Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Sorry, līgumu slēdzām gada sākumā pirma kara.
Tik daudz šogad noticis, ka sajūta, ka tas ilgst veselu mūžību.
26.jūnijs 2022, 22:42 | links
 
Viesturs2 [26.06.22]: Protams, pirms sankcijām maksāja.
Tagad nemaksā, sūta ratā. Redz mēs baidāmies no līgumsodiem, viņiem gan uz to uzdirst.
26.jūnijs 2022, 22:33 | links
 
Viesturs2 [26.06.22]: Par sankcijām runājot ne vienmēr tās kaitē vatei, bet gan pašiem. Piemēram, man kā mazam būvuzņēmumam, kurš jau pirms kara Ukrainā, mainīja stikla konstrukcijas visiem zināmā sanatorijā, un darbus pabeidza pirms kara. Pēdējos rēķinus izrakstīju arī pirms kara. Sākās karš, sankcijas utt., kas vatei lika visu nostopēt. Reāli mana nopelnītā nauda palika krievam patronām,zābakiem utt. Protams, nodokļus man neviens nav atcēlis, neskatoties, ka sankciju rezultātā, rēķinus krievs netaisās apmaksāt. Tad kurš te cietējs? P. S. Darbiniekiem algas izmaksāju, nodokļus arī. Un pirms Jāņiem atlaidu. Bankrots.
Jāā, situācija neapskaužama. Tevi saprotu ļoti labi. Pagājušā gadā vinnējām iepirkumu. Nācās konkurēt ar leišiem un igauņiem (ķīniešiem, jo šamie ražo tur). Cenas nolaidām līdz minimumam, jo baigi vajadzēja šo pasūtījumu. Līgums uz trīs gadiem ar fiksētu cenu. Tad sākās visa šī energo būšana , degviela, vācu metāls rezultātā preces pašizmaksas nenormāls kāpums.
Ko tagad, lekt nost un maksāt sodu , bez iespējas piedalīties valsts iepirkumos ? Vai ražot ar kapitāliem zaudējumiem ?
Varat ieteikt variantu ?
26.jūnijs 2022, 22:31 | links
 
Protams, pirms sankcijām maksāja.
26.jūnijs 2022, 22:01 | links
 
Par sankcijām runājot ne vienmēr tās kaitē vatei, bet gan pašiem. Piemēram, man kā mazam būvuzņēmumam, kurš jau pirms kara Ukrainā, mainīja stikla konstrukcijas visiem zināmā sanatorijā, un darbus pabeidza pirms kara. Pēdējos rēķinus izrakstīju arī pirms kara. Sākās karš, sankcijas utt., kas vatei lika visu nostopēt. Reāli mana nopelnītā nauda palika krievam patronām,zābakiem utt. Protams, nodokļus man neviens nav atcēlis, neskatoties, ka sankciju rezultātā, rēķinus krievs netaisās apmaksāt. Tad kurš te cietējs? P. S. Darbiniekiem algas izmaksāju, nodokļus arī. Un pirms Jāņiem atlaidu. Bankrots.

Viesturs2, 26.jūnijs 2022, 20:45


Pēc Tavas loģikas sanāk, ka ja nebūtu sankcijas, tad vate rēķinus apmaksātu?
26.jūnijs 2022, 21:17 | links
 
Par sankcijām runājot ne vienmēr tās kaitē vatei, bet gan pašiem. Piemēram, man kā mazam būvuzņēmumam, kurš jau pirms kara Ukrainā, mainīja stikla konstrukcijas visiem zināmā sanatorijā, un darbus pabeidza pirms kara. Pēdējos rēķinus izrakstīju arī pirms kara. Sākās karš, sankcijas utt., kas vatei lika visu nostopēt. Reāli mana nopelnītā nauda palika krievam patronām,zābakiem utt. Protams, nodokļus man neviens nav atcēlis, neskatoties, ka sankciju rezultātā, rēķinus krievs netaisās apmaksāt. Tad kurš te cietējs? P. S. Darbiniekiem algas izmaksāju, nodokļus arī. Un pirms Jāņiem atlaidu. Bankrots.
26.jūnijs 2022, 20:45 | links
 
cibins [26.06.22]: Prezidents man šķiet labs (gudrs, godīgs, patriotisks, bet pieklibo emocijās dzīvojošo tautiešu iedvesmošanas spējas), uz iepriekšējo 2 fona vienkārši izcils. Diemžēl viņu rok jau no sākta gala, loģiski, padarot viņu nepopulāru ir lielas iespējas izvairīties no 2.termiņa, žēl, ka esam tik manipulējami, un tad Bērziņš vai Vējonis izrādās populārāki:) Raihs taču arī nepainteresēsies, ar ko tie prezidenti nodarbojas, bet mierīgi tiražēs kaut kāda pērkamā polittehnologa (Liepnieka) dirsienus, atvainojos.
Izstāsti man, neko nezinošam un nesaprotošam cilvēkam, kas Latvijā mainītos, ja tiktu likvidēts prezidenta amats? Kādi ir viņa panākumi prezidēšanas laikā? Tu vispār nojaut, cik mums izmaksā katrs no šiem izbāzeņiem, ņemot vērā viņu milzīgās mūža pensijas, apsardzi, bezmaksas auto un dzīvokļus?
26.jūnijs 2022, 18:18 | links
 
RaimisD [26.06.22]: Vai tiešām tik lielas bailes ir no tā, ka krievi var iesūdzēt starptautiskajā tiesā un nāksies maksāt sodus par līgumu lauzšanu.
Vai arī uzņēmumi negrib nodedzināt ,,tiltus,,
Tipa, kad viss normalizēsies, raškā būs jauna vara. Atkal sāks strādāt vecie gali.
26.jūnijs 2022, 14:06 | links
 
seedoo [26.06.22]: Pēc 10 jūlija , tikai sāk strādāt sankcijas EX un IM. Vēl vecie līgumi. Paskatīsimies, gandrīz visa HSKN ir zem lupas. Gan meklēs caurumus caur saviem sojuzņikiem....
Jā, no likuma puses skatoties viss ir gludi. Vairāk runa ir par šīs sadarbības ētisko pusi.
Aicinājumu nesadarboties ar agresorvalsti .
Vai tiešām tik lielas bailes ir no tā, ka krievi var iesūdzēt starptautiskajā tiesā un nāksies maksāt sodus par līgumu lauzšanu.
26.jūnijs 2022, 14:03 | links
 
RaimisD [26.06.22]: RaimisD [15.jūn]: Varēja pavērot kā realitātē strādā sankcijas pret krieviju.
Grebņeva, Terehova fūres nebeidzamās rindās. Par trešdaļu vairāk kā pirms sankcijām.

Izskatās, ka sankcijas ir kapitāla fikcija. Ar nodomu vai nejauši ir atstāti robi likumdošanā, lai tās varētu apiet.Pirms kāda laika biju rakstījis.
Te šis novērojums atspoguļojas skaitļos.

,,Neraugoties uz ieviestajām sankcijām un ekonomisko sakaru samazināšanu ar Krieviju, Latvijas un Krievijas saimnieciskā sadarbība nav ne tikai sarukusi, bet pat pieaugusi''

,,Ja 2020. gada 1. ceturksnī importa apjoms no Krievijas bija mērāms 232 miljonu eiro apjomā (2021. gada 1. ceturksnī tas bija apmēram tādā pašā līmenī – 234 miljoni), tad šī gada pirmajos trīs mēnešos – jau 499 miljoni ''

Citas valstis nav atstājušas šādus robus likumdošanā. Rezultātā Eiropas uzņēmumi ved preci uz Latviju, šeit caur kādu vietējo uzņēmumu formē papīrus un ved preci tālāk uz krieviju.
Ok, var likumīgi apiet sanckcijas, bet kur paliek šī Latvijas publiski paustā nostāja pret krieviju.
Ehh uzņēmēji, uzņēmēji vai tiešām sava labuma dēļ esat gatavi pārkāpt visus cilvēciskos biznesa aspektus.
Pērkot kraisaino metālu no Vācijas par dubultu cenu jūtos kā pilnīgs muļķis.


https://jauns.lv/raksts/bizness/506980-tirdznieciba-ar-krieviju-naudas-izteiksme-zel-un-plaukst
Pēc 10 jūlija , tikai sāk strādāt sankcijas EX un IM. Vēl vecie līgumi. Paskatīsimies, gandrīz visa HSKN ir zem lupas. Gan meklēs caurumus caur saviem sojuzņikiem....
26.jūnijs 2022, 13:06 | links
 
RaimisD neziu vai ir dati par to cik kādas tautības cilvēku Latvijā nodarbojas ar uzņēmējdarbību, bet domāju, ka šie skaitļi būtu daļa atbildes uz Tavu sāpi.
26.jūnijs 2022, 09:46 | links
 
RaimisD [26.06.22]: Eiropas uzņēmumi ved preci uz Latviju, šeit caur kādu vietējo uzņēmumu formē papīrus un ved preci tālāk uz krieviju.
Tieši tā pat ar importu , tieši šajā segmentā ir lielais pieaugums.
26.jūnijs 2022, 09:31 | links
 
RaimisD [15.06.22]: Varēja pavērot kā realitātē strādā sankcijas pret krieviju.
Grebņeva, Terehova fūres nebeidzamās rindās. Par trešdaļu vairāk kā pirms sankcijām.

Izskatās, ka sankcijas ir kapitāla fikcija. Ar nodomu vai nejauši ir atstāti robi likumdošanā, lai tās varētu apiet.
Pirms kāda laika biju rakstījis.
Te šis novērojums atspoguļojas skaitļos.

,,Neraugoties uz ieviestajām sankcijām un ekonomisko sakaru samazināšanu ar Krieviju, Latvijas un Krievijas saimnieciskā sadarbība nav ne tikai sarukusi, bet pat pieaugusi''

,,Ja 2020. gada 1. ceturksnī importa apjoms no Krievijas bija mērāms 232 miljonu eiro apjomā (2021. gada 1. ceturksnī tas bija apmēram tādā pašā līmenī – 234 miljoni), tad šī gada pirmajos trīs mēnešos – jau 499 miljoni ''

Citas valstis nav atstājušas šādus robus likumdošanā. Rezultātā Eiropas uzņēmumi ved preci uz Latviju, šeit caur kādu vietējo uzņēmumu formē papīrus un ved preci tālāk uz krieviju.
Ok, var likumīgi apiet sanckcijas, bet kur paliek šī Latvijas publiski paustā nostāja pret krieviju.
Ehh uzņēmēji, uzņēmēji vai tiešām sava labuma dēļ esat gatavi pārkāpt visus cilvēciskos biznesa aspektus.
Pērkot kraisaino metālu no Vācijas par dubultu cenu jūtos kā pilnīgs muļķis.


https://jauns.lv/raksts/bizness/506980-tirdznieciba-ar-krieviju-naudas-izteiksme-zel-un-plaukst
26.jūnijs 2022, 09:18 | links
 
Diemžēl viņu rok jau no sākta gala, loģiski, padarot viņu nepopulāru ir lielas iespējas izvairīties no 2.termiņa, žēl, ka esam tik manipulējami, un tad Bērziņš vai Vējonis izrādās populārāki:)
cibins, 26.jūnijs 2022, 00:54


Precīzi, visi mūdži antivakseri šleseristi, gobzemisti, jeremejevieši un vaimanologi no klubiņa "soros un ASV izzaguši Latviju" un saprotams arī vatņiki pie tā vainīgi. Vienotā frontē gānās, nomelno un pārspīlē ikmazāko Levita neveiksmīti vai kļūmīti. Neviens nav ideāls, lai arī nedaudz vīlies esmu viņā, bet pēc Vairiņas nākamais kaut cik sakarīgais Latvijas prezidents, abi iepriekšējie gan bija totāla katastrofa un apkaunojums.
26.jūnijs 2022, 02:00 | links
 
Prezidents man šķiet labs (gudrs, godīgs, patriotisks, bet pieklibo emocijās dzīvojošo tautiešu iedvesmošanas spējas), uz iepriekšējo 2 fona vienkārši izcils. Diemžēl viņu rok jau no sākta gala, loģiski, padarot viņu nepopulāru ir lielas iespējas izvairīties no 2.termiņa, žēl, ka esam tik manipulējami, un tad Bērziņš vai Vējonis izrādās populārāki:) Raihs taču arī nepainteresēsies, ar ko tie prezidenti nodarbojas, bet mierīgi tiražēs kaut kāda pērkamā polittehnologa (Liepnieka) dirsienus, atvainojos.
26.jūnijs 2022, 00:54 | links
 
Runājot par prezidentu, Levits(un trīs iepriekšējie arī) lieliski pierāda to, ka Latvijai prezidents kā tāds vispār nav vajadzīgs! Tēriņi milzīgi, jēgas nekādas.

raihs, 25.jūnijs 2022, 22:13

Tavs kandidāts.... bet man patīk, ka esi godīgs!!!
25.jūnijs 2022, 22:25 | links
 
Runājot par prezidentu, Levits(un trīs iepriekšējie arī) lieliski pierāda to, ka Latvijai prezidents kā tāds vispār nav vajadzīgs! Tēriņi milzīgi, jēgas nekādas.
25.jūnijs 2022, 22:13 | links
 
Man arī viņš ir smieklīgs, BET, man ir daudz lielāks kauns pa esošo Latvijas valsts prezidentu!!!

aigarsa2, 25.jūnijs 2022, 17:23

Kas tev pret prezidentu?Man liekas kad Levits ir daudz pārāks par pēdējiem 3 kas bija.Ir jau protams savi putni bet kopumā nav kauns .
25.jūnijs 2022, 20:18 | links
 
aigarsa2 [25.06.22]: Man arī viņš ir smieklīgs, BET, man ir daudz lielāks kauns pa esošo Latvijas valsts prezidentu!!!
Emm, kauns par esošo prezidentu?
Imho, viņš ir pārāks par vismaz 2-iem iepriekšējiem. Vai arī ir cits viedoklis?)
25.jūnijs 2022, 18:31 | links
 
Man arī viņš ir smieklīgs, BET, man ir daudz lielāks kauns pa esošo Latvijas valsts prezidentu!!!
25.jūnijs 2022, 17:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager