Ķīšezers

Cope Ķīšezerā
Dazhus gadus atpakalj. Divus rudenjus peec kaartas kjeeru Kjiiii asarus no 600 uz augshu-sveeru taadeelj zinu. Lielaakie parasti pij 900. pashi lielaakie-tie nebij daudz kilo. Lielaakais kilo 2. Kjeeraas nonstopaa. no pusdienlaika liidz kreeslai. tad viss. Un kaadu nedeelju katru gadu. Ibio vairs negribu grabinaaties gar siikajiem peec taam copeem. tagad kaadu laiku neesmu bijis ezeraa. Un nezinu vai tie bij juurnieki vai vieteejie. Bij riktiigi daudz. Ar draudzeni copeejaam. Domaaju paarkjeeeraam normu. Un pa vidu veel liidakas. Viss uz mikro,kam nu skaitaas mikro. Rains laikam otrais nr. un 5-gr. Cope vaajpraataa laba! Tiesa gan bija. Nezinu kaa tagad.
12.novembris 2015, 19:22 | links
 
Visu laiku brīnos kur var vēl kaut kas būt pie tādas makšķernieku slodzes . Pēc siltajām ziemām kad netika uz pērnavas ledus līcis ļoti atkopās un gribētu moratoriju arī ķīsim vienu gadu ziemā . Pagājušajā ziemā uz ledus bija izmētāti mazie asari jo tie droši vien kādam kroplim traucējuši bija ķert lielos. Ceru ka atdzīvojās.
12.novembris 2015, 10:41 | links
 
Atmiņā ir tādi skaitļi palikuši - 41cm- 980 gr, izskatījās gaišs, tad bija 45 cm 1390 gr, krāsu neatceros... bija vēl krietns bariņš citu čemnieku, bet šķita, ka pagaiši.

šogad bija kumpie, kuprainie, riktīgi tumši, bet lielāki par 40 cm nebija un nesvēru.
11.novembris 2015, 17:52 | links
 
ja tā patin filmu atpakaļ, tad druknākie (700gr) man ar visi ir bijuši tādi tumši vietējie...
jūrnieki ir bijuši uz 500 gr
11.novembris 2015, 17:34 | links
 
Ir trāpījies viens 700g,pēc nārsta,slaidais.Pirms nārsta,droši vien,bija druknāks....
11.novembris 2015, 16:56 | links
 
Nu LIELO jūrnieku man nav gadījies noķert ezerā. Man kaut kā visi kas ir virs 500 grami ezerā bijuši vietējie rupuči ar kuprīti. Daugavā gan lielie jūrnieki ir bijuši.
11.novembris 2015, 12:43 | links
 
Asaru gribētāju pie mums ir daudz,nav brīnums,ka izmērs un daudzums samazinās...Kartupeļus arī nevar rakt bezgalīgi,noroc vienu vagu,otru,trešo,skat,lauka beigas...Kilogramīgs asaris izaug 15-17 gadu laikā,no kurienes viņam rasties,ja mēs izķeram 200-500-niekus...

Arvids8, 10.novembris 2015, 21:18


Vai tad ir tā ka tie lielie no jūras nekad neienāk, tikai izaug ezerā ?
11.novembris 2015, 12:30 | links
 
Asaru gribētāju pie mums ir daudz,nav brīnums,ka izmērs un daudzums samazinās...Kartupeļus arī nevar rakt bezgalīgi,noroc vienu vagu,otru,trešo,skat,lauka beigas...Kilogramīgs asaris izaug 15-17 gadu laikā,no kurienes viņam rasties,ja mēs izķeram 200-500-niekus...
10.novembris 2015, 21:18 | links
 
Mastrojani & Co!
Jā, man līdzīgi- asaru izmērs jau ar katru nedēļu neglābjami samazinās. Varbūt, smukie jūrnieki jau prom?
Bet cope pēdējās dienās, tiešām, švaka. Pats skatos smalkajā barometrā un, redzot, kāds spiediens, uz ezeru neeju. Bet, cik dzirdu, nekas neķeras. Jāgaida, kad musoni būs pāri, gan jau kādu līdaku vai zandartu mēs vēl piemānīsim.
10.novembris 2015, 19:59 | links
 
Mastrojani!
Paldies par atbildi. Es arī esmu godīgs, ne tikai attiecībā uz copi. Acs man arī labi trenēta, asari līdz puskilogramam diezgan precīzi novērtēju, arī līdaku līdz kādiem 5 kg. Tālāk jau ir grūtāk gan ar asari, gan līdaku.
Šogad ar lieliem asariem Ķīsītī nevaru lielīties, prāvākais tieši 600 g, virs puskilo tikai kādi pieci. Septembrī un oktobrī bija daudz tādu 200-400g. Laikam, lielos nepratu atrast...



Kuha, 8.novembris 2015, 18:51


Man gandrīz identiski! Virs 600 g man tikai pāris asari šosezon. Bet apmēram 500 g ir bijuši neadekvāti daudz... bija copes reize, kad izvilku 4 asarus (ar vidējo svaru 570 g!) pēc kārtas! Tas tāds "negadījums", kas nav atkārtojies. Ir bijuši dažādi rezultāti - bet vairāk uz rudeni man zivju izmērs samazinās...:(:(:(. Vakar knapi, knapi cepienam salasīju tādus "knapvirssimtnieciņus"; pēc pirmajām pāris stundām domāju: "viss, nu būs mana pirmā šā gada cope pa nullēm".
Piebrauca RPP it kā pārbaudīt/sasveicināties; šie teica, ka visapkārt absolūta necope visiem, tikai vienam esot 1,2 kg līdaka.

p.s. Tik un tā ir patīkami baudīt bezledus sezonas copīti!
10.novembris 2015, 17:27 | links
 
Tautiesi !!!!!!
Atzisos viena sava gastronomiska greeka.Nenocietos un vakar un apedu kadus 15 gab izzavetos vobla juras asarus. Bija garsigi un smuki, visi taadi ap 300-400 gr ( apmeram tadi ka Tonis profila bilde, tie laikam kjerti taja Sweedu zeme.
P.S. Es naivais gribeju asarus sataupit uz 18.11 ( ir tadi svetki Lettlande ), bet............. ir vel kāds kilograms paskjertu variirtu, apsalitu veezu. no tiem gan nekada esana nav, ta cakars lieliskas filmas 'Mans draugs nenopietns cilveks 'stila........... kur Pauklstello brauca senjot un vakara veezus kjert........
Lab apettit tautiesi !!!!!!!!

Smols, 9.novembris 2015, 12:00

Velns kas par apetīti!!! Ož pēc ginesa rekorda voblu to jestj kaltētu zivju ēšanā.....
10.novembris 2015, 10:24 | links
 
Džeki, priekš tam ir sadaļa "Vienkārši runājam par visu ko!"
9.novembris 2015, 16:02 | links
 
Tautiesi !!!!!!
Atzisos viena sava gastronomiska greeka.Nenocietos un vakar un apedu kadus 15 gab izzavetos vobla juras asarus. Bija garsigi un smuki, visi taadi ap 300-400 gr ( apmeram tadi ka Tonis profila bilde, tie laikam kjerti taja Sweedu zeme.
P.S. Es naivais gribeju asarus sataupit uz 18.11 ( ir tadi svetki Lettlande ), bet............. ir vel kāds kilograms paskjertu variirtu, apsalitu veezu. no tiem gan nekada esana nav, ta cakars lieliskas filmas 'Mans draugs nenopietns cilveks 'stila........... kur Pauklstello brauca senjot un vakara veezus kjert........
Lab apettit tautiesi !!!!!!!!
9.novembris 2015, 12:00 | links
 
Mastrojani!
Paldies par atbildi. Es arī esmu godīgs, ne tikai attiecībā uz copi. Acs man arī labi trenēta, asari līdz puskilogramam diezgan precīzi novērtēju, arī līdaku līdz kādiem 5 kg. Tālāk jau ir grūtāk gan ar asari, gan līdaku.
Šogad ar lieliem asariem Ķīsītī nevaru lielīties, prāvākais tieši 600g, virs puskilo tikai kādi pieci. Septembrī un oktobrī bija daudz tādu 200-400g. Laikam, lielos nepratu atrast...
8.novembris 2015, 18:51 | links
 
Mastrojani!
Tu ironozē vai, tiešām, mani apsveic? :)
Tie jau tikai pannas asari, nekas vairāk!
Bet, tiešām, dīvaini, ka tik līdzīgi tie bija. Atlaidu tikai dažus mazos, un dažiem, liekas, smukiem, sadevu pa zobiem.

Kuha, 7.novembris 2015, 19:59


Reāli apsveicu! Jo 200g asaris (..kas tiešām ir vismaz 200g!) ir labs eksemplārs - pat fileja jau iznāk smuka!
Esmu pozitīvs un parasti arī laipns (izņemot, kad man klāt pienāk reāli lecīgs tipāžs, pūš sejā cigarešu dūmus un vēlas aizsākt sarunu par to, kā viņaprāt jācopē...DDDDDDD).
Esmu redzējis, kā dažs labs ķer knapi "simtnieciņus", bet man un citiem viscaur lielās par "divsimt/trīssimt gramīgajiem panneniekiem"; tā kā esmu pietiekami trenējis savu spēju noteikt svaru/izmēru... iznāk arī dažu labu apsmaidīt. Tāda tā dzīve.
Cienu cilvēku vēlmi piekopt copes hobiju un ir liels prieks par reāliem sasniegumiem! Katram labam lomam ir zināma priekšvēsture - piemēram, ūdens tilpņu izzināšana, inventāra veiksmīga salāgošana, veiksme, utt.
Šodien Ķīsī nebiju - pēc plāna bija jābūt riebīgākam laikam...nobijos...:)
Malači, kuriem iznāca feini (un godīgi) pacopēt!
8.novembris 2015, 17:47 | links
 
Par mūsu valodu.
Paldies visiem, kas iesaistījušies diskusijā par valodu. Atbalstu jūs abām rokām, man pašam ļoti svarīgi, kā es pats un mēs visi runājam, un rakstām. Latviski, protams. Mūsu valoda jāmīl, jāciena un jāsargā.
Bet, par to "celiņu"- nu, piedodiet, iepaticies man tas vārdiņš! Un tas taču ir latvisks! Jā, tulkojums, bet, manuprāt, ļoti veiksmīgs.
Toties, es nelietoju tādus rusicismus kā "sačoks", "zaceps", "motilis" u.c., ar ko te pilni komentāri un makšķernieku ikdienas valoda. Kaut kur nesen izlasīju, ka uzķeramo tīkliņu sauca par "dukuru". Lai piedod brāļi Dukuri, bet attiecībā uz copi skan super!
Par latviešu valodu ne tikai copē!
8.novembris 2015, 17:42 | links
 
Atradāt par ko kasīties. Ja vēl par trolingošanu būtu runa, tad ok, bet par velci apspriest, tad jau bezjēdzība.
8.novembris 2015, 17:37 | links
 
Domāju,ka mūs lasa liela daļa jaunā paaudze,tā pat cittautieši,kuri vēlas mācīties valodu un pareizi izteikties. Tāpēc vajadzētu velcēt,nevis iet vai braukt ceļiņā. Tāpēc ēdienam jāgaršo,nevis jāpatīk vai jāmīl.Tāpēc maizes rika vai rieciens,nevis gabals vai gabaliņš. Utt.
Za vzaimopoņimaņiju!
8.novembris 2015, 17:18 | links
 
Fish 1
Lai nu ko, bet draudzību ar krieviem un viņu valodu man pārmest nevar! Tas "celiņš" man vienkārši iepatikās, skan tā mīļi, interesanti un latviski, tāpēc ieviesu savā leksikā. Un daudziem citiem arī patīk.
8.novembris 2015, 16:23 | links
 
Jā,jā var jau maizīti par hlebušku saukt......
8.novembris 2015, 09:39 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager