Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Būšu lepns mednieks un zinu ko es daru, jo teikšu diemžēl te kārtējo reizi redzu cilvēku personīgo attālināto redzējumu uz pasaules norisēm bez padziļinātas analīzes,izglītības un sapratnes.


To attālināto redzējumu sauc par dīvāna ekspertiem. Pakaļu no dīvāna pacelt nevar, medībās nekad nav bijuši, bet ir nezin kur sagrābstīts viedoklis par lietām, kuras nejēdz. Tik pat labi var teikt, ka makšķerēšana ir tā pati dzeršana, tikai gumijas zābkos.
28.jūnijs 2021, 12:56 | links
 
abrakadabra [28.06.21]: Tad tās vāveres var bliezt nost cauru gadu, jebšu vāverēm ir liegums?
Man liekas nemedij vairs.. Medību kalendārs, jeb var šaut visu cauru gadu.
https://www.latma.lv/lv/medibas-latvija/medibu-kalendars/
P.s. mēs dzivojam unikālā vietā kur dzivo daudz dzivnieku. Kad biju Itālijas dienvidos viņi var medit tik baložus. Tā, ka novērtejam musu pieejamos resursus.
28.jūnijs 2021, 12:55 | links
 
zaraza [28.06.21]: nu par šauj&atlaid nav dzirdēts :DDD
Nav gan.Bet vienmēr ir iespēja nešaut.Tāpat, kā ir iespēja nemaz nemocīt zivis un nemakšķerēt tīri izklaidei.Zivs gluži labi var iztikt bez cilvēka bučas.Bet,izrādās,ir cilvēki,kuri nevar iztikt bez zivju bučošanas!:DDD Katram savs.
28.jūnijs 2021, 12:54 | links
 
Lauksaimniek, ar to jau mednieki atšķiras no zoologiem, jo tiem praktiski visi meža zvēri ir "postītāji" kurus jāatšauj, lai pasarg dies nenoposta vēl ko vairāk. Aplamība aplamības galā. Bet zoologam tā ir dabiskā dzīvnieka uzvedība, barošanās. Padomā kāds tad pats esi postītājs lai sagādatu sev uzturu ;) Piemēram lūsis ir pašregulējoša suga kā jau barības piramīdas virsotnē. Tas nekādi nevar pie mums savairoties pārmēru, jo vēl savā starpā konkurē par teritoriju un viens otru neieredz. Par lielo zīdītāju stāvokli LV es vairāk uzticos piemēram tadiem vīriem kā Vilnim Skujam, biologam, lielo zīdītāju speciālistam, kurs dzīvo Slīteres rezervāta un mežā ir praktiski katru dienu, nevis 5x gadā pastāv uz masta. Arī agrākais mednieks, bet nu bisi nomainījis pret fotoaparātu. Arī lūsi tam izdevies nobildēt. Par lūšu medībām viņam ļoti skarbs viedoklis.
28.jūnijs 2021, 12:53 | links
 
Tad tās vāveres var bliezt nost cauru gadu, jebšu vāverēm ir liegums?
28.jūnijs 2021, 12:48 | links
 
Būšu lepns mednieks un zinu ko es daru, jo teikšu diemžēl te kārtējo reizi redzu cilvēku personīgo attālināto redzējumu uz pasaules norisēm bez padziļinātas analīzes,izglītības un sapratnes. Tieši tik pat smieklīgi redzējumi izskan šeit arī par citām tēmām. Un censties apgalvot ar tik lielu pārliecību, kad jūs visu labāk izprotat pašiem nepiedaloties šajos procesos par jums liecina vēl,kas vairāk.
Jūsu teikumos katrā ir saskatāma aplama informācija, propoganda pēc jūsu emocionālās sapratnes ne loģikas, faktiem.
Andreiko centos norādīt nepatiesus pārmetumus par bebriem. Kur viņa apgalvojumi ir 100% meli. Kur vēl jēga ieklausīties jūsu spriedumos par lūšu medīšanas vai nemedīšanas nepieciešamībā kur vērtējums balstās uz patīk vai nepatīk, lūsis skaists, tatad patīk viss skaidrs.
Medniecība ir tieši tāda pat nozare, kā lauksaimnieciba, zivjkopība utt.
Esmu absolvējis LLU meža fakultāti un mācījos medniecību. Ir pieejamas biezas grāmatas par medībām, par dabas norisēm, jeb medniecība ir ari zinātne. Par zvēru reprodukciju, viņu ietekme uz citām nozarēm. Jebkurš zivkopis zin kādu postījumu rada ūdrs, korvurāni, mežkobībai kādus postījumus rada alnis, briežu bari, bebri. zemkopim mežacūkas, biškopim lāči, caunas, Medniecībai kādus postījumus rada vilki, lūši, caunas, jenotsuņi, lapsas utt.
Medniecība nav tik sekla kā jūs te modelējāt. Mūsdienās viņai ir milzīgs ekonomiskais pienesums. Iegūstam meža gaļu tonnas, ādu, regulējot zvēru skaitu mazinam postījumus citām nozarēm, mazinas nelaimes gadījumi uz ceļiem utt.
Un aplam iedomāties, kad cilvēks nav dabas sastāvdaļa. Jūs zivij esat vienlīdz bīstams kā zivju gārnis abi apēdīsiet viņu, lai eksistētu.
Mednieciba neaprobežojas ar ieroča un apliecības iegūšanu vien. Par mednieku sāk tikai kļūt ilgadēji,vairakus gadus nosēžot mežā. Vērojot, sēžot klusumā ar sevi. Mūsdienu medniecība neapstājas tikai ar gaļas ieguvi, bet gan ilgtspējīgu nozare saglabājot faunu, pēc labākās kvalitates, mērķiem un izpratnes. Nerunājot par emocionālo ieguvumu, gandarījumu, kad ir izdevies pielavities, redzēt, sajust dabas sezonālos brīnumus. Briežu baurs, buka piesaukšā, alņa riests, Vilku gaudošana. Redzēt un nenomedīt un nomedit, trāpīt un netrāpīt utt. Adrenalīns ir kolosāls.
Lai nospiestu mēliti vajag tikai sekundes simdaļu. Jūsu sapratne aprobežojas tikai ar šo daļu, bet viss process un norise līdz šim brīdim ir pazudis un neizprotams un svešs.
Te daži uz čīli laiž lai kaut kādu debilu zivi pastīvinātu. Vai tikai aprobežojas šis brauciens vien ar šo un galas ieguvi? Vai tomēr daba un kas cits nāk klāt? Nemāku vairāk komentēt, jo neesmu bijis. Tāpēc neizsakos.
Mūsdienu medniecība paliek ar vien sarežgītāka, jo visi mēģina uzspiest tikai savas tiesības neiedziļinoties tās nepieciešamībā un procesos. "Zili Zaļie"uzbāžas ar savām interesēm (mednieki nav ne grama mazāk zaļi), zemes īpašnieki ar savām, dīvān pirdēji ar savām replikām, valsts meži ar savām. Ir nepārtraukta cīņa par eksistenci. Dabā notiek simbiozes procesi, jeb viens mijās ar otru un mednieks ir tāda pat dabas sastāvdaļa.
Un tā medniece ko ielikāt ar to rakstu ir gluži tāds pats propogandas upurs, kas tika izrauts no medniecības konteksta, tas notiek katru dienu, gadu simtiem, tukstūšiem. Žurnālisti nekaunīgi sagroza faktus sev vēlamā gultnē. Jūs taču saprotiet par jebko var rakstīt gan labu un sliktu. Viss ir atkarīgs no jūsu izvēles ko vēlamies pasniegt. Labais stāsts -Vāvere smuks dzīvnieks, ar kuplu asti, maziņš un rotaļigs paskats. Ļoti patik bērniem. Ļaunais stāsts- vāvere apēd citu ligzdojošo putnu olas un neļauj izšķilts, piedzimt vālodzes neskaitāmiem mazuļiem.
Un mūsdienu laikmetā tas ir viskaitinošākais aprobežota izpratne par dabas procesiem un galvenais pamācit un aizrādit to otram. Zemniekiem krit virsu par miglošanu, zvejniecībā par tīklu pielietošanu iekšējos ūdeņos. Kaut vai mediķiem neļauj būt mediķiem utt.
Mednieki vienmēr ir bijuši atvērti sarunās ar visiem par šo nozari. Demokrātijā vairākums nosaka norises procesus. Mednieku skaits kritas. Un nākotne šeit paliek ar vien grūtāka un sarežgītāka atspēkot tās esamības nepieciešamību un saglabāt tās tradīcijas.
Mednieku nīdējiem raksturīgi ir draugi, mīļuļi suņi kaķi, kuri ir vēl lielaki, gudraki mednieki par cilvēku. Viņi dara to pašu ko dara dzīva radība. Cilvēks ne ar ko neatšķirās no šiem procesiem. Mednieks ar to pašu. Tad jāprasa tiem cilvekiem, kas ienīst otru cilveku jums ar galvu viss kārtībā, kad jūs sakiet nogalinātu es to sievieti mednieci es pats??
Vai tomēr ieslēgsiet smadzenes un atvērsiet acis, kas ir daba ne elektroniskās dzives emocijas?! Iņ un jaņ!?
28.jūnijs 2021, 12:34 | links
 
Visi tik taisni kā zirga loki!
28.jūnijs 2021, 12:27 | links
 
A medniekiem nav kautkāds Mednieku Panoptix? Nu, ķipa, palaiž dronu ar infrasarkano kameru?
28.jūnijs 2021, 12:26 | links
 
Starp medniekiem ir tā pat kā starp makšķerniekiem un maluzvejniekiem - ir kam patīk pašaudīties, ir kam patīk process, ir kam vajadzīga gaļa un šauj nelegāli no mašīnām un ne tikai, ir kas šauj no virtuves loga, ir kas nekad pie mājas nešauj, ir kas baro, novēro un šauj tikai trofejas un arī ja viņas pietiek iecirknī.

Kas attiecas uz pieminētajam vilku medībām, tad izšauj atļaujas visas un varētu šaut vairāk, vilku ir daudz, bet noņemšanās baigā, novelc tos karodziņus, dzen, savāc un uz nākamo iecirkni novelc tos karodziņus, šauj, savāc ...
28.jūnijs 2021, 11:54 | links
 
nu par šauj&atlaid nav dzirdēts :DDD

zaraza, 28.jūnijs 2021, 11:45


Vetārsti un zinātnieki ar miega zāles šautriņām.
28.jūnijs 2021, 11:48 | links
 
Trakums.Tiešām kāds uzskata,ka medības ir tikai ēdams- neēdams?Tad jau gaļinieka domāšana.Un,ar tādu domāšanu jau noteikti visas zivis tarbā,jo visas taču ēdamas!

KristapsS, 28.jūnijs 2021, 10:28


nu par šauj&atlaid nav dzirdēts :DDD
28.jūnijs 2021, 11:45 | links
 
Trakums.Tiešām kāds uzskata,ka medības ir tikai ēdams- neēdams?Tad jau gaļinieka domāšana.Un,ar tādu domāšanu jau noteikti visas zivis tarbā,jo visas taču ēdamas!
28.jūnijs 2021, 10:28 | links
 
andreiko [26.jūn]: Cik saprotu un zinu, tad mednieks (teorētiski, protams) ir cilvēks, kas ne tikai bliež ar kramenīcu, bet arī pilliem spēkiem rūpējas par dzīvo dabu un sargā to.
Ja tas tiešām tā būtu, tad mednieki šo mātīti paši sen būtu ķemertiņā noslīcinājuši. Kamēr tas tā nav noticis, rezervēju sev tiesības uzskatīt, ka mednieki ir stulbi lopiVot šis man patika:)) Darat ko gribat, 90% no man pazīstamiem medniekiem pilnībā atbilst Andreiko raksturojumam - stulbi, lecīgi bļauri. Un atlikušie 10% sakarīgo mednieku, kas spiesti sadzīvot ar tiem ākstiem mednieku kolektīvos, paši pilnībā man piekrīt par manis pieminēto procentuālo attiecību. Domāju, ka kadu šobrīd aizvainoju:) Tas nekas, viela pārdomām, kurā procentu daļā atrodaties :)

raihs, 27.jūnijs 2021, 15:30
Pilnīgi piekrītu,lielākā daļa mednieki ir tādi lielībnieki un tītari,ka ir pilnīgi skaidrs ka medījot kompensē kaut kādus kompleksus un ja ļautu tad katru dienu blieztu nost visu kas kustas.
Un vienīgais zvērs kas ir pa daudz savairojies ir cilvēks,dabā nekad nekas nebūs pa daudz,visu saregulēs dabīgā atlase
28.jūnijs 2021, 09:19 | links
 
aizgājuši medniekos
:)
27.jūnijs 2021, 16:22 | links
 
makšķernieku rindās gan tādu proporciju neatrast, velk uz 10/90 , ne
:)

usis, 27.jūnijs 2021, 16:00


Slava bogu! Lai gan arī mūsu rindās ir vēl gana daudz lopiņu. Tādi, kas pēc sevis atstāj atkritumu kaudzes, nagļakā lien virsū tavai fīderēšanas vietai vai ar laivu brauc pāri tam pleķim, kuru tu tobrīd apmakšķerē.
Vispār mani novērojumi liecina, ka vismaz Gaujas lejtecē cūkaiņu paliek arvien mazāk. Vai nu pārauguši, vai arī no kovida pedāļus notirinājuši. Biju jau paguris pirmdienu rītos novākt krastmalu pie manas iecienītās žaņu bedrītes.
27.jūnijs 2021, 16:10 | links
 
makšķernieku rindās gan tādu proporciju neatrast, velk uz 10/90 , ne
:)
27.jūnijs 2021, 16:00 | links
 
andreiko [26.06.21]: Cik saprotu un zinu, tad mednieks (teorētiski, protams) ir cilvēks, kas ne tikai bliež ar kramenīcu, bet arī pilliem spēkiem rūpējas par dzīvo dabu un sargā to.
Ja tas tiešām tā būtu, tad mednieki šo mātīti paši sen būtu ķemertiņā noslīcinājuši. Kamēr tas tā nav noticis, rezervēju sev tiesības uzskatīt, ka mednieki ir stulbi lopi
Vot šis man patika:)) Darat ko gribat, 90% no man pazīstamiem medniekiem pilnībā atbilst Andreiko raksturojumam - stulbi, lecīgi bļauri. Un atlikušie 10% sakarīgo mednieku, kas spiesti sadzīvot ar tiem ākstiem mednieku kolektīvos, paši pilnībā man piekrīt par manis pieminēto procentuālo attiecību. Domāju, ka kadu šobrīd aizvainoju:) Tas nekas, viela pārdomām, kurā procentu daļā atrodaties :)
27.jūnijs 2021, 15:30 | links
 
nez kā ir ar to lūša ēšanu.visu mūžu esmu dzirdējis,ka lūsi varot ēst.taču redzējis neesmu,ka kāds to darītu.viņš taču tomēr kaķveidīgais.tad jau arī sētas runci var likt māgā.Spānijā it kā kaķus ēdot.gan jau bada laikos vēl kaut kur liek galdā. iedomājoties vien,ka pusdienās mincītis,tā jocīgi paliek.būs kā Grenlandē - organisms protestēja konkrēti pret roņu gaļu un tās izstrādājumiem.

Bjorgvins, 27.jūnijs 2021, 13:27

Islandē pūdēta haizivs. Noķerot, veči sastājoties apkārt un aplaistot no sava avotiņa, tad ierokot smiltīs un pēc zināma laika cienasts gatavs.
Par lūšiem. Lūsis, kā kaķu dzimtas dzīvnieks- svaigēdājs. Tas nozīmē to, ka, galvenokārt, ēdienkarte sastāv no tāda izmēra dzīvniekiem, putniem un pat zivīm, kuri uzreiz apēdami.
27.jūnijs 2021, 14:22 | links
 
damerikā jūrascūciņas cieņā, šmorētas.
27.jūnijs 2021, 13:42 | links
 
nez kā ir ar to lūša ēšanu.visu mūžu esmu dzirdējis,ka lūsi varot ēst.taču redzējis neesmu,ka kāds to darītu.viņš taču tomēr kaķveidīgais.tad jau arī sētas runci var likt māgā.Spānijā it kā kaķus ēdot.gan jau bada laikos vēl kaut kur liek galdā. iedomājoties vien,ka pusdienās mincītis,tā jocīgi paliek.būs kā Grenlandē - organisms protestēja konkrēti pret roņu gaļu un tās izstrādājumiem.
27.jūnijs 2021, 13:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager