Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Daddy, kaut kaa isti neiebraucu. Manuprat tiesi ekonomika ar ieksejo pirktspeju tiesi sprecigaka. Teiksim ka kinai arejais tirgus pat isti nav vajadzigs. Protams ieksejam tirgum ari ir jarazo, lai vinja spetu augt. Tapec domaju te ta nevar isti nodalit eksports ir tikai ok..
12.marts 2018, 16:20 | links
 
nu bet mums tā reāli ir vienīgā izeja - maksimāli ātri griezt pīki pa rinķi iekšzemē, no Jankas Pēterim, no Pētera Koļam, no Koļas Vovkam, no Vovkas atpakaļ Jankam. Pa vidu visi kaut ko nopērk, patērē, ģenerē PVN, baro viens otru.

zaraza, 12.marts 2018, 13:25


Guntar, tie ir ekonomistu dziļākie maldi, saukti par naudas reizinātāju. Vikipēdijā var par to palasīt sīkāk... jā, tā strādā, vai spiestas strādāt visu valstu monetārās sistēmas... bet patiesībā tā ir finanšu piramīda.

Es varu Tev, Tu vari man kaut 100x dienā naudu dzenāt, skaitīsies baigais apgrieziens, bet ne Tev, ne man, ne LV no tā naudas vairāk nepaliks... :) Lai uzlabotos labklājība ir no ārpuses naudiņa jāiedabū sistēmā, caur pozitīvu tirdzniecības bilanci. Vai arī jābūt ļoti viltīgiem un jādzīvo uz parāda :)

LV tirdzniecības bilance ir -2.6 miljardi gadā, tb -1500 eur gadā uz katru iedzīvotāju, bet vācijā otrādi apmēram +3500 eiro katram, katru gadu...
12.marts 2018, 14:46 | links
 
Tāds kā Docents ir iestrēdzis laiktelpā. Kā var nesaprast ka tieši uzņēmēji ir darba devēji-tātad tieši viņi ir tie kas BARO valsti. Valsts - ierēdniecība,valdība,medicīna,izglītība,armija , infrastruktūra ,visādi nelaimes gadījumi (atbalsts) utt. 1917 gadā aunu baram pateica ka buržuji(mūsdienās uzņēmēji) vainīgi pie visām pasaules bēdām un tie maurojot sačakarēja uz ilgiem gadu desmitiem savu valsti un parāva vēl kaimiņus ar līdz. Cits jautājums ir kā R teica cik var pēc sirdsapziņas sasiet kopā patriotismu ar nodokļu maksāšanu. Rokas nolaižas maksāt kad ieslēdz ziņas un dzirdi ka viss ceļu budžets kārtējo reizi nopiz..īts vai kārtējā alga medmāsām kaut kur noshēmota vai mūsu tēviem un mātēm pietrūkst nieka pārdesmit ļimoni lai cilvēcīgi pensijā padzīvotu. Viens purns nozog tik daudz lai senči varētu mierīgi saņemt smuku pensiju līdz mūža galam . Un te nu atduramies pret tiem kam mēs maksājam nodokļus un tad Tu kas rubī diennaktīm lai nodrošinātu nākotni bērniem sāc domāt nakuja jāmaksā ja to atkal nozags ,apdalīs ... Paldies dievam beidzot amerikāņi ir ķērušies klāt lai sakārtotu kaut ko mūsu bandītiskajā sistēmā.
12.marts 2018, 13:43 | links
 
Vispār pat ēnu ekonomika ir vajadzīga. Tikai jābūt līdzsvaram, lai spēj uzturēt nepieciešamo valsts struktūru kā arī uzturētu veselīgu konkurenci.
12.marts 2018, 13:36 | links
 
Zaraza
Zini, arī nodokļos nenomaksātā nauda atgriežas ekonomikā, tikai no personiskā maciņa !:)) Un savs maciņš ir tuvāks, mīļāks un caurskatāmāks;))
Var jau spriedelēt par nodokļu godīgu nomaksu, bet sksidrs ir viens- tie lielīgākie maksātāji ir tie, kas nu nekādi nevar no tiem izvairīties. Ja cilvēkam paveras dialemma, kur likt pāris it kā nodokļiem paredzētos tūkstošus, viņš noteikti izvēlēsies savu maciņu, nevis mistisku valsts kasi, no kuras hvz vai vispār kas atnāks atpakaļ.

raihs, 12.marts 2018, 13:18


Es jau to pašu saku. Vienkārši jebkurā valstī ir sava nerakstīta robeža, kas obligāti jāmaksā, lai tev dzīvot ļautu, jāmaksā tāpēc ka tu esi, patīk vai nepatīk. A kas ar to tālāk notiek jēdzīgs vai nejēdzīgs, pa lielam man perpendikulāri, foršāk gan, ja tik tā nāk atpakaļ LV nevis aizplūst uz Kaimanu salām.
12.marts 2018, 13:28 | links
 
Tas, ka mēs te iekšienē viens otram piķi atņemam un pārdalam un apēdam, mums nekādu laimi neatnesīs...

daddy_j, 12.marts 2018, 11:34


nu bet mums tā reāli ir vienīgā izeja - maksimāli ātri griezt pīki pa rinķi iekšzemē, no Jankas Pēterim, no Pētera Koļam, no Koļas Vovkam, no Vovkas atpakaļ Jankam. Pa vidu visi kaut ko nopērk, patērē, ģenerē PVN, baro viens otru. Vāveres ritenis, bet maza un ātra ekonomika arī tā var strādāt, plus tāpat neizbēgami pa vidu gadīsies celmlauži, kas kaut ko uzražos, eksportēs, uzcels un radīs pievienoto vērtību, ienāks kaut kāda citu valstu nauda, hotj balta , hotj mella, hotj rozā ar baltiem zilonīšiem, no tās arī kāds kaut kādu nieciņu ieraus nāsīs. Un tā pa rinķi. Lielākais druads mums ir naudas aprites lēnums un stagnācija.
12.marts 2018, 13:25 | links
 
Zaraza
Zini, arī nodokļos nenomaksātā nauda atgriežas ekonomikā, tikai no personiskā maciņa !:)) Un savs maciņš ir tuvāks, mīļāks un caurskatāmāks;))
Var jau spriedelēt par nodokļu godīgu nomaksu, bet sksidrs ir viens- tie lielīgākie maksātāji ir tie, kas nu nekādi nevar no tiem izvairīties. Ja cilvēkam paveras dialemma, kur likt pāris it kā nodokļiem paredzētos tūkstošus, viņš noteikti izvēlēsies savu maciņu, nevis mistisku valsts kasi, no kuras hvz vai vispār kas atnāks atpakaļ.
12.marts 2018, 13:18 | links
 
filozofē... nauda gadiem plūst ārā dēļ tā, ka nespējam neko derīgu saražot un pārdot...

Paskaties LV ārējās tirdzniecības bilanci 2017.g. - uz importu esam iztērējuši 2.6 miljardus vairāk nekā eksportējuši http://www.csb.gov.lv/category/notikumi/notikumi/preses-zinojumi/areja-tirdznieciba

Tas, ka mēs te iekšienē viens otram piķi atņemam un pārdalam un apēdam, mums nekādu laimi neatnesīs...
12.marts 2018, 11:34 | links
 
Nav nekāds "ne vella"!
Ja es redzu, ka nodokļu nauda aiziet dubultajās tāmēs par sūdīgiem ceļiem, ja brūk neuzcelta slimnīca,par kuru atkatos samaksāts dubultā, ja airBaltic pārmaksā par draņķīgiem bombardieriem, kuri gļuko vienā laidā(pats nupat dabūju piedzīvot), ja par manu NĪN tiek iepirkts nanoūdens,+ tūkstošiem citu piemēru, tad ar to sajūtu par nodokļu apzinātu nomaksu ir, kā ir...

raihs, 12.marts 2018, 09:38


Es gan uz to lietu skatos filosofiski...
Nodokļus maksāt, protams, nepatīk nevienam, taču ir kaut kāda robeža un tie jāmaksā, vienkārši lai tev dzīvot ļautu. Nu rekets un rekets, tā ir bijis visur un vienmēr, tikai viduslaikos uzbruka sirotāji vai paša suverēns un periodiski ar varu atņēma visu ko varēja atņemt, tagad zem tā likumi uzrakstīti un process "civilizētāks" pa ceļam galvas necērt, mājas nededzina un sievas/meitas neizvaro.

A kur tā nauda aiziet pilnīgi vienalga, vai sūdīgās vai labās lietās (labās, protams labāk), jebkuŗa gadījuma pat ja to brutāli nozog un sapiļī, tāpat tā atgriežas ekonomikā, par to pērk lietas un pakalpojumus, tāpat rodas PVN utt. Pati sliktākā ir lielā korupcija, jo tur lielo naudu "ievilkto" aizpludina prom no Latvijas, a sīkā tāpat paliek Latvijā kāda kabatā un tiek tērēta.
12.marts 2018, 11:13 | links
 
Docent piedod, bet nevar īsti saprast ko tu tur murgo. Ir pēdējais laiks doties pie ārsta.

Piebilde: :DDDD :)))))
12.marts 2018, 11:04 | links
 
Nav nekāds "ne vella"!
Ja es redzu, ka nodokļu nauda aiziet dubultajās tāmēs par sūdīgiem ceļiem, ja brūk neuzcelta slimnīca,par kuru atkatos samaksāts dubultā, ja airBaltic pārmaksā par draņķīgiem bombardieriem, kuri gļuko vienā laidā(pats nupat dabūju piedzīvot), ja par manu NĪN tiek iepirkts nanoūdens,+ tūkstošiem citu piemēru, tad ar to sajūtu par nodokļu apzinātu nomaksu ir, kā ir...
12.marts 2018, 09:38 | links
 
raihs [12.03.18]: Docents [0:09]: Docent, nesatraucies, ar manas firmas nomaksātajiem nodokļiem mēnesī tiek maksāti mazturīgo pabalsti vismaz pārdesmit tādiem liekēžiem kā tu, kas caurām dienām sēž netā un troļļo par briesmīgo dzīvi Latvijā...
Ak jā, piemirsu :DDDD

raihs, 11.marts 2018, 23:18
Sāksim ar to, ka nesēžu caurām dienām. Otrkārt es nesatraucos, bet jautāju. Tā kā apgalvoji ka visus nodokļus maksā un es jau tev toreiz jautāju vai tiešām visus uz ko ,,beigtās zivs,, sindroms ieslēdzās !
:DDDD
Treškārt par mani neko urla tu nemaksā, guli mierīgi kamēr kāds godīgs VID darbinieks neparakņāsies tavā ,,mēslainē,, ! Patriots lv īsenais.
:)Paanalizēsim šo lietu filzofiski. Vai nodokļu nomaksa jāsasaista ar patriotismu? Personiski es pazīstu dažus cilvēkus, kuri bez domāšanas dotos karā, ja vajadzētu(pat plintes mežā norakuši), bet nodokļus nemaksā ne vella. Tādēļ, ka netic to lietderīgai izmantošanai! Ceru, ka nav jāpiemin piemēri, ne? Un te nav nekādas saistības ar patriotismu vai tā neesamību! Personiski es neesmu nekāds dižais LV patriots, vienkārši es objektībvi skatos uz situāciju valstī, un uzskatu, ka te ir daudz labāk, nekā tādi ... kā tu to krāso! Tas arī viss!
Redz draudziņ, ne vella!
:DDDD
Jo kas veido valsts drošību, labklājību un attīstību - nodokļi.
Un ja centies tos nemaksāt , filozofējot ka arī citi tā nedara tātad atbalsti to visu bardaku , kas te notiek.
Un par to karošanu laikam statisktiku neesi skatijies, cik valsts pilsoņi pēc 30mit ir gatavi ,, ar ieročiem rokās ,, doties pretī ienaidniekam. Tas ka arī tu to te apgalvoji, nemaz nenozīmē ka to darīsi . :))) Jau toreiz tev veicu : paņem lāzereni vai peinboleni un paskraidi kaut 15 min pa mežu, paliekot ,, dzīvam,,.
:DDDD
12.marts 2018, 09:00 | links
 
MartinsSi [12.03.18]: Docents [0:15]: Kas tad nu, atkal aptaisījies, piemetusies kārtējā caurejas lēkme.
Vēl reiz tevi ar purnu paša sūdos iemērkt?Tātad atkal bezdarbniekos uz pabalsta? :(

PS. :))) :DDD
Jà šis ir reāls P.s taviem kàrtèjiem šizofrènijas murgiem:
Kam: MartinsSi
Bāba un klauns!
Tu pat nepamaniji, ka TU man piepisies!?
;DDDDD

>> [MartinsSi, 07.03.2018 06:35] Atpisies vienreiz no manis Luter.
>>>> [Docents, 06.03.2018 22:21] MartinsSi [17:51]: Luters viņš tak tev kā izšāva, tā tu biji gar zemi. :D vai tad tā nebija?

>>>>>[Docents, 05.03.2018 21:15] Tu atbildi pēc būtības no
kurienes tādus murgus ķer?
Tu centies tā savu savu stulbumu kompensēt?
Vēl reiz tev : No kurienes tev tādi pieņēmumi? Tev ir Toņa apstiprinājums par šādu ,, scenāriju,, ? Šaubos, bet tu ja zini ko saki, bet ne kā tirgus bāba sagrābies nekonkrētu info par mani no urlēna, pierādījumu/faktu - parādi rakstisko, jo nez vai Toni personiski pazīsti un pie viena galda nez vai esi sēdējis! Lai dzirdētu tādu faktu.

Nu tev ir iespēja vienreiz parādīt, vecis esi vai tirgus bāba?
12.marts 2018, 08:53 | links
 
Docents [12.03.18]: Kas tad nu, atkal aptaisījies, piemetusies kārtējā caurejas lēkme.
Vēl reiz tevi ar purnu paša sūdos iemērkt?
Tātad atkal bezdarbniekos uz pabalsta? :(

PS. :))) :DDD
12.marts 2018, 07:30 | links
 
Docents [12.03.18]: Docent, nesatraucies, ar manas firmas nomaksātajiem nodokļiem mēnesī tiek maksāti mazturīgo pabalsti vismaz pārdesmit tādiem liekēžiem kā tu, kas caurām dienām sēž netā un troļļo par briesmīgo dzīvi Latvijā...
Ak jā, piemirsu :DDDD

raihs, 11.marts 2018, 23:18
Sāksim ar to, ka nesēžu caurām dienām. Otrkārt es nesatraucos, bet jautāju. Tā kā apgalvoji ka visus nodokļus maksā un es jau tev toreiz jautāju vai tiešām visus uz ko ,,beigtās zivs,, sindroms ieslēdzās !
:DDDD
Treškārt par mani neko urla tu nemaksā, guli mierīgi kamēr kāds godīgs VID darbinieks neparakņāsies tavā ,,mēslainē,, ! Patriots lv īsenais.
:)
Paanalizēsim šo lietu filzofiski. Vai nodokļu nomaksa jāsasaista ar patriotismu? Personiski es pazīstu dažus cilvēkus, kuri bez domāšanas dotos karā, ja vajadzētu(pat plintes mežā norakuši), bet nodokļus nemaksā ne vella. Tādēļ, ka netic to lietderīgai izmantošanai! Ceru, ka nav jāpiemin piemēri, ne? Un te nav nekādas saistības ar patriotismu vai tā neesamību! Personiski es neesmu nekāds dižais LV patriots, vienkārši es objektībvi skatos uz situāciju valstī, un uzskatu, ka te ir daudz labāk, nekā tādi ... kā tu to krāso! Tas arī viss!
12.marts 2018, 00:50 | links
 
Viņš nav mazturīgais. Viņš strādā "Valdo" un mēģina tirgot griķus krieviem. :D:D:D

MartinsSi, 11.marts 2018, 23:45

Kas tad nu, atkal aptaisījies, piemetusies kārtējā caurejas lēkme.
Vēl reiz tevi ar purnu paša sūdos iemērkt?
12.marts 2018, 00:15 | links
 
Docent, nesatraucies, ar manas firmas nomaksātajiem nodokļiem mēnesī tiek maksāti mazturīgo pabalsti vismaz pārdesmit tādiem liekēžiem kā tu, kas caurām dienām sēž netā un troļļo par briesmīgo dzīvi Latvijā...
Ak jā, piemirsu :DDDD

raihs, 11.marts 2018, 23:18

Sāksim ar to, ka nesēžu caurām dienām. Otrkārt es nesatraucos, bet jautāju. Tā kā apgalvoji ka visus nodokļus maksā un es jau tev toreiz jautāju vai tiešām visus uz ko ,,beigtās zivs,, sindroms ieslēdzās !
:DDDD
Treškārt par mani neko urla tu nemaksā, guli mierīgi kamēr kāds godīgs VID darbinieks neparakņāsies tavā ,,mēslainē,, ! Patriots lv īsenais.
:)
12.marts 2018, 00:09 | links
 
raihs [11.03.18]: Ak dies, vieni oršķeri apkārt! Man savu mūžu neienāktu prātā rakāties , lai pētītu, cik kurš un kā maksā nodokļus, bet vēl jo vairāk, kas ir docents un kur viņš strādā! Tā ir kaut kāda patoloģija, manuprāt...
P.S. Bet Valdo griķus, pateicoties MartinsSi vērībai, es vairs neēdīšu :DDDD
Pap, kaa tu nesaproti - lai cik tu kaitinoshs reizeem nebuutu, labaak tavs 1 komentaars nekaa 10 docenta. Taapeec meegjinaam klaniities tev. nu vismaz es.
Lai laba veseliiba un nav tematiskaas!
12.marts 2018, 00:07 | links
 
Ak dies, vieni oršķeri apkārt! Man savu mūžu neienāktu prātā rakāties , lai pētītu, cik kurš un kā maksā nodokļus, bet vēl jo vairāk, kas ir docents un kur viņš strādā! Tā ir kaut kāda patoloģija, manuprāt...
P.S. Bet Valdo griķus, pateicoties MartinsSi vērībai, es vairs neēdīšu :DDDD
11.marts 2018, 23:59 | links
 
MartinsSi [11.03.18]: Viņš nav mazturīgais. Viņš strādā "Valdo" un mēģina tirgot griķus krieviem. :D:D:D
Tad sanaak, ka lielais Valdo arii taisa moikas. Docenta kngs taa daudznoziimiigi izteicaas.
11.marts 2018, 23:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager