Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Junior, nesalīdzini nesalidzināmas lietas. Zinātne pa 40 gadiem strauji attīstījusis. Diagnostika, medikamenti utt. Tik maza piebilde- Latvijā mirstība 2,5x lielāka nekā vidēji Eiropā, jauno un moderno medikamentu nepieejamības dēļ. Mediķi saka- lai sasniegtu Eiropas līmeni, valstij papildus jāiegulda 200mil., lai Baltijas valstu 60mil.
Stāsts jau nav par to, vai bija labi vai slikti. Stāsts par to, ka pēc neatkarības atgūšanas, gudri vadot valsti un pareizi saimniekojot, mēs dzīvotu, kā minimums 10x labāk.
13.novembris 2021, 15:14 | links
 
Vienīgais, kas man šajos laikos tā nepatīk ir straujais dzīves temps. Visu laiku jāskrien laikam līdz, inflācija, utt to liek darīt. Man laukos labāk tā pa mierīgo, skaties kā zāle dīkst..
13.novembris 2021, 15:06 | links
 
BrunoL [13.11.21]: Tad, kā saki, stāvēja pēc desas rindā, tagad- pie ārsta speciālista, izmeklējumiem un operācijām. Tā arī cits nesagaida.
Pēc statistikas vidējais mūža ilgums tavā minētajā laikā bija 62 gadi. Šodien rindā stāvot uz medicīnas pakalpojumie mūža vidējais ilgums ir 75 gadi. Jā ir tā, ka mirstību var vēl pagarināt samazinot rindas utt. Bet apgalvot toreiz bija labāk ir meli vai nezināšana par datiem.
P.s. tajā laikā biji jauns un operācijas nebija aktuālas, šodien jau pavisam cits stāsts, kapos paziņu arvien vairāk.
13.novembris 2021, 15:01 | links
 
Shm_didzis [13.11.21]: daddy_j [13:15]: P.s Tavi argumenti tāpat kā par covidu: vakcinētie ir pasargāti un var ,, zaļajā zonā,, dzīvot. Tikai statistika parāda pretējo.
Vienu terminu gan nomainījuši ,, pūļa imunitāte,, jo tā patiesībā valdība arī domā par tautu.

Pablo, 13.novembris 2021, 13:04

nediskutēšu, vienīgi pateikšu, ka ja esi "gudrāks" par 3 miljardiem cilvēku, kuri dzīvo "zem" dažādām valdībām - demokrātiskām, autoritšarām, monarhitiskām, reliģiozām... nu lai dūdieviņš (vai kam tu tici) tevi sargā... pie tam tas cipars ir tik mazs, ka nevis nevēlas vakcinēties, bet vnk NAV vakcīnu, piem. āfrikā.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=~OWID_WRL


ja ir labākas metodes, kā ar Covid cīnīties - droši uz priekšu!! gudri dirst, nav malku cirst...Nu redz, turpini dirst.
Bet fakti ir tādi kādi tie ir.
Es nenoliedzu covid faktoru, es norādu uz ,, sviestu,, ka cilvēki tiek dalīti, kaut vakcinētie, tāpat slimo, mirst un inficē citus. Es tak tāds pats padomju ,, produkts,, kā es, raihs vai Kārlis.
Un bija tad teiciens:
Без бумажки ты букашка а с бумажкой человек. To varētu tagad attiecināt uz covid sertif.
Un par statistiku: pilnajiem veikalu laukumiem- Rīgā dzīvo ap miljonu, pēc statistikas datiem vidusslānis valstī ir 20%
Un tie arī ir tie teiksim ciparos divsimt tūkstoši, kuri lielveikalos ganās. Bet tā ir tikai PIEKTĀ DAĻA VALSTS IEDZĪVOTĀJU!
Ceru padomāsi, pirms nākamreiz sagribēsies, ko uzpļūtīt.

Pablo, 13.novembris 2021, 13:30

luter, Rīgā nekad nav bijis miljons, arī utaino sovoku okupācijas laikā, pēc 2020. g datiem 627 810 iedzīvotāji.
Un cik tad bija tajos laikos?
Par šodienu, tavā statistikā nav tie kuri īrē, bet tikai deklarētie. Tā ka 1:1
:))))
Bet gaidam udens2 statistikas avotu. :DDD
13.novembris 2021, 14:56 | links
 
Uldiņ, tajos laikos mersis bija GAZ 24; VAZ 2107 un tiem kuri šeftejās VAZ 2104; GAZ 24 vagons
un nopietnākām tūrēm RAF Latvija. Ar Latviju nokapāju tuvu ļamam. Mašīnai ne vainas. Katru sezonu nomaini stūres pirkstus un pierihtē bremzes.
Tā kā katram laikam savi plusi un mīnusi. Tāpat tad cilvēki cēla mājas, ballējās un lustējās. Tad, kā saki, stāvēja pēc desas rindā, tagad- pie ārsta speciālista, izmeklējumiem un operācijām. Tā arī cits nesagaida. Nerunāju par C19 laiku.
13.novembris 2021, 14:49 | links
 
daddy_j [13:15]: P.s Tavi argumenti tāpat kā par covidu: vakcinētie ir pasargāti un var ,, zaļajā zonā,, dzīvot. Tikai statistika parāda pretējo.
Vienu terminu gan nomainījuši ,, pūļa imunitāte,, jo tā patiesībā valdība arī domā par tautu.

Pablo, 13.novembris 2021, 13:04

nediskutēšu, vienīgi pateikšu, ka ja esi "gudrāks" par 3 miljardiem cilvēku, kuri dzīvo "zem" dažādām valdībām - demokrātiskām, autoritšarām, monarhitiskām, reliģiozām... nu lai dūdieviņš (vai kam tu tici) tevi sargā... pie tam tas cipars ir tik mazs, ka nevis nevēlas vakcinēties, bet vnk NAV vakcīnu, piem. āfrikā.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=~OWID_WRL


ja ir labākas metodes, kā ar Covid cīnīties - droši uz priekšu!! gudri dirst, nav malku cirst...Nu redz, turpini dirst.
Bet fakti ir tādi kādi tie ir.
Es nenoliedzu covid faktoru, es norādu uz ,, sviestu,, ka cilvēki tiek dalīti, kaut vakcinētie, tāpat slimo, mirst un inficē citus. Es tak tāds pats padomju ,, produkts,, kā es, raihs vai Kārlis.
Un bija tad teiciens:
Без бумажки ты букашка а с бумажкой человек. To varētu tagad attiecināt uz covid sertif.
Un par statistiku: pilnajiem veikalu laukumiem- Rīgā dzīvo ap miljonu, pēc statistikas datiem vidusslānis valstī ir 20%
Un tie arī ir tie teiksim ciparos divsimt tūkstoši, kuri lielveikalos ganās. Bet tā ir tikai PIEKTĀ DAĻA VALSTS IEDZĪVOTĀJU!
Ceru padomāsi, pirms nākamreiz sagribēsies, ko uzpļūtīt.

Pablo, 13.novembris 2021, 13:30


luter, Rīgā nekad nav bijis miljons, arī utaino sovoku okupācijas laikā, pēc 2020. g datiem 627 810 iedzīvotāji.
13.novembris 2021, 14:25 | links
 
udens2 [13.11.21]: luter,dod statistiku cik tad vakcinētie aizņem slimnīcas un cik mirst.Tev tas būs atklājums ka desmitiem reižu mazāk viņi nonāk slimnīcā ar covidu,un 100x retāk mirst:DD
Es saprotu ka šie skaitļi priekš tevis ir daudz par sarežģītu,toties''fakti'' neapgāžami lai gopzema stilā vaimanātu:DD
Un tagad vari atgādināt par gramatiku,jo argumentu tev tāpat nav,kā parasti:)
Man ar ir statistika no Gaiļezera reanimataloga, pašlaik labāk tur nenonākt. Jo pat tiem kam reāli vajag palīdzēt , var nākties uzgaidīt. Tāpat nerakstīta priekšroka gados jauniem un vakcinētiem. Statistika , no 50 absegtajiem 49 bez vakcīnas, pēc nedēļas bija 80/3. Ja pie pirmā viļņa lielākoties krita jau nevesali, tad to pašlaik tā teikt nevar. Arī tie kas īpaši smagi izslimo, pēc ārsta teiktā kvalitatīvi savu dzīvi neturpinās.
13.novembris 2021, 14:14 | links
 
udens2 [13.11.21]: luter,dod statistiku cik tad vakcinētie aizņem slimnīcas un cik mirst.Tev tas būs atklājums ka desmitiem reižu mazāk viņi nonāk slimnīcā ar covidu,un 100x retāk mirst:DD
Es saprotu ka šie skaitļi priekš tevis ir daudz par sarežģītu,toties''fakti'' neapgāžami lai gopzema stilā vaimanātu:DD
Un tagad vari atgādināt par gramatiku,jo argumentu tev tāpat nav,kā parasti:)
Vakcinētie 30%, nevakcinētie 70% ir slimnīcā, bet atbildēju tev tikai viena iemesla pēc, lai aizrijies ar saviem sūdiem uz ventilatora. Jo cilvēks, kurš nevīžo pat personvārdu uzrakstīt ar lielo burtu, nez vai ir atbildes cienīgs.
Bet kur tad ,, avots,, par taviem skaitļiem: īpaši par 100x retāk?
Nu tagad parādi, ka neesi tukšpļūtis un pievieno faktu avotu.
:DDDD
13.novembris 2021, 14:10 | links
 
luter,dod statistiku cik tad vakcinētie aizņem slimnīcas un cik mirst.Tev tas būs atklājums ka desmitiem reižu mazāk viņi nonāk slimnīcā ar covidu,un 100x retāk mirst:DD
Es saprotu ka šie skaitļi priekš tevis ir daudz par sarežģītu,toties''fakti'' neapgāžami lai gopzema stilā vaimanātu:DD
Un tagad vari atgādināt par gramatiku,jo argumentu tev tāpat nav,kā parasti:)
13.novembris 2021, 13:42 | links
 
daddy_j [13.11.21]: P.s Tavi argumenti tāpat kā par covidu: vakcinētie ir pasargāti un var ,, zaļajā zonā,, dzīvot. Tikai statistika parāda pretējo.
Vienu terminu gan nomainījuši ,, pūļa imunitāte,, jo tā patiesībā valdība arī domā par tautu.

Pablo, 13.novembris 2021, 13:04

nediskutēšu, vienīgi pateikšu, ka ja esi "gudrāks" par 3 miljardiem cilvēku, kuri dzīvo "zem" dažādām valdībām - demokrātiskām, autoritšarām, monarhitiskām, reliģiozām... nu lai dūdieviņš (vai kam tu tici) tevi sargā... pie tam tas cipars ir tik mazs, ka nevis nevēlas vakcinēties, bet vnk NAV vakcīnu, piem. āfrikā.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=~OWID_WRL


ja ir labākas metodes, kā ar Covid cīnīties - droši uz priekšu!! gudri dirst, nav malku cirst...
Nu redz, turpini dirst.
Bet fakti ir tādi kādi tie ir.
Es nenoliedzu covid faktoru, es norādu uz ,, sviestu,, ka cilvēki tiek dalīti, kaut vakcinētie, tāpat slimo, mirst un inficē citus. Es tak tāds pats padomju ,, produkts,, kā es, raihs vai Kārlis.
Un bija tad teiciens:
Без бумажки ты букашка а с бумажкой человек. To varētu tagad attiecināt uz covid sertif.
Un par statistiku: pilnajiem veikalu laukumiem- Rīgā dzīvo ap miljonu, pēc statistikas datiem vidusslānis valstī ir 20%
Un tie arī ir tie teiksim ciparos divsimt tūkstoši, kuri lielveikalos ganās. Bet tā ir tikai PIEKTĀ DAĻA VALSTS IEDZĪVOTĀJU!
Ceru padomāsi, pirms nākamreiz sagribēsies, ko uzpļūtīt.
13.novembris 2021, 13:30 | links
 
daddy_j [11:27]: ... kaut tautas vairākums velk galus kopā.

Pablo, 13.novembris 2021, 07:23

ir konkrēti piemēri??

es teikšu, ka "velk galus kopā" tāpēc, ka stulbi, tāpēc...

ņem ātros kredītus 200, 300 eur, lai jaunu telefonu nopirktu (kas vecajam vainas), pēc tam atmaksā 2-3x vairāk...spēlē kazino, cerot uz džekpotu... pilns ar tādiem... arī penši - sabrauc ciemos ar savām mašīnām, galds lūzt no cienasta, bet spriež, cik šodien pensionāram grūti...Tev gan labi pensionāri.
Bet par ,, galu savilkšanu,,:
https://www.tvnet.lv/7133902/eurostat-latvija-majsaimniecibu-labklajiba-pern-bijusi-viena-no-zemakajam-es

Pablo, 13.novembris 2021, 11:59

Un kāpēc lai vienai no stulbākajām tautām eiropā būtu laba labklājība???Nē,valdība tur nav vainīga,tikai paši
13.novembris 2021, 13:28 | links
 
Jūs apspriežat vai okupācija ir labi. :))
Kāds ir okupanta mērķis.
Okupētās teritorijas mērķis.
Un mankurti nevar saprast, kas tagad ir savādāk.
13.novembris 2021, 13:28 | links
 
Indi, nezinu kā Jums tur Purvciemā, bet 70to beigās un 80to sākumā daudzi paziņas un darba kolēģi tā autiņus nopirka. Ja nezinājāt par tādu iespēju, varat vainot vienīgi sevi.
Varu teikt vienu, piekrītu Raiham- kā šodien tā tad, tie kuri “pakaļu kustināja” un ar galvu draudzējās dzīvoja labi.(materiāli)

BrunoL, 13.novembris 2021, 11:45
Ko tu dirs bruni,pat ja nauda bij,tāpat labi nevarēji dzīvot,mersedesu nevarēji nopirkt,ceļojumos nevarēji aizbraukt,jahtai nebij jēgas,jo ceļot nevarēji.Pat aizbēgt no padumjās savienības nedrīkstēji
13.novembris 2021, 13:21 | links
 
P.s Tavi argumenti tāpat kā par covidu: vakcinētie ir pasargāti un var ,, zaļajā zonā,, dzīvot. Tikai statistika parāda pretējo.
Vienu terminu gan nomainījuši ,, pūļa imunitāte,, jo tā patiesībā valdība arī domā par tautu.

Pablo, 13.novembris 2021, 13:04


nediskutēšu, vienīgi pateikšu, ka ja esi "gudrāks" par 3 miljardiem cilvēku, kuri dzīvo "zem" dažādām valdībām - demokrātiskām, autoritšarām, monarhitiskām, reliģiozām... nu lai dūdieviņš (vai kam tu tici) tevi sargā... pie tam tas cipars ir tik mazs, ka nevis nevēlas vakcinēties, bet vnk NAV vakcīnu, piem. āfrikā.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=~OWID_WRL


ja ir labākas metodes, kā ar Covid cīnīties - droši uz priekšu!! gudri dirst, nav malku cirst...
13.novembris 2021, 13:15 | links
 
P.s Tavi argumenti tāpat kā par covidu: vakcinētie ir pasargāti un var ,, zaļajā zonā,, dzīvot. Tikai statistika parāda pretējo.
Un vates tēmas mīļotāji, par terminiem: kā padomju gados ,, zonas,,! Un komendantstunda, ko sauc par mājsēdi. Smērē, cik gribi sūdu ar meduuz maizes,tāpat pēc sūda garšos.
:DDDD
Vienu terminu gan nomainījuši ,, pūļa imunitāte,, jo tā patiesībā valdība arī domā par tautu.
13.novembris 2021, 13:04 | links
 
daddy_j [13.11.21]: Tev gan labi pensionāri.
Bet par ,, galu savilkšanu,,:
https://www.tvnet.lv/7133902/eurostat-latvija-majsaimniecibu-labklajiba-pern-bijusi-viena-no-zemakajam-es

Pablo, 13.novembris 2021, 11:59

aizpērn...

OK, ir uz ko tiekties... ēnu ekonomika dara savu statistikā...

aizej līdz lielveikalam un autiņus stāvvietā paskaties un tad izdari to pašu Vācijā vai Itālijā... sapratīsi...
Tas bija pirmais, ko atradu uz ātro, bet ne aizpērn , bet 2020. Un domāju pa šo laiku bez taviem seklajiem argumentiem par veikaliem un bagātajiem pensionāriem, pašam vērā ņemanu faktu nav.
Tu kā raihs ar saviem palīgskolas absolventiem jau pārej uz personībām, jo citu ko pateikt nav.
Un redz vēl jau vāvuļotājs otrs arī klāt.
Nu varat kaut ko atkal par krieviem paspriest.
:DDDD
13.novembris 2021, 12:56 | links
 
daddy_j [13.11.21]: pilnais būs 19.11., bet tas netraucē iesildīties... :)
Pilnmēness efekts sākas nedēļu pirms kalendārā pilnmēness! Kad cilvēki paliek runīgāki, kašķīgāki ;) Pašā pilnmēnesī atkal pohaināki, nomāktāki, depresīvāki, dzemdības paverās utt daudzas lietas notiekas ar mums.
13.novembris 2021, 12:45 | links
 
Pilnmēness ir klāt! Un, kas par pērlēm. Ja bija galva toreiz varēja dzīvot, tagad ar to pašu galvu vairs nevar.. :))

mjuniors, 13.novembris 2021, 12:18


pilnais būs 19.11., bet tas netraucē iesildīties... :)
13.novembris 2021, 12:37 | links
 
Pilnmēness ir klāt! Un, kas par pērlēm. Ja bija galva toreiz varēja dzīvot, tagad ar to pašu galvu vairs nevar.. :))
13.novembris 2021, 12:18 | links
 
Tev gan labi pensionāri.
Bet par ,, galu savilkšanu,,:
https://www.tvnet.lv/7133902/eurostat-latvija-majsaimniecibu-labklajiba-pern-bijusi-viena-no-zemakajam-es

Pablo, 13.novembris 2021, 11:59


aizpērn...

OK, ir uz ko tiekties... ēnu ekonomika dara savu statistikā...

aizej līdz lielveikalam un autiņus stāvvietā paskaties un tad izdari to pašu Vācijā vai Itālijā... sapratīsi...
13.novembris 2021, 12:16 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager