Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
jegersz kungs.Cik jauki,ka JŪS nolaidāties no savām 7-tajām debesīm stipri piezemētākā atmosfēras slānī lai patērzētu ar mani.Tā teikt, kautrīgi atļaušos jūs informēt,ka iepriekšējā komentārā runa gāja par dažiem pēdējiem gadiem, nevis pēdējiem 100 gadiem.Krīzes,covid,reāls karš, inflācija,klimatiskās kataklizmas nav padarījusi cilvēces dzīvi jaukāku.Visiem grūti.Arī zinātnei.Protams zinātnieki turpina darboties savā režīmā.Bet par īpaši globāliem izrāvieniem nav dzirdēts.Kas attiecas uz pēdējiem 100 gadiem. Nu te nu jēgersz kungs ir pilnīga un totāla taisnība. Bezjēdzīgi būtu ar jums strīdēties.Pēdējos 100 gados tik tiešām zinātne ir spērusi platu soli visās jomās.Nav jēga visu uzskaitīt.Lielākā cilvēces daļa ar prieku izmanto zinātnes sasniegumus. Protams tas viss tehniski atvieglo mūsu ikdienas dzīvi.Bet vai garīgi?Drausmā informācijas plūsma un arvien steidzīgākā dzīve diez vai atstāj pozitīvu iespaidu uz cilvēku nervu sistēmu.Paņemsim vēl vienu aspektu.Iepriekšējā gadsimta laikā ir bijuši divi pasaules mēroga kari un ļoti daudz lokālu militāru konfliktu.Visi zinātnes sasniegumi pirmkārt tika noprovēti militārām vajadzībām.Un tikai tas,kas palika pāri,tika atsviests sadzīves vajadzībām.Pēdējos 100 gados ir reāli pielietoti gan kodolieroči,gan ķīmiskie ieroči.Tādas šausmas vēl cilvēces vēsturē nebija piedzīvotas. Trakākais ir tas ka vēl nekas nav beidzies.Viss turpinās.Saldais Kirī pārītis,kad saskaldīja atomu, bija pilnīgi pārliecināti,ka ir aplaimojuši cilvēci. Protams visi dejo no prieka,ka esam aplaimoti ar simtiem atomzemūdeņu ar ballistiskām raķetēm. Un nepacietīgi gaidām kadšizofrēniķim labpatiks tās palaist brīvā lidojumā.Jā,kāds var pamatoti iebilst,ka militāri konflikti ir bijuši arī agrāk.Protams,bet tehnoloģijas bija ievērojami mazāk postošas.Vēl jau ir cits aspekts.Zinātnes blaknes ir vides piesārņošana.Uzskaitīt visas blaknes būtu ļoti garlaicīgi.Interesanti,ka cilvēki pa šiem 100 gadiem neraugoties uz zinātnes sasniegumiem nav palikuši gudrāki.Nu nemāk racionāli izmantot dotās iespējas.Pārsvarā tikai piedirš.Tie paši jūsu mīļie zinātnieki jau dauza trauksmes zvanus,ka cilvēce noslīks pašu sūdos. Cienījamais jegersz kungs,ja jūs esat spējīgs saskatīt tikai zinātnes sasniegumus un neredzat pārējo,jums ir nopietni jāpadomā par to muciņu un spundīti.
11.marts 2024, 11:04 | links
 
Higins, Okesrgle... kas vēl te pēdējās sekundēs pieslēgsies ar jaunu segvārdu?
Neiskatās ka te reģistrējas vakar dzimušie.
11.marts 2024, 08:17 | links
 
Romas papa ilgojas pēc tā, lai šim kāds balta karoga kātu iestumtu pakaļgalā:

https://www.delfi.lv/46713439/arzemes/120002516/pavests-francisks-aicina-ukrainu-atrast-drosmi-baltajam-karogam-un-sakt-sarunas-ar-krieviju

andreiko, 10.marts 2024, 04:40


Ko tas pāvests tur maisās? Un ko vispār pie viņa brauc Makrons un Šaolcs. Pēc padomiem? Atkal šie sastāstīs ko darīt.
11.marts 2024, 08:13 | links
 
Nu un ko tad tās zinātnes tādu grandiozu ir izdarījušas pēdējā laikā?Izskatās,ka ir apmaldījušās trijās priedēs.Jautājumu rodas arvien vairāk,a atbilžu arvien mazāk.Īpaši sakarīgu atbilžu.Bieži vien šodienas atklājumi apgāž vakardienas. Diezgan putraini viss.

Bjorgvins, 9.marts 2024, 23:41


Mucā audzis un par spundi barots?
Paņem jebkuru periodu pēdējā gadsimta laikā un redzēsi zinātne ir attīstījusies un sevi pierādījusi, bet propaganda un ticība nē.
Ja tu to nevari pieņemt vai saprast, tad labāk par šīm tēmām nekomentē un aizej noliec svecīti!
11.marts 2024, 01:30 | links
 
udo733 [24m]: Tavuprāt palielināt aizsardzibas spējas ir stulbums ja kaimiņos dzivo orki?Laba aizsardzība tie nav ierakumi, droni un māka soļot. Tā ir visa struktūra kopumā. Attīstīta medicīna, izglītība, attīstīta ražošana utt. Vienota tauta.
Visa ekonomika, tautsaimniecība kopumā.

Nevar veidot ko labu, progresīvu, nesakārtojot vidi. Neradot apstākļus, lai tas notiktu.

RaimisD, 10.marts 2024, 20:53

Ari droni,minas un ierakumi ir vajadzigi.Un visu to ko tu piemini tam klāt.Daudz ko vajag un jau vakar.
10.marts 2024, 20:57 | links
 
udo733 [10.mar]: Tavuprāt palielināt aizsardzibas spējas ir stulbums ja kaimiņos dzivo orki?
Laba aizsardzība tie nav ierakumi, droni un māka soļot. Tā ir visa struktūra kopumā. Attīstīta medicīna, izglītība, attīstīta ražošana utt. Vienota tauta.
Visa ekonomika, tautsaimniecība kopumā.

Nevar veidot ko labu, progresīvu, nesakārtojot vidi. Neradot apstākļus, lai tas notiktu.
10.marts 2024, 20:53 | links
 
Higins [53m]: katru vakaru te izpaudies vietā un nevietā, kautkāds kompleksains esiLai šo ierakstītu speciāli veidoju profilu :))))
Vecīt, es to novērtēju ;)
Kompleksi, iespējams. Drīzāk tarakāni, negācija un iedzimta neiecietība pret stūlbumu.

RaimisD, 10.marts 2024, 19:50

Tavuprāt palielināt aizsardzibas spējas ir stulbums ja kaimiņos dzivo orki?
10.marts 2024, 20:30 | links
 
Higins [10.mar]: katru vakaru te izpaudies vietā un nevietā, kautkāds kompleksains esi

Lai šo ierakstītu speciāli veidoju profilu :))))
Vecīt, es to novērtēju ;)
Kompleksi, iespējams. Drīzāk tarakāni, negācija un iedzimta neiecietība pret stūlbumu.
10.marts 2024, 19:50 | links
 
udo733 [13m]: Un tu dzirdi kad Ukraiņi kauc tā kā jūs te vairums?Pieļauju kad esi padzīvojis okupācijas laikā un vari salīdzināt kā bija tad un kā cilvēki dzīvo tagad.Es par vienu, Tu par otru.
Kāds sakars tad un tagad ?
Es par konkrētu rakstu pajautāju. Kādā sakarā tādi izteikumi ?

Kko maļu nezinot kontekstu, un izskatās Tu arī.

Moš mums visiem vajag izgulēt?

RaimisD, 10.marts 2024, 19:34

Nu tad paguli un tad vaimanā kad atkal viss slikti.Vai,vai vilciens neiet un valdība tā vietā lai to sataisītu ražos ieročus.
10.marts 2024, 19:40 | links
 
Zini neesmu dzīvē sastapis autiskus ģēnijus. Kuriem kaut kas padodas izcili, tajā pat laikā nemāk kurpju šņores sasiet.

Ja cilvēks ir dalbajobs tad pamatā visur. Moš man slikta dzīves pieredze.

Valsts pārvalde, nozaru attīstība neliecina par to ka pēkšņi militārā segmentā viss būs labi.

Ukraina vēl savu tautsaimniecību, ražošanu nav pakārtojusi kara vajadzībām. Ik viens nav iesaistīts uzvaras kaldināšanā, bet mums jā, jāskrien pa priekšu ratiem.

RaimisD, 10.marts 2024, 19:08


katru vakaru te izpaudies vietā un nevietā, kautkāds kompleksains esi
10.marts 2024, 19:36 | links
 
udo733 [10.mar]: Un tu dzirdi kad Ukraiņi kauc tā kā jūs te vairums?Pieļauju kad esi padzīvojis okupācijas laikā un vari salīdzināt kā bija tad un kā cilvēki dzīvo tagad.
Es par vienu, Tu par otru.
Kāds sakars tad un tagad ?
Es par konkrētu rakstu pajautāju. Kādā sakarā tādi izteikumi ?

Kko maļu nezinot kontekstu, un izskatās Tu arī.

Moš mums visiem vajag izgulēt?
10.marts 2024, 19:34 | links
 
Zini neesmu dzīvē sastapis autiskus ģēnijus. Kuriem kaut kas padodas izcili, tajā pat laikā nemāk kurpju šņores sasiet.

Ja cilvēks ir dalbajobs tad pamatā visur. Moš man slikta dzīves pieredze.

Valsts pārvalde, nozaru attīstība neliecina par to ka pēkšņi militārā segmentā viss būs labi.

Ukraina vēl savu tautsaimniecību, ražošanu nav pakārtojusi kara vajadzībām. Ik viens nav iesaistīts uzvaras kaldināšanā, bet mums jā, jāskrien pa priekšu ratiem.

RaimisD, 10.marts 2024, 19:08

Un tu dzirdi kad Ukraiņi kauc tā kā jūs te vairums?Pieļauju kad esi padzīvojis okupācijas laikā un vari salīdzināt kā bija tad un kā cilvēki dzīvo tagad.
10.marts 2024, 19:22 | links
 
Zini neesmu dzīvē sastapis autiskus ģēnijus. Kuriem kaut kas padodas izcili, tajā pat laikā nemāk kurpju šņores sasiet.

Ja cilvēks ir dalbajobs tad pamatā visur. Moš man slikta dzīves pieredze.

Valsts pārvalde, nozaru attīstība neliecina par to ka pēkšņi militārā segmentā viss būs labi.

Ukraina vēl savu tautsaimniecību, ražošanu nav pakārtojusi kara vajadzībām. Ik viens nav iesaistīts uzvaras kaldināšanā, bet mums jā, jāskrien pa priekšu ratiem.
10.marts 2024, 19:08 | links
 
Kā man šitā kaukšana ir piegriezusies.Kas jūs pa večiem ibio.Ko tas plukata krievs var izdarīt pret 32 valstu armijām?Vēl gadiņš un Ukraini to orku armiju būs pataisijuši par pēdējo armiju pasaulē.
10.marts 2024, 18:52 | links
 
Moš ziniet kādā kontekstā tas ir teikts ?Neesmu piefiksējis kādus valdības lēmumus, priekšlikumus par ražošanas pārorientēšanu militārām vajadzībām.

,,Tilti drūp, vilcieni neiet… bet ražosim ieročus. Vai sabiedrība ir gatava to pieņemt?"

,,Viņaprāt, pat ja militārajai aizsardzībai un rūpniecībai atvēlētu 8% no valsts kopējā budžeta, diez vai tas varētu glābt Latviju militāras agresijas gadījumā, ņemot vērā tās izmērus, cilvēku resursus utt."

,,Viņaprāt tas ir jādara saprātīgi, saglabājot arī visas citas nozares – sociālo nozari, kas ir saistīta ar ļoti lielām izmaksām, izglītības nozari, veselības aprūpes nozari u.c.: “To nevar atmest un pateikt, ka tagad viss aizies tikai militārai nozarei, jo tā sabiedrības reakcija noteikti būs krasi negatīva.”

https://www.la.lv/tilti-drup-vilcieni-neiet-bet-razosim-ierocus-vai-sabiedriba-ir-gatava-to-pienemt

RaimisD, 10.marts 2024, 17:33

Un ja vatņiki ienāktu kas būtu ar tavu labklājību?Izlaupītu piedirstu un apšautu.Nevienam nav citu variantu kā cinīties kā var un ar ko var.
10.marts 2024, 18:48 | links
 
udens2.Tu visu laiku rauj garām.Intuīcija tev galīgi šķidra.Man jau ļoti sen nav nekāda sakara ar alkoholu.Tā ka tu velti pūlies.Tev tādi zīdaiņa šļupsti vien sanāk.Visus zinātnes novirzienus vienkārši nav iespējams izcilāt.Publikai paliks garlaicīgi.Bet slieku audzēšana un proteīna ieguve bija aktuāla tēma un cilvēki grantus saņēma.Tas,ka tu lasi grāmatiņas un skaties dokumentālās filmiņas ir apsveicami.Lasi vien,dzīvē var noderēt.Žēl.ka tas viss tavu prātiņu nevairo.
10.marts 2024, 17:54 | links
 
Moš ziniet kādā kontekstā tas ir teikts ?Neesmu piefiksējis kādus valdības lēmumus, priekšlikumus par ražošanas pārorientēšanu militārām vajadzībām.

,,Tilti drūp, vilcieni neiet… bet ražosim ieročus. Vai sabiedrība ir gatava to pieņemt?"

,,Viņaprāt, pat ja militārajai aizsardzībai un rūpniecībai atvēlētu 8% no valsts kopējā budžeta, diez vai tas varētu glābt Latviju militāras agresijas gadījumā, ņemot vērā tās izmērus, cilvēku resursus utt."

,,Viņaprāt tas ir jādara saprātīgi, saglabājot arī visas citas nozares – sociālo nozari, kas ir saistīta ar ļoti lielām izmaksām, izglītības nozari, veselības aprūpes nozari u.c.: “To nevar atmest un pateikt, ka tagad viss aizies tikai militārai nozarei, jo tā sabiedrības reakcija noteikti būs krasi negatīva.”

https://www.la.lv/tilti-drup-vilcieni-neiet-bet-razosim-ierocus-vai-sabiedriba-ir-gatava-to-pienemt
10.marts 2024, 17:33 | links
 
Bjorgvīn,izguli dzērumu reiz.Kāds sakars slieku audzēšanai ar zinātni???Tā ir ražošana,kas pasaulē jau ir pazīstama desmigades.
Un par zinātnes saniegumiem,to ir ļoti daudz,kaut medicīnā cilmes šūnas.Tas ka tu neko nezini un patstāvīgī es žvingulī,nenozīmē ka to nav.Lai būtu lietas kursā,ir jālasa,un daudz jālasa.Var arī skatīties dokumentālās fiilmas,bet tas tev būs pa sarežģītu.trāpīsi vēl uz tādas kur stāsta par plakano zemi,un atkal nāksi te dumības drukāt
10.marts 2024, 13:56 | links
 
udens2.Nu ja tie ir vienīgie zinātnes sasniegumi,kas tevi tā aizkustina,tad jau jauki.Protams savu zināšanu un domu tev nav.Tu barojies tikai no virtuālās pasaules.Man tā iespēja aizsūtīt bildīti uz Austrāliju kaut kā baigi nepieciešama nav.Un vispār tā informācijas gūzma,kas gāžas virsū cilvēcei, diez vai veicina cilvēces garīgo labsajūtu.Pārsvarā tā informācija ir melīga un negatīva.Publika paliek arvien stresaināka.Tu zini kas tagad ir topā latviešu zinātnei? Slieku audzēšana proteīna ieguvei.Cilvēki cer uz vispasaules atzinību un sapņo par Nobela prēmiju.Nu nekas slikts jau sliekās nav.Daudzām zivīm patīk.Universāla ēsmu.Zivis jau nav muļķes.Nu pa taisno jau uz galda neliks.Baidās ka letiņiem var būt aizspriedumi.Kaut kā latviešu tradicionālajā virtuvē tārpu ēdieni nav bijuši topā.Pat kara un bada laikos.Tāpēc sliekas malšot un liks proteīnu pie desām.Varbūt jau liek.Es kaut kā pēdējos gados esmu stipri samazinājis visādu lopiņu gaļas lietošanu uzturā.Vairāk zivis.Protams savvaļas.Desas izstrādājumus sen vairs nebrūķēju.Tāpēc laikam slieku proteīnu nesanāks noprovēt.Turpinām par zinātni.Citi zinātnieki ir izskaitļojuši,ka dažādu iemeslu dēļ 2050.gadā Latvijas teritorijā dzīvošot mazāk kā 1,5 miljoni iedzīvotāju.Grūti spriest vai tas tā būs,bet iespēja pastāv.Tendences ir sūdīga.Tāpēc jautājums.Va tik tiešām latviešu zemnieki būs tik tizli,ka nespēs izaudzēt pārtiku šim ne visai dižajam cilvēku skaitam?Vai tik tiešām būs jābarojas ar sliekām?
10.marts 2024, 12:00 | links
 
Vairis3 [9.mar]: Sveiki,pārdomas,Kamēr orki,jutīs ka viņus viņu teritorijā netramda,vi;nam pie pakaļas ,atkopsies un mēģinās plesties.Bet,ja brūnam lācim no visām pusēm sāktu brukt virsū,kaut pa kodienam.Nebaida mani kaut kodolkarš,sāksies evolūcija no jauna.Piekrītu FishM-mēs,letiņi,pēc skaita viena paliela viesnīca Ķīnā.Jā,arī par tām partijām un ko vēlēt.Dirsā galīgā,būtu kā pie jeņķiem ,man nebūtu iebildumu.Džeki,jāsaprot ka puse mūsu zemītē nedomā kā mēs.Lūk,pareizi šeit viens čalis teica,ka Ulmanis izdarīja korekcijas .Kaut nāktu viņa vietā kāds prātīgs.Ne asakas visiem.
Nevis paliela,bet maziņš Ķīnas bungalo,d
10.marts 2024, 10:53 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager