Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
_EKA [25.09.21]: Labdien copTautieši.

Šis garstāsts būs no mana agrāka, 2019 gada arhīva par Mores kaujām, kuras šogad es apmeklēt nevaru, jo..... es nēsmu, ij netaisos ŠPRICĒTIES...ij kurš vēl netic tam, ka neVakcionētajiem ir ļoti sems attīstības līmenis.;-))))

Garstāsta atrefērējums arīdzan veltītts biedram neko.. NeLietotājs.. kas ma te ir publiski pārmetis patriotisma trūkumu, ij sava ssapņu karaļvalsts Latvānijas slavināšanu.

MORES kaujas.

Mores slaveno lielkauju piemiņas pasākums 27.09.19 ( šis ir vecāks, nepelnīti aizmirstā, uzricamā, partijas biedra Mezadjadja ieraksts, no 2019 gada ).

Labdien tālie pasaku valstības iekš copesLietas tautieši-pasažieri ;-)))

Mores ( 1 ) lielā pasaules kara lielkaujas (2) piemiņas pasākums, satikšanās Morē.

Personīgi man šķiet ka es tur kauč kur palikšos nakšņot ( 3), lai nākamaajā dienā visu kārtīgi apskatītu, izstaigātu, savām acīm redzētu, ar lasīto ( 4 ) salīdzinātu.

Interesanti ir tas ka pamatā visu Mores kaujā kritušo 19 vācu ( ar iesauktajiem latviešiem) leģiona grenadieru vārdus, datus var atrast, lasīt netā, google, wikapedia.

No Rīgas tradicionālās vietas( 5) ies un vakara atgriezīsies bezmaksas autobus, bet tā kā vietu skaits ir ierobežots, un tas vairāk domāts pensijas vecuma cilvēliem, par braukšanu lūgums sazināties ar Nacionālo karavīru Biedrību.



Ar cipariem apskaidrotais.

1. More. Mores kauju piemiņas pasākums notiks , šo sestdien 25.09.2021..

Sākums 12:00 ar svētbrīdi latviešu leģionāru Brāļu kapos pie Roznēnu ozola Mores pagastā.

14:00 atceres pasākums Mores kauju piemiņas parkā.

No 9:00 Mores kauju muzejā atvērto durvju diena. Gaidām pasākuma dalībniekus līdz 18:00.

2.Mores kaujas bija vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Otrajā pasaules karā. Tajās Latviešu leģiona 19. divīzija atvairīja Sarkanās armijas mēģinājumus izlauzties līdz Rīgai, kas ļāva izvest vācu spēkus no Igaunijas.[2]

Sarkanās armijas uzbrukums virzienā Nītaure—Sigulda—Saulkrasti—Rīga 25. septembrī sasniedza Siguldas aizsardzības līniju. Mores pagastā ierakumos 12 km garumā izvietojās tikai Latviešu leģiona 19. divīzijas karavīri. Piecas dienas norisinājās spēcīgas kaujas. Ienaidnieks uzbruka ar desmitkārtīgu skaitlisko pārspēku un latviešu leģionāriem nācās divas diennaktis savas pozīcijas aizstāvēt nepārtrauktās un ārkārtīgi smagās tuvcīņās.

Naktī no 5. uz 6.oktobri pēc pavēles 19. divīzija atstāja Siguldas aizsardzības pozīcijas un 6. oktobrī Sarkanā armija ar papildspēkiem ieņēma tukšos Mores ierakumus.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Mores_kaujas

3. Tā kā apmeklējot vietu kur es mēdzu būt nosacīti reti, allaž cenšos tam veltīt vairāak laikaa, par oficiālo, ieteicams ar nakšnošanu,

un padziļinātai apskatei veltītu nākamo dienu.

4. Vienmēr pirms kāds zīmigas vietas apmeklējuma, veltu laiku tur notikuša izpētei lasot tam uzrakstīto, ieteicams

aculiecinieku pierakstīto, piem apskatot Zilokalnu pie Valmieras, atmiņas par Zilakalna Martu, vai Lesteni 16 martā,

aculiecinieku-leģionāru atmiņas.

5. Kā jau augstāk minēju, iet bezmaksas autobuss, bet lūgums sazināties ar LNKB, vietu skaits ierobežots, bet, laba ziņa

ir tā ka More, ejot pa labu ceļu ir apm 13-15 km no Siguldas uz Mālpili puses, aiz Jūdažiem.



Neviens nav aizmirsts-----nekas nav aizmirsts.

p.s. Šogad 2021 gadā man nedrīkstēja braukt lustīgi dziedot ar veciem vīriem autobusā, uz Mores kauju piemiņas vietu, jo.... es nēsmu, ij netaisos POTĒTIES......Un pareizi rteikts.. ka nevakcionētajiem ir zems attīstības līmenis.

Jedem das Seine Katram savs.

mezadjadja, 25.septembris 2021, 16:02
Veči nebaidījās no lodēm, bet tu baidies no potes. Kauna nav?
Ujujui! Tā taču būs tā "zosu hui...ja"
25.septembris 2021, 23:32 | links
 
mezadjadja [25.09.21]: Un jāatceras ka Usiks ir olimpiskais čempions...tas izsaka ļoti daudz.

Bet....sports ir sports.
Tas izsaka tikai to, ka tu atkal kaut ko vāvuļo, nesajēdzot, ko runā. Olimpiadēs piedalās amatieri, neviens neņem galvā tās rezultātus(izņemot tevi). Tas pats ar futbolu.
25.septembris 2021, 23:28 | links
 
Kur usiku var redzēt?
25.septembris 2021, 23:24 | links
 
Tautieti Raihs !!!

Zemu gan tu biedru Usiku vērtē....
Ja tas Džošua nenogazis Vlodemeru pie zemes ar pāris nokdauniem....viņam būs ļoti lielas problēmas ar Usiku.

Reāls nokauts ( nevienam nesošu priekšroku ) var būt ap pēc 5-6 raundā,kad abi būs jau krietni paguruši un var kļūdīties

Un jāatceras ka Usiks ir olimpiskais čempions...tas izsaka ļoti daudz.

Bet....sports ir sports.
25.septembris 2021, 22:33 | links
 
Es šobrīd neredzu opcijas nekur-ne go3, ne kur citur... Varbūt kāds tiešām var ieteikt, kur boksu paskatīties? Kaut gan 90% Usiks dabūs bietē
25.septembris 2021, 22:13 | links
 
Tautieši !!!;

Goc pendel....pa nopietnam šoreiz..

Šonakt pēc pusnakts ( mūsu laika ) leģendārais dizBokss.
Tiešsaistē....Usiks pret Džošua...

Gribas.... ( maz ko tev tautieti gribas ) boksa duelī noskatities....protams tautiski " ja halavu "

Briežu Maira cīņas kauc ka..... esmu redzējis tiešsaistē...pamata kādos Krievijas i-neta " bezpridela " plašumos.

Izlīdzēt ar nesavtīgu padomu " ja halavu "....kur arī etikitis ir salds.

Jedem das Seine. Katram savs Usiks vai Džošua.
25.septembris 2021, 21:20 | links
 
Tautieti Raihs !!!

Tu maanies,tā nav godīgi :-(((......ar Ontunu tu kopā šņabi dzer,tāpēc ka dzīvojat kaimiņu pagastos.
Tev atlaides...tu tiec uzņemts " slavas zālē " :-)) laimigajos 14,3 zinātāju procentos :-)))

Prizz v studiju. " pole cudess "
25.septembris 2021, 21:12 | links
 
Nu Mores muzejā pie Antona (ceru, ka vēl dzīvs un vesels) esmu bijis vairākkārt.
25.septembris 2021, 20:40 | links
 
Tautieši !!!

Kas ir " Auseklītis "...tā ir senču debesu rīta zvaigzne.

Analogs ir ziidu Bībeles,gojiem ( nicinami suņi ) domāta " vecā derība " kur ziidu Dieva Jehovas padzītais,kritušais eņģelis Lucifers ir analogs mūsu Auseklim.

Latīņu vārds ( arī senāks, no pirmvalodas )
Luce..nozīmē...gaisma.

No tā senā lettu gaismas diena,šķiet novembri ( petiet sīkāk paši ) Lūcijas...Luc....gaisma.

Visas senā juudu-ziidu reliģija...ir tumšas reliģija,tāpēc arī viņiem Auseklis-Lucifers ir lielākais ienaidnieks.

p.s. Jāskatās man pirms kovid laikā pierakstos,tad gaismas diena esmu apmeklējis vairākas labu labās lekcijas- priekšlasījumus ar atzītu tradīciju zinātāji,seno zinību samaņu ( saucat kā gribat )piedalīšanos.

Prātā nāk Mirdzas Zīveres populāra dziesma.( avots tautas dainas )

Kas redzēja rīta zvaigzni ( Auseklis ) vakarā uzlecam.
Tas redzēja parnakam...
Kara dotu bāleliņi....

Skaties uz gaismu,ej ārā no tumšās.

Jedem das Seine. Katram savs.
25.septembris 2021, 20:07 | links
 
Tautieti Raihs !!!

Nejauc lielo P (strelniekus )
Ar mazo P ( dīvāna expertus tagad )

Goc pendel...dodu vismaz 83,5 procentus ka šejienes " dīvāna expertus " neko nekad vairāk nebija dzirdējuši par Mores kaujām,tuvāk Sudes purvam,kā caurbraucot AugsLigatnei pa šoseju netālu no Mores nav bijusi.

Tāpat zīmējot šņabja glāze man tapa skaidrs,ja šejienes " dīvāna expertus " neaicināt paliga piektklasnieku,un nemeklējot Google....83,8 procenti nevarētu karte parādīt kur atrodas Mores.

Nemaz nerunājot par to kas ir wermahta atkāpšanās," Siguldas līnija "

Nekā,nekam personīga.

Ne mana cūka (More) ne mana druva ( viedais experti dīvāns ) :-)))

Jedem das Seine. Katram savs.
25.septembris 2021, 19:52 | links
 
Saucot Latviju par Latvāniju, saicot par muļķu zemi valsti, par kuru krita tie vīri, tev diez vai izdosies sevi te pozicionēt kā Latvijas patriotu ar prievīti kaklā un auseklīti pie krūts.

raihs, 25.septembris 2021, 16:14

prievīte un auseklītis ir tie noteicošie kvalitatīvie rādītāji? Nu, nez', tagad ir pretēja mode- ka tikai nenosauc par "auseklīti", sak', - ko jūs, ko jūs!! Es neesmu tas ausekļainais tumsonīgais ar mugurkaulu("redneck"?)))), es esmu progresīvais lokanais!))
Kad kāds pārmālējas("kažokmešana") par auseklīti personīgo politisko un ekonomisko labumu dēļ- tas jau ir cits stāsts)
25.septembris 2021, 16:34 | links
 
Labdien copTautieši.

Šis garstāsts būs no mana agrāka, 2019 gada arhīva par Mores kaujām, kuras šogad es apmeklēt nevaru, jo..... es nēsmu, ij netaisos ŠPRICĒTIES...ij kurš vēl netic tam, ka neVakcionētajiem ir ļoti sems attīstības līmenis.;-))))

Garstāsta atrefērējums arīdzan veltītts biedram neko.. NeLietotājs.. kas ma te ir publiski pārmetis patriotisma trūkumu, ij sava ssapņu karaļvalsts Latvānijas slavināšanu.

MORES kaujas.

Mores slaveno lielkauju piemiņas pasākums 27.09.19 ( šis ir vecāks, nepelnīti aizmirstā, uzricamā, partijas biedra Mezadjadja ieraksts, no 2019 gada ).

Labdien tālie pasaku valstības iekš copesLietas tautieši-pasažieri ;-)))

Mores ( 1 ) lielā pasaules kara lielkaujas (2) piemiņas pasākums, satikšanās Morē.

Personīgi man šķiet ka es tur kauč kur palikšos nakšņot ( 3), lai nākamaajā dienā visu kārtīgi apskatītu, izstaigātu, savām acīm redzētu, ar lasīto ( 4 ) salīdzinātu.

Interesanti ir tas ka pamatā visu Mores kaujā kritušo 19 vācu ( ar iesauktajiem latviešiem) leģiona grenadieru vārdus, datus var atrast, lasīt netā, google, wikapedia.

No Rīgas tradicionālās vietas( 5) ies un vakara atgriezīsies bezmaksas autobus, bet tā kā vietu skaits ir ierobežots, un tas vairāk domāts pensijas vecuma cilvēliem, par braukšanu lūgums sazināties ar Nacionālo karavīru Biedrību.



Ar cipariem apskaidrotais.

1. More. Mores kauju piemiņas pasākums notiks , šo sestdien 25.09.2021..

Sākums 12:00 ar svētbrīdi latviešu leģionāru Brāļu kapos pie Roznēnu ozola Mores pagastā.

14:00 atceres pasākums Mores kauju piemiņas parkā.

No 9:00 Mores kauju muzejā atvērto durvju diena. Gaidām pasākuma dalībniekus līdz 18:00.

2.Mores kaujas bija vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Otrajā pasaules karā. Tajās Latviešu leģiona 19. divīzija atvairīja Sarkanās armijas mēģinājumus izlauzties līdz Rīgai, kas ļāva izvest vācu spēkus no Igaunijas.[2]

Sarkanās armijas uzbrukums virzienā Nītaure—Sigulda—Saulkrasti—Rīga 25. septembrī sasniedza Siguldas aizsardzības līniju. Mores pagastā ierakumos 12 km garumā izvietojās tikai Latviešu leģiona 19. divīzijas karavīri. Piecas dienas norisinājās spēcīgas kaujas. Ienaidnieks uzbruka ar desmitkārtīgu skaitlisko pārspēku un latviešu leģionāriem nācās divas diennaktis savas pozīcijas aizstāvēt nepārtrauktās un ārkārtīgi smagās tuvcīņās.

Naktī no 5. uz 6.oktobri pēc pavēles 19. divīzija atstāja Siguldas aizsardzības pozīcijas un 6. oktobrī Sarkanā armija ar papildspēkiem ieņēma tukšos Mores ierakumus.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Mores_kaujas

3. Tā kā apmeklējot vietu kur es mēdzu būt nosacīti reti, allaž cenšos tam veltīt vairāak laikaa, par oficiālo, ieteicams ar nakšnošanu,

un padziļinātai apskatei veltītu nākamo dienu.

4. Vienmēr pirms kāds zīmigas vietas apmeklējuma, veltu laiku tur notikuša izpētei lasot tam uzrakstīto, ieteicams

aculiecinieku pierakstīto, piem apskatot Zilokalnu pie Valmieras, atmiņas par Zilakalna Martu, vai Lesteni 16 martā,

aculiecinieku-leģionāru atmiņas.

5. Kā jau augstāk minēju, iet bezmaksas autobuss, bet lūgums sazināties ar LNKB, vietu skaits ierobežots, bet, laba ziņa

ir tā ka More, ejot pa labu ceļu ir apm 13-15 km no Siguldas uz Mālpili puses, aiz Jūdažiem.



Neviens nav aizmirsts-----nekas nav aizmirsts.

p.s. Šogad 2021 gadā man nedrīkstēja braukt lustīgi dziedot ar veciem vīriem autobusā, uz Mores kauju piemiņas vietu, jo.... es nēsmu, ij netaisos POTĒTIES......Un pareizi rteikts.. ka nevakcionētajiem ir zems attīstības līmenis.

Jedem das Seine Katram savs.

mezadjadja, 25.septembris 2021, 16:02

Veči nebaidījās no lodēm, bet tu baidies no potes. Kauna nav?
25.septembris 2021, 16:23 | links
 
snipiens [11:55]: itiem tak var ticēt !?

https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/463765-covid-19-visticamak-beigas-klus-par-parastu-saaukstesanos-prognoze-ekspertiMan kā reiz šodien bija runāta tikšanās ar fotogrāfu darba vajadzībām. Šis vakar raksta, esot parādījušās iesnas, krekškis, īsāk sakot, nekas īpašs.. Nopircis veikalā testu, un ir- pozitīvs... (Viņš vakcinējies)....

raihs, 25.septembris 2021, 13:12

Tagad plosās arī traks parastais vīruss - bērniem drausmīgs klepus, kāds nav bijis kādus gadus 5. Tests rāda, ka kovids tas nav.
25.septembris 2021, 16:15 | links
 
Saucot Latviju par Latvāniju, saicot par muļķu zemi valsti, par kuru krita tie vīri, tev diez vai izdosies sevi te pozicionēt kā Latvijas patriotu ar prievīti kaklā un auseklīti pie krūts.
25.septembris 2021, 16:14 | links
 
Labdien copTautieši.

Šis garstāsts būs no mana agrāka, 2019 gada arhīva par Mores kaujām, kuras šogad es apmeklēt nevaru, jo..... es nēsmu, ij netaisos ŠPRICĒTIES...ij kurš vēl netic tam, ka neVakcionētajiem ir ļoti sems attīstības līmenis.;-))))

Garstāsta atrefērējums arīdzan veltītts biedram neko.. NeLietotājs.. kas ma te ir publiski pārmetis patriotisma trūkumu, ij sava ssapņu karaļvalsts Latvānijas slavināšanu.

MORES kaujas.

Mores slaveno lielkauju piemiņas pasākums 27.09.19 ( šis ir vecāks, nepelnīti aizmirstā, uzricamā, partijas biedra Mezadjadja ieraksts, no 2019 gada ).

Labdien tālie pasaku valstības iekš copesLietas tautieši-pasažieri ;-)))

Mores ( 1 ) lielā pasaules kara lielkaujas (2) piemiņas pasākums, satikšanās Morē.

Personīgi man šķiet ka es tur kauč kur palikšos nakšņot ( 3), lai nākamaajā dienā visu kārtīgi apskatītu, izstaigātu, savām acīm redzētu, ar lasīto ( 4 ) salīdzinātu.

Interesanti ir tas ka pamatā visu Mores kaujā kritušo 19 vācu ( ar iesauktajiem latviešiem) leģiona grenadieru vārdus, datus var atrast, lasīt netā, google, wikapedia.

No Rīgas tradicionālās vietas( 5) ies un vakara atgriezīsies bezmaksas autobus, bet tā kā vietu skaits ir ierobežots, un tas vairāk domāts pensijas vecuma cilvēliem, par braukšanu lūgums sazināties ar Nacionālo karavīru Biedrību.



Ar cipariem apskaidrotais.

1. More. Mores kauju piemiņas pasākums notiks , šo sestdien 25.09.2021..

Sākums 12:00 ar svētbrīdi latviešu leģionāru Brāļu kapos pie Roznēnu ozola Mores pagastā.

14:00 atceres pasākums Mores kauju piemiņas parkā.

No 9:00 Mores kauju muzejā atvērto durvju diena. Gaidām pasākuma dalībniekus līdz 18:00.

2.Mores kaujas bija vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Otrajā pasaules karā. Tajās Latviešu leģiona 19. divīzija atvairīja Sarkanās armijas mēģinājumus izlauzties līdz Rīgai, kas ļāva izvest vācu spēkus no Igaunijas.[2]

Sarkanās armijas uzbrukums virzienā Nītaure—Sigulda—Saulkrasti—Rīga 25. septembrī sasniedza Siguldas aizsardzības līniju. Mores pagastā ierakumos 12 km garumā izvietojās tikai Latviešu leģiona 19. divīzijas karavīri. Piecas dienas norisinājās spēcīgas kaujas. Ienaidnieks uzbruka ar desmitkārtīgu skaitlisko pārspēku un latviešu leģionāriem nācās divas diennaktis savas pozīcijas aizstāvēt nepārtrauktās un ārkārtīgi smagās tuvcīņās.

Naktī no 5. uz 6.oktobri pēc pavēles 19. divīzija atstāja Siguldas aizsardzības pozīcijas un 6. oktobrī Sarkanā armija ar papildspēkiem ieņēma tukšos Mores ierakumus.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Mores_kaujas

3. Tā kā apmeklējot vietu kur es mēdzu būt nosacīti reti, allaž cenšos tam veltīt vairāak laikaa, par oficiālo, ieteicams ar nakšnošanu,

un padziļinātai apskatei veltītu nākamo dienu.

4. Vienmēr pirms kāds zīmigas vietas apmeklējuma, veltu laiku tur notikuša izpētei lasot tam uzrakstīto, ieteicams

aculiecinieku pierakstīto, piem apskatot Zilokalnu pie Valmieras, atmiņas par Zilakalna Martu, vai Lesteni 16 martā,

aculiecinieku-leģionāru atmiņas.

5. Kā jau augstāk minēju, iet bezmaksas autobuss, bet lūgums sazināties ar LNKB, vietu skaits ierobežots, bet, laba ziņa

ir tā ka More, ejot pa labu ceļu ir apm 13-15 km no Siguldas uz Mālpili puses, aiz Jūdažiem.



Neviens nav aizmirsts-----nekas nav aizmirsts.

p.s. Šogad 2021 gadā man nedrīkstēja braukt lustīgi dziedot ar veciem vīriem autobusā, uz Mores kauju piemiņas vietu, jo.... es nēsmu, ij netaisos POTĒTIES......Un pareizi rteikts.. ka nevakcionētajiem ir zems attīstības līmenis.

Jedem das Seine Katram savs.
25.septembris 2021, 16:02 | links
 
snipiens [25.09.21]: itiem tak var ticēt !?

https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/463765-covid-19-visticamak-beigas-klus-par-parastu-saaukstesanos-prognoze-eksperti
Man kā reiz šodien bija runāta tikšanās ar fotogrāfu darba vajadzībām. Šis vakar raksta, esot parādījušās iesnas, krekškis, īsāk sakot, nekas īpašs.. Nopircis veikalā testu, un ir- pozitīvs... (Viņš vakcinējies)....
25.septembris 2021, 13:12 | links
 
Ideja- ceļojošais kauss. Gada Lielākā sama noķērājs dabon zelta plāksni ar savu vārdu, sama svaru un gadskaitli. Un rīko šiku balli gada nogalē! :)
Protams , visi dalībnieki metāmies kopā šim projektam. Azarts bija pamatīgs! :)

raihs, 25.septembris 2021, 11:11

respekt
25.septembris 2021, 12:26 | links
 
 
Ideja- ceļojošais kauss. Gada Lielākā sama noķērājs dabon zelta plāksni ar savu vārdu, sama svaru un gadskaitli. Un rīko šiku balli gada nogalē! :)
Protams , visi dalībnieki metāmies kopā šim projektam. Azarts bija pamatīgs! :)
25.septembris 2021, 11:11 | links
 
Reku gribu palielīties - esmu kļuvis par likumīgu īpašnieku paša pirms padsmit gadiem veidotajam ceļojošajam zelta kausam. Desmit gadus desmit vīri cīnījās par iespēju dabūt savu vārdu tajā par sezonas lielāko Spānijas samu. Nu jau kādus piecus gadus pasākums panīcis, un kausa liktenis karājās gaisā... Līdz vakardienai...

raihs, 24.septembris 2021, 20:03



Skaisti...
kā šī ideja tapa ? Potenciālie dalībnieki startā ko iemaksāja?
25.septembris 2021, 09:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager