Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Junior, vai 1980. g. vēl pat projektā nebiji?

BrunoL, 7.septembris 2021, 21:14

Bruni, sīkāk nemācēšu tev komentēt, mani vecie ar piekopa pat šo stratēģiju. Audzēja savā mazajā dačiņā un veda uz Pleskavu utt. Vienkāršī šobrīd lielajos tirgos vēl tagad ir tie paši "laboranti". Domājams tās pašas atraugas no tiem pašiem laikiem. Naudu tik iekasē ik mēnesi un paņem produkciju "analīzēm". Bez aizvainojuma, bet neticu tam teātrim.
7.septembris 2021, 21:23 | links
 
Nav vairs padomijas sūdu...tagad varam ēst rietumu .:)

https://www.santa.lv/raksts/majaundarzs/vai-nezalu-inde-raundaps-ir-bistama-ari-cilvekiem-27479/
7.septembris 2021, 21:19 | links
 
Junior, vai 1980. g. vēl pat projektā nebiji?
7.septembris 2021, 21:14 | links
 
Tirgū, gan vietējā, gan Pīterī, vietu neierādīja kamēr produktam netika veikta analīze.
BrunoL, 7.septembris 2021, 20:49

:))))) Samaksa ir analīze, bet nu katram sava pieredze.
7.septembris 2021, 21:05 | links
 
Kādi pesticīti tajos laikos? Labības lauki un citas kultūras auga nezālēs. Vienīgais pesticīts- kaplis.
Tirgū, gan vietējā, gan Pīterī, vietu neierādīja kamēr produktam netika veikta analīze. Galvenais jājamzirdziņš- nitrāti! Vairākus gadus vedu agros kartupeļus ~1-1,5t Gadījās, ka vakarā ar to pašu vedēju varēja braukt mājās. Viņš kravu saņēmis, es notirgojis. Pēdējā gadā vesalu nedēļu cīnījos. Cik dienā ietirgo, tik vakarā iztērē. Ja atklāti, baigais verga darbs, bet pāris mēnešos gada alga.
Ar tulpēm cits stāsts. Tīras rokas un cits kāposts.
7.septembris 2021, 20:49 | links
 
Tajos laikos viss saskāba- alus, piens... Reizēm gadījās nopirkt nopirkt jau saskābušu. Neesmu diži pārliecināts, ka tie konservanti ir baigi kaitīgi- dzīvildze galu galā palielinās! Un "Anneles" piens nesaskābst nekad! Kas priecē! :) Man liekas, tajos laikos(īpaši 90ajos, kad nebija nekādas kontroles) rijām daudz vairāk mēslu, nekā tagad...
7.septembris 2021, 20:00 | links
 
Man kaut kā hokejs tā neitrāli.man vairāk patīk individuālie sporta veidi.Bet tomēr.Te tiek popularizēts,ka 'Dinamo'spēlējuši tikai krievi.Nu nezinu,ļoti populārs bija Helmūts Balderis.Kaut kā pēc krieva viņš neizskatījās.jegersz,par pārtiku tu dziļi maldies.Tomēr konservantu bija daudz mazāk. Tā nav nostaļģija,tā vienkārši ir realitāte.Viņu vienkārši nebija.Ja būtu bijis,tad noteikti gāztu klāt. Bet tā.Sāls.etiķis,cukurs ievārījumam.Nu teiksim tajā laikā vajadzēja pievērst uzmanību alus derīguma termiņam.Varēja norauties uz ieskābušu.A tagad diez vai kāds uz pudeles vai skārdenes meklē aliņam derīguma termiņu.Toties dažus gadus atpakaļ,pērkot saldējumu litra iepakojumā pirmo reizi dzīvē pievērsu uzmanību derīguma termiņam.Nejauši.Biju nepatīkami pārsteigts.3 gadi.Intereses pēc pārcilāju vairāku ražotāju izstrādājumus.Pārsvarā 3,reti 2 gadi.Man garšo saldējums.Arī tajos laikos ražotie man garšoja.Bet te tā kā drusku piebremzēju.Ja netici par derīguma termiņiem,aizej uz lielveikalu pārbaudi.Un tad pamēģini man iestāstīt,ka tas ir visveselīgākais saldējums pasaulē.
7.septembris 2021, 19:40 | links
 
Lūk te ir arī tā "sāls" - vai tāda spīdzinašana ir jauzskata par kaut ko labu un apsveicamu, un par kaut ko tādu, ar ko jālepojas? Kanādā jau toreiz bija mūsdienīgas treniņu sistēmas, kuras bez tādas spīdzināšanas panāca labāku rezultātu. Par mūsdienām nemaz nerunāsim...
7.septembris 2021, 19:08 | links
 
Tauti Raihs.

Par to kokeja būšanu.....

Kuč kā man gadijās kokeja literatūra pa rokai ( kurš ta praktiskais latvietis kauč ko met ārā ) apmera uz gadioem 1987-88.
Tur bildēs visi jauni, cmuki... Irbe, Ozoliņš vēl pārejie tā laika 'latviešu zelta paaudze" visi smaidīgi,, ij kas interesants tajā visā.Arī Znaroks, un cita Dinamieši.

Bildes kalendārā ir no kokejistu "elles " Dinamo ( iekslietu ministrijas "sporta bazē Kandavā.

Un tie kas izgāja tur Dinamo kokeja vasaras "nometni 'teica ka tas kas izgājis to Kandavas 'elli " tīrākajā nozīmē.
Tam visas sezonas laikā nekas neliksies grūts un neiespējams.

p.s. Materiālus es atdāvināju "isteniem 'kokeja senBiedriem, kas bija ļoti, loti priecīgi un pateicīgi.

Jedem das Seine Katram savs... kokejs.
7.septembris 2021, 18:36 | links
 
Jaatceras par tāadu jēdzienu ka GOST ( gosudarstvenij standart ) kas nepieļāva, nekādu cilvēkiem nepiemērotu lietu, īpaši produktu nonākšanu apritē.

mezadjadja, 7.septembris 2021, 17:34
Aha,pastāsti to tiem kas ēda ražas kuras dabuja černobiļas norkišņus,visi zināja ka kaitīgi,bet utilizēt-apglabāt negribēja,līdzekļi iztērēti,tad nu sadalīja un aizsūtija dažādās partijās pa padomiju lai mirst izklaidus un neizskatās aizdomīgi,ja visu ražu dabūt viens reģions tad būtu grūti izskaidrot kāpēc tik daudz onkoloģijas pēkšņi,par padomju laika pesticīdiem pat nav vērts sākt runāt.Tajos laikos cilvēka dzīvībai vispār nebij vērtības
7.septembris 2021, 18:21 | links
 
Ja jābūt objektīvam, tad vienīgais "tolaiku" pluss hokejā bija tas, ka tika bīdīti spējīgi un talantīgi puikas, nevis tie, kuru vecāki spēj maksāt un izvadāt pa treniņiem. Atceros, ar fāčuku aizgaju uz tādu atlasi paskatīties- uzņēma 1972-1973.gadā dzimušos! Pašam izredžu nekādu, jo jau toreiz biju pārlieku resns. Bet hoķis patika baigi! Karoč, pamatīgs izturības parbaudījums- n-tie apļi apkārt stadionam, tad pievilkšanās, atspiešanās, utt. Treneris tik ik pa brīdim kādu piesauc pie sevis, pasaka kaut ko un puika skumjš iet uz ģērbtuvi... Esmu pārliecinats, ka toreiz noteikti redzēju kadu no vēlako gadu meistariem(slinkums tik tos dzimšanas gadus meklēt). Toreiz hokejs bija kulta spēle- visi komunistu ģenseki sekoja. Bija jāpierāda, ka sovoks ir spēks! Līdz ar to mocīja tos jauniešus ar visādām Kandavas treniņnometnēm... Fizuha jau bija laba, to jāatzīst.
7.septembris 2021, 17:54 | links
 
Tautieti Raihs ......


Tu gan tāds mutīgs 'pogu klabinātājs ".

Es tev pēc tavas izvēles ( komplekcijai, svaram, cietumā nosēdētaajam laikam nav nozīmes ) varu piemeklēt no mūsu ciema 'vatņiku' izlases, kādu kas ar tevi varētu diskutēt par šo tev tik... sāpīgo jautājumu.

Vienīgi.. ja tu viņu diskusijas laikā ( ar neiztrūkstošu snaps dopingu ) nosauksi par 'vatņiku 'viņs drīzāk nesapratīs tavu dziļi philosophisko domu.... bet ja tu viņu PUBLISKI ( philosophisko sekundantu klātbūtnē ) nosauksi...
par................Pidaru !!!!!
( smukāk skan pedarasts, tas tīri medicīnisks jēdziens ), domāju......... ka kaut ka Tev būs ļoti slikti.. vai ar ķiegeli pa tavu pauri, ( cietušā sabiedriskajam statusam nav nozīmes ) būtu cietušajam vieglākā izvēle

Koroče...............katrā ziņā......mūsu ciemā tā nav pieņemts publiski apvainot nekaitīgi snaps malkojošo pshilosphiskās diskusijas biedru.

Koroče tautieti..... mūsu ciemā ciena, tur godā sentēvu savstarpējās komunikācijas baušļus........par BAZARU ( īpasi publisku ) ir jāatbild.

Jedem das Seine Katram savs.
7.septembris 2021, 17:53 | links
 

Nu ko var *irst!? Arī tagad sports ir par velti, nu vai arī par nenozīmīgām summām.
Can-ussr sērija beidzās ar 4:3 Can labā. Tātad kur tā "atraušanās"?
Nu par mikroviļņu krāsni man neatliek nekas cits kā ielikt bildi- speciālu! Tieši šim idiotam veltītu!
7.septembris 2021, 17:42 | links
 
cibins [07.09.21]: Ar politiku nesaistīti sakarā ar Ķīšezera piekrastes samurajiem ienāca prātā pirms vairākiem gadiem lasītā informācija par Kamerūnas kazu. Tā pazudusi no sava ZOO dārza aplociņa un aiz sētas Mežaparkā atrasta ugunskura vieta un blakus apgrauzti kauliņi:) Varbūt mezadjadja kā labs vietējās dzīves pazinējs un romantikas cienītājs zin par šādiem notikumiem, ir atsauksmes par cepeti utmldz?
Jā. Pagaidīsim līdz satumst. Tad jau MegaDjatels nāks no slēpņa ārā un sāks "kauč ko kaučka klabinatt"...tad jau iespējams tiksim pie kādas Kamerūnas kazas receptes Latvanijas gaume
7.septembris 2021, 17:34 | links
 
Viedi tavi vārdi, viedi tautieti BrunoL ( laikam LIELAIS ) ;-))))

Grūti paskaidrot " ka bija''kapec bija "tiem kas nav redzējuši padumijas laikus, īpaši tiem kas dzimuši pēc 1988 gada.

Pats esmu 1972 gada izlaiduma, tapēc labi atceros padumijas "šaušalīgo " režimu, skola , sports, ikdiena pilnigi, vai gandriz pa velti.

Jaatceras par tāadu jēdzienu ka GOST ( gosudarstvenij standart ) kas nepieļāva, nekādu cilvēkiem nepiemērotu lietu, īpaši produktu nonākšanu apritē.

Te vietā ir mīkla -jautājums !!!!
Kapēc !!! ja visa pasaule pazina " MIKROVILŅU KRĀSNIS " BET..... padumijā viņas nebija .

To esaru izskaidrot tikai ar to, ka viņas bija KAITĪGAS.....ij GOST neko tādu nepieļāva lietot saviem cilvēkiem, indēt neļāva ( vismaz apzināti ).

Par to kokeju runājot.....kas nezin, lai izzin, paskatās leģendāro PSRS-Canada spēļu sēriju... kur PSRS izlasei aļāva.. atbildot uz Canada ierasto rupjbu spēles laikā... KAUTIES.
Canadieši reāli 'atrāvās'isas pasaules priekšā.

Katrā ziņā... kā senajie Grēki sacijuši
"Ak laiki, ak tikumi ', jeb .. katram lsaikam savi tikumi.

Jedem das Seine Katram savs.
7.septembris 2021, 17:34 | links
 
Ar politiku nesaistīti sakarā ar Ķīšezera piekrastes samurajiem ienāca prātā pirms vairākiem gadiem lasītā informācija par Kamerūnas kazu. Tā pazudusi no sava ZOO dārza aplociņa un aiz sētas Mežaparkā atrasta ugunskura vieta un blakus apgrauzti kauliņi:) Varbūt mezadjadja kā labs vietējās dzīves pazinējs un romantikas cienītājs zin par šādiem notikumiem, ir atsauksmes par cepeti utmldz?
7.septembris 2021, 14:50 | links
 
Tam naktsputnam čaiņiks nu baigi dzirksteļo, domāju, drīz aizies pa īso...
Patriotisms viņam tiek mērīts erudīcijas spēles "Gudrs un vēl gudrāks" kategorijās, jo ja, tu nezini, kiru zivju sugu nedrīkst ķert līdz 1.jūnijam, ne sūda tu neesi nekāds latvietis!!! Un tas citāts: "Ja man ir jāizvēlas starp " vatnikiem " un pidarPraidiem....es izvēlos pirmos." Tātad, ja neesi vatņiks, tātad esi *idars. Loģiski taču, vai ne?
7.septembris 2021, 12:07 | links
 
Smadzenes ar atmiņu spēlē interesantas lietas, it sevišķi, ja nav konstanta vērtība un tev nav ar ko salīdzināt.
Raiha pieminētos 26 lašus tad un tagad var salīdzināt, jo tā ir konstanta vērtība.
Padomju savienības plombīru, tarhūnu un LPSR Rīgas Dinamo nevar salīdzināt jo tev nebija alternatīvu! Ja salīdzinātu tā laika Dinamo un NHL tad dinamo būtu tādi švaki pulverīši. Ja salīdzinātu tā laika plombīru un mūsdienu plombīru, tad tā laika visdrīzākais vairs neēstu, jo satur gan E un citus sūdus un gan garša tāda nekāda, tādu tarhūnu vispār nedzertu, bet tajā laikā skaitījās forša limonāde! Un tā pat ar daudzām citam lietām.

Tā kā visi šie, kam nostalģija, ieteiktu Jums paskaitīties no konstantu vērtību viedokļa.

jegersz, 7.septembris 2021, 06:20

Lūdzu neizteikties par lietām, kuras tālas un nesaprotamas!
1. Hokejs. To gadu hokeja līmenis ne ar ko neatšķīrās no NHL klubu līmeņa, vienīgi ar spēka spēli un kautiņiem pēc scenārija. To pierādīja savstarpējie mači.
2. Pārtika. Vienīgā E viela, kuru lietoja- NaCl, jo citu uztura un garšas bagātinātāju, vienkārši, nebija un nepazina, neskaitot dabīgas garšvielas+ bagātināja ar dabīgu olbaltumu. Kuru, starpcitu, ražoja Latvijā un eksportēja uz visām vadošajām Vakareiropas valstīm. Ieguva piena pārstrādes ceļā kā blakusproduktu ar minimālu tauku % . Ja bija desa, tad tur bija arī gaļa. Teica, ka šad tad kāds žurkulēns trāpoties rīta gaņģos.
7.septembris 2021, 12:00 | links
 
Smadzenes ar atmiņu spēlē interesantas lietas, it sevišķi, ja nav konstanta vērtība un tev nav ar ko salīdzināt.
Raiha pieminētos 26 lašus tad un tagad var salīdzināt, jo tā ir konstanta vērtība.
Padomju savienības plombīru, tarhūnu un LPSR Rīgas Dinamo nevar salīdzināt jo tev nebija alternatīvu! Ja salīdzinātu tā laika Dinamo un NHL tad dinamo būtu tādi švaki pulverīši. Ja salīdzinātu tā laika plombīru un mūsdienu plombīru, tad tā laika visdrīzākais vairs neēstu, jo satur gan E un citus sūdus un gan garša tāda nekāda, tādu tarhūnu vispār nedzertu, bet tajā laikā skaitījās forša limonāde! Un tā pat ar daudzām citam lietām.

Tā kā visi šie, kam nostalģija, ieteiktu Jums paskaitīties no konstantu vērtību viedokļa.
7.septembris 2021, 06:20 | links
 
Tautieti Didzis.

Es nerunāju par politiku,par ekonomiku,par vakdaciju,cilvēkiem no Gobu ielas.

Vienkārši pats sev atbildi uz vienkāršām lietām.

Kas ir tie " vatniki " kuri no tiem vairāk kā ,100 tautībām,ir tie pareizie " vatniki " kuri nepareizie.

Tu laikam telepātiski nosaki..kurš kaimiņš ir..kurš nav " vatniks " !!!

Nedomāju ka tā apssuktu uz ielas trīs iedzerusus " vatnikus- urlas " sauc kā gribi....sekas klaiņot pogas mājas,un apsaukajoties uz ielas ir ļoti dažādas.

Ja man ir jāizvēlas starp " vatnikiem " un pidarPraidiem....es izvēlos pirmos.

Kāds sakars sportam ar tautibam !!!
Vai pats Kubertēns neteica " ooo,sports,tu esi miers "

Ieskaties savas dzimtas saknes....ij tad mēģini aptvert sev to...kas tu esi.

Latvietis !!!! es klātienē tev varētu ātri sasupot tavu " latvietibu ", man tam nav laika,vēlēšanās.

Ātruma atbildi SEV uz nieka jautājumiem latvieti.

Kas ir vecākā pilsēta Latvijā ( tā nav Rīga )

Cik gadu jubileju patlaban tiek svinēta Čakam.

Kāds ir Aleksandra Grīna ( dvēseļu putenis ) īstais vārds.

Ko nozīmē,kāda ir krāsa ko pasaule pazīst kā ' latviešu karminKrasu '.

Kurš liela upe tek tikai Latvijas teritorijā.

Kas ir Vidzemes galvaspilsētā.

Kāpēc padumijas laikā,Latvijā neļāva būt sporta klubiem " Spartaks "
Kas ir pirmais latvietis ( cara laika ) pasaules čempions. ( apciemoju to Lielajos kapos )

Kas ir latvieši Šteinhauers,kāda ir viņu nozīmē vēsture.

Kur atradās latvju pils,Beverīna.

Kurā vietā Gauja beidzas lasVeidigo liegums.

Kuru zivi nedrīkst ķert līdz 1 jūnijam.

Ziema cik udu drīkst būt copmanim.

Un t.t. līdz bezgalībai.

p.s. Ātruma,nemeklējot netā,nejautājot skolēniem atbildi SEV....
Tad arī varēsi secināt..kas tu esi " vatniks " " urlas" " latvānis " vai...." Latvietis '

p.s. Pagaru sanāca,miegs nenāk īsti,paklabinos netā,palasu gudras grāmatas.

Jeden das Saine. Katram savs

Kā teica kaķis Leopolds padumju multfilma...dzīvosim draudzīgi :-))))
7.septembris 2021, 03:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager