Kā gāja copē (atskaites)?

RaimisD [05.10.21]: sp fobleri pārtop par grimstošajiem.
Jā, jā fobleri rakstās ar ,,V,, :))))
5.oktobris 2021, 10:18 | links
 
Willy [05.10.21]: no tā laika cenšos jau uz starta visu sagatavot pa nopietno!uz bb spītīgi titāns!
Pagājušo rudeni Juglas ezerā ķērās daudz bet sīku līdaku. Tās ir visbīstamākās fluorkarbona pavadām. Ar dēlu uztaisījām nelielu ,,eksperimentu,, par šo tēmu. Strādājām no vienas laivas uz vienādiem mānekļiem (130mm minnow). Man fļuriks, puikam titāns. Rezultāts bija līdzīgs, vienas zivs atšķirība man par labu.
Tās dienas secinājums, nu nav tā, ka uz fk ķertos īpaši labāk. Bet uzticamības vairāk tomēr , lai arī tievam, bet tomēr titānam. Nepatīk zaudēt 20+ eur vērtu vobleri dēļ mazās strimalas.
Viss ir mūsu galvās. Kā teica Staņislavskis ,, не верю" un es neticu fļuram uz līdaku, lai tas paliek zandartam un mikrodžigam.
Nesen paņēmu ehalotes.lv veikalā pašu taisītās titāna pavadas, ir ok. Tikai priekš BB jānomaina lielāka aizdare. Viens mīnus titānam. Bieži vien ar to pavadu sp fobleri pārtop par grimstošajiem.
5.oktobris 2021, 10:08 | links
 
Man atkal pilnīgi pretēji, pilnīgi pajāt vai mūža zivs aizies vai nē. Savā ziņā pat baidos izvilkt, jo pēc tam var zust interese par copi, zinu pāris tādus gadījumus :) Lietoju fluriķi 0.55mm, reti kad pārkož, tikai kādas pāris reizes gadījies. Pasen man bija tāds gadījums, ka paņēma kaut kas labs (pēc sajūtām baļķis), pāris reizes uzsita un aizgāja, gumijas zivij nebija nekas, bet titāna pavada bija riktīgi nobružāta. Pēc tam ilgi domāju ko darīt un pārgāju uz fluro :)
5.oktobris 2021, 09:49 | links
 
Os555 [04.10.21]: Nelikt Owner āķus, jo tie nav diez ko labi, uz līdaku siet metrīgas pavadas, mainīt tās ik pēc trīs copēm. Žāvēt pīto auklu pēc katras makšķerēšanas reizes. Kungi Jūs to nopietni :)
Cilvēks ir tas ,kurš piešķir lietām vērtību un nozīmi. Bieži vien to pārvērtējot. Iepriekš minētās darbības ,jau izskatās pēc fetiša.
Zivij tas ir dzīvības un nāves jautājums, bet ne copmanim. Nu aizies tā viena zivs no simts, dēļ nolūzuša āķa nu un. Tad kamdēļ tik ļoti par to visu iespringt ?

RaimisD, 4.oktobris 2021, 09:15

Saprotu domu, daļēji piekrītu.

Atceros kā man pirms 3 gadiem Babītē aizgāja tāda līdaka kā nekad nebiju vilcis. Tagad vērtēju, ka ap 70-75 cm bija. Tanī brīdī PB bija 1,7 kg laikam.

Ilgi gaidītais brīdis, kad jūtu, ka beidzot ir kaut kas nopietnāks, prieks un adrenalīns -.. pavelku 3 metrus un čakt, nost. izvelku vizuli, skatos rinķitis pie āķa izstiepies kā atspere. Nolādēju to Robinson rinķīti dēļ kura pazaudēju mūža lielāko zivi. aizbraucu mājās un izbēru visus lētos āķus, metāla pavadas, karabīnes, griezuļus utt miskastē un nopirku rinķīšus ar 40 kg testu. vairs nepieviļ.
atceros to sajūtu un negribu pazaudēt nākamo mūža lielāko zivi dēļ inventāra. Pieredze gūta, paldies. Iedomājos sajūtu kad paņem 110, 120, 130 respektīvi zivs, kas amatierim ar 15 copēm gadā, pieķeras vienreiz mūžā un pazaudēt to dēļ izliekušā āķa, izstiepta rinķa nu negribas.

P.S. .. vakar pazaudēju līdaku pie metra savas nezināšanas / kļūdas/ stresa pēc.. Pievilku jau pie laivas smēlu sačokā, šī pagriezās un gāja prom. Nez kas iešāvās prātā, ka provēju ar spēku noturēt. Brīvs laukums, zāles tuvumā nav. Lielupe, ūdens dziļš.. ceru, ka nākamreiz noreaģēšu pareizi :)

Iespējms, ka tā bija 93 cm līdaka, jo brālis tieši turpat pēc stundas noķēra.

Paldies, kas izlasīja.
Tai skolai visi esam gājuši cauri...man vienubrīd bij slimība nelikt pavadu vispār!:D...it kā viss bij ok,pat metru izvilku,līdz reizei kad kkas labs paņēma,drusku pavilku un čau...zivi bij vairāk žēl kā Rapalu!no tā laika cenšos jau uz starta visu sagatavot pa nopietno!uz bb spītīgi titāns!
...a par to pie laivas noturēt ar spēku ir tā,ka stress,spēcīga zivs un mults!ja bremzi nepaspēj atlaist,sūdi varbūt lieli!manā gadījumā lielākie ir zaudēts +-metrs, bb kāts ar x7 un Peto!Gātē ezera galā varbūt kāds izvilks!:))tagad ceļot zivi laivā auklu pilnībā atbrīvoju!:)
5.oktobris 2021, 07:38 | links
 
Nelikt Owner āķus, jo tie nav diez ko labi, uz līdaku siet metrīgas pavadas, mainīt tās ik pēc trīs copēm. Žāvēt pīto auklu pēc katras makšķerēšanas reizes. Kungi Jūs to nopietni :)
Cilvēks ir tas ,kurš piešķir lietām vērtību un nozīmi. Bieži vien to pārvērtējot. Iepriekš minētās darbības ,jau izskatās pēc fetiša.
Zivij tas ir dzīvības un nāves jautājums, bet ne copmanim. Nu aizies tā viena zivs no simts, dēļ nolūzuša āķa nu un. Tad kamdēļ tik ļoti par to visu iespringt ?

RaimisD, 4.oktobris 2021, 09:15

Saprotu domu, daļēji piekrītu.

Atceros kā man pirms 3 gadiem Babītē aizgāja tāda līdaka kā nekad nebiju vilcis. Tagad vērtēju, ka ap 70-75 cm bija. Tanī brīdī PB bija 1,7 kg laikam.

Ilgi gaidītais brīdis, kad jūtu, ka beidzot ir kaut kas nopietnāks, prieks un adrenalīns -.. pavelku 3 metrus un čakt, nost. izvelku vizuli, skatos rinķitis pie āķa izstiepies kā atspere. Nolādēju to Robinson rinķīti dēļ kura pazaudēju mūža lielāko zivi. aizbraucu mājās un izbēru visus lētos āķus, metāla pavadas, karabīnes, griezuļus utt miskastē un nopirku rinķīšus ar 40 kg testu. vairs nepieviļ.
Pieredze gūta, paldies. Iedomājos sajūtu kad paņem 110, 120, 130 respektīvi zivs, kas amatierim ar 15 copēm gadā, pieķeras vienreiz mūžā un pazaudēt to dēļ izliekušā āķa, izstiepta rinķa nu negribas.

Os555, 4.oktobris 2021, 22:06


Lielākās zivis vienmēr aiziet līdz vienam momentam. Cik kuram jāzaudē ir cits jautājums - es arī neesmu izņēmums.
4.oktobris 2021, 22:35 | links
 
Ha. man līdz 100 mēriem vēl vairāk kā puse domāju, tāpēc katrs ko izvelku ir no svara :)
4.oktobris 2021, 22:08 | links
 
Nelikt Owner āķus, jo tie nav diez ko labi, uz līdaku siet metrīgas pavadas, mainīt tās ik pēc trīs copēm. Žāvēt pīto auklu pēc katras makšķerēšanas reizes. Kungi Jūs to nopietni :)
Cilvēks ir tas ,kurš piešķir lietām vērtību un nozīmi. Bieži vien to pārvērtējot. Iepriekš minētās darbības ,jau izskatās pēc fetiša.
Zivij tas ir dzīvības un nāves jautājums, bet ne copmanim. Nu aizies tā viena zivs no simts, dēļ nolūzuša āķa nu un. Tad kamdēļ tik ļoti par to visu iespringt ?

RaimisD, 4.oktobris 2021, 09:15


Saprotu domu, daļēji piekrītu.

Atceros kā man pirms 3 gadiem Babītē aizgāja tāda līdaka kā nekad nebiju vilcis. Tagad vērtēju, ka ap 70-75 cm bija. Tanī brīdī PB bija 1,7 kg laikam.

Ilgi gaidītais brīdis, kad jūtu, ka beidzot ir kaut kas nopietnāks, prieks un adrenalīns -.. pavelku 3 metrus un čakt, nost. izvelku vizuli, skatos rinķitis pie āķa izstiepies kā atspere. Nolādēju to Robinson rinķīti dēļ kura pazaudēju mūža lielāko zivi. aizbraucu mājās un izbēru visus lētos āķus, metāla pavadas, karabīnes, griezuļus utt miskastē un nopirku rinķīšus ar 40 kg testu. vairs nepieviļ.
atceros to sajūtu un negribu pazaudēt nākamo mūža lielāko zivi dēļ inventāra. Pieredze gūta, paldies. Iedomājos sajūtu kad paņem 110, 120, 130 respektīvi zivs, kas amatierim ar 15 copēm gadā, pieķeras vienreiz mūžā un pazaudēt to dēļ izliekušā āķa, izstiepta rinķa nu negribas.

P.S. .. vakar pazaudēju līdaku pie metra savas nezināšanas / kļūdas/ stresa pēc.. Pievilku jau pie laivas smēlu sačokā, šī pagriezās un gāja prom. Nez kas iešāvās prātā, ka provēju ar spēku noturēt. Brīvs laukums, zāles tuvumā nav. Lielupe, ūdens dziļš.. ceru, ka nākamreiz noreaģēšu pareizi :)

Iespējms, ka tā bija 93 cm līdaka, jo brālis tieši turpat pēc stundas noķēra.

Paldies, kas izlasīja.
4.oktobris 2021, 22:06 | links
 
Ir vēl tāda lieta kā kantis, akmeņi un rakuški :) Velcē gadījies ne vienu vien vobleri pakāst... ar visu metālu. Pavadas garumam velcē tad nav jēgas. Fļuru pabojā ar.

spiningists, 4.oktobris 2021, 12:44


Tā ir cita tēma, tur jā ja labi akmeņi arī 0.45 var pārrīvēt ļoti ātri!
4.oktobris 2021, 21:36 | links
 
Ir vēl tāda lieta kā kantis, akmeņi un rakuški :) Velcē gadījies ne vienu vien vobleri pakāst... ar visu metālu. Pavadas garumam velcē tad nav jēgas. Fļuru pabojā ar.
4.oktobris 2021, 12:44 | links
 
Man, pagaidām spīd, ceturto gadu lietoju 0.85 mm FC pavadas, šaize vēl nav sanākusi. Pārsienos ļoti reti. Bet visam pienāk pirmā reize... :)
4.oktobris 2021, 12:22 | links
 
Man ir bijis 1x tīri kad 0.91 FC pārkož, vēl pietam svaigu pavadu - tik cik piecirtu un sajutu ka smags un nekā, zemāk bilde.
Un ir bijis vairākas reizes kad izvelc līdaku un redzi ka turas labi ja uz 20%.
No manas saprašanas tā resnā FC tiek pārgriezta uz spēcīgām sāna kustībām vai nu paņemot, vai nu velkot, kad ar galvu taisa agresīvas kustības.
Agrāk, kad lietoju mazos džerkus arī, un sacensību režīmā tiem liku 0.6mm FC, tad sezonā 1-2 nokoda.
Ar to FC pārsiešanu ir tā, ka var nākties mainīt pēc vienas zivs un gadās ka vari nocopēt vairākas copes un izvilkt diezgan zivis, bez maiņas, tas ir kā veicās, bet FC jāseko līdz.

4.oktobris 2021, 12:18 | links
 
Sams 0.5mm fļurikam pa 1.5h neko nevarēja padarīt, lai gan āķis bija dziļi rīklē...
4.oktobris 2021, 11:43 | links
 
Fļuriku diametrā līdz 0,2.. manuprāt kā reiz sīkie duči nozāģē ka nemetās. Tik sīks pieskāriens un viss. Mērs ja nost, tad tik pēc kārtīgas stīvešanas. Tām sīkajām sakodiens asāks :)
4.oktobris 2021, 11:12 | links
 
Nelikt Owner āķus, jo tie nav diez ko labi, uz līdaku siet metrīgas pavadas, mainīt tās ik pēc trīs copēm. Žāvēt pīto auklu pēc katras makšķerēšanas reizes. Kungi Jūs to nopietni :)
Cilvēks ir tas ,kurš piešķir lietām vērtību un nozīmi. Bieži vien to pārvērtējot. Iepriekš minētās darbības ,jau izskatās pēc fetiša.
Zivij tas ir dzīvības un nāves jautājums, bet ne copmanim. Nu aizies tā viena zivs no simts, dēļ nolūzuša āķa nu un. Tad kamdēļ tik ļoti par to visu iespringt ?

RaimisD, 4.oktobris 2021, 09:15


Makšķernieki ir kā mākslinieki, fetiši, un tamlīdzīgi, līdz ar to daudzi pievērs lielu uzmanību katram sīkumam, ko pārbauda xxx copēs xx reizes, kamēr nonāk līdz kādiem secinājumiem.

Nav gluži atbilstoši, bet līdzīgi...

https://www.youtube.com/watch?v=bbPNVEB8O7E&ab_channel=Jackz
4.oktobris 2021, 09:57 | links
 
Nelikt Owner āķus, jo tie nav diez ko labi, uz līdaku siet metrīgas pavadas, mainīt tās ik pēc trīs copēm. Žāvēt pīto auklu pēc katras makšķerēšanas reizes. Kungi Jūs to nopietni :)
Cilvēks ir tas ,kurš piešķir lietām vērtību un nozīmi. Bieži vien to pārvērtējot. Iepriekš minētās darbības ,jau izskatās pēc fetiša.
Zivij tas ir dzīvības un nāves jautājums, bet ne copmanim. Nu aizies tā viena zivs no simts, dēļ nolūzuša āķa nu un. Tad kamdēļ tik ļoti par to visu iespringt ?
4.oktobris 2021, 09:15 | links
 
Sodien uz mikro viens līdaciņš 55cm.baigi dusmigs un pusspainis asarīšu izmērs gan nekāds....
3.oktobris 2021, 17:54 | links
 
Os555 [03.10.21]: Willy [Vakar]: Titāna pavadas gan nogurst savienojumos un ik pa laikam jāmaina!kā ar resnajām flurām nezinu!bieži jāmaina?par sakostajām skaidrs!Titāna es perku pie Vitālija saulkalnes ielā. Pats taisa. Laikam 3 eur. Mainu ik pa 3 copēm, ja nav redzamu bojājumu. Ja ir tad uzreiz mainu.

Fluorkarbona lietoju Savage gear last meter. Metru garas, 1 vai 1.2mm. 3 gab 5 eur. Arī mainu ik pa 3 copēm. Gadās, ka aizķer metienā ar āķi un atplēš loksnīti- tad uzreiz mainu.


It kā jau varètu pats taisīt, bet pagaidām neesmu saņēmies meklèt îsto price/performance fluoro un titānu. Ali express 0 uzticības redzot tos viZułus kas tur nāk draugiem. I āķi stiepjas i lūzt, krāsa lido nost utt.
Kamdēļ vajag 1m garas pavadas? Kādi ir plusi?
3.oktobris 2021, 13:48 | links
 
Os555 [03.10.21]: Willy [Vakar]: Titāna pavadas gan nogurst savienojumos un ik pa laikam jāmaina!kā ar resnajām flurām nezinu!bieži jāmaina?par sakostajām skaidrs!Titāna es perku pie Vitālija saulkalnes ielā. Pats taisa. Laikam 3 eur. Mainu ik pa 3 copēm, ja nav redzamu bojājumu. Ja ir tad uzreiz mainu.

Fluorkarbona lietoju Savage gear last meter. Metru garas, 1 vai 1.2mm. 3 gab 5 eur. Arī mainu ik pa 3 copēm. Gadās, ka aizķer metienā ar āķi un atplēš loksnīti- tad uzreiz mainu.


It kā jau varètu pats taisīt, bet pagaidām neesmu saņēmies meklèt îsto price/performance fluoro un titānu. Ali express 0 uzticības redzot tos viZułus kas tur nāk draugiem. I āķi stiepjas i lūzt, krāsa lido nost utt.
Man arī slinkums, pērku gatavas!:) Titāns bb kātam 4e/gab
3.oktobris 2021, 11:22 | links
 
Willy [02.10.21]: Titāna pavadas gan nogurst savienojumos un ik pa laikam jāmaina!kā ar resnajām flurām nezinu!bieži jāmaina?par sakostajām skaidrs!
Titāna es perku pie Vitālija saulkalnes ielā. Pats taisa. Laikam 3 eur. Mainu ik pa 3 copēm, ja nav redzamu bojājumu. Ja ir tad uzreiz mainu.

Fluorkarbona lietoju Savage gear last meter. Metru garas, 1 vai 1.2mm. 3 gab 5 eur. Arī mainu ik pa 3 copēm. Gadās, ka aizķer metienā ar āķi un atplēš loksnīti- tad uzreiz mainu.


It kā jau varètu pats taisīt, bet pagaidām neesmu saņēmies meklèt îsto price/performance fluoro un titānu. Ali express 0 uzticības redzot tos viZułus kas tur nāk draugiem. I āķi stiepjas i lūzt, krāsa lido nost utt.
3.oktobris 2021, 09:50 | links
 
Par fļuriem viss atkarīgs no tā kur āķis ieķeras,ja trāpa deguna galā vai lupas kaktiņā lidaku var izvilkt droši, ja ierijusi dziļāk nokodīs .man uz mikru stāv 0,18mmm fļurs un trāpās lidaka nokož tā ka pat spininga galiņs nenokustas... Par copi šodien,viena zāļā 56cm atbrauca mājās iepazīties ar pannu ,bet ļoti smagi nāca spole svilpoja ,domāju būs kas lielāks,bet izrādijās ka voblera āki ieķērusies galvā un mugurā,tas uz velcīti,smalkie kāti šodien atpūtās,rīt braukšu asari padzenāt....
2.oktobris 2021, 23:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager