Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Andreiko
Atslēgas vārdi ir "brīvais el enerģijas tirgus"!
Bez tādiem līgumiem prihvaizācija nebūtu iespējama.
4.marts 2018, 08:47 | links
 
Es nu tiešām neuzskatu sevi par "stratēģisko rubesu", bet man, piemēram, nav skaidrs, kuras vecmāmiņas dēļ Latvija pievienojās Baltijas kopējai elektrobiržai. Lai izlīdzinātu cenas? Nu izlīdzināja, tikai pretējā virzienā. Jo, piemēram, igauņiem ne tuvu nav nekā līdzīga Daugavas kaskādei, leišiem atoms arī ir atņemts. Pie mums saražo vislētāko dabisko enerģiju, kāpēc mums jāmaksā vienāda cena ar kaimiņiem, kuriem nekā tādā nav?
Un vēl neliela piebildīte biedra Rimševiča aizstāvjiem. Ļoti patika viens tvīts:

Kurmitis


@Kurmitis_
Feb 20
More
Es spēju noticēt, par slikto Norvik, par slikto AB u.t.t., bet kad Rimšēvičs sāk stāstīt, ka ar Sprūdu ir pārrunājuši valsts budžeta nodokļu ieņēmumu palielināšanu... ha ha ha
4.marts 2018, 08:31 | links
 
Kantoru krēslā pirdējus skolā mācija tikai atņemšanu. Par saskaitīšanu un citiem mat uzdevumiem viņi nav dzirdējuši. :)
4.marts 2018, 08:23 | links
 
Tas,ka skolā labi padevusies aritmētika,nenorāda, ka ar izcilību spētu virzīt energokompānijas stratēģiju un tehnisko politiku.Jābūt zināšanām enerģētikā,elektrotehnikā.Vismaz,jāatškir kabeļu saiva no transformatora vai jāuzklausa jomas speciālisti.Bet.
4.marts 2018, 08:15 | links
 
Andreiko
Viens no tādiem kantoriem ir LEC. Tas nav vienīgais noprihvatizētais. Pašlaik notiek "OPTIMIZĀCIJA", kuras rezultātā tiek likvidēti/apvienoti rajonu kantori. Vai tas ir izdevīgi lietotājiem, nu nezinu gan. Kaut st uzstādijums ir "VISS PRIEKŠ KLIENTIEM"!
4.marts 2018, 07:51 | links
 
Nejauc visu putrā, tā ir demagoģija! Rakstīju, ka, iespējams, Rubesa ir nekompetenta Latvenergo lietās!!! Es arī esmu tikai cilvēks, reizēm, strīdoties ar šādiem oponentiem, parādās blakus vēlēšanās - iedot pa gurķi. :)

andreiko, 4.marts 2018, 06:23


Var skanēt smieklīgi, taču padomēm utml. korporatīvām stratēģiskām virsvadošām institūcijām nav jābūt kompetentām detaļās.Tur jāsēž cilvēkiem, kas spēj redzēt un analizēt biznesa stratēģisko bildi un pieņemt lēmumus par virzību šajā vai tajā virzienā. Tīra matematika -skatās grafikus un diagramas un redz ka tas vai tas darbības virziens krītas/ceļas, tendences utt. un attiecīgi pieņem lēmumus un dod komandas nākošajam hierarhijas līmenim uz kuru pusi rakt a uz kuru pusi piebremzēt.
4.marts 2018, 07:41 | links
 
Zaraza,šoreiz auzās. Kā reiz Andreiko skaita kāpostu savā ķešā(lasīt valsts).Tā tad,Tavu,manu,Andra ABC utt.,protams,ceru,ka visi esam LV pilsoņi un nodokļu maksātāji.
BrunoL, 3.marts 2018, 21:27


Nevaru un negribu uzskatīt valsts naudu par savu kabatu, savā kabatā es tieši kontrolēju un pieņemu lēmumus kam to izmantot. Tehniski nodokļi utt. ir nauda, kas man atņemta. Neesmu idiots, saprotu ka anarhija ir celš uz nekurieni un valstis kā struktūra ir nepieciešama un tās uzturēšanai vajadzīgi līdzekļi, taču es, tāpat kā nospiedošs vairums parastu cilvēku, nemaksātu ne kapeiku, ja varētu nemaksāt. Nu vismaz par to, kas mani un manu ģimeni kā indivīdus neinteresē.

Tātad mana mīļostā demogoģija - valsts budžeta nodokļu nauda ir atņemta indivīdiem bez viņu labrātīgas piekrišanas. Jau ir nozieguma sastāvs :) Pēc tam to naudu pārdala un piļī veidos, kurus mēs tieši kontrolēt nevaram. Neapšaubāmi daļa aiziet uz deguniem, kam juridiski tīri (algas), kam netīri (korupcija). Nu un? Malači tie, kas spējuši izsisties un izmantot savas iespējas, savākt kaut ko sev un ģimenei no naudas kas atņemta man un citiem. Ciniski man tas pat labāk patīk, nekā ja piķis tiek iegrūsts pilnigā marazmā, vismaz dzīviem cilvēkiem ticis, uz veselību.

A tā, katram par labklājību konkrēti sev un ģimenei jārūpējas pašam, katrs "maksā" to ko maksā, ja naudas nav tik cik pietiek, tad dari, domā un plēs d..su.
4.marts 2018, 07:33 | links
 
Latvenergo sadalīja gabaliņos un daļu no tiem noprihvatizēja jau vismaz pirms gadiņiem desmit. Tad nejauši satiku vienu labu bērnības un jaunības draugu (Lotaru L., varbūt, ka pazīsti, Urmas), kas visu mūžu nostrādājis Augstsprieguma tīklos. Kad prasīju - kur šancē, vai Latvenergo, viņš man smīnot atbildēja - kāds tur latvenergo, sen jau tā joma ir prihvatizēta, tagad skaitos privātā kantorī.
4.marts 2018, 07:28 | links
 
Zaraza,šoreiz auzās. Kā reiz Andreiko skaita kāpostu savā ķešā(lasīt valsts).Tā tad,Tavu,manu,Andra ABC utt.,protams,ceru,ka visi esam LV pilsoņi un nodokļu maksātāji.
Daži džentelmeņi gudri sprieda par Latvenergo. Atcerēsimies 2000.g. Tautas balsojumu par neprivatizējamu un nedalāmu uzņēmumu.Restrukturizācijas un personāla optimizācijas rezultātā no kompānijas palikusi tik izkārtne.
Un vēl.Veļās jauns blondīnisma vilnis,kā rezultātā daudzi pieredzes bagāti,augsti kvalificēti montieri un vidēji tehniskais personāls dosies darba meklējumos uz ārzemēm,jeb pāries pelēkajā ek.zonā.Bet pie “kloķiem” ķersies plaša profila speciālisti kā pārtikas tehnologi,farmaceiti utt.
Par lielu Latviju!

BrunoL, 3.marts 2018, 21:27

Tas turpināsies līdz 21 gadam. Izskatās, ka Latvenergo jau laicīgi tika sadalīts mazākos kumosiņos, lai vieglāk norīt. Lasi -PRIHVATIZĒT.
4.marts 2018, 06:50 | links
 
Tā interesanti sanāk. Statoila vadība uzskatīja RubesU par gana kompetentu degvielas tirdzniecības un arī ražošanas jautājumos Latvijas Statoilā. Statoil vadība Rubesu uzskatīja par gana kompetentu lai vadītu StatoilHydro ASA nozīmīgāko naftas un gāzes ieguves struktūrvienību, kas atrodas Azerbaidžānā. Bet tad atnāca Andriko un paziņoja ka Rubesa ir nekompetenta. Var jau arī tā.

AndrisABC, 3.marts 2018, 21:45


Nejauc visu putrā, tā ir demagoģija! Rakstīju, ka, iespējams, Rubesa ir nekompetenta Latvenergo lietās!!! Es arī esmu tikai cilvēks, reizēm, strīdoties ar šādiem oponentiem, parādās blakus vēlēšanās - iedot pa gurķi. :)
4.marts 2018, 06:23 | links
 
Tā viš i Andri... reņģēdājs nekad lašu ēdāju nesapratīs... :)
3.marts 2018, 21:51 | links
 
Tā interesanti sanāk. Statoila vadība uzskatīja RubesU par gana kompetentu degvielas tirdzniecības un arī ražošanas jautājumos Latvijas Statoilā. Statoil vadība Rubesu uzskatīja par gana kompetentu lai vadītu StatoilHydro ASA nozīmīgāko naftas un gāzes ieguves struktūrvienību, kas atrodas Azerbaidžānā. Bet tad atnāca Andriko un paziņoja ka Rubesa ir nekompetenta. Var jau arī tā.
3.marts 2018, 21:45 | links
 
Zaraza,šoreiz auzās. Kā reiz Andreiko skaita kāpostu savā ķešā(lasīt valsts).Tā tad,Tavu,manu,Andra ABC utt.,protams,ceru,ka visi esam LV pilsoņi un nodokļu maksātāji.
Daži džentelmeņi gudri sprieda par Latvenergo. Atcerēsimies 2000.g. Tautas balsojumu par neprivatizējamu un nedalāmu uzņēmumu.Restrukturizācijas un personāla optimizācijas rezultātā no kompānijas palikusi tik izkārtne.
Un vēl.Veļās jauns blondīnisma vilnis,kā rezultātā daudzi pieredzes bagāti,augsti kvalificēti montieri un vidēji tehniskais personāls dosies darba meklējumos uz ārzemēm,jeb pāries pelēkajā ek.zonā.Bet pie “kloķiem” ķersies plaša profila speciālisti kā pārtikas tehnologi,farmaceiti utt.
Par lielu Latviju!
3.marts 2018, 21:27 | links
 
+ ! Andreiko + !
;)
plēsoņa, proletariāta diktatūra, banāni un šmiga vēlētājiem, jau uzbūri ainiņu,ja
;)

usis, 3.marts 2018, 21:02


Man nē ! ;)

Bet Tev gan patīk !

Jau divus gadu desmitus vienus un tos pašus komunistus ievēlēt ;) !

Daudz pratiņa nevajag ! ;)
3.marts 2018, 21:26 | links
 
Te es laikam nepiekritīšu Andreiko... Naudu skaitīt svešās kabatās ir neefektīvi, no tā tikai skaudība, depresņaks, kaukšana un riešana utt. Nauda jāskaita savā kabatā un, ja viņas tur nav pietiekami ( a tas ir normāli, tā gadās visiem) ir jādomā ko izdarīt, lai tās būtu vairāk. Pašam, negaidot ka kaut kas uz galvas nokritīs. A ekspropriatoru ekspropriācija, turīgo davīšana utt. ir pierādījusi savu vēsturisko neefektivitāti, tobiš ekspropriēt var, bet tās augļi tāpat tiks tikai veiklākajiem, gudrākajiem, uzņēmīgākajiem, galu galā nekaunīgākajiem, stiprākajiem utt. būs nākošā ekspropriatoru paaudze :) Tā kā nav ko cepties, kā un kurš pie naudas ticis (morālistiem iesaku uzdot sev godīgu jautājumu -a kā tu darīti pats tā "lopa" vietā ?), bet gan domāt un darīt lai pats pie tās tiktu...

zaraza, 3.marts 2018, 20:51
Ja tā nauda ir nopelnīta godīgi,tad jā,nav ko skaitit,bet ja tā ir nodokļu maksātaja nauda ko tie visi ierēdņi saņem,tad tā ir ne tikai jāskaita,bet ari jāprasa padaritais darbs pretī
3.marts 2018, 21:20 | links
 
Eh, pilnmeness, kungi, bet redz ko visuzinošie kaimiņzemes zinātnieki atklājuši. Laikam jau vēlēšanām par godu.

http://tautaruna.nra.lv/skandalozi/238221-bridinajums-jau-marta-speciga-magnetiska-vetra-skars-visu-planetu/
3.marts 2018, 21:11 | links
 
+ ! Andreiko + !
;)
plēsoņa, proletariāta diktatūra, banāni un šmiga vēlētājiem, jau uzbūri ainiņu,ja
;)
3.marts 2018, 21:02 | links
 
Vēl, tev, Uša kungs, vēlētos atgādināt, ka Rimševičam alga ir lielāka nekā viņa USA kolēģim

andreiko, 3.marts 2018, 19:23


Sēdieties, žurnālista kungs, 2!

Tas bija 2008 gadā. Pašareiz USA kolēģim aldziņa tomēr drusku lielāka https://www.investopedia.com/insights/salary-federal-reserve-chairman/
3.marts 2018, 20:58 | links
 
Te es laikam nepiekritīšu Andreiko... Naudu skaitīt svešās kabatās ir neefektīvi, no tā tikai skaudība, depresņaks, kaukšana un riešana utt. Nauda jāskaita savā kabatā un, ja viņas tur nav pietiekami ( a tas ir normāli, tā gadās visiem) ir jādomā ko izdarīt, lai tās būtu vairāk. Pašam, negaidot ka kaut kas uz galvas nokritīs. A ekspropriatoru ekspropriācija, turīgo davīšana utt. ir pierādījusi savu vēsturisko neefektivitāti, tobiš ekspropriēt var, bet tās augļi tāpat tiks tikai veiklākajiem, gudrākajiem, uzņēmīgākajiem, galu galā nekaunīgākajiem, stiprākajiem utt. būs nākošā ekspropriatoru paaudze :) Tā kā nav ko cepties, kā un kurš pie naudas ticis (morālistiem iesaku uzdot sev godīgu jautājumu -a kā tu darīti pats tā "lopa" vietā ?), bet gan domāt un darīt lai pats pie tās tiktu...
3.marts 2018, 20:51 | links
 
Jā, Uša k-gs, kļūdījos. Rubesai tie 5,5 uz ķepas ir kopā pa abiem krēsliem. Ja kļūdos vai pieļauju neprecizitāti, man nav bail atzīties. Gluži tāpat varu atzīties, ka nesaprotu tos cilvēkus, kas aizstāv pagalam šmucīgas mātītes un tēviņus. Ja nu vienīgi tas "apikāts" pats ir no tā alkatīgo žurku bara.

andreiko, 3.marts 2018, 19:58


+ ! Andreiko + !
;)
3.marts 2018, 20:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager