Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
iz personīgiem arhīviem.....2 dienas kopā af Covid inficēto, dzèrām no vienas pudeles,div reiz pa 20 h nu tuvāk tak nemēdz būt....
4.augusts 2021, 22:18 | links
 
Delfos Zaraza vari palasīties vispārēju analīzi. Trūkst atsauces uz vakcinēto proporciju pret nevakcinētajiem. Bet ap to laiku vakcinēto bija apmēram 30%. Tā ka dubultojot saslimušo un nomirušo pilnībā vakcinēto skaitu iegūsi plus mīnus kā būtu ja vakcinēto un nevakcinēto attiecība būtu 50/50.
4.augusts 2021, 22:09 | links
 
Par metodikas iespaidu nestrīdos.
Bet te tie 99.2% ir pilnīgi sausi no mirušajiem cik bija vakcinēti un cik nē.
Slinkums meklēt, bet iepriekš jauno gadījumu statistikā bija 81% nevakcinētie, tas arī ir labs radījums, tiesa gan ASV dažos štatos bija 97%+, tas gan laikam parada vakcīnu efektivitāti - ASV izmantoja Pfizer un jonsonu tikai laikam.
4.augusts 2021, 22:08 | links
 
`
esmu par vakcinēšanos un vakcinēts, bet nu konkrētais minētais cipars gan ne vella nenozīmē bez detaļām, konteksta un kaut kādas pietiekoši lielas laika un skaita statistiskās dispersijas... tikpat labi var konstatēt ka 80%+ procentu satiksmes negadījumu notiek skaidrā prātā un tāpēc sēsties pie stūres zem 1 promilles ir bīstami :D

zaraza, 4.augusts 2021, 21:44


Šādu pieeju izmanto antivakseri, ka skaitļi neko neizsaka, plus pieliekot ka tie visi skaitļi ir sagrozīti.
4.augusts 2021, 22:05 | links
 
zaraza [04.08.21]: Spriediet paši - jūlija statistika Latvijā 99.2% no Covid mirušajiem nebija vakcinēti.

jegersz, 4.augusts 2021, 21:14
`
esmu par vakcinēšanos un vakcinēts, bet nu konkrētais minētais cipars gan ne vella nenozīmē bez detaļām, konteksta un kaut kādas pietiekoši lielas laika un skaita statistiskās dispersijas... tikpat labi var konstatēt ka 80%+ procentu satiksmes negadījumu notiek skaidrā prātā un tāpēc sēsties pie stūres zem 1 promilles ir bīstami :D
Nu ja, virusologi, epidemiologi un medicinas statistiķi ir lohi.
:)
4.augusts 2021, 21:48 | links
 
Spriediet paši - jūlija statistika Latvijā 99.2% no Covid mirušajiem nebija vakcinēti.

jegersz, 4.augusts 2021, 21:14

`
esmu par vakcinēšanos un vakcinēts, bet nu konkrētais minētais cipars gan ne vella nenozīmē bez detaļām, konteksta un kaut kādas pietiekoši lielas laika un skaita statistiskās dispersijas... tikpat labi var konstatēt ka 80%+ procentu satiksmes negadījumu notiek skaidrā prātā un tāpēc sēsties pie stūres zem 1 promilles ir bīstami :D
4.augusts 2021, 21:44 | links
 
Spriediet paši - jūlija statistika Latvijā 99.2% no Covid mirušajiem nebija vakcinēti.
4.augusts 2021, 21:14 | links
 
Karš un idioti...
4.augusts 2021, 20:52 | links
 
usis [04.08.21]: Lietuvā baigi neauklēsies, no 13.septembra nevakcinētiem būšot interesanta dzīve.
Ļoti pareizi. Varētu iet vēl tālāk- aizliegt izmantot sab transportu, neizmaksāt algas un pensijas, utt. Karā visi līdzekļi labi, turklāt ja jākaro ir ar idiotiem...
https://www.delfi.lv/bizness/pasaule/lietuvas-valdiba-plano-atlaut-nevakcinetajiem-un-covid-19-neparslimojusajiem-iepirkties-tikai-nelielos-veikalos.d?id=53456957
4.augusts 2021, 19:16 | links
 
Kustība augšup lejup..nedrīkst tikt mantota..jāpierāda.. "Sociālisms ar cilvēcīgu seju"?))
Par to, ka vēlētājiem ir pienākums vēlēt, bet nav pienākuma būt zinošiem un erudītiem šajā jomā- piekrītu, tas ir garām. Bet- kas eksaminēs eksaminētājus un izstrādās standartus standartu izstrādātājiem?...

badapiicka, 4.augusts 2021, 15:03


da nē, ar sociālismu (respektīvi kaut kādu "godīgu" resursu pārdali visiem un vājāko aizsardzību) tādai kastu sistēmai nebūtu nekāda sakara... Pareizāk sakot, tur var politiski-ekonomiskā ziņā likt virsū jebkuru sistēmu, kaut kapitālismu, kaut monarhiju, kaut sociālismu, kaut diktatūru, da jebko, izņemot demokrātiju kura savā pamatā predefinē ka visi ir vienādi... A tā tāda sistēma ir absolūts pragmatisms un effektivitāte - katrs varētu darīt tikai to, ko tiešām objektīvi ir spējīgs darīt... A kastas statusa mantošanas neiespējamība (nav jau teikts, ka nevar mantot mantu) arī pragmatisms - nu pārāk bieži pēcnācēji nevelk vecāku īpašības vai , gluži otrādi, spēj daudz vairāk kā vecāki... Bet nu jā, tā ir utopija pagaidām...
4.augusts 2021, 19:00 | links
 
Lietuvā baigi neauklēsies, no 13.septembra nevakcinētiem būšot interesanta dzīve.
4.augusts 2021, 18:02 | links
 
Vienvārdsakot - dzīvos tie, kas nav nomiruši...!!!
4.augusts 2021, 17:50 | links
 
mjuniors [04.08.21]: BrunoL [15:13]: Īpaši apdāvinātajiem- lūdzu izglītojaties un uzziniet, kas ir antivakseris!Antivakseris- cilvēks kam ir bail no plākstera.
Ne, no plākstera un potes vairs ne. No stūtgarvīgiem principiem atkāpties bail, atzīties sev un citiem līdzīgiem, jā, biju šaubīgs, ietiepīgs, bet nu esmu ticis pāri savam sakāpinātajam ego. Kurš tad nu būs pirmais.
:)
4.augusts 2021, 17:33 | links
 
BrunoL [04.08.21]: Īpaši apdāvinātajiem- lūdzu izglītojaties un uzziniet, kas ir antivakseris!
Antivakseris- cilvēks kam ir bail no plākstera.
4.augusts 2021, 16:38 | links
 
Bjorgvīn, man neliela piebilde. Tu lido vai nu par augstu, vai maķenīt zemāk. Pašreiz krievu armijā kusoki ir nolikvidēti.

andreiko, 4.augusts 2021, 15:46

Nevar būt, tik cienījama dienesta pakāpe un ar to saistīti amati!
4.augusts 2021, 16:23 | links
 
Bjorgvīn, man neliela piebilde. Tu lido vai nu par augstu, vai maķenīt zemāk. Pašreiz krievu armijā kusoki ir nolikvidēti.
4.augusts 2021, 15:46 | links
 
zaraza.Tu šodien tāds paškritisks.Tā vēlēšanu sistēma,par kuru tu runā,jau kādreiz ir bijusi.Ja nemaldos kādu 1,5 gadsimtu atpakaļ Lielbritānijā. Vajadzēja zināmu laika cenzu(laikam 5 gadi) nodzīvot vienā vietā.Un iegūt zināmu mantisko statusu.Tas laikam apliecināja,ka neesi galīgs muļķis.Ārsta komisija diez vai bija jāiet.Tā ka vēlētāju skaits bija ierobežots.Es to lasīju sakarā ar kādām jūrniecības lietām.Piemēram,ja jūrnieks ir bijis jūras braucienā ilgāk par 2 gadiem,tad pie vēlēšanām pielaists netika.Tas pats ar kolonijās strādājošiem un dienošiem.Nu ja.Bet lai visi,ieskaitot visādus šaubīgos,tiktu pie balsošanas tiesībām,tika sagrautas pastāvošās valsts iekārtas un daudz asiņu izliets.Tā ka diez vai kāds riskēs atņemt kādam balstiesības.Ja nu vienīgi Lukašenko.
4.augusts 2021, 15:32 | links
 
Īpaši apdāvinātajiem- lūdzu izglītojaties un uzziniet, kas ir antivakseris!
4.augusts 2021, 15:13 | links
 
zaraza [04.08.21]: Es tā skatos, ka daudziem smeķē streipa "esmu par kastu sistēmu" pieeja. Malači, malači...))

badapiicka, 4.augusts 2021, 12:34

nu idejiski kastu sistēmai nav ne vainas, ja tikai novērš tās ierobežojumus indivīdu vertikālai un horizontālai kustībai starp kastām...
Ja brīvi var mainīt kastu, pierādot (kaut vai ar testiem, eksāmeniem utml.), ka pietiek prāta, spēka, zināšanu utt., lai pietiktu kvalificēties konkrētās kastas locekļa statusam. Un, jā, kasta nedrīkst tikt mantota piedzimstot... Tas vispār pa lielam saucas meritokrātija...


Liela mūsdienu sabiedrības problēma jau ir tajā, ka cilvēki spriež un dara lietas par kurām īsti nav kompetences... Un vistrakāk tas izpaužas vēlēšanās, kur jebkurš, bez jebkādas medicīniskas un intelekta un loģiskās domāšanas pārbaudes var ietekmēt varas struktūru... Es kādiem 80% (sevi ieskaitot,) noteikti atņemtu vēlēšanu tiesības, atpakaļ tikai ar zvērīgām pārbaudēm un eksāmeniem :D
Kustība augšup lejup..nedrīkst tikt mantota..jāpierāda.. "Sociālisms ar cilvēcīgu seju"?))
Par to, ka vēlētājiem ir pienākums vēlēt, bet nav pienākuma būt zinošiem un erudītiem šajā jomā- piekrītu, tas ir garām. Bet- kas eksaminēs eksaminētājus un izstrādās standartus standartu izstrādātājiem?...
4.augusts 2021, 15:03 | links
 
jegersz.Es pieņemu konstruktīvu kritiku.Labi, rakstīsim pēc visiem likumiem.Man nav grūti. Paskatīsimies,kādas literālās pērles tu kaisīsi.
4.augusts 2021, 15:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager