Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
daiļrunīgs kā īsts kaats
:)
9.septembris 2021, 16:42 | links
 
Tautieti Dady.....

Ij kā tie 'likumi ' attiecas personīgi uz tavu, skaisto,neaizmirstamo..... ES ???

Uz mani nekādīgi.............kas bez biksām ( morāli ) tas bez bēdām ;-)))

Labāk lustīgi koā padziedam .......

Es zārkā gulēdams,
Pidi ralla , pidi ralla,
Splauj griestos svilpodams,
Pidi ridi rallala

Jedem das Seine Katram savs.
9.septembris 2021, 16:04 | links
 
jūs te par (niekiem) desām cepaties... ja uzzinātu, kā likumus taisa :DDD
9.septembris 2021, 15:57 | links
 
coTautieši !!!!

Ta par tām desām......

Njazinu kā jūsu ciemā.... bet mūsējā ( vai neskan lepni ) ir galas bode Forevers.

Kas tur un kā.. pateikt nevarēšu, jo ar pārtikas iegādi ( nejaukt ar sagādi ) nodarbojas saimniecibas pārzine, biedre L.

Bet ( Godmanisks žests ) tur iraid miztiska doktora desa "kā padumju laikos"vai savādāk.

Desa kā desa, bet vai tā ir kā patiesi bija "ļaunuma impērijā " padumijā, salīdzināt nevaru..pie experta atzinuma jaietas piekāda sencilvēka

Par pārejo gaļas skārnī "Forevers ".. ir visādas žāvētas sardeles "Krakovas 'un citādas.

Tā kā man, sportā, cīņās par neatkarību, daudzkārt it laauzts degums ( cmuks, nav šķībs, vai kā bokserim ) tad būtībā.. nekādas garšas nianses es nejūtu.
Pat noliekot man priekša labu alu, piem Užavas, Brenguli ( pats nepērku, skops esmu, ij kāda jēga tērēties, ja tu to labumu nejūti ) es pasmeķējot teiktu 'labs iraid " bet.... pēc tā pirmā, labā... visi alutiņi vienādi.

Ta es saku philosophiski par sieviešu dažādību " Ko tur salīdzināt.... tumšā istabā, zem deķa visi pliki melli kaķi vienādi ;-)))) "

Par snaps garšas niansem !!!

Par lietotā snaps kvalitāti ( neatkarīgi no iepakojuma cmukuma, cenas ) var spriest... tikai no RĪTA pamostoties.

kas ir desa bez snaps ???? tas patc kas snaps bez desas ;-))))

Jedem das Seine Katram savs.....desa, snaps ;-)))
9.septembris 2021, 15:42 | links
 
https://www.facebook.com/100001025900688/posts/4642789025765248/

BrunoL, 9.septembris 2021, 13:01


Kārtējais soc. tīklu fake sūds uz kuru pajolīši uzķeras :):).
Tici man, es vakarā piesēsto un pa kādām 4-5 stundām tādus desmitiem tev sataisītu.
9.septembris 2021, 14:22 | links
 
Pirmkārt jau tas, ka cik tad tev tajā bērnībā saprašanas par tādām lietām kā politika, neatkarība, demokrātija, utt. Pie *irsas tas viss, ka tik končas kabatās un futenei komandas biedru pietiek. No šī aspekta raugoties arī teicu, ka ar savu bērnību esmu ļoti apmierināts... Un visāda veida visādu preču deficīts toties deva baigo prieku, to deficītu beidzot iegūstot, vai tās būtu džinsenes, botas, košļenes vai multiaugļu sula...

raihs, 8.septembris 2021, 23:30

Mūsu vecāki un vecvecāki, kad neēda vai kāds lupatas gabals nepatika, strostēja un baidīja ar karu - kā tad bija, mēs saviem bērniem pieminam deficīta laikus.
Interesanti, kas būs tas bubulis mūsu bērniem un mazbērniem!

jegersz, 9.septembris 2021, 11:29

hmm... varbūt- "ja nepieteiksies kaut kādā tur ģenētisko uzlabojumu pakalpojumu portālā, tad sēdēsi feisbukā kā tavs opis un ome!"..))))))))
9.septembris 2021, 14:15 | links
 
viss loms pieder kapteinim. Tā viņš vēl pāris tūktošus dabū, zivi krastā atdodot uzpircējiem. Klientu ved makšķerēt nevis "pēc gaļas".


daddy_j, 9.septembris 2021, 10:08[/quote]
izklausās pēc sutenerisma )))))))))
Ā, nu skaidrs, maksa par emocijām. Hmm, nez', vai norvēģos būtu tikpat braukt/copētgribētāju, ja tur būtu tāda pati sistēma?;)) Izvilki paltusu, šķipers pievāc un tev iedod gabaliņu))))
9.septembris 2021, 14:11 | links
 
 
Lai kāds man teiktu ka krievu laikos bija sliktas desass!!!Tagad ir viens želantīns!
orests, 9.septembris 2021, 04:07

Saprotu ja vienīgā izvēle ir lauku bodīte, tādās jā parasti desu izvēle nekāda un arī tās tikai lētās ar želatīnu un soju sapīčkātas. Tikai atcerēsimies ka arī padomijā lauku bodēs labu desu nopirkt nebija iespējams (tajās vispār neko nevarēja nopirkt) atceros braucot uz laukiem vienmēr no Rīgas vedām doktoreni. Mūsdienās kvalitatīva desa sākas virs 6eur/kg, bet te jautājums nafig tad desu pirkt kur gaļa vienmēr ir mazāk kā 90% ja var par to pašu cenu paņemt tīru cūkgaļu, rimi bieži šķiņķis ir pa 4eur :) Rīgas centrāltirgū gaļas paviljonā pie Saukas stenda rindu netrūkst, bet tur desas un sardeles pa 10-15eur/kg. Labu labās mēli var norīt, pa retam paņemu ko. Un saprotams nekādi vakuma iepakojumi, maksimums 3 dienas turēsies ledusskapī. Nerīdziniekiem es ieteiktu Rēzeknes gaļas kombināta doktordesu, tā no vidēja cenu plauktiņa un kaut cik līmenī. Ādažniekiem ar ok.

Karlis_K, 9.septembris 2021, 12:02



Ja govs iet uz miršanu, sauc kāvējus un tā gaļa paliek vietēja tirgū! Ar miltiem nobarots, vesels, spēcīgs bullis - nokauts pa taisno iet uz Rietumeiropu. Piena teļi - vispār veikalā nenonāk, kauj uz pasūtījumu.

Kas attiecas uz desām - ar ko piestampāt kuņģi, tad Jelgavas Jubilejas atgādina krievu laiku maikopas, tikai labāka. No doktordesām - Nākotnes šķiet vislabākā!
9.septembris 2021, 12:22 | links
 
Lai kāds man teiktu ka krievu laikos bija sliktas desass!!!Tagad ir viens želantīns!
orests, 9.septembris 2021, 04:07


Saprotu ja vienīgā izvēle ir lauku bodīte, tādās jā parasti desu izvēle nekāda un arī tās tikai lētās ar želatīnu un soju sapīčkātas. Tikai atcerēsimies ka arī padomijā lauku bodēs labu desu nopirkt nebija iespējams (tajās vispār neko nevarēja nopirkt) atceros braucot uz laukiem vienmēr no Rīgas vedām doktoreni. Mūsdienās kvalitatīva desa sākas virs 6eur/kg, bet te jautājums nafig tad desu pirkt kur gaļa vienmēr ir mazāk kā 90% ja var par to pašu cenu paņemt tīru cūkgaļu, rimi bieži šķiņķis ir pa 4eur :) Rīgas centrāltirgū gaļas paviljonā pie Saukas stenda rindu netrūkst, bet tur desas un sardeles pa 10-15eur/kg. Labu labās mēli var norīt, pa retam paņemu ko. Un saprotams nekādi vakuma iepakojumi, maksimums 3 dienas turēsies ledusskapī. Nerīdziniekiem es ieteiktu Rēzeknes gaļas kombināta doktordesu, tā no vidēja cenu plauktiņa un kaut cik līmenī. Ādažniekiem ar ok.
9.septembris 2021, 12:02 | links
 
Pirmkārt jau tas, ka cik tad tev tajā bērnībā saprašanas par tādām lietām kā politika, neatkarība, demokrātija, utt. Pie *irsas tas viss, ka tik končas kabatās un futenei komandas biedru pietiek. No šī aspekta raugoties arī teicu, ka ar savu bērnību esmu ļoti apmierināts... Un visāda veida visādu preču deficīts toties deva baigo prieku, to deficītu beidzot iegūstot, vai tās būtu džinsenes, botas, košļenes vai multiaugļu sula...

raihs, 8.septembris 2021, 23:30


Mūsu vecāki un vecvecāki, kad neēda vai kāds lupatas gabals nepatika, strostēja un baidīja ar karu - kā tad bija, mēs saviem bērniem pieminam deficīta laikus.
Interesanti, kas būs tas bubulis mūsu bērniem un mazbērniem!
9.septembris 2021, 11:29 | links
 
paga, nesapratu... jābleķo 300zaļie un tad tevis noķerto zivi pievāc un pašam pārdod gabalu no tās par 20?!...

badapiicka, 8.septembris 2021, 22:55


Jā, vērtīgo zivju copē tā ir - viss loms pieder kapteinim. Tā viņš vēl pāris tūktošus dabū, zivi krastā atdodot uzpircējiem. Klientu ved makšķerēt nevis "pēc gaļas".

Ja grib gaļu, tad vajag savu kuteri, jo ar mazām motorenēm okeānā darīt nav ko... var gar krastu snaperīšus, kalmārus paķerstīt...
9.septembris 2021, 10:08 | links
 
orests [09.09.21]: Lai kāds man teiktu ka krievu laikos bija sliktas desass!!!Tagad ir viens želantīns!
Tikai bēda tāda, ka bija jābrauc uz igauņiem to desu pirkt. Kas dzīvoja tuvāk leišiem, tie brauca uz to pusi.
Labi atceros, kā pēc zilas vistas bija jāstāv rindā pāris stundas.
9.septembris 2021, 08:48 | links
 
Lai kāds man teiktu ka krievu laikos bija sliktas desass!!!Tagad ir viens želantīns!

orests, 9.septembris 2021, 04:07


....у нас же только два сорта кефира - вчерашний и позавчерашний!... (M.Zadornovs)
9.septembris 2021, 07:53 | links
 
orests [09.09.21]: Lai kāds man teiktu ka krievu laikos bija sliktas desass!!!Tagad ir viens želantīns!
Kā lai to ņem. Ja par doktoreni runa, tad ja tagad lai ņemtu no apakšējā plaukta tur drošvien labāk suņu barību izvēlēties. Želatīns būs vērtīgākais kas no tā kas tur samalts un iekrāsots.
Bet atšķirībā no tiem laikiem ir liela amplitūda izvēlei. Varianti ir labu labie...maksā tik
9.septembris 2021, 07:38 | links
 
Lai kāds man teiktu ka krievu laikos bija sliktas desass!!!Tagad ir viens želantīns!
9.septembris 2021, 04:07 | links
 
Tautieti pickaBadaa:-)))

Ko tur nematies ar bērnības atmiņu placebo efektu.

Es visu....atceros...biedri Ricard :-)))

Es īru reāls,ij nekādas zivju fobijas man sapņos neradās.

Bija elementāri ( apm 84-87 gados )
Ķīšezers,vecais laivu kooperatīvs,laivu piestātni laipas,kati- bambuss-aukla vismaz 0,25 ( drošs paliek nedrošs :-))). ),plūda 3 Kap vērtība ( kā taga atceros balts ar zaļu ), aku rezervē nebija...ja kas....djadenka...iedo āķīti :-)))
Licis aiz " siltā kanāla " vasarā cmuki aizaudzis,īsta paradīze karūsām ( mērķauditorija ),kārpām,brekšiem,liniem.

Esma gan bija biski jāgatavo,tārps parastais nedereja,parastā mīkla,milti ar ūdeni ( navarots,skaitījās ja klāt pielikta eļļa )
Tauta saukto mīklu " punkis " gan netaisījās...tad sasmereja drēbes,mājās par cukosanos varēja " atrauties ," ( morāli )

Copes technikas....būtībā nekāda.
Sēdi kluss ar čomu un gaidi copi.
Rezultāts....parasti padaudz cmuki karusu ( mūsdienās retums- zelta ).
Karūsas cmukas,tādas ap 200-300 grami.
Pielietojums....lai arī pārnākot no copes tiku paslavets par lomu ( drīzāk pieklājības pēc ), zivis vai nu tīri,cep,patc....vai voblas ieksa.
Kā allaž saku " Sāls padara visas zivis vienādas,arī ruduli "

Tā kā...nekādu fokusu,vis " elementarno Vatson "

p.s. Tā mēs gar tiem ūdeņiem puiseli trinamies,ij sapzinamies ar īstiem copes guru,veciem ar ūsām.
Tas jau ir cits garstāsts,bet......gruntenotajiem visiem kāta galā bija cilpas,kuras piestiprinaja pie mietiņa.
Tas tālab,ja noguļ copi,piem. naktī,lai tad sparigais zivs...kātu neievelk ūdeni.
Tādas pat " kata drošības cilpas " esmu pasen redzējis copes vīriem Daugava,tiesa mūsdienās pasen jau es sitadus verkus pie kātiem redzējis neesmu.

Jeden das Seine. Katram savs.
8.septembris 2021, 23:51 | links
 
badapiicka [08.09.21]: Tagad neviens superpuperūber kāts man nesniegtu to kaifu,ko sniedza trīsposmu bambusene,jo tas bija bērnības laiks.

snipiens, 8.septembris 2021, 20:58
Tieši tā- atslēgas vārds> BĒRNĪBA. Nav jēgas to visu salīdzināt- tās ir psiholoģijas īpatnības. 80.gadu zemenes nebija saldākas par šodienas(pavasarī lielveikalos dabūjamās briesmones bez smaržas un garšas te nav attiecināmas) un zāle nebija zaļāka. Ķērām ar lazdām un bambusiem, nekāda vaina, puikiem bambusene pludā bija tops!!- bet, ja tad būtu bijis grafīts, ķertu ar to un arī teiktu, ka kaifīgāka nav. Ar tām jaunībslietām tas pats- kad nekas nesāp, stāv viss, kam jāstāv un "jūra līdz ceļiem"- tad ir labi, pat ja daudz kas ir sūdīgi- bet, kad savi 50...60...nolauzti, tad jūra nereti ir kļuvusi krietni dziļāka un daudzi ik pa laiciņam izspiež nopūtu par visādiem gostiem, "stabilitātēm", plombīriem un tamlīdzīgu mitoloģiju. Tas nav nekas jauns, gan jau ka šodienas pusaudži/jaunieši savos 50 arī teiks, ka aifona glaudīšana bija superīgāka, nekā tās smadzenēs iestrādātās nano-šmano kādas nu tur būs sakaru tehnoloģijas). Katram sava sāpe, par ko paskumt)))
Pirmkārt jau tas, ka cik tad tev tajā bērnībā saprašanas par tādām lietām kā politika, neatkarība, demokrātija, utt. Pie *irsas tas viss, ka tik končas kabatās un futenei komandas biedru pietiek. No šī aspekta raugoties arī teicu, ka ar savu bērnību esmu ļoti apmierināts... Un visāda veida visādu preču deficīts toties deva baigo prieku, to deficītu beidzot iegūstot, vai tās būtu džinsenes, botas, košļenes vai multiaugļu sula...
8.septembris 2021, 23:30 | links
 
ok uz BigFish (tunci) nesanāca iebraukt, nebija pareizais laiks... bet arī tur - 300$ no cilvēka un atpakaļceļā kapteinis pasniegs tava noķertā tunča steiku pa 20$...

daddy_j, 8.septembris 2021, 12:27[/quote]
paga, nesapratu... jābleķo 300zaļie un tad tevis noķerto zivi pievāc un pašam pārdod gabalu no tās par 20?!...
8.septembris 2021, 22:55 | links
 
Ja loģiski spriežot zivju NAV, tad vajag spriest neloģiski - un zivis BŪS. Pagājšnedēļ pieci zandžas pilnīgi neloģiskās vietās divu stundu laikā. Plus lieki pazaudēts laiks slavenā golfa bedrē.
8.septembris 2021, 22:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager