. Ja man vajag darba speka nav tada vai ari nav pa kabatai. Ja man sarazoto produkciju vajag realizet vieteja tirgu un domaju par attistibu (eksports) tad man ir nepieciesami ienakumi, bet lai tie butu vajaga specigu ieksejo tirgu (isakais un vienkarsakais cels). Par ko ari es runaju. Manuprat, ir mulkigi nodalit svarigumu vienam tirgum un izcelt otru, ja vinjas ir savstarpeji saistitas.
Diskusiju ar so beidzu.
13.marts 2018, 13:53 | links
 
Bet tikmēr tepat pie mums, politisko lēmumu sekas, kā urlēns saka : iešāvuši paši sev kārējo reizi kājā !
https://www.diena.lv/raksts/latvija/riga/iesniegts-pieteikums-atzit-_rigas-kugu-buvetavu_-par-maksatnespejigu-14193126
13.marts 2018, 13:42 | links
 
Putins kārtejo reizi iešāvis sev kājā,nez kurā reize jau šitā ir???http://www.bbc.com/russian/news-43381715?SThisFB

uldens2, 13.marts 2018, 12:53

Tas jau tikai tevi uztrauc !
:DDDDD
KAs jauns pa REN tv ?
13.marts 2018, 13:33 | links
 
Putins kārtejo reizi iešāvis sev kājā,nez kurā reize jau šitā ir???http://www.bbc.com/russian/news-43381715?SThisFB
13.marts 2018, 12:53 | links
 
Un??? Vēl samērā mierīgs paziņojums, ja ņem vērā, ka viena debila valsts jau otro reizi pielieto ķīmiskos ieročus svešas valsts teritorijā.

Vigulis, 13.marts 2018, 09:40
nemaz nesāc ar to vateni diskutēt,tur tai kastrolī pelēkas vielas nav vispār:DDD

uldens2, 13.marts 2018, 09:43

Teica vatenis, kurš e visus ,,baro,, ar ru neta drazu !
:DDDDD
13.marts 2018, 12:15 | links
 
Un??? Vēl samērā mierīgs paziņojums, ja ņem vērā, ka viena debila valsts jau otro reizi pielieto ķīmiskos ieročus svešas valsts teritorijā.

Vigulis, 13.marts 2018, 09:40


Tev ir pierādījumi vai tas no tās pašas propagandas - IESPĒJAMS !!!?
:))))
Un ja izlasiji viena nianse pat tur nebija ,,notušēa,, gāze no padomju laikiem, tātad tā bija tās valsts atbildība, bet nez kāpēc pieprasa atbildību no esošās Krievijas. Tas būtu tas pats, kas tagad Vācijai pieteik pretenzijas par kodolieroču izstrādi !
:DDDDDD
13.marts 2018, 12:14 | links
 
Viss tas, par ko šeit karstas debates ir koncentrēti izlasāms ja 1800 gados K.Marksa un F.Engelsa kapitālisma ekonomikas pētījumā, grāmatā ''Kapitāls".
Nejaukt ar Ļeņinu, tas tad vēl nebija pat piedzimis.
Nav jēgas mēģināt šeit izdebatēt to, kas jau sen ir izpētīts un aprakstīts. Un vēl censties netā pārrakstīt šo biezo grāmatu.
Daudziem šo pētījumu vajadzētu izlasīt, tad, iespējams, paši labāk saprastu kā un kas šajā kapitālisma ekonomikā notiek un paši varētu pieņemt sakarīgus, uz attīstību vērstus lēmumus.
Diemžēl jāsecina, ka daudzi joprojām nezina neko pat par pamatiem, uz kuriem šis kapitālisms ir būvēts.
Un arī es nebūšu tas, kurš mēģinās kādus pārliecināt par mācīšanās nepieciešamību.
Arī partiju dibināt netaisos, jo esmu jau sapratis, ka tos, kuri paši nezin neko par to, ko viņi nezin, pārliecināt par kaut ko zināmu un jēdzīgu - vismaz man nebūs iespējams.
13.marts 2018, 11:35 | links
 
mjuniors [13.03.18]: Apelsin vai pardodot tris vistas tev vai tomer "eksportejot" uz vaciju sanemu to pasu summu esam ieguveji? Ja es to nopelnito naudu iztereju igaunija copejot zivis un piekopju c&r un neatvedu nevienu fish uz lv. Vai tomer pardodu tev un tu to vistu aped vai veel labak pavairo. Ja es aizvedu uz vaciju tev ne vistas ne naudas.. Atslega taja par darijumu jamaksa nodoklis.
Mjunior, dziivojot ciemaa un viens otram tirgojot vistas un citas padariishanas, ciems bagaataaks nepaliks. Nauda ciemaa buus tik daudz cik taas ir. Labklaajiiba starp ciema iedziivotaajiem mainiisies, njemot veeraa apsviediibu un citus apstaakljus. Un veel, ja pirksi kombikormu, vaislu un elektriibu no kaiminjciema, kirdik buus aatri. Uz kaiminjciemu tirgot vistas arii vajadzees vai arii aiznjemties naudu ciema bankaa, kas arii kaut kur aiznjemaas.
Tirgot uz kaiminjciemu ir laikam vieniigaa alternatiiva.
13.marts 2018, 10:42 | links
 
Būtībā, pareizi,lai dzīvo savā spainī. Labošos.
13.marts 2018, 10:01 | links
 
Un??? Vēl samērā mierīgs paziņojums, ja ņem vērā, ka viena debila valsts jau otro reizi pielieto ķīmiskos ieročus svešas valsts teritorijā.

Vigulis, 13.marts 2018, 09:40

nemaz nesāc ar to vateni diskutēt,tur tai kastrolī pelēkas vielas nav vispār:DDD
13.marts 2018, 09:43 | links
 
Un??? Vēl samērā mierīgs paziņojums, ja ņem vērā, ka viena debila valsts jau otro reizi pielieto ķīmiskos ieročus svešas valsts teritorijā.
13.marts 2018, 09:40 | links
 
Tikmēr kārtējie skaļie paziņojumi kuri balstās uz vienu vārdu - IESPĒJAMS.
:DDD
Aceros pirms laika arī kampaņa ap iespējams uzbruks, iespējams ietekmēja vēlēšanas, iespējams sabruks..... jauns vārdiņš smazeņu kompostrēšanai!
http://m.tvnet.lv/zinas/arvalstis/777451-ari_asv_uzskata_ka_par_skripala_saindesanu_varetu_but_atbildiga_krievija
13.marts 2018, 09:11 | links
 
https://youtu.be/mfKPYnsVESo
13.marts 2018, 09:06 | links
 
Ekonomiku studējis neesmu, bet dadyy_i teorijā gali neklapē. Ideālajā variantā lai visas valstis kļūtu bagātākas visām valstīm ir jābūt pozitīvai ārējai bilancei?

AndrisABC, 12.marts 2018, 22:32


Andri, VISAS valstis nevar kļūt bagātas - tas ir topiks, ko sauc POLIT ekonomiju :) un tur ir jēdzieni kolonija un metropole, koloniālie kari utt.

Junior - zelta segums naudai izbeidzās jau 1971. gadā. Tagad visu nosaka uzticība konkrētai valūtai, kā tās valsts prezidents uzvedās utt. Tajā brīdī arī sākās piramīda ar ārējiem parādiem.

Guntars pareizi saka, ka šobrīd visi visiem ir parādā, piramīda nav sabrukusi dēļ naftas dolāriem un vēl šādām tādām neglītām lietiņām, bet kā tas beigsies, to neviens nezina, bet visi varianti ir slikti - globāls karš, zelta miljards utt...
13.marts 2018, 09:00 | links
 
Pirma kluda ka koncentrejas uz naudu.. Un runa par to, bet nekoncentrejas uz darijumu. Ja paskatamies uz pasauli., tad tagad ir virtualas pasaules bums, kas pelna vairak kaa naftinieki utt. Tapec ka ir pieprasijums, bet tas ir parejos.. Bitkoini, datorspeles, facebuki, amazones, majaslapas.
Bitkoini pamata bums ari ir tiesi uz tadu pat domasanas modeli, ka brunol man piedavaja nauda. Neizpratne no ka kaa tad rodas taa nauda.. Ja naudu mes apzimetu bultinas izskata, tad to varbut butu vieglak izparst kaa plust ta nauda.. Cik ilgi un kados virzienos.
Par cilveka uzvedibas modeliem ir uzdrukatas gramatas un mes visi esam paredzami. Pat apmeklejums cl. Lv ir viens no modeliem kaa esam uzkerti un pieradinati, jeb atkariba.. Un kapec tadi docenti netiek dzesti utt.. :).
13.marts 2018, 01:24 | links
 
13.marts 2018, 00:48 | links
 
Iepriekseja komentara pazuda zimes lielaks mazaks. Domaju esat pietiekami gudri lai to saprastu.
13.marts 2018, 00:40 | links
 
uldens2 [13.03.18]: nē,sievai jaiet pie kaimiņa Andra un janodarbojas ar seksu par naudu,sanāks trauku mazgajamā mašina un sievai bus laiks pieskatit sikos,vīram vispār nekas nebus jadara win,win,win
Juutu ka tu varetu iet ari par starpnieku, jeb sutineri.. ;}
13.marts 2018, 00:36 | links
 
Ekonomikas pamati ir pieprasijums=piedavajumu. Pieprasijums|piedavajums cenas augsa pika mazak.
Ka mes to izjutam? Ar ekonomikas konkurenci jebsu razosanas kapumu. Pieprasijums un musu pasu veelmes aug straujak neka mes pasi nopelnam jeb sarazojam. Eksports ir tikai parprodukcijas realuzacija. Eksporta pa lielam mes esam ar zemu pievienoto vertibu produktu tapec cena viemer ir veel zemaka neka vieteja tirgu.. Nav tas tik vienkarsi ka noblauties eksports.. Razot vajag.. Un tad tik runat.. Pagaidam lv parprodukciju reti kur redzu..
13.marts 2018, 00:35 | links
 
nē,sievai jaiet pie kaimiņa Andra un janodarbojas ar seksu par naudu,sanāks trauku mazgajamā mašina un sievai bus laiks pieskatit sikos,vīram vispār nekas nebus jadara win,win,win
13.marts 2018, 00:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager