Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Interesanti ir tas, ka pasaulē sievietes nedzemdē vairāk, bet vienkārši uzlabojas ekonomiskais stāvoklis, uzlabojas medicīna, jeb pieaug ilgmūžība tādēļ arī pieaug skaits un prognozē būs līdz 11 miljardiem. Tieši šā iemesla pēc arī prognozē pensionāri nākotnē būs liels īpatsvars. Tā, ka naudu krājam (investējam) jau šodien paši. Ķīna tādēļ arī atcēla viena bērna politiku. Tā, ka nākotnes ekonomikas vīzijas bez vīrusa kataklizmām jau paredzamas, kritumi neizbēgami.
Tādēļ, šodien es ir sajūsmā, kad esam eiro valsts. Laikam vienīgā valūta, kas saglabājusi covid laikā stabilitāti neskatoties pat uz brexit.
27.janvāris 2021, 00:24 | links
 
Davis-Di [26.01.21]: Par dzimstību pašiem jārūpējas, nevis jāskatās statistiku, ka viss ir sūdīgi. Minimums atražošanai ir 3x, daudzi to skaitli negrib jo booking.com piedāvājumi samazinās, vienmēr kāds bļauj vai ir neapmierināts utml., mašīnu vajag lielāku ... . Citi gaida, ka demogrāfisko situāciju risinās citi, citi paliek par pediņiem un par to pat nedomā!
Man patreiz ir 3x, daudziem maniem draugiem ir 2 un vairāk, laikam esmu audzis kopā ar labiem un spēcīgiem Latviešiem.
Dāvi! Es piesiešos gramatikai. Nevis paliek par pediņiem, bet kļūst :)

3x ir diezgan kara apstākļu standarts. Būs labi, ja katra no sevis vismaz vienu veselu izspiedīs. Pārpildīt pasauli tikai tādēļ, ka mīlēties patīk arī nevajag - tā jau esam 7.5+ milijardi kretīnu.
27.janvāris 2021, 00:00 | links
 
Raih, vidusskolēni bik samazinās, pieaug absolventu skaits profenēs, kas liekas nemaz nav slikti.
Jelgavā piemēram kādos gados 7 par 200 mazāk vidudskolu beidzēju, bet pieaug arodskolās. Taisi žetonus tiem.
:)
26.janvāris 2021, 23:17 | links
 
Par dzimstību pašiem jārūpējas, nevis jāskatās statistiku, ka viss ir sūdīgi. Minimums atražošanai ir 3x, daudzi to skaitli negrib jo booking.com piedāvājumi samazinās, vienmēr kāds bļauj vai ir neapmierināts utml., mašīnu vajag lielāku ... . Citi gaida, ka demogrāfisko situāciju risinās citi, citi paliek par pediņiem un par to pat nedomā!
Man patreiz ir 3x, daudziem maniem draugiem ir 2 un vairāk, laikam esmu audzis kopā ar labiem un spēcīgiem Latviešiem.
26.janvāris 2021, 23:05 | links
 
Karlis_K [26.01.21]: Neaizmirsīsim ka gandrīz miljonu vatņiku atveda/sabrauca padlaikos, tā ka nekad neesmu sapratis šo raudāšanu ka nav vairs virs 2miljoniem kā 80.to beigās. Svarīgākais ka latviešu īpatsvars aug ar katru gadu, tam pirmkārt jāpievērs uzmanību. Un maksimālais latviešu skaits bija pēc 1935. 1,4milj. Krievu skaits kopš 1989. samazinajies no 0,9 līdz 0,5milj.
Nevaru te piekrist. TS, mad notiek petifērijā, ir katastrofa! Ņemsim lauku vidusskolas! Dobele- agrāk 90 absolventu 12.klasē, tagad 30! Precīzi tas pats Akūksnē, Jelgavā, Jēkabpilī, utt! Simtiem skolu vispār likvidētas, jo nepietiek skolnieku. Un te es runāju par latviešu skolām, nevis krievu! Kur viņi visi palikuši, nezinu, bet tas ir fakts!
26.janvāris 2021, 22:48 | links
 
Neaizmirsīsim ka gandrīz miljonu vatņiku atveda/sabrauca padlaikos, tā ka nekad neesmu sapratis šo raudāšanu ka nav vairs virs 2miljoniem kā 80.to beigās. Svarīgākais ka latviešu īpatsvars aug ar katru gadu, tam pirmkārt jāpievērs uzmanību. Un maksimālais latviešu skaits bija pēc 1935. 1,4milj. Krievu skaits kopš 1989. samazinajies no 0,9 līdz 0,5milj.
26.janvāris 2021, 22:28 | links
 
Kādēļ par to aizdomājos, redzēju atkal par to rakstu un tagad pagastos utt skatās nākotnes vīzijās 2040.gads kā attīstīties, jeb kur EU naudu izlietot. Tādēļ, arī rodas jautājums, kas ir LV bagātība, tās iedzīvotāji vai citi rādītāji.
26.janvāris 2021, 22:16 | links
 
Tomēr ekonomikas izaugsmei ir labvēlīgāka vide, kad ir cilvēki.
Vēl,Islandei nav blakus draudzīgie krievi. Vai mēs vispār būsim globāli spēlētāji ar tik mazu blīvumu. Un tie secinājumi ,manuprāt, nav tikai ar dzimstību vien, bet izceļošanas turpināšanos. Kovids noteikti būs atkal grūdiens kustībai.
26.janvāris 2021, 22:08 | links
 
Kāpēc skumīgi? Vairāk vietas atlikušajiem, feināk atpūsties pie dabas bez konkurentiem, mums tik maza teritorija. Pasaule ir cilvēku pārapdzīvota, lieliski ja ir vietas kur to skaits pretēji tendencei tikai samazinās. Islandiešiem tad jau sen vajadzētu krist depesijā un panikā ar saviem 350000 iedzīvotāju.
26.janvāris 2021, 21:53 | links
 
Latvieši un latvietība. Ja paskatās uz prognozēm tad ap 2050 būs 1,5 milj iedzīvotāju Un 2100 viens miljons. Vispār skumīgi dati nākotnei, kur vēl Latvijas pastāvēšanai.
Vienīgi, ja pieņem klāt klimatiskās pārmaiņas būs vairāk ieceļotaju.. Bet tie jau nebūs latvieši..
26.janvāris 2021, 21:39 | links
 
Vairāk jau izklausās pēc taisnības, labākie un arī dārgākie advokāti tieši tāpēc tiek iesaistīti lai kļūtu par patiesību.
:)
26.janvāris 2021, 16:29 | links
 
Šis vairāk izklausās pēc patiesības, jo KaPo tiešām Knābim deva ziņu, un viss notika gaužām oficiāli, nevis slepeni:

https://www.la.lv/osinovskis-darijums-ar-magoni-bija-neparasts-bet-tas-nenozime-ka-nelegals
26.janvāris 2021, 15:32 | links
 
 
Daddy, iztērēts ir tikai 2020. gada daļa, 2021. gada daļa ir ieplānota. Bet nu forši ir samest visu vienā kaudzē, izklausās iespaidīgi tēriņi. Un kas attiecas uz "atbalstu sajutāt?", tad jā par novembri sajutām, par decembri sajutām. Arī par janvāri sajutīsim. Ja atbilsti kritērijiem, atbalstu saņemt ir ļoti vienkārši.

AndrisABC, 25.janvāris 2021, 21:15

Es vienkārši pajautāju. Redz, kāds no "mūsējiem" ir saņēmis, kāds nav (jo nemaz nebija pieteicies).

Saņēmi no atbalsta iedzīvotājiem vai atbalsta uzņēmējiem?

daddy_j, 26.janvāris 2021, 08:42

Saņēmām algu subsīdijas. Bet par janvāri izskatās ka apgrozījuma kritums būs paliels, nāksies prasīt atbalstu arī apgrozāmajiem...
Manuprāt tagad valdība ir piemeklējusi kā var atbalstīt praktiski visus, tik pašiem jāizrāda interese....
26.janvāris 2021, 10:33 | links
 
Daddy, iztērēts ir tikai 2020. gada daļa, 2021. gada daļa ir ieplānota. Bet nu forši ir samest visu vienā kaudzē, izklausās iespaidīgi tēriņi. Un kas attiecas uz "atbalstu sajutāt?", tad jā par novembri sajutām, par decembri sajutām. Arī par janvāri sajutīsim. Ja atbilsti kritērijiem, atbalstu saņemt ir ļoti vienkārši.

AndrisABC, 25.janvāris 2021, 21:15


Es vienkārši pajautāju. Redz, kāds no "mūsējiem" ir saņēmis, kāds nav (jo nemaz nebija pieteicies).

Saņēmi no atbalsta iedzīvotājiem vai atbalsta uzņēmējiem?
26.janvāris 2021, 08:42 | links
 
Abra, Tev laikam nav pielecis, ka ne jau par arhitektūru te runa
26.janvāris 2021, 01:47 | links
 
Ir vēls, bet nu es atvainojos! Veseli divi "arhitektūras cienītāji". Tas Jums kaut ko neatgādina? Citos forumos, starp citu, līdzīgi. :)
26.janvāris 2021, 01:36 | links
 
Kas tas Birkerts tāds? Piemirsies, laikam jāieguglē, skaidrs ka latviešu tautas vēsturē paliekošas pēdas būs atstājis ne jau vinš, bet ,,mākslinieks-noformētājs,, RAIHS ar saviem taisnleņķa ,,mākslas,, darbiem...DDD
26.janvāris 2021, 01:24 | links
 
Es personīgi lūdzu piedošanu no tevis, jo tu šodien izdzēris (arī manis dēļ) bišk vairāk par parasto normu ... Piedod!
25.janvāris 2021, 23:52 | links
 
Llort [25.01.21]: " Triangula bastions patiesībā ar nav kritiski. Mani personīgi Vecrīgā visvairāk kaitina Melngalvja nams."

Triangula bastionam tikai viena "maza" problēma - viņam tur nevajadzēja būt. Vispār. Vai stulbums, vai milzīgs kukulis. Reihs saka, ka latvieši ir ļoti racionālie cilvēki, nu tad otrais variants. Vel viens paraugs - jaunbuve pēc adreses Audēju iela 14... Vecrīgas sirds!!! ...
Llort, tev,..., to nesaprast... Tāpat kā "Spas na Krovi" projektētājiem... "A pohui že, sojģot, normaļnaja že bašņa, prikiņ, zahujarim ejo sjuda! " Es runāju par globālu tautu domāšanas veidu, nevis indivīdu izpausmēm! Protams, gan jau ka kāds nēģers ir labs šāvējs, un kāds baltais- labs skrējējs...
25.janvāris 2021, 23:47 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager