Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Aj izbeidz šitos! :D es šobrīd nepasniedzu ablsoluto atgremojumu utt. Un fizikā (skolā) mēs pat pumpējām gaisu ārā no slēgtās kolbas un vērojām kā lapa ar metāla lodīti krita daudz maz ar vienād ātrumu..
Turpinot tavu tēmu: visi mērījumi tika veikti vienā telpā un ar kostantiem telpas rādītājiem,vienād gaisa mitrumu, temperatūru utt :D Kā teicu šī eksperimentā mērķis bij saprast ka tas notiek un kā aprēķina un pārbauda iegūtos skaitļus. Analīze svarīgāka par visu cit.

mjuniors, 3.augusts 2021, 00:59


Izskatās labs skolotājs tev bijis!
3.augusts 2021, 01:16 | links
 
No vienas puses es uz šo visu skatījos ar tād vieglprātību, es savu izdarīju. Tātad pēc loģikas mani vairs nenomāc, nerūp sazvērestības teorijas vai nē!? Kaut kādi piketi tur 14. augustos uttt..
Bet nē, vajag man tagad vienos naktī par to runāt :D, vienkārši laikam jāapzinās cik daudz nalfabētu apkārt, vai otrādi teikt, cik tupa ir izglītības sistēma, kas nav mācējusi iemācīt ko nozīmē vakcīna, datu analīze utt. Un pārējo huijņu.. :D
3.augusts 2021, 01:15 | links
 
Man vnk šausmīgi gribās, lai jebkurš iziet funkciju analīzes kursu. Kāpumi, kritumi, ekstrēmi, nullespunkti - viss kā cilvēks rīkojās, tikai caur matenes skaidrojumu. :)

abrakadabra, 3.augusts 2021, 01:08

Vai ne?:)) nereāli.. Tādēļ jau neviens arī nespēj uzņemties atbildību.. Vai arī apgalvot, paredzēt ko kā viss būs vēlāk..
Anti vakseriem ir cits viedoklis par šo..
3.augusts 2021, 01:11 | links
 
Man vnk šausmīgi gribās, lai jebkurš iziet funkciju analīzes kursu. Kāpumi, kritumi, ekstrēmi, nullespunkti - viss kā cilvēks rīkojās, tikai caur matenes skaidrojumu. :)
3.augusts 2021, 01:08 | links
 
Piemēram es no anti vaksera dzirdēju uzreiz divas teorijas.. Vienā, kad vīruss nav kaitīgs.. Un jau 5 min vēlāk, bils geits apgalvoja cilvēku ir parāk daudz, vajag samazināt tādēļ covids ir mākslīgi izlaists.. :DDD Vīrusa nav un te pēkšņi ar vīrusu (vakcīnu )samazina iedzīvotāju skaitu..
3.augusts 2021, 01:04 | links
 
Tev aizmirsa pateikt ka konstants lielumu izmērīt jebkuram priekšmetam var tikai vakuumā, pārejos gadījumos iedarbojas aerodinamika un citi spēki :D

jegersz, 3.augusts 2021, 00:50

Aj izbeidz šitos! :D es šobrīd nepasniedzu ablsoluto atgremojumu utt. Un fizikā (skolā) mēs pat pumpējām gaisu ārā no slēgtās kolbas un vērojām kā lapa ar metāla lodīti krita daudz maz ar vienād ātrumu..
Turpinot tavu tēmu: visi mērījumi tika veikti vienā telpā un ar kostantiem telpas rādītājiem,vienād gaisa mitrumu, temperatūru utt :D Kā teicu šī eksperimentā mērķis bij saprast ka tas notiek un kā aprēķina un pārbauda iegūtos skaitļus. Analīze svarīgāka par visu cit.
3.augusts 2021, 00:59 | links
 
Augstskolā fizikas labaratorijā vajadzēja veikt eksperimentu un aprēķināt zemes pievilkšanas spēku cik liels. Sākumā likās muļķīgs uzdevums, jo kādēļ pētīt ko tādu jo to mēs visi zinām kā konstantu lielumu 9,81 m/s. Tas ir tā pat tagad noskaidrot pie cik grādiem Latvijā sāk vārītie ūdens (100 C). Sēdēt ar termometru pusstundu un gaidīt, kad sāks vārīties ūdens un teikt vau! Patiešām...
Tad lūk, galvenais eksperimenta nolūks un sapratne pavisam bija par ko citu, ko atklājām tikai eksperimenta laikā.
1) Pirmkārt, noskaidrojās eksperimenta rezultātā, lai arī mēs zinām to konstanti zemes pievilkšanas spēkam mērījumiem 9,81 mums bija jāveic desmit mērījumi. Un katrs mērījums bija atšķirīgs vairāk vai mazāk tuvāks viens otram un bija mērījumi daži kuri atšķīrās izteiktāk. Tad ar rodas jautājums kā tā? Ir taču zināms rezultāts un tas ir vēl konstants. Kaut kas nav tīrs šeit.
2) Kā izrādās ir matemātiskas formulas (šodien neatceros) ar kurām pārbauda matemātiski rezultāta pareizību un kurš ir īstais skaitlis ticēt.
3) Kā arī bija formulas ar kurām aprēķinājām rezultātam kļūdu.
Secinājums, nav jāsaprot pat tas eksperimenta process līdz galam ko es te stāstu, bet skaidrs ir tas, eksperimentā ir jāveic vairāki atkārtojumi. Otrs, uz katru mērījumi ietekmējas citi faktori, kā vēji, rokas trīce, taimera nospiešana uut.. uN katram šim mērījumam ir sava kļūda un ietekme uz rezultātu.
Bet te mudaki, ļaujas simtprocentīgam apgalvojumam vien tante teica, es redzēju pats tur viens gadījums bija.
Tautieši, kur paliek jūsu dziļākā analīze ar to cilvēku, blakus faktoriem, gēnu īpatnībām kur mums katram ir citāda, un vēl daudzi citi faktori, veselības stāvokļi. Gluži tāpat kā minētajā eksperimentā ietekmējošie faktori ir milzīgi daudz.
Nav viss tik vienkārši apgalvojams un izskaidrojams kur nu vēl ar cilvēka tik sareģīto ķermeņa uzbūvi,kas ir staigājušā ķīmijas labaratorija. Bet te neizglītoti medicīnas nozarē zin labāk, saprot labāk par tiem cilvēkiem, kas ir ar savu sirdi, ar augstāku IQ kā vidējajam mums atdevuši savu dzīvi zinātnei. Bet te,bļe koļa no laukiem zin kā kas strādā pote un kā sastāv. Un vēl apstrīd skaitļus un liek savus pretī.
komon, kauns nepaliek visziņiem??
Mēs veicām tik desmit mērījumus un veicam aprēķinus. Tad farmeceiti saka, kad pote no 100 000 gadījumu var izpausties viens letāls', jeb tas ir neiespējami noteikt blakni kā tādu, jo ne var izsekot taviem blakus faktoriem un tiem 100k, jo iemesls var būt pavisam cits ne pote. Vārdu sakot matemātiksi pote ir vienkārši nekaitīga.
Saprati, zinu ka nē.. tāpēc jau tu ir anti vaksers... :))

mjuniors, 3.augusts 2021, 00:43


Tev aizmirsa pateikt ka konstants lielumu izmērīt jebkuram priekšmetam var tikai vakuumā, pārejos gadījumos iedarbojas aerodinamika un citi spēki :D
3.augusts 2021, 00:50 | links
 
Shm_didzis [03.08.21]: Janis96 [49m]: udens2 [Vakar]: udens2 [13m]: Retorisks jautājums… Kamdēļ vakcinētie tā satraucas, ja kāds nevēlas potēties? Viņi tak ir drošībā!?

kaputaarps, 2.augusts 2021, 16:40tikmēr kamēr nevakcinētie neaizņem slimnīcā gultasvietu,ja tur guļ nevakcinētais pie elpināmā un vakcinētam tādēļ nav vietas,un jā,vakcinētais ar var saslimt ar kādu citu slimībuAr Covid nevar?

kaputaarps, 2.augusts 2021, 18:35var,bet ne smagā formā,nu vismaz lielākā daļa nebūs smagiPaga...
Lai smēķētāji un alkāni kas ir vairākumā, lai turpmāk uztur medicīnas sistēmuCik 100 reizes jau šīs stulbums lasīts, smēķētāji, alkāni neaplipina citus ar ģeometrisko progresijas ātrumu. iecērt sev paurītī dumajā: smēķētāji un alkāni, ņemot vērā tīrās ražošanas izmaksas cīgu paciņai vai šmigas litram, jau n- tās naudas ir nomaksājuši akcīzes nodoklī...
Vai personisko īpašību vērtējums veltīts man?
3.augusts 2021, 00:47 | links
 
Augstskolā fizikas labaratorijā vajadzēja veikt eksperimentu un aprēķināt zemes pievilkšanas spēku cik liels. Sākumā likās muļķīgs uzdevums, jo kādēļ pētīt ko tādu jo to mēs visi zinām kā konstantu lielumu 9,81 m/s. Tas ir tā pat tagad noskaidrot pie cik grādiem Latvijā sāk vārītie ūdens (100 C). Sēdēt ar termometru pusstundu un gaidīt, kad sāks vārīties ūdens un teikt vau! Patiešām...
Tad lūk, galvenais eksperimenta nolūks un sapratne pavisam bija par ko citu, ko atklājām tikai eksperimenta laikā.
1) Pirmkārt, noskaidrojās eksperimenta rezultātā, lai arī mēs zinām to konstanti zemes pievilkšanas spēkam mērījumiem 9,81 mums bija jāveic desmit mērījumi. Un katrs mērījums bija atšķirīgs vairāk vai mazāk tuvāks viens otram un bija mērījumi daži kuri atšķīrās izteiktāk. Tad ar rodas jautājums kā tā? Ir taču zināms rezultāts un tas ir vēl konstants. Kaut kas nav tīrs šeit.
2) Kā izrādās ir matemātiskas formulas (šodien neatceros) ar kurām pārbauda matemātiski rezultāta pareizību un kurš ir īstais skaitlis ticēt.
3) Kā arī bija formulas ar kurām aprēķinājām rezultātam kļūdu.
Secinājums, nav jāsaprot pat tas eksperimenta process līdz galam ko es te stāstu, bet skaidrs ir tas, eksperimentā ir jāveic vairāki atkārtojumi. Otrs, uz katru mērījumi ietekmējas citi faktori, kā vēji, rokas trīce, taimera nospiešana uut.. uN katram šim mērījumam ir sava kļūda un ietekme uz rezultātu.
Bet te mudaki, ļaujas simtprocentīgam apgalvojumam vien tante teica, es redzēju pats tur viens gadījums bija.
Tautieši, kur paliek jūsu dziļākā analīze ar to cilvēku, blakus faktoriem, gēnu īpatnībām kur mums katram ir citāda, un vēl daudzi citi faktori, veselības stāvokļi. Gluži tāpat kā minētajā eksperimentā ietekmējošie faktori ir milzīgi daudz.
Nav viss tik vienkārši apgalvojams un izskaidrojams kur nu vēl ar cilvēka tik sareģīto ķermeņa uzbūvi,kas ir staigājušā ķīmijas labaratorija. Bet te neizglītoti medicīnas nozarē zin labāk, saprot labāk par tiem cilvēkiem, kas ir ar savu sirdi, ar augstāku IQ kā vidējajam mums atdevuši savu dzīvi zinātnei. Bet te,bļe koļa no laukiem zin kā kas strādā pote un kā sastāv. Un vēl apstrīd skaitļus un liek savus pretī.
komon, kauns nepaliek visziņiem??
Mēs veicām tik desmit mērījumus un veicam aprēķinus. Tad farmeceiti saka, kad pote no 100 000 gadījumu var izpausties viens letāls', jeb tas ir neiespējami noteikt blakni kā tādu, jo ne var izsekot taviem blakus faktoriem un tiem 100k, jo iemesls var būt pavisam cits ne pote. Vārdu sakot matemātiksi pote ir vienkārši nekaitīga.
Saprati, zinu ka nē.. tāpēc jau tu ir anti vaksers... :))
3.augusts 2021, 00:43 | links
 
Janis96 [02.08.21]: udens2 [Vakar]: udens2 [13m]: Retorisks jautājums… Kamdēļ vakcinētie tā satraucas, ja kāds nevēlas potēties? Viņi tak ir drošībā!?

kaputaarps, 2.augusts 2021, 16:40tikmēr kamēr nevakcinētie neaizņem slimnīcā gultasvietu,ja tur guļ nevakcinētais pie elpināmā un vakcinētam tādēļ nav vietas,un jā,vakcinētais ar var saslimt ar kādu citu slimībuAr Covid nevar?

kaputaarps, 2.augusts 2021, 18:35var,bet ne smagā formā,nu vismaz lielākā daļa nebūs smagiPaga...
Lai smēķētāji un alkāni kas ir vairākumā, lai turpmāk uztur medicīnas sistēmu
Cik 100 reizes jau šīs stulbums lasīts, smēķētāji, alkāni neaplipina citus ar ģeometrisko progresijas ātrumu. iecērt sev paurītī dumajā: smēķētāji un alkāni, ņemot vērā tīrās ražošanas izmaksas cīgu paciņai vai šmigas litram, jau n- tās naudas ir nomaksājuši akcīzes nodoklī...
3.augusts 2021, 00:28 | links
 
Cik idioti ir Latvijā ?

cento, 2.augusts 2021, 21:53


Vecāks paliec, sāc neredzēt mazos burtus, bet toties idiotus sāc redzēt pa gabalu.
Bet nu Covid ir izgaismojis visus, kam likās: ka skolā nebija jēga mācīties ne vēsturi, ne fiziku, ne ģeometriju, kur nu vēl ķīmiju un bioloģiju - tas tak dzīvē nenoderēs un tagad viņiem čips ir vakcīnā, G5 izplata vēzi un zeme ir plakana ... bet pie visa ir vainīgs Kariņš un Co, bet balsot negāja, jo nav jēga vai pase nodzerta.
3.augusts 2021, 00:27 | links
 
Sazvērestību cienītāji, vai jūs variet nosaukt vēl jautājumos, kur valstu vadītaji ir vienisprātis. Šodien pilnīgi visas valstis varas iestādes ir par potēšanos nepieciešamību. Par ziemeļkoreju nerunāšu..
Ja nesapratāt dogmu, tad otrs asprātības uzdevums: jūs un draugs domājat doties copēt, cik vienkārši būs vienoties par datumu, dienu, udenstilpni. Noteikti vienosaties šajos jautājumos. Bet ja jūs šodien 50 copmaņi mēģināsiet vienoties par tiem pašiem datumiem, kā domājiet vienosaties visi ar vienu viedokli!??? Nē un nekad visi nespēs pat ierasties konkrētā datumā.
Tad kur jūs redziet sazvērestības, ja spēj visas valstis vienoties tik vienādā jautājumā un pēkšņi. Tas vienkārši ir nereāli atrasties sazvērestības teorijām.
KLimata izmaiņās neviena valsts nav ar mieru atteikties no sava biznesa, bet te es dzirdu glupības par bila geitsiem un zāļu biznesu. Tas ir kapeikas salīdzinot ar to biznesu ko aizvēra lokdaunā un kādus nesa zaudējumus naftas biznesi, visi kopā utt, Kur šeit vispār var saskatīt sazverestības!?
To, ka valdības izdarija to visu ar kļūdām protams, bet kur šeit ssazverestībām????
3.augusts 2021, 00:08 | links
 
Bjorgvins [02.08.21]: udo 733.laikam baigi precīzi trāpiju,ka šitā žulti lej un vaimanā.
Tā jau katrs izglītots indivīds rīkotos, kad zinātu ka ir atšķirība starp situācijām kad lietojams "ka" un "kad"
2.augusts 2021, 23:55 | links
 
udens2 [02.08.21]: udens2 [13m]: Retorisks jautājums… Kamdēļ vakcinētie tā satraucas, ja kāds nevēlas potēties? Viņi tak ir drošībā!?

kaputaarps, 2.augusts 2021, 16:40tikmēr kamēr nevakcinētie neaizņem slimnīcā gultasvietu,ja tur guļ nevakcinētais pie elpināmā un vakcinētam tādēļ nav vietas,un jā,vakcinētais ar var saslimt ar kādu citu slimībuAr Covid nevar?

kaputaarps, 2.augusts 2021, 18:35var,bet ne smagā formā,nu vismaz lielākā daļa nebūs smagi
Paga...
Lai smēķētāji un alkāni kas ir vairākumā, lai turpmāk uztur medicīnas sistēmu
2.augusts 2021, 23:48 | links
 
te “vienai no gudrākajām nācijām” ar sāk rasties atziņas..
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/309762

kaputaarps, 2.augusts 2021, 21:43protams,labāk izslimot un dabūt labu imunitāti un plusā sajātu veselību:D
Es izvēlos labāk izpotēties un vieglu izslimošanu pēc tam

udens2, 2.augusts 2021, 21:55


Es, protams, neesmu dakteris, bet šis ir labs...."Laba imunitāte un sajāta veselība..."

kaputaarps, 2.augusts 2021, 22:03pag,man zināmie kas izslimojuši,vēl pusgadu mokās un nevar normāli pa trepēm uzkāpt,aizdusa,gan jau imunitāte pret kovidu ir.
Bet par cik tu neesi mediķis tad gan jau nezini ka imunitāte un veselības stāvoklis nav viens un tas pats

udens2, 2.augusts 2021, 22:08

https://medicine.lv/raksti/kas-ir-imunitate

kaputaarps, 2.augusts 2021, 22:13
Un kas tev no tā nebij skaidrs???
2.augusts 2021, 22:37 | links
 
kaputaarps [02.08.21]: Pie vakcinēšanās vēl tomēr jāņem vērā arī citu intereses, ja esi drošs par dzelzs veselību un gribi paeksperimentēt ar sevi, tad nav to labi darīt ar apkārtējiem, arī bērniem mēdz būt sekas un daudzi seniori arī ir tik senili vai dzīvo dezinformētā vidē, ka arī nav vakcinēti un ļoti riskē pie aplipināšanas. Teiksim, pret ērču encefalītu nevienam neliek vakcinēties, jo slimība nav lipīga, šeit citādi.

cibins, 2.augusts 2021, 22:05

Potétie nepārnēsā Covid?
Potētajiem ir niecīga iespēja saslimt smagi ar slimnīcu, utt. Viss. Tas ka vakcinēti savā starpā var pārnest vīrusu ir sūds.
2.augusts 2021, 22:20 | links
 
te “vienai no gudrākajām nācijām” ar sāk rasties atziņas..
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/309762

kaputaarps, 2.augusts 2021, 21:43protams,labāk izslimot un dabūt labu imunitāti un plusā sajātu veselību:D
Es izvēlos labāk izpotēties un vieglu izslimošanu pēc tam

udens2, 2.augusts 2021, 21:55


Es, protams, neesmu dakteris, bet šis ir labs...."Laba imunitāte un sajāta veselība..."

kaputaarps, 2.augusts 2021, 22:03pag,man zināmie kas izslimojuši,vēl pusgadu mokās un nevar normāli pa trepēm uzkāpt,aizdusa,gan jau imunitāte pret kovidu ir.
Bet par cik tu neesi mediķis tad gan jau nezini ka imunitāte un veselības stāvoklis nav viens un tas pats

udens2, 2.augusts 2021, 22:08


https://medicine.lv/raksti/kas-ir-imunitate
2.augusts 2021, 22:13 | links
 
Pie vakcinēšanās vēl tomēr jāņem vērā arī citu intereses, ja esi drošs par dzelzs veselību un gribi paeksperimentēt ar sevi, tad nav to labi darīt ar apkārtējiem, arī bērniem mēdz būt sekas un daudzi seniori arī ir tik senili vai dzīvo dezinformētā vidē, ka arī nav vakcinēti un ļoti riskē pie aplipināšanas. Teiksim, pret ērču encefalītu nevienam neliek vakcinēties, jo slimība nav lipīga, šeit citādi.

cibins, 2.augusts 2021, 22:05


Potétie nepārnēsā Covid?
2.augusts 2021, 22:12 | links
 
Potējas,lai varētu krogā rīt savu kotleti un dzert šņabi.

KristapsS, 2.augusts 2021, 21:18


Potējas cerībā, ka nesips prātu, ļaus strādāt, nopelnīt naudiņu, ko nomaksāt tekošos rēķinus, kaut kādus nodokļus un visu pārējos obligātos neizbēgamos maksājumus... A ja paliks kas pāri (tā gan VID nolaidība!), tad var arī uz to krogu pie kotletes un šņabīša :)
2.augusts 2021, 22:08 | links
 
te “vienai no gudrākajām nācijām” ar sāk rasties atziņas..
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/309762

kaputaarps, 2.augusts 2021, 21:43protams,labāk izslimot un dabūt labu imunitāti un plusā sajātu veselību:D
Es izvēlos labāk izpotēties un vieglu izslimošanu pēc tam

udens2, 2.augusts 2021, 21:55


Es, protams, neesmu dakteris, bet šis ir labs...."Laba imunitāte un sajāta veselība..."

kaputaarps, 2.augusts 2021, 22:03
pag,man zināmie kas izslimojuši,vēl pusgadu mokās un nevar normāli pa trepēm uzkāpt,aizdusa,gan jau imunitāte pret kovidu ir.
Bet par cik tu neesi mediķis tad gan jau nezini ka imunitāte un veselības stāvoklis nav viens un tas pats
2.augusts 2021, 22:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager