Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
bruno, gribi jaunai gimenei dzivokli, ņem Altum atbalstu, re kur daddy zin stāstit ka tas slikti
:)
27.janvāris 2021, 11:51 | links
 
Nesapratu, kā cilvēkresurss ietekmē mārketingu un produkta virzīšanu tirgū?

LV tirgus par mazu, tb nav cilvēku, kurus Tavs produkts interesē? Nu - tad jātaisa produkts lielākam tirgum, piem nevis 8-stūru zvaigznītes (auseklīši), bet 5- vai 6- stūru zvaigznītes. :) Sava mūža laikā Tu LV tirgus pieaugumu nepieredzēsi. Fakts, bez ironijas.
27.janvāris 2021, 11:47 | links
 
mjuniors...

A kas Tevi izbrīna? Malacis, ka esi spējis radīt labu produktu, taču mūsdienu pasaulē, daudzi lieliski produkti atduras uz to, ka bez milzu ieguldījumiem mārketingā tie nekļūst par masu produktiem... Ne tāpēc, ka tie sliktāki, bet vienkārši par tiem neuzzin... Kamēr pats savu produkciju tirgo lokāli ciema bodītē, tikmēr jaunu produktu var elementāri prezentēt - reku jauna desa, paņem pagaršot - ja viss būs labi, tad nedēļas laikā viss ciems būs pagaršojis un, ja cena un garša apmierinās, tad stabili pirks... A vot līdzko gribi jau uz blakus ciemu un svešu bodīti, tā jau paliek sarežģītak - lai to Tavu lielisko desu kāds paņemtu, vajag ne tikai lai tā būtu laba un garšīga, bet arī lai to būtu interesanti tirgot kaimiņu ciema bodītes īpašniekam, vai grūst to desu uz garšošanu savā ciemā viņš gribēs, jo ir tak citas, jau pārbaudītas desas... Mož pat bišķi ne tik garšīgas, bet stabili tirgojas un nav prātu jāsip... Tad vai nu maksimāli jāmotivē tas blakus bodītes īpašnieks, jāpierāda, ka uz Tavu desu varēs vairāk nopelnīt vai arī jāgrūž liels kāposts mārketingā, lai tie kaimiņu ciema veči par to desu ir dzirdējuši un paši bodniekam prasītu... Nu un reputācija, uz kuru ilgi jāstrādā, bet tad tā šak strādāt uz Tevi, ne jau velti zīmoli cīnās par atpazīstamību...

A globāli par ražošanu kā tādu - kaut ko kapitālietilpīgu ražot ar fokusu tikai uz Latvijas tirgu ir pilnīgs nonsenss... Nu tas, salīdzinājumā, uz pasaules fona ir nenormāli savu fokusa klientu ierobežotr, tipa kā ražot kaut ko specifiski tikai vienacainiem klibiem kreiļiem :)
27.janvāris 2021, 11:47 | links
 
Tere!
Tēvocīti jot,velti netērē spēkus un nebojā omu! Jaunās paaudzes redzes leņķis stipri cits un katrs no mums redz un uztver notiekošo savādāk.
Pareizi saki par laukiem. Ir daži lielsaimnieki ar 500+ hektāriem kuri, pa lielam, nodarbina sezonas darbos. Otri- pensionējušies pilsētnieki, kuri iepirkuši lauku īpašumu, jeb atgriezušies pie saknēm un nesteidzoties bauda saulainās vecumdienas, radot ap sevi tīkamu, labiekārtotu telpu.
Lai uzlabotu demogrāfisko situācju, cilvēkam jārada sadzīviski ekonomiska dršības sajūta un to spējīga garantēt vienīgi valsts. Nav liela gudrība un māksla “nastrugaķ” prāvu pulciņu. Pirmkārt- mājoklis. Jāpabaro, jāapģērbj, jāizskolo utt.
Daudzi jauni cilvēki un ģimenes pelna pietokoši labi lai varētu ņemt hipotēku mājoklim. Bet, kur pirmai iemaksai? Nākas īrēt. Daudz maz normāls 2istabu dzīvoklis Rīgā- īre~400-450+komunālie! I opjaķ, dvadcaķ pjaķ!
27.janvāris 2021, 11:44 | links
 
Usi, labi Dzintars :))
27.janvāris 2021, 11:43 | links
 
hm, kas ir Dzintariņš?
27.janvāris 2021, 11:40 | links
 
Padalīšos, kā es redzu kādēļ cilvēkresurss ir svarīgāks par visiem citiem rādītājiem. Un skumjākais valsts par maz cīnās par to vai par vēlu pat.
Esmu palaidis produkciju, kas konkurē ar Dzintariņu. Esmu veikalos, bet manu produkciju vēl nepazīst tik labi attiecībā pret dzintariņu. Man kā kārtīgam pilsonim nokārtoti visi dokumenti, bet kā izrādās dzintariņam pat tādu nav. Pēc parametriem mana produkcija ir labāka par viņa. Bet te viens liels, bet.. Cilvēks nav nemaz tik gudrs, lai kā mēs domājam par sevi, mēs esam ieradumu mašīnas, jeb zāle bija zaļāka un mīļāka, labāka kā toreiz..
Amerikā, kad izlaiž mūzikas "hītu" viņu mākslīgi par tādu izveido ar sendvič metodi. Radio Atskaņo starp diviem jau zināmiem hītiem. Un to viņi panāk ar lielām naudām. Šādi viņi maina cilvēka pamat ieradumus. Protams vēl citas metodes, bet uzdevums mainīt ieradumu.
Latvijā, lai ko tādu izdarītu un izkonkurētu Dzintariņu ir nepieciešami milzu līdzekļi vai pat neizkonkurēt veikt atpazīstamību. Latvijas Tirgus, uzskatu neatsver to ieguldījumu uz atdevi (pie tik lielas konurences). Šeit tikai der sen zināmais sauklis: veiksmes stāsts. Pat neskatoties uz dzintariņa atpazīstamību, bankrotēja.
Cilvēks- dārgākais resurss.
27.janvāris 2021, 11:28 | links
 
mjuniors [27.01.21]: Parunāšu par mazumvērtības kompleksu. Skolas laikā, kad aizbraucām uz Rīgu, mans speciāl sāka runāt latgaliski, lai gan skolā mēs tā nerunājām. Klases biedri, ev izbeidz.. Lai neredz, kas mēs esam.
Bet mēs esam vērtība, nevis tādā nozīmē, kad apkārtējie paliek nevērtīgi, bet tāpēc kad mēs esam citādi, daudzveidīgi. Izloksne, valoda, lai arī pārkrievota ar. Kaut kur pa vidu. Tas ir skaisti un no tā nekur neaizmuksi un nemaz nevajag.
Kā saka, lauķi no pilsētas aizdzīsi, bet laukus no lauķa nekad.. :)) Un tāpēc daudzveidību nevajag sarunā noniecināt, lai arī skatījumi dažādi.
Prīmā. Puliceru Tev!
27.janvāris 2021, 11:07 | links
 
Parunāšu par mazumvērtības kompleksu. Skolas laikā, kad aizbraucām uz Rīgu, mans speciāl sāka runāt latgaliski, lai gan skolā mēs tā nerunājām. Klases biedri, ev izbeidz.. Lai neredz, kas mēs esam.
Bet mēs esam vērtība, nevis tādā nozīmē, kad apkārtējie paliek nevērtīgi, bet tāpēc kad mēs esam citādi, daudzveidīgi. Izloksne, valoda, lai arī pārkrievota ar. Kaut kur pa vidu. Tas ir skaisti un no tā nekur neaizmuksi un nemaz nevajag.
Kā saka, lauķi no pilsētas aizdzīsi, bet laukus no lauķa nekad.. :)) Un tāpēc daudzveidību nevajag sarunā noniecināt, lai arī skatījumi dažādi.
27.janvāris 2021, 10:57 | links
 
Pasaule jau pārdesmit gadus ir stipri atvertāka dažādās nozīmēs, tādi nišas produkti kā šprotes , rupjmaize, latvieši, pēc pāris, tris desmitgadēm būs interesanti tik atseviškiem interesentiem.
27.janvāris 2021, 10:49 | links
 
Un tiešām, kāds mums labums no tā, ka kaut kur Austrālijā kāds vēl māk latviski mīksti izrunāt burtu "T"...

raihs, 27.janvāris 2021, 10:25


Runa iet par latvietību. Protams, ir jauki, ka latviešiem ir teritorija, Latvija, kura ir mūsu, bet ja mēs par "latviešiem" atzīsim tikai tos, kuri dzimuši un dzīvo šeit (n paaudzēs) tad viss, tad 2050. gadā latvija un latvieši būs beigušies...

Te būtu pareizi paskatīties uz citiem etnosiem - ebrejiem, kurdiem, armēņiem, kuri ir izkaisīti pa visu pasauli... un etnosam pieder ne tikai tie, kuri dzīvo savā valstī
27.janvāris 2021, 10:43 | links
 
Onkul, man vērtība otrā ir cieņas izrādīšana. Un man neuzrunā otra nicinājums.
p.s. Laukos dzīvoju padsmit gadus un teikšu tas cilvēkus pārmaina ļoti. Jūtīgus uz visu kritisko, vienam tas varbūt tikai runas stils.. Bet ne man. Tādēļ, es pieprasu citādu sarunas stilu.
27.janvāris 2021, 10:42 | links
 
Nē, es nemēģinu Tev iedzelt, ja tā izskatās, piedod, Tu esi viens normāls džeks šai sadaļā, ar ko vērts DISKUTĒT (tāpēc jau mēs šeit esam).

Jau kaut ko ražo, eksportē, sevi pabaro, vēl citiem darbu dod, nu esi malacis, cepuri nost!

Savukārt par manu darbu, nav man iespēju Tev šeit detaļās izklāstīt, ko es daru un kāds Tev konkrēti no tā labums :) Bet mans darbiņš ir tāds, kur jāredz lielā bilde, nevis komati vai frizūras...
27.janvāris 2021, 10:35 | links
 
Pilsēta, lauki tam nav vairs nozīmes viss ir mobilitātē. Cik esmu runājis ar pierīgas un kurzemes tirgotājiem viņi vēl neizjūt tik ļoti cilvēku kritumu, bet tas notiek.
Manā gadījumā es noteikti sāku mobilizēt visu ražošanu eksporta virzienā.
p.s. Es necešos panikot, bet visa stāsta morāle ir cilvēks ir galvenais Latvijas resurs. Tādēļ arī uzskatu covidlaika pieļautās kļūdas cilvēku šķirošanā bija liela kļūda.
27.janvāris 2021, 10:34 | links
 
Laikam vairāk piekritīšu junioram- neba nu pārvākšanās uz Rīgu tik ļoti ietekmējusi laukus, bet pārvākšanās uz ārzemēm gan... Un tiešām, kāds mums labums no tā, ka kaut kur Austrālijā kāds vēl māk latviski mīksti izrunāt burtu "T"...
Es saku, savā darbā es izjūtu to vistiešāk- skolas ir tukšas, vai jau likvidētas! Un tie ir jaunieši, nākotne... Jaunieši, kuru nav... Es teiktu, ka samazinājums ir ap 2/3 daļām kopš 2000.gada.
27.janvāris 2021, 10:25 | links
 
Atkārtošos,pensionār, ja negribi pareizāk sakot nejūti vairs ķērienu vari paklusēt. :))

mjuniors, 27.janvāris 2021, 09:23

Tiš būdā, es pirms Tevis gan piedzimu, gan forumā piereģistrējos, Tu mani nemācīsi, kad klusēt, kad runāt :)

Ja par lietu - tad skaties draudziņ tālāk, dziļāk, meklē cēloņus, tad arī varbūt varēsi ko izmainīt... piemēram, cik rūpnīcas esi uzcēlis?

daddy_j, 27.janvāris 2021, 09:33

Pirmā atkāpe, ja pirmais piedzimi un reģistrējies tev neviens nav licis tādēļ izturēties kā puišelim. Tu, onkul, centies man iedzelt nevis veidot un uzturēt foruma nozīmi: diskutēt, sarunāties. Ja tev ir kaut kādi mazumkompleksi ar krāna mērīšanos, tev atgādinu tēmē citā virzienā, jo Tu man jau labu laiku esi pensijas fondā pārcelts, jeb atbilde tev ir laika izšķiešana.

Otrs, varu tev pateikt, neesmu nevienu dienu strādājis pie kāda. Samelojos, trīs dienas maximā studiju laikā. Esmu pats rūpnīca, kas strādā lauksaimniecībā (skatīt: Lauki, mana izvēle, neaizbraucējs). Lauksaimiecības produkcija, kā arī rūpnieciskās preces ko saražojam tiek realizēta šeit Latvijā gan eksportēta. Vai es tāpēc esmu baigais malacis utt?? Nē draugs.

Cilvēku samazināšanās man kā Latgales reģiona pārstāvim ir katru dienu jādomā kur kā, kādas tendences. Kāda būs mana izvēle ko darīt tālāk. Vai vērt vaļā veikalu utt. Šādi ekstenciāli jautājumi ir katru dienu.
Un cik nojaušu tu sēdi valsts darbā, kur ir galvenais salikt pareizi komatus, runāt paplašinātos teikumos, iemest pāris svešvārdus, skaitļus, pieglauztu matu frizūru un esi jau onkulis ar lielo burtu.. Es saku tas viss ir hujņa, bet tev vecais to nebūs saprast, jo sūds, kas nācis no pakaļas (skatīt: ceļš no tumsas -> uz gaismu) krāsa un smaka joprojām nav pauzudusi.
27.janvāris 2021, 10:16 | links
 
Atkārtošos,pensionār, ja negribi pareizāk sakot nejūti vairs ķērienu vari paklusēt. :))

mjuniors, 27.janvāris 2021, 09:23


Tiš būdā, es pirms Tevis gan piedzimu, gan forumā piereģistrējos, Tu mani nemācīsi, kad klusēt, kad runāt :)

Ja par lietu - tad skaties draudziņ tālāk, dziļāk, meklē cēloņus, tad arī varbūt varēsi ko izmainīt... piemēram, cik rūpnīcas esi uzcēlis?
27.janvāris 2021, 09:33 | links
 
Pensis atkal ierunājās. Tev ir kaut kāda nesaturēšana jau pašā rītā.

Pirmā atkāpe, Jā man ir savākts dzimtas koks sākot no 1770. Plātīzer minot tālāk par poļiem, zviedru utt datu nav.

"Nejauc iedzīvotāju skaitu Latvijā un latviešu skaitu Latvijā un pasaulē... Tā ir tendence, ka cilvēki pārvācās no laukiem uz pilsētām un no pilsētām uz lielpilsētām. Kāpēc? Tāpēc ka visiem tiem pūļiem laukos un mazpilsētās darīt nav ko."

Tu ir pajolis vai kā? Kas jauc?? Kāda tendence?? Kādi lauki, Latvijas iedzīvotāju skaits krītas un par to ir stāsts tu gvelz par tendencēm un parcelšanos uz pilsētām. Tā ir matemātika un punkts, Iedzīvotāju skaits... plusi un mīnusi. (pluss ir pārsvītrots mīnuss) tendencē ir mīnuss. Ja Latvijā paliek 1.miljons iedzīvotāju tad skaidrs nav miljons etnisko latviešu.

"Latvieši izklīst pa pasauli, tas tiesa, bet kamēr viņi saglabā savu Latvieša "dzīvesziņu" (piedodiet), apziņu par savu izcelsmi, tikmēr viss ir OK."

Kas tur ok??? Cik no aizceļošajiem latviešiem zinu viņu bērni vairs nerunā pat latviski! Kas tās par čigānu tradīcijām un kāds Latvijai labums, kad tur amerikā vai tavā austrālijā pāris plivina karogus. Viņi ceļ šeit rūpnīcas, ārstē cilvēkus, piedalās mūsu vides veidošānā???

"Pagājušajā un aizpagājušajā gadā Austrālijā pārliecinājos, ka tur dzimušie izceļotāju pēcteči kopj latvietību, runā tīrākā valodā nekā mēs, bez rusicismiem, saglabā tradīcijas, utt, utjpr, no kurām mums, "aborigēniem" vajadzētu pamācīties..."

Un par šo vēl galviņu sev noglaudi spoguļa priekšā, cik lieli malači, kas izceļo.. Bet te..

Atkārtošos,pensionār, ja negribi pareizāk sakot nejūti vairs ķērienu vari paklusēt. :))
27.janvāris 2021, 09:23 | links
 
tā "latvietība" vispār mums tāda ar bārdiņu...

vakar 1. klasniekam palīdzēju latviešvalodā mājasdarbus pildīt. Alfabēts + latviešu mīklas. Tak vajadzēja internetā ieskatīties... piem, kas ir "iet vīrs pa lauku, rats uz muguras?" izrādās - suns...

BĻ.. kad jūs pēdējo reizi redzējāt suni, kam aste gredzenā??! un tādā garā, nevienas mīklas par aifonu, BMW, čupačupsu ar ko bērni ikdienā saskarās :)
27.janvāris 2021, 09:11 | links
 
Latvieši un latvietība. Ja paskatās uz prognozēm tad ap 2050 būs 1,5 milj iedzīvotāju Un 2100 viens miljons. Vispār skumīgi dati nākotnei, kur vēl Latvijas pastāvēšanai.
Vienīgi, ja pieņem klāt klimatiskās pārmaiņas būs vairāk ieceļotaju.. Bet tie jau nebūs latvieši..

mjuniors, 26.janvāris 2021, 21:39


"latvietis" ierunājās...līdz kurai paaudzei esi ciltskokam izsekojis un cik Tevī ir vācu, krievu, poļu, zviedru, ebreju, u.c. asiņu? :)

Nejauc iedzīvotāju skaitu Latvijā un latviešu skaitu Latvijā un pasaulē... Tā ir tendence, ka cilvēki pārvācās no laukiem uz pilsētām un no pilsētām uz lielpilsētām. Kāpēc? Tāpēc ka visiem tiem pūļiem laukos un mazpilsētās darīt nav ko.

Ja agrāk lielģimene laukos kopa savus 10ha ar pāris zirdziņiem, tad tagad ar lieljaudas tehniku 1 ģimene apkopj 1000ha un pārējām 99 ģimenēm tur darīt nav ko (pa lielām šaibām). Tas pats mazpilsētās, ok, var viens otram griezt matus, pārdot maizi, mācīt bērnus, bet ja blakus nav liela ražotne, tad tas arī viss, "liekajiem" cilvēkiem jātinas prom...

Latvieši izklīst pa pasauli, tas tiesa, bet kamēr viņi saglabā savu Latvieša "dzīvesziņu" (piedodiet), apziņu par savu izcelsmi, tikmēr viss ir OK.

Pagājušajā un aizpagājušajā gadā Austrālijā pārliecinājos, ka tur dzimušie izceļotāju pēcteči kopj latvietību, runā tīrākā valodā nekā mēs, bez rusicismiem, saglabā tradīcijas, utt, utjpr, no kurām mums, "aborigēniem" vajadzētu pamācīties...
27.janvāris 2021, 08:53 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager