Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Ai nē, ir sajēga - taksistiem un frizieriem.
6.februāris 2018, 18:42 | links
 
Jā, toreiz iedzīvotāji šet uz vietas ko darīja, tagad daudzi ir ārzemēs, nodokļu maksātāju mazāk, budžets jālāpa, par to, kā celt valsts labklajību nevienam sajēgas nav.
Bet ceļu fonds bija laba lieta. Varbūt tiešām milzīgs bars padomnieku un darbs 24 stundas diennaktī radīja vienu labu lietu vēsturē, ko nākamie ģēniji pārtaisīja pa savam.
6.februāris 2018, 18:42 | links
 
Krištopāna laikā budžets ceļiem ari aizgāja ceļu remontiem un būvei. Nevis kā tagad Valsts budžeta lāpīšanai!
6.februāris 2018, 18:24 | links
 
Speciāli sulam,-laiks demokrātiski un labprātīgi atlocīt piedurknes, tev tas patiks...

https://www.youtube.com/watch?v=heprc63tzwM
6.februāris 2018, 18:18 | links
 
Jā, var iet un shēmot tautas labā par sevi neaizmirstot.
Fenderē jau ne tikai pie mums. Tādu jēdzienu - padomes, ievazāja tjipa tāpēc, ka citur pasaulē tādas ir. Tas škiet, ka bija Krištopāna laikā.
Attīstītajās valstīs arī labi var iešņaukt, par spīti tiesu sistēmai.
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/772120-pentagona_agentura_pazaudejusi_800_miljonus_dolaru
6.februāris 2018, 18:11 | links
 
Nudien labāk darbiņu būtu sameklējis kā jau ieteica, kas zin pie prāta nāktu. Citādi caurām dienām kā Iļja Muromietis vāļājas uz mūrīša un tik cep glupus pamfletus aiz gara laika. Iļjuška ap 30 vismaz norāpās no mūrīša, bet skatos tev jau labākie gadi garām, ne gribas ne spēciņa ko mainīt sevī.
6.februāris 2018, 17:52 | links
 
Samazinoties Latvijas iedzīvotāju, īpaši – tā saucamo “ekonomiski aktīvo” cilvēku jeb, vergturu valodā runājot - “darbaspēka” skaitam, kā arī izsīkstot zagšanas, privatizācijas un cita veida slēptās un ne visai slēptās laupīšanas un krāpšanas iespējām, Latvijā valdošā mafija ķeras pie visām iespējām saglabāt un palielināt savus ienākumus.
Tiem, kā zināms, visi līdzekļi labi. Aug iekasēto sodu, akcīzes, NĪN un citu viegli administrējamu nodokļu apjoms. Un šķiet, ka Latvijas iedzīvotāji pie tā ir pieraduši un ar politiķu nekaunību un negausību nevienu pilsoni pārsteigt vairs nevar. Arī mani ne.
Bet ir kaut kas, kam es tomēr nebiju gatavs. Un, tas ir – cik daudz cilvēku tomēr ir gatavi pakalpot un sadarboties ar viszemākās morāles cilvēkiem.
Šie “mežonīgā kapitālisma” laiki Latvijā, neskaitot daudzas citas savdabības, ir raksturīgi ar to, ka “izvelk” gaismā cilvēku visatbaidošākās un pretīgākās īpašības.
Filozofiski raugoties, varbūt, tas arī nav tik slikti – nonākt apstākļos, kuri parāda, kas katrā cilvēkā ir snaudis, bet nu “iznāk ārā”. Bet, raugoties praktiski un saskaroties ar to ikdienā, pārņem riebums, un, nu nemaz vairs negribas šeit dzīvot. Es runāju par to, ka daudzi cilvēki ir kļuvuši par suņiem.
Iespējams, ka daudzi suņumīļi, tāpat kā C&R mīļotāji, man pārmetīs, ka es kaut kādu bezmorāles un bezrakstura politiķi vai viņa līdzzinātāju esmu salīdzinājis ar sunīti.
Un pārmetums būs vietā - tiešām lielākajai daļai Latvijas suņu ir cēlāks, godīgāks un uzticamāks raksturs, nekā lielākajai daļai Latvijas valstsvīru.
Sunītim var pat iemācīt nezagt no galda kārdinoši smaržojošu desas luņķi. Iemācīt Latvijas politiķus atturēties no zagšanas, vai vismaz savas Jūdas algas paaugstināšanas uz Latvijas posta ainas fona, šķiet, nav iespējams.
Un arī par pederastiju starp suņiem nav dzirdēts...
Arī kanibālisms suņiem ir svešs atšķirībā no daudziem latviešiem, kuri labprāt “noēd” citus latviešus. Bet ne par to ir šis stāsts.
Stāsts ir par kādu īpašību, kura ir noderīga un dara godu sunim, bet piemītoša cilvēkam, to ārkārtīgi apkauno. Un tā ir – akla pavēļu pildīšana. Pildīšana par spīti sirdsapziņai, godam, cilvēcīgumam un taisnīgumam. Kalpošana jebkuram saimniekam, kurš to baro. Savtīga politisko un pat reliģisko uzskatu maiņa, pielāgojoties “valdošajam vējam”. Vienā vārdā – konjunktūrisms.
Par tiem, kuri jau pārdesmit gadus sekmīgi vada Latviju uz nebūtību, es nemaz nerunāju. Tie sen jau aprijuši savu sirdsapziņu un godu.
Paskat, kā spīd viņu treknie, nekaunīgie ģīmji, cik glumas un lokanas ir viņu mēles, valsts televīzijā muldot par visu, un nepasakot neko. Tikpat tekoši daudzi no viņiem nemaz ne tik senā pagātnē no tribīnēm teica runas komunistiskās partijas sanāksmēs, komitejās un kongresos.
Šī “šlaka”, šķiet, cilvēku sabiedrībai ir zudusi. Viņiem nav morāles. Viņi uzpeldēs augšā pie jebkura režīma, pie jebkurām vēlēšanām..
Un es nedomāju, ka uzpeldēs tādēļ, ka tauki peld. Arī s..i peld...
6.februāris 2018, 17:24 | links
 
kas bija Karlis Ulmanis?nosacits diktators.nu ko zeni? varbut ir jega patriekt to zagligo paradnieku baru un pietiktu ar vienu kartigu veci.

Bjorgvins, 6.februāris 2018, 11:22


Jā, Bjorgvin, pilnīga taisnība, bet kā mēs to varētu dabūt pie lietas, ar tautas vēlētu nekas nesanāks, jo priekšgalā atkal būs tie, kuri vairāk par sevis reklāmu spēs samaksāt.
A lai cik kārtīgs vecis būtu, viens pats neko neizdarīs, kamēr pastāvēs shēmas.
PSRS laikos bija tā apmēram - sagrib priekšnieks mazliet uzdzīvot, ietusēt ar meitenēm vai tāpat. Pasauc sētnieku Vasju, varbūt vēl kādu. Vasja - pieci rubļi gribi?
Aha!
Aizej uz grāmatvedību un paraksties par prēmijas saņemšanu 25 rubļi vērtībā.
Vasjam tiek piecītis, bet šefam 20 rubļi par ko šis var patusēt.
Šodien vietām darbojas tas pats, prēmijas kā redzams tiek dalītas labas, bet pamatā ir tā, ka ieliek savu cilvēku par priekšnieku vai padomnieku kaut kur, un tad šis Atstrādā, virzot savējos konkursos utt. Cits variants - ieliek kādu kaut kur atkal attiecīgi par attiecīgu algu. Nodokļus no algas likumīgi nomaksā, bet no atlikušā ieliktais dabū pusi +/-. Pārējo ieliek aploksnē un kāds tai atnāk pakaļ. Kur tālāk tā nauda paliek, domājiet paši ko gribat. Bet ķēdē tas cilvēks jau ir ieslēgts un ko reāli izdarīt bez saskaņošanas viņam ir grūti.
Saeimā komisijā (pēc NA pārstāvja teiktā ne jau medijiem). Ir izskatāms jautājums. Viss ir tā kā izdiskutēts, ir jābalso. Kāds vai kādi pēkšņi kaut kāda iemesla pēc pamet komisijas sēdi. Kvoruma nav, jautājums netiek pieņemts. Pēc nedēļas notiek tas pats. Un tā to gumijas shēmu stiepj. Reizēm bezgalīgi. Un nekas uz priekšu valsts labā neiet, lai kā daži politiķi vēlētos. Bet tie frajeri, reģistrējušies ir komisijas sēdē, alga par to viņiem pienākas, un iepūt viņiem d....!

Vardarbīga valsts gāšana nav atļauta, šodienas 'civilizētajā' pasaulē tas ir noziegums. Ievēlēt vienu noteicošo kaut kādu jaunu partiju, nu tas ir variants, bet viņiem tāpat ar shēmām jātiek galā, turklāt ej nu zini , kas sēž aizkulisēs tai partijai.
Bet kādu citu variantu pagaidām nezinu.
6.februāris 2018, 15:51 | links
 
http://ok.ru/video/529612086790
6.februāris 2018, 14:38 | links
 
Tā ir ,kā bratka stāsta.Krievi forumos savā starpā dikti draudzīgi diskutē,priecājas par citu sasniegumiem,dažreis pa jokam pavelk viens otru arī uz zoba...Bet tas jau izskaidrojams no vēsturiskā dzīvesveida un mentalitātes.Laukos dzīvojuši sādžās kur veidojies kolektīvisma un izpalīdzības gars.Baltiešu seņči dzīvoja viensētās,no tāpēc arī egoistiskāki un noslēgtāki...

Tonis, 5.februāris 2018, 21:20


Kāpēc dzīvoja sādžās?
Dzīvoja sādžās tāpēc, ka tādā Sibīrijā viens, vai viena ģimene nemaz nevarēja, vēl kādus gadus 20 atpakaļ, reāli izdzīvot.
Jo šis cilvēku kopums sādžā daudzkārt paglāba tur dzīvojošos no bojā ejas, jo daba tad bija skarba.
Tāpēc jau tā krievu kopiena ir tik saliedēta.
6.februāris 2018, 14:22 | links
 
pīpojam, laaaaabi.
6.februāris 2018, 11:40 | links
 
skatos,zeni,ka jus te peraties un peraties.a jegas nekadas.it ka dzivojam demokratiska valsti.vienigais ka te to demokratiju saprot ka visatlautibu,katik nozagt,izzakt,piecakaret un izshemot.visu laiku tiek bezjedzigi kaut kas reformets un atkal salaists baki. es pastastisu paris lietinas,kas daudziem urrapatriotiem nepatiks.te jau daudzi ir isti bolseviki - kas nav ar mums,tas ir pret mums. nu ta aizpagasgad vasara ta pilnigi nejausi aizlaidu uz Baltkrieviju.atklati runajot biju domajis,ka vini dzivo sudigak.diemzel fakti runaja par pretejo. es tur biju vairakas vietas,runajos ar daudziem cilvekiem.tik tiesam visur kartiba,daudz jaunbuves,labi celi.nedelu braukajam ar Latvijas numuriem un ne reizi policija neaptureja.Krievija jau butu vairakas reizes noslaukusi.bijam ciemos pie viena jauna cilveka,pec izglitibas matematika. nu vins mums bija ka gids.viena reize iebraucam benzintanka un skatos blakus uzpildas dzeki sarkanos kreklinos.uz muguras un vedera balts jatnieks ar duramo.pie labas izteles varetu teikt zeberkli.un uzraksts - vina atgriezisies.es tam jauneklim prasu - tie ir tipa disidenti.a ko vinus cietuma neliek.ne,nekur nevienu neliek.nu kad bijis jaunaks ari bijis disidents,gribejis tikt uz eiropu.nu pastradajis eiropa.nu neka tada.tagad nav laika disidentet - jabuve maja.strada tagad dzimtene.kad uzprasisiju kada aldzina,paliku kluss.man pasam ir neslikta aldzina,tapec atznigi varu novertet vinejo.labi,beigsu slavinat kaiminvalsti.pirms tam es Baltkrievija biju 1978 gada.nu toreiz tur bija diezgan drumi.es tad biju lepns par savu dzimteni kas noteikti bija civilizetaka.tatad baltkrievi tjk tiesam ir taisijusi realu izravienu uz prieksu.ko nevaretu teikt par mums.a kas vada Baltkrieviju?pec eiropas saprasanas - diktators.hm.viela pardomam.tas viens. otrs ir tas,ka es uzaugu loti latviska vide,talu no lielpilsetam un rajonu centriem.taja laika vel bija dzivi cilveki,kas pierezejusi cara laikus,pasaules karus,revolucijas,brivvalsti.tikko ka beigusies Stalina valdisanas laiki.veci izkarojusies visas frontes puses.un neviens neko labu neteica par tiem laikiem.iznemot vienu periodu - Ulmanlaiki.ja,tie esot bijusi laiki,kad visi REALI sajutusi,ka dzive klust labaka.kas bija Karlis Ulmanis?nosacits diktators.nu ko zeni? varbut ir jega patriekt to zagligo paradnieku baru un pietiktu ar vienu kartigu veci.
6.februāris 2018, 11:22 | links
 
Frāze izteiksmīga :)
6.februāris 2018, 10:19 | links
 
Uldiņ,tā beidzamā frāze tajā klipiņā bija kā ar āmuru naglai uz galvas! :)
6.februāris 2018, 08:35 | links
 
Docents [05.02.18]: Tāpēc ka te daudzi pašiem nemanot, liekot ru neta drazu jau sen pārkrievojušies, bet uz citiem te balsta un par vatņikiem saukā! Cirks jau sen aizbraucis, bet klauni skatos joprojām tik par krieviem!
:DDDF
Redz, ilgi nebija jāgaida.
;DDDDD
6.februāris 2018, 06:19 | links
 
5.februāris 2018, 23:59 | links
 
Bez politikas vairāk vai mazāk runas nav nekur. Nu man ļoti daudz krievu apkārt nav, vismaz tādu inteliģentāku, bet sava mentalitāte viniem ir, bet tā nav gluži kopīga ar latviešu. Pamatā tā ir tāda, ka viņiem jālieto latviešu valoda un par to viņi ir neapmierināti, tāpat kā par naturalizāciju. Pilsonību patiesībā viņiem arī vairs nevajagot, tāpat labi. Citās kopienās droši vien ir citādāk.
Pēc taisnības mēs visi brēcam, visi to gribam.
5.februāris 2018, 23:16 | links
 
"a kas krieviem daļas par politiku"

Principā krievi par politiku runā. Man taču gan darbs, gan mājās virtuve pilna ar krieviem :-).
Man pazīstamiem krieviem vairāk vajag taisnību, nevis politiku. Diemžēl tās ir divas dažādas lietas.
Kad runāju ar latviešiem, tad ir ari sajūta, ka viņiem vajag taisnību. Bet tas ir darbā.
Latviešu virtuve (priekš manim) ir šeit. Nu delfos, bet tur pilna bezatbildība.
5.februāris 2018, 22:55 | links
 
Uf, monologs izbeidzās.
Prezidents labs. Visiem tādiem vajadzētu būt, bet gribas vienai daļai savākt miljardus un parādīt, ka viņam tādi ir.
a kas krieviem daļas par politiku. Liela daļa nepilsoņu, tie kas pilsoņi , tie par SC, tie kas citas valsts pilsoņi, tie par savējo. Un pa bungām, davai vodku i na ribalku.
5.februāris 2018, 22:33 | links
 
Monologs, tak monologs.
Škiet, ka krieviem nav bijušas pirmās nakts tiesības uz dzimtcilvēkiem, bet varbūt, ka kļūdos. Atšķirībā no mums. Vācu u.c baronu gēni mūsos sēž iekšā, tādi internacionāli jaukteņi vien esam. Un kungaprāts jau tikai vienu pieļauj - sevi par galveno. Pārējie visi ir niecības, ja vien neesi tikpat liels vai lielāks. Te tas egoisms ir. Divi latvieši - trīs partijas.
5.februāris 2018, 22:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager