Kā gāja copē (atskaites)?

Šitādus kādreiz sauca par prātvēderiem. Tad, kad nebija mammas gūgles, kam visu pajautāt. Futbols bija labs.
7.jūlijs 2021, 01:09 | links
 
Jampamps bij pārliecināts, ka gliemene ir kas netradicionāls. Izlikās par viedo. Tad sāka tizli atšaudīties...
6.jūlijs 2021, 23:25 | links
 
Ja jā vēži kompānijā ar zušiem lien baroties zirņu laukā :) kāds te vēl uztver nopietni šī jampampiņa basņas?
6.jūlijs 2021, 23:17 | links
 
Tai rakstā var teikt nekā nav, sekla informācija
6.jūlijs 2021, 21:38 | links
 
Pravietis [06.07.21]: vēži, kas nāk uz dārzu baroties pat ar zaļbarību

Pravietis, 6.jūlijs 2021, 18:59

par šito gan pastāsti sīkāk, kaut ko tādu pirmo reizi dzirdu. Tik nestāsti par zemesvēžiem, kas makšķerniekus, vēžotājus neinteresē, jo ir pavisam cits radījums :)

Bebrs, 6.jūlijs 2021, 19:44

Radinieks laukos kādreiz jaunībā stāstīja, ka viņam no dīķa ciemos sētā nāca vēži mieloties, acīmredzot tāpēc, ka skops bija un nepiebaroja. Bērns biju tādēļ noticēju, tagad diezzin vai. Līdz mājām bija 20 - 25 metri. Dīķis mākslīgi veidots, dažādas sīkzivis arī bija, toreiz vēl ar bambuka kātu sēdēju. Laimīgā kārtā speciāli priekš Tevis atradu https://www.santa.lv/raksts/majaundarzs/10-jautajumi-par-vezu-audzesanu-diki-28167/
"Vēži ir visēdāji – pārtiek no augu barības un labprāt ēd arī dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, proteīniem bagātu barību. Vislabāk piebarot ar baltajām zivīm – mazām raudiņām. Var barot arī ar putnu gaļas subproduktiem, izmantot lopbarības sastāvdaļas, dārzeņus. Piebarošanai dīķī var izvietot aptuveni kvadrātmetru lielu plakni, uz kuras regulāri izlikt barību. Plakni ievieto 30–50 cm dziļumā, vislabāk, lai tā ir viegli izceļama un saimnieks var apskatīt, vai ēdiens apēsts. Parasti vēži barību pārvieto un tikai tad apēd. Ja tās vairs nav, krājumus var atjaunot. Vēži barojas arī ārpus dīķa un labprāt dodas mieloties uz dārzu. Tiem ļoti garšo zirņi – noēd ar visām lapām! Vēžu ēdienkartei var speciāli audzēt lupīnas un kukurūzu. Tiem garšo arī melnalkšņa, ozola lapas, diedzēti kviešu graudi. Mazo vēzīšu barība ir aļģes, zooplanktons, kukaiņi, sīkbūtnes". Tā kā tie nav zemesvēži, kas saknītes ēd.......:).
Tu rakstīji pa vēžiem, kas iet uz dārzu mieloties, biju cerējis ieraudzīt video, kā vēži rāpo atpakaļ uz dīķi ar dillēm un lociņiem spīlēs
6.jūlijs 2021, 21:37 | links
 
vēži, kas nāk uz dārzu baroties pat ar zaļbarību

Pravietis, 6.jūlijs 2021, 18:59

par šito gan pastāsti sīkāk, kaut ko tādu pirmo reizi dzirdu. Tik nestāsti par zemesvēžiem, kas makšķerniekus, vēžotājus neinteresē, jo ir pavisam cits radījums :)

Bebrs, 6.jūlijs 2021, 19:44


Radinieks laukos kādreiz jaunībā stāstīja, ka viņam no dīķa ciemos sētā nāca vēži mieloties, acīmredzot tāpēc, ka skops bija un nepiebaroja. Bērns biju tādēļ noticēju, tagad diezzin vai. Līdz mājām bija 20 - 25 metri. Dīķis mākslīgi veidots, dažādas sīkzivis arī bija, toreiz vēl ar bambuka kātu sēdēju. Laimīgā kārtā speciāli priekš Tevis atradu https://www.santa.lv/raksts/majaundarzs/10-jautajumi-par-vezu-audzesanu-diki-28167/
"Vēži ir visēdāji – pārtiek no augu barības un labprāt ēd arī dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, proteīniem bagātu barību. Vislabāk piebarot ar baltajām zivīm – mazām raudiņām. Var barot arī ar putnu gaļas subproduktiem, izmantot lopbarības sastāvdaļas, dārzeņus. Piebarošanai dīķī var izvietot aptuveni kvadrātmetru lielu plakni, uz kuras regulāri izlikt barību. Plakni ievieto 30–50 cm dziļumā, vislabāk, lai tā ir viegli izceļama un saimnieks var apskatīt, vai ēdiens apēsts. Parasti vēži barību pārvieto un tikai tad apēd. Ja tās vairs nav, krājumus var atjaunot. Vēži barojas arī ārpus dīķa un labprāt dodas mieloties uz dārzu. Tiem ļoti garšo zirņi – noēd ar visām lapām! Vēžu ēdienkartei var speciāli audzēt lupīnas un kukurūzu. Tiem garšo arī melnalkšņa, ozola lapas, diedzēti kviešu graudi. Mazo vēzīšu barība ir aļģes, zooplanktons, kukaiņi, sīkbūtnes". Tā kā tie nav zemesvēži, kas saknītes ēd.......:).
6.jūlijs 2021, 20:18 | links
 
Davis-Di [06.07.21]: >man čaļi uz grauzdētiem zemesvēžiem samos iet.saka ka smeķē labi šie ūsainajam

svens76, 6.jūlijs 2021, 19:59

Samiem jau vispār daudz ko lieto, es vēl tagad atceros astoņdesmitajos rakstu avīze par Pļaviņu samu matadoru kurš bija pie divdesmit vietējiem kaķiem nomušījis, jo lika uz samiem.
:)))
6.jūlijs 2021, 20:14 | links
 
>man čaļi uz grauzdētiem zemesvēžiem samos iet.saka ka smeķē labi šie ūsainajam

svens76, 6.jūlijs 2021, 19:59


Samiem jau vispār daudz ko lieto, es vēl tagad atceros astoņdesmitajos rakstu avīze par Pļaviņu samu matadoru kurš bija pie divdesmit vietējiem kaķiem nomušījis, jo lika uz samiem.
6.jūlijs 2021, 20:05 | links
 
Bebrs [06.07.21]: vēži, kas nāk uz dārzu baroties pat ar zaļbarību

Pravietis, 6.jūlijs 2021, 18:59

par šito gan pastāsti sīkāk, kaut ko tādu pirmo reizi dzirdu. Tik nestāsti par zemesvēžiem, kas makšķerniekus, vēžotājus neinteresē, jo ir pavisam cits radījums :)
man čaļi uz grauzdētiem zemesvēžiem samos iet.saka ka smeķē labi šie ūsainajam
6.jūlijs 2021, 19:59 | links
 
vēži, kas nāk uz dārzu baroties pat ar zaļbarību

Pravietis, 6.jūlijs 2021, 18:59


par šito gan pastāsti sīkāk, kaut ko tādu pirmo reizi dzirdu. Tik nestāsti par zemesvēžiem, kas makšķerniekus, vēžotājus neinteresē, jo ir pavisam cits radījums :)
6.jūlijs 2021, 19:44 | links
 
Klau vispār par gliemežiem un sapaliem, es daudz sapalos, virs Aiviekstes Hesa , kuņģos ir daudz drumstalu no gliemežu čaulām, un visi trāpās zem kokiem, tā ir barība viennozīmīgi!pats gan neesmu mēģinājis!
6.jūlijs 2021, 19:19 | links
 
Nēģis ienākot upēs nebarojas vispār, jo viņam atrofējas barības sistēma un pēc nārsta, kā teica dižgare Kogeļova, tāpat nomirs. Vai jūrā kādu nēģi vispār var noķert, arī ar ēsmu, es ļoti šaubos.

Bebrs, 6.jūlijs 2021, 18:20

Nav šaubu.....es no tā viedokļa, ka kailgliemežus uzturā varētu lietot tikai kritušo kustoņu cienītāji, kaut gan neesmu dzirdējis, ka uz tiem parakstītos pat vēži, kas nāk uz dārzu baroties pat ar zaļbarību. Skaidrs, netērēsim laiku.....:).
6.jūlijs 2021, 18:59 | links
 
Nēģis ienākot upēs nebarojas vispār, jo viņam atrofējas barības sistēma un pēc nārsta, kā teica dižgare Kogeļova, tāpat nomirs. Vai jūrā kādu nēģi vispār var noķert, arī ar ēsmu, es ļoti šaubos.
6.jūlijs 2021, 18:20 | links
 
Gliemene jau ir parasta ēsma, garšo viņa arī raudai, plicim, rudulim un citām zivīm, tikai Lielupē uz viņu neko neesmu dabūjis... Pēc maniem novērojumiem strādā, kamēr silts ūdens, ja paliek vēsāks, kaut kā vairs negrib. Par kailgliemežiem runājot- kaut kad jaunībā ir mēģināts, to draņķi laikam nevienam nevajag, bet uz vīngliemezi paziņa prāvu sapalu dabūja, sašķaidīja un uzkabināja uz āķa jo nevarēja upmalā nekādu ēsmu sameklēt, intereses pēc vēlāk pats mēģināju- nekā, viņam laikam sprancūzis trāpījās... :)

zivjulauva, 6.jūlijs 2021, 17:01

Laikam jau Tev ir taisnība, ka tas draņķis - kailgliemezis negaršo nevienam. Ja nu vienīgi varbūt nēģim, platspīlim. Jautāju tāpēc, ka jaunas sugas nāk iekšā, a moška kāds......Pavasaros es copēju ar pāri palikušajām no butēm, svaigajām tīģergarnelēm. Bez rudens ļurbas un pavasara vimbas, garneli ņem arī breksis, plicis, rauda. Lai veicās.
6.jūlijs 2021, 18:06 | links
 
Gliemene jau ir parasta ēsma, garšo viņa arī raudai, plicim, rudulim un citām zivīm, tikai Lielupē uz viņu neko neesmu dabūjis... Pēc maniem novērojumiem strādā, kamēr silts ūdens, ja paliek vēsāks, kaut kā vairs negrib. Par kailgliemežiem runājot- kaut kad jaunībā ir mēģināts, to draņķi laikam nevienam nevajag, bet uz vīngliemezi paziņa prāvu sapalu dabūja, sašķaidīja un uzkabināja uz āķa jo nevarēja upmalā nekādu ēsmu sameklēt, intereses pēc vēlāk pats mēģināju- nekā, viņam laikam sprancūzis trāpījās... :)
6.jūlijs 2021, 17:01 | links
 
Kārtējais netaktiskais Domātājāja purkškis. Laikam jau viņš ir nelatvietis, kas nezin, ka gliemenes ir pat ļoti laba ēsma uz gruntenēm un to izmanto arī saminieki.

Vilnis62, 6.jūlijs 2021, 08:39

Izskatās, ka tev kā īstenam latvietim un dabas "draugam" tomēr vajadzētu zināt, ka gliemenes ir ar čaulu un lielākā daļa to sugu dzīvo jūrā (ir upju un ezeru), savukārt, kailgliemežiem tāpat ir n-tās sugas, bet tiem nav kaļķa čaulas, kas ir atšķirīgā pazīme Tie dzīvo uz zemes mitrās vietās. Otrkārt, es tev nejautāju par gliemenēm. Es jautāju Zivjulauvai par kailgliemežiem un nevis forumam par gliemenēm, ka varbūt viņš ir copējis uz spānijas un milzu kailgliemežiem. Sapratu, ka tu neatšķir gliemeni un kailgliemeža, tādēļ neizrādi savu nezināšanu, pie kam aizskarošā formā.......To es tev - inteliģenti izsakoties. Ja uzskati par nepieciešamu, tad vari oponēt ar trīsstāvīgajiem....., bet tikai latviski....... :). Starp citu, es nekaurējos prasīt, ja kaut ko nezinu.
6.jūlijs 2021, 16:22 | links
 
Vilnis62 [06.07.21]: Atvainojos Domātājam. tas bija domāts Pravietim.
Toties viņš zin, kā copējot butes jūrā pielietot īpašo atraktoru WD-40
6.jūlijs 2021, 10:29 | links
 
Atvainojos Domātājam. tas bija domāts Pravietim.
6.jūlijs 2021, 08:40 | links
 
Kārtējais netaktiskais Domātājāja purkškis. Laikam jau viņš ir nelatvietis, kas nezin, ka gliemenes ir pat ļoti laba ēsma uz gruntenēm un to izmanto arī saminieki.
6.jūlijs 2021, 08:39 | links
 
Šo rītu pavadīju pie Jaunpils dīķa, mērķa zivs- līnis mani piesmēja, pat burbuļus neredzēju... Vienīgā nopietnā cope uz gliemenes- kāts lokā, vien paspēju roku piešaut pie kāta un tajā mirklī aukla pušu, pat spole vaļīga nenostrādāja... Laikam jau karpovičš...

zivjulauva, 4.jūlijs 2021, 15:15


Klau, ja jau Tu ekspermentē un piekop netradicionalās ēsmas, varbūt esi mēģinājis spānijas kailgliemezi vai milzu kailgliemezi. Man pēdējie dārzā saradušies.
5.jūlijs 2021, 21:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager