Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
To raksta arī Reuters: Vairāki Eiropas tirgotāji par Krievijas gāzi sākuši norēķināties rubļos. 28 apr.

https://www.reuters.com/business/energy/several-european-traders-have-started-pay-russian-gas-roubles-sources-2022-04-28/

daddy_j, 17.maijs 2022, 09:55
Nu bet tā jau tā shēma ko pats rakstīji,ka ieskaita eiro vai dolāros,ko pēc tam bankā konvertē rubļos
17.maijs 2022, 11:57 | links
 
To raksta arī Reuters: Vairāki Eiropas tirgotāji par Krievijas gāzi sākuši norēķināties rubļos. 28 apr.

https://www.reuters.com/business/energy/several-european-traders-have-started-pay-russian-gas-roubles-sources-2022-04-28/
17.maijs 2022, 09:55 | links
 
udens2 [17.05.22]: filtrē gan vairāk to dezinformāciju ko kremlis gāž ārā
???
17.maijs 2022, 09:53 | links
 
udens2 [44m]: Man vienam tā liekas, bet šķiet ES vairs ilgi nepastāvēs tādā formātā kā šodien. Franči ar Vāciešiem gatavi maksāt par gāzi ar rubļiem.
Jāsaka, daļēji krievs būs panācis savu, ja tā būs.
Šķiet būs kopēja skandināvu valsts sadarbošanās..

Avatars, 17.maijs 2022, 00:42Kur tu rāvi ka maksās ar rubļiem???Viņiem tak ilgtermiņa līgumi,lai sāktu maksāt ar rubļiem visi līgumi jāpārslēdzVakardien, esot sasaukta ārkārtas ES sēde, ko sasauca Francija un rosināja šo priekšlikumu maksāt rubļos. Pieņemts vēl jau nav, bet doma viņu ir skaidra.
Avots: twitter.

Avatars, 17.maijs 2022, 09:42
filtrē gan vairāk to dezinformāciju ko kremlis gāž ārā
17.maijs 2022, 09:48 | links
 
Onkuls, smuki pastāstīja.
17.maijs 2022, 09:45 | links
 
udens2 [17.05.22]: Man vienam tā liekas, bet šķiet ES vairs ilgi nepastāvēs tādā formātā kā šodien. Franči ar Vāciešiem gatavi maksāt par gāzi ar rubļiem.
Jāsaka, daļēji krievs būs panācis savu, ja tā būs.
Šķiet būs kopēja skandināvu valsts sadarbošanās..

Avatars, 17.maijs 2022, 00:42Kur tu rāvi ka maksās ar rubļiem???Viņiem tak ilgtermiņa līgumi,lai sāktu maksāt ar rubļiem visi līgumi jāpārslēdz
Vakardien, esot sasaukta ārkārtas ES sēde, ko sasauca Francija un rosināja šo priekšlikumu maksāt rubļos. Pieņemts vēl jau nav, bet doma viņu ir skaidra.
Avots: twitter.
17.maijs 2022, 09:42 | links
 
Tas būtu lielisks variants,ESV,mēs kļūtu tikpat jaudīgi kā ASV

udens2, 17.maijs 2022, 09:22


Tikpat jaudīgi nekļūtu, bet pēc nominālā IKP (17 triljoni gadā) pietuvotos līderiem ASV - 25 trl un Ķīna 20 trl.
Šobrīd ekonomiski stiprākā ES valsts Vācija ar 4 trl tāds nīkulis vien ir pret AS un Ķīnu...
17.maijs 2022, 09:36 | links
 
Tas būtu lielisks variants,ESV,mēs kļūtu tikpat jaudīgi kā ASV
17.maijs 2022, 09:22 | links
 
Man vienam tā liekas, bet šķiet ES vairs ilgi nepastāvēs tādā formātā kā šodien. Franči ar Vāciešiem gatavi maksāt par gāzi ar rubļiem.
Jāsaka, daļēji krievs būs panācis savu, ja tā būs.
Šķiet būs kopēja skandināvu valsts sadarbošanās..

Avatars, 17.maijs 2022, 00:42


Nav nav, Tev vienam, tāda smaķele jau sen klīst pa Eiropu...

Par gāzi. Sankciju karā viennozīmīgi ir uzvarējusi Krievija. The Economist ir sarēķinājuši, ka sankciju ietekmē Krievijas imports ir samazinājies par 44%, bet eksports PIEAUDZIS par 8%. Vācieši ir atkarīgi ne tikai no Krievijas gāzes, bet arī no Krievijas metāliem - niķelis, titāns, alumīnijs, hroms, varš un pallādijs.
Visi sen maksā par gāzi rubļos (t.i. ieskaita ros-buj-duj bankā eiro, ko tā konvertē rubļos pēc Pu noteiktā kursa)...izņemot baltiešus... ES vienotība...

Nu Makarons jau nāca ar programmu, ka ES jāreformē, ka jātaisa ciešāka federācija, ESV, ka lēmumiem nevajag 100% valstu piekrišanu (jo tad tie kļūst "bezzobaini"), ka pietiek ar balsu vairākumu, ka jātaisa sava ESV armija utt. utt...

Valstu domas atšķiras, Vācija, Francija ir par, skandināviem ir labi kā ir, bet es esmu par ciešāku federalizāciju, lai varētu visādus ungārus, u.c. populistus nolikt pie vietas... lai arī tāpēc nāktos nedaudz suverenitāti zaudēt. Jo nevajag domāt, ka tad paliks esošais princips, ka katrai valstij 1 balss... Šobrīd LV ir 4% balsu (1/27), bet ja pēc iedzīvotāju skaita tad būs tikai 0.4% (1.5m/400m)...
17.maijs 2022, 09:07 | links
 
Man vienam tā liekas, bet šķiet ES vairs ilgi nepastāvēs tādā formātā kā šodien. Franči ar Vāciešiem gatavi maksāt par gāzi ar rubļiem.
Jāsaka, daļēji krievs būs panācis savu, ja tā būs.
Šķiet būs kopēja skandināvu valsts sadarbošanās..

Avatars, 17.maijs 2022, 00:42
Kur tu rāvi ka maksās ar rubļiem???Viņiem tak ilgtermiņa līgumi,lai sāktu maksāt ar rubļiem visi līgumi jāpārslēdz
17.maijs 2022, 09:03 | links
 
Man vienam tā liekas, bet šķiet ES vairs ilgi nepastāvēs tādā formātā kā šodien. Franči ar Vāciešiem gatavi maksāt par gāzi ar rubļiem.
Jāsaka, daļēji krievs būs panācis savu, ja tā būs.
Šķiet būs kopēja skandināvu valsts sadarbošanās..
17.maijs 2022, 00:42 | links
 
Vismaz pagaidām viņi saka, ka tik tālu nav plānojuši, tikai atbrīvot savu zemi.
Krievi varot mobilizēt 17 miljonus, tikai ar ko tos apģērbt un ar ko apbruņot
No Arestoviča šovakar izskanēja, ka krievs jau meklējot raķetes Kubā, meklējot tanku rezerves daļas un citu palīdzību Armēnijā un Kazahstānā, bet šie to pasūtījuši apmēram kā ukraiņi kuģi.
Neviens negrib tikt pakļauts otrreizējām sankcijām.
Kaut gan esot varianti par kaut kādām ļoti izdevīgām lietām, ne priekš krieva gan, par to lai pamēģinātu riskēt un paskatīties kas notiek.
16.maijs 2022, 23:57 | links
 
Cerēsim, ka arī pārējo drīz atjaunos un jo ātrāk, jo labāk visai pasaulei.

Domaataajs, 16.maijs 2022, 21:50


Ukraiņi taisās mobilizēt līdz vienam miljonam, ar tādu armiju varēs aiziet līdz Maskavai.
16.maijs 2022, 22:10 | links
 
Cerēsim, ka arī pārējo drīz atjaunos un jo ātrāk, jo labāk visai pasaulei.
16.maijs 2022, 21:50 | links
 
Pie Harkivas atjaunota Ukrainas robeža, ar to arī Ukraiņus apsveicu
16.maijs 2022, 14:51 | links
 
Karlis_K [13.05.22]: Ir vērts dzīvot un sagaidīt tomēr kad to veco kremļa mauku ietupina! Lieliski!
Nosprāgs ātrāk
16.maijs 2022, 14:50 | links
 
udo733 [12.05.22]: Nupat lasu tvnetā:
Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks sola sankcijas policistiem, tostarp, vadošajiem likumsargiem "par mugurkaula neparādīšanu un pavēļu nepildīšanu" saistībā ar kārtības uzturēšanu pie padomju pieminekļa Pārdaugavā 10.maijā.
Ruks ceturtdien Latvijas Radio atgādināja, ka saistībā ar 10.maija notikumiem ir sākta dienesta pārbaude un jau patlaban ir iezīmējies, ka par augstākstāvošas vadības pavēļu nepildīšanu kārtības uzturēšanai pie pieminekļa amatus nāksies zaudēt policistiem, tostarp, vadošiem likumsargiem. Vienlaikus viņš apliecināja, ka nav iemesla mainīt VP Rīgas reģiona vadību, jo pavēles uz vietas nepildīja zemāka līmeņa komandieri.
Lai arī kārtības nodrošināšanā šāda mēroga nesakcionēta pasākumā nav VP priekšniekam nav jādodas, Ruks apliecināja, ka bija devies 10.maijā uz pieminekli, lai pārņemtu vadību.

Karlis_K, 12.maijs 2022, 16:13
Tātad daļa policistu nav lojāla Latvijai.
Gaužam vienkārši. Policijas darbinieki arī ir valstiskās sabiedrības daļa. Un pats redzi kāda ir tā situācija sabiedrībā. Un tas ka statistikas dati rāda ka daļa sabiedrības mainījusi uzskatus vai ietur neitrālu nostāju nebūt neatspoguļo patieso "minoritatīvo" pārliecību. Tie padlas ir diezgan mīzalīgi pa vienam
14.maijs 2022, 22:53 | links
 
Skaists, dinamisks hokejs. Visādi varēja būt, šoreiz saimniekiem uzdāvināja vinni. Bet tomēr ļoti baudāms mačs.
14.maijs 2022, 22:47 | links
 
Lai tik Vīriem pulveris pietiek,,, Malači
14.maijs 2022, 22:46 | links
 
Spēlēja labi. Aiz matiem pievilktu noraidījumu saskatīju... Ko tur cepties...
14.maijs 2022, 22:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager