Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Apbēdināšu, bet kādam jau Tev taisnība jāpasaka - diemžēl nekad!! :)

Ar to arī uzņēmējs no darbinieka atšķiras, ka uzņēmējs ir darbā 7/24, bet darbinieks labākajā gadījumā 5/8, tāpēc arī viens var atļauties "0", otrs labi, ja "10" ... atdeve atbilstoši ieguldītajam :)

daddy_j, 11.augusts 2021, 11:45


Nu te ir patiesība un puspatiesība. Ir darbinieki kas nostrādā 2h dienā un saņem savus 7€, un viņam pat vairāk nevajag un negrib.
Ir kas septiņos mēnešos sastrādā pusotra gada stundu normu.
Kad man bija piena govis arī, tad kā tu teici tas ir 24/7 un cauru gadu bez atvaļinājuma, jo viens ir slaukšanas utml., bet otrs ir teļu dzimšanas, kas pa lielam ir katru otro nedēļu, bet tu seko līdzi 24/7, labi ar kamerām bet vienalga - un tad pa virsu vēl VVD čakarē smadzenes par mēslu novietnēm , kompostiem utt.
Tagad pārslēdzies pamatā uz graudiem, tad arī ziemā ir atvaļinājums un ir dienas kad var atlaist, tikai Covid iegrieza ka nekur aizbraukt nevarēja. Šogad graudu ražas ir stipri sūdīgas, bet tas mūsu sūdīgas ir divreiz vairāk no hektāra kā baltkrievijā vai ukrainā, bet gan jau zemgalieši kam vislabākās ražas no hektāra bļaus par kompensācijām.
11.augusts 2021, 12:07 | links
 
 
Armjanskoje radio zadajot vopros:

Kakaja mašina samaja dorogaja na sveķe?

Atbilde

Moskvič.
Počemu?
Raz kupil, patom h prodaš.

Nākamais jautājums - a kakaja mašina samaja ķihaja na sveķe?

Zaporožec.

Počemu?

Kak sjaģeš, tak uši meždu koļen, ņihuja ņe slišno.
11.augusts 2021, 11:47 | links
 
Viens džekiņš varen skaļi skandē, kuram pilns pagalms ar techniku un drīz būšot salonauto- jāstrādā un viss būs.
Piekrītu, jāstrādā un jādomā! Atļaušos pajautāt: Kad Tavi darbinieki, darba ņēmēji, varēs atļauties “nullītes”?

BrunoL, 11.augusts 2021, 10:56


Apbēdināšu, bet kādam jau Tev taisnība jāpasaka - diemžēl nekad!! :)

Ar to arī uzņēmējs no darbinieka atšķiras, ka uzņēmējs ir darbā 7/24, bet darbinieks labākajā gadījumā 5/8, tāpēc arī viens var atļauties "0", otrs labi, ja "10" ... atdeve atbilstoši ieguldītajam :)
11.augusts 2021, 11:45 | links
 
Viens džekiņš varen skaļi skandē, kuram pilns pagalms ar techniku un drīz būšot salonauto- jāstrādā un viss būs.
Piekrītu, jāstrādā un jādomā! Atļaušos pajautāt: Kad Tavi darbinieki, darba ņēmēji, varēs atļauties “nullītes”?

BrunoL, 11.augusts 2021, 10:56


Heh, labākais, ka divi braukā ar +/- jaunām mašīnām, bet pirktam kā 0 - vienam škoda kodiaq un otram VW tiguans!
11.augusts 2021, 11:33 | links
 
Viens džekiņš varen skaļi skandē, kuram pilns pagalms ar techniku un drīz būšot salonauto- jāstrādā un viss būs.
Piekrītu, jāstrādā un jādomā! Atļaušos pajautāt: Kad Tavi darbinieki, darba ņēmēji, varēs atļauties “nullītes”?
11.augusts 2021, 10:56 | links
 
Usi, zinu diezgan precīzi, jo dzīvoju teritorijā "sešas sotkas" :)))
11.augusts 2021, 10:56 | links
 
Andreiko, novērtē pareizi manu labsirdību, cik LV apstākļos šķūnītis ir noderīgs - jumts virs galvas (alternatīva - zem koka vai siena zārdā) - cik neesmu svešus šķūnīšus izmantojis, īpaši jāņu laikā :)

Telts tomēr paliek telts, nav tas kas šķūnītis...

daddy_j, 11.augusts 2021, 09:38

Izvirzulis- tā mīļāk skan, nekā izvirtulis!
11.augusts 2021, 10:50 | links
 
andreiko [11.08.21]: Daddy, vēl viens joks no jaunības.
Nekad negribētu būt bēglis un sevišķi tajā šķūnīti. Kartupeļu talkās esmu piedalījies daudz, kā jau katrs latviešu tautas indivīds.
Sienu vākt - tas gan ir pilnīgs pz, es reiz biju 50 ha īpašumā (pie klases biedra) un kopā (man bijas divas jaunkundzes līdz) visssssu dienu grābām kopā nopļauto sienu. Tajā vietā tagad atrodas viesu nams Meža salas
Zini cik liels ir hektārs, darbarūķi?
:)
11.augusts 2021, 09:46 | links
 
Andreiko, novērtē pareizi manu labsirdību, cik LV apstākļos šķūnītis ir noderīgs - jumts virs galvas (alternatīva - zem koka vai siena zārdā) - cik neesmu svešus šķūnīšus izmantojis, īpaši jāņu laikā :)

Telts tomēr paliek telts, nav tas kas šķūnītis...
11.augusts 2021, 09:38 | links
 
Daddy, vēl viens joks no jaunības.
Nekad negribētu būt bēglis un sevišķi tajā šķūnīti. Kartupeļu talkās esmu piedalījies daudz, kā jau katrs latviešu tautas indivīds.
Sienu vākt - tas gan ir pilnīgs pz, es reiz biju 50 ha īpašumā (pie klases biedra) un kopā (man bijas divas jaunkundzes līdz) visssssu dienu grābām kopā nopļauto sienu. Tajā vietā tagad atrodas viesu nams Meža salas
11.augusts 2021, 09:31 | links
 
Daddy, tavs joks man šodien uzjautrinās dzīvi!
"Man ir slēdzams šķūnītis"

:) :) :)

Ja gadījumā izdomāsi kandidēt vēlēšanās, noteikti balsošu par tevi!
11.augusts 2021, 09:07 | links
 
jegersz [11.08.21]: Un tiem irsējiem, ka Latvijā ir slikti - iemācaties strādāt, maksāt nodokļus un tikai tad ko prasīt no valdības.
Ja tu gribi strādāt, tad tev ir 101 iespēja.
Bāc esmu lohs un braucu ar gandrīz 10 gadus vecu Volvo, drīz nopirkšu jaunāku vai 0 . Bet man pagalmā stāv vismaz entie brabusi kombainu un traktoru veidolā ..
Un darbiniekus vērtēju pēc padarītā, man ir darbinieki kas pelna 4€/h pēc nodokļu nomaksas ir kas 70€/dienā , bet ir kas 7€ dienā jo pienesums ir mazs un viņam vajag vismaz 0.7 degošo...

Visam manam tekstam ir būtība Jūsu darbs, kas pienes vērtību tiek novērtēts naudā ... jautājums kurš vērtē, pie maksimas ir cits cenrādis, laukos cits.
Bet ja visi "iemācītos strādāt", tad jau arī nebūtu "ģēla", vai ne? ;)
11.augusts 2021, 09:06 | links
 
Artūrs Krišjānis Kariņš nekad nav lasījis Šveiku. Priekš šāda pasākuma viņam pietrūktu dūšiņas.

P.S. Izteikums, protams, ideomātisks, bet esmu kādreiz un pat divreiz intervējis šo tagadējo valdības galvu (eh, kā sagribējās iesist pa kādu pakausi).

Apzīmējums - Artūrs Krišjānis nav neprecīzs, tā viņam pasē ierakstīts. Jo kas tālajā amerikā var izrunāt - Krišjānis? Tādēļ būtu tikai taisnīgi viņu saukt par arturiņu...
11.augusts 2021, 09:03 | links
 
Es gan īsti nesaprotu... Viens likums un viena taisnība visiem, arī Irākas pilsoņiem tak... Par "bēgļiem" viņi klūst tikai kad pārbaudīti un pierādījuši, ka kvalificējas...

Krimināllikuma 284. pants "Valsts robežas nelikumīga šķērsošana" nosaka cik un ko par to dod... Vot i iesēdinātu simtiņu uz gadiņu (toč lētak būs nekā žogu celt) un neviens vairs nelīstu... Grieķiem utt. grūtāk, tur pa jūru nāk un specifiska jūras likumdošana spēkā, bet te ir sauzemes robeža, kaut prettanku mīnas liec, nevienam nekādas daļas, kā suverēna valsts savu robežu apsargā... Bet nu jā, no žoga tur ir ko dalīt...:D

zaraza, 11.augusts 2021, 08:56


Tieši tā.

Viņi izskatās labāk apģērbti un ar smalkākiem gadžetiem nekā LV pierobežas iedzīvotāji... būtu muļķīši iedomājušies kaut podziņu telefonus nopirkt, lai basņas "par 5 dienu maldīšanos mežā" kaut bišķi ticamas liktos...
11.augusts 2021, 09:02 | links
 
Es gan īsti nesaprotu... Viens likums un viena taisnība visiem, arī Irākas pilsoņiem tak... Par "bēgļiem" viņi klūst tikai kad pārbaudīti un pierādījuši, ka kvalificējas...

Krimināllikuma 284. pants "Valsts robežas nelikumīga šķērsošana" nosaka cik un ko par to dod... Vot i iesēdinātu simtiņu uz gadiņu (toč lētak būs nekā žogu celt) un neviens vairs nelīstu... Grieķiem utt. grūtāk, tur pa jūru nāk un specifiska jūras likumdošana spēkā, bet te ir sauzemes robeža, kaut prettanku mīnas liec, nevienam nekādas daļas, kā suverēna valsts savu robežu apsargā... Bet nu jā, no žoga tur ir ko dalīt...:D
11.augusts 2021, 08:56 | links
 
dady.Tūlīt ieviesīs ārkārtas stāvokli.būs obligātais iesaukums darba dienestā.kādi 20 eiro?priecājies ka savu pabalstu saņem.Nu protams pabaros un izguldinās.Teltī.Darba vietas pamešana bez atļaujas pielīdzinās dezertēšanai.Arkārtas stāvokļa perodā sodi bargi.Par dezertēšanu -nošaušana.Nu parādīsies pierobežā jauna kapsēta.

Bjorgvins, 11.augusts 2021, 08:34


Bjorgvin, Tev kautkāds proletārisks dzīves uzskats... valsts nav viņi, valsts esam MĒS!

Es mierīgi 10 bēglīšus paņemtu, izmitinātu (ir slēdzams šķūnītis), nodarbinātu (man kartupeļi rokami, mežs jātīra), par vēdera tiesu! :)
11.augusts 2021, 08:55 | links
 
 
Ārkārtas stāvoklis, ko izsludināja kariņš & co. Sakarā ar pārsimt bēgļiem, kuri bildēs izskatās turīgāki nekā Latvijas pierobežas iedzīvotāji?

Ārkārtas stāvoklis ir pati šī valdība (nu un plus pasaulē notiekošais).

Uznāca vēlme nolamāties. Izteikti ar dažiem latviskiem un pārsvarā - slāviskiem teicieniem.
11.augusts 2021, 08:47 | links
 
dady.Tūlīt ieviesīs ārkārtas stāvokli.būs obligātais iesaukums darba dienestā.kādi 20 eiro?priecājies ka savu pabalstu saņem.Nu protams pabaros un izguldinās.Teltī.Darba vietas pamešana bez atļaujas pielīdzinās dezertēšanai.Arkārtas stāvokļa perodā sodi bargi.Par dezertēšanu -nošaušana.Nu parādīsies pierobežā jauna kapsēta.
11.augusts 2021, 08:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager