Liepājas ezers

Šovakar tā pavirši noskrienot pa dambīti vakariņu asaru tiesu varēja salasīt. Lieli nebija (lielākais 330 grami), bet pannai kā reiz derēs. :) Kaut kā atkārtojas iepriekšējo dienu tendence, kad izmantoju mixēto sistēmu- dropšots ar MJ - lielākās zivis uz apakšējā āķa, mazākās - uz augšējā...:)
22.jūlijs 2016, 22:30 | links
 
Vējš joprojām ziemelītis, arī pūš ik pa brīdim visai stipri. Uz dambīša šovakar dropšots izkoda MJ vienos vārtos, bet visumā asaris bija jāpierunā, ja neskaita jau pašā vakarā, kad Metalurga pusē sāka asari "vārīties", kad tos dupletiem varēja skaldīt. Te gan jāsaka, ka izmērs nekās, reti kurš bija 150 grami smags...:D. Līdaciņai arī mazgumijas patika, veselas trīs pat pieteicās un nevienai nevajadzēja pīrsingu...:D. Ne asakas!
21.jūlijs 2016, 23:10 | links
 
Vējš iegriezies no Z un ir visai brāzmains, kas personīgi man uz dambīša ne īsti patīk. Straume gan bija gandrīz nemanāma, kas šoreiz bija pluss. Izlēmu šodien paeksperimentēt un uztaisīju MJ + dropšots sistēmu. Lietoju 4 gramu ausaini, kas metot pa vējam bija pietiekoši.Kad parādījās straumīte, uzliku gan 7 grami. Dropšots sāka strādāt uzreiz, bet kopumā visi noķertie asarīši (kādi 3 desmiti jau salasījās) bija gaužām mazi, ja neskaita dažus,kas nedaudz pārsniedza simtiņu. Toties uz MJ copes retas, bet visas lielākās zivis tieši uz to. Lielākais asaris ap 400 grami un bija arī līdaciņa, kura gan veiksmīgi tika galā ar fļurika pavadu. Kā bonuss šodien pie dambīša reti sastopamais rudulis gandrīz 800 gramu vērtē, kas nenosmādēja Toirtap gumiju uz MJ. Ne asakas! ;)
20.jūlijs 2016, 22:36 | links
 
Vējš sapūta galvu, iešu ķert asari! :D To lielo nu to no jūras...

AustrisF, 19.jūlijs 2016, 12:20

Lai veicas....
19.jūlijs 2016, 15:05 | links
 
Vējš sapūta galvu, iešu ķert asari! :D To lielo nu to no jūras...
19.jūlijs 2016, 12:20 | links
 
Beidzot aplauzos un dambīša, jo nevarēju es pierunāt zivis. Bija jau šādi tādi asarīši, bet salīdzinot ar iepriekšējām dienām tas skaitās tuvu nullei. Arī līdakas mani apčakarēja, viena pamuka pie krasta, vēl viena aizlaidās ar pīrsingu. Bet svaiga gaisa deva gan uzņemta pilnā mērā...:D
18.jūlijs 2016, 22:14 | links
 
Jau kurā reize, ka pie tāda izteikti stiprāka vēja izdodas visai laba cope uz "dambīša". Lielas cerības nelolojot, jo pāris dienu laikā izteiktas līmeņa svārstības, aizgāju ap divpadsmitiem. Līdz MJ komplektiņš un dažas gumijas. Vējš izteikti sejā, bet tāds, ka nevajag pārāk lielu sviniņu, tik cik, lai līdz zāļu malai aizmet. Labākā aktivitāte iepriekš pārbaudītos punktos, kas nu jau ir visai ierasts. Kas to zivi tur "piesien" gan īsti nezinu. Pavisam mazo asarīšu šodien īpaši nebija, tādi ap simtiņu un uz augšu. Lielākajam izvilktajam 440 grami. Bija visai daudz tādu 200-300 gramu vērtē, tā teikt īstie pannas asari. Bonusā šodien luice 68 cm - 1,9 kg. Gara un slaida. Paldies par lielisko cīņu un napērkosto auklu...:D. Visas zivis C&R. Ja par mānekļiem, tad visu šodienas vezumu uz sevi iznesa LJ Hoggy Hog sajūgts ar 4 gramu ausaini un ofsetāķi. Ne asakas! ;)
17.jūlijs 2016, 19:09 | links
 
Vakar vakarā asarītis uz dambīša bija stipri kaprīzāks kā iepriekšējās dienās, kaut mazkalibra strīpaiņi šur tur uzvedās visai aktīvi. Bonuss tikai viens ap 500 grami. Šur tur arī līdaciņas interesējās par mazgumijām, kas jau ir visai ierasti. Ne asakas!
15.jūlijs 2016, 09:48 | links
 
Atbraucu uz liepāju uz dažām dienām, mašīnā iemetu MJ komplektu. Draudzene no šejienes, pats neesmu vietējais. Kur ir vērts aiziet pamētāt?

Cik lasu, labāk jums te ejot ar pavadiņu sistēmām. Gan jau, ka vietējos copes veikalos vajadzīgos svinus arī tai sistēmai varēs atrast.

Zivis pa lielam neņemu, ķeru vnk izklaidei. Ja nu vienīgi, gadās kas vērības cienīgs. Ja negribas rakstīt publiski, kur ir vērts iet, var arī fb - https://www.facebook.com/roberts.staltmanis
14.jūlijs 2016, 12:47 | links
 
Neesmu nekāds specs,bet niez man viena lieta,ar kuru tikt galā ,vai negalā,varbūt, palīdzētu Flakais.1kārt, man nepatīk copēt,ja blakus man velk a man nekā.:)Tamdēļ uz dambīša ar sievu,esi laikam pamanījis mūs,īpaši neatpaliekam,ja trāpam spot,vai kādās tur vietās.Mums tik ne tie krutākie kāti,un copējam uz mazām ,laikam džigalviņām,tā to sauc.Vispār man no krasta Liepājā 3 punkti,un katram savs copes veids.3 rītus ,tas ir no 4.30 līdz7.30,baigie asari jaunās ielas galā,tur uz rotiņu,un arī ne uz jebkuru!Tā.Par ko stāsts.3 punkti,3 copes veidi.Pēdējas ir tuvumā pie tramvaju tilta.Nupat asari,arī lieli jūrnieki,sāk ņemt.Ar tavu Mj,vai kā tur, neiet,tikai ar ,nezinu kā to sauc,svins,garš pavads,mj,ēdamgumija,vai vibraste:) galā ,un viss notiek.Esmu redzējis tavu copes veida piekritējus,nekā.Varbūt pierādi ka tavai tehnikai ir spēks arī pie tilta,jo it kā,ja zivs ir tad Tev jau garām nepaies!:)Kā jau teicu,man,3 copes vietasLiepājā,uz hišņikiem, no krasta,un trīs dažādi copes veidi!ZB pielāgoties katrai vietai.Bit iļe ņe bit,takoi vapros!:)Tātad starp tiltiem tu arī vilk
si,vai nē!:)Tur tik kamp no rītiem!Man.

zhimis, 14.jūlijs 2016, 06:56


Cope ir hobijs, tāpēc man prieks arī, ja citiem ķeras. Ar mani ir tā kā tajā teicienā, ka mūžīgi var skatīties uz uguni, ūdeni un pārfrāzējot, kad citiem ķeras. :) Pa lielam esi piefiksējis pareizi, patīk man strādāt ar MJ (nelieli sviniņi, nelielas gumijas). Ja runājam par asariem, ir vairāki veidi kā pie tiem tikt, atkarīgs tikai no makšķerēšanas apstākļiem un tā brīža zivju koncentrāciju noteiktā punktā. Pēc manām domām kanālā TOP ķeršanas metode ir "pavadas sistēma" (otvodnoj povodok, Maskavas sistēma un vēl vairāki apzīmējumi var būt). Pavadas sistēmai ir savi plusi. Pēc novērojumiem (gan Bārtā), ja nestrādās MJ, vismaz vajadzētu būt aktīvākai pavadas sistēmai vai otrādi. Piekritēji būs abām metodēm. Kanālā, domāju, ka klasiskais džigs varētu zaudēt rezultativitātes ziņā. Vēl viens visai
rezultatīva metode - ķeršana ar dzīvo ēsmu ar vieglām grunts sistēmām, kas, pēc manām domām, dod lielāku iespēju tikt pie trofejzivs (ja runājam par asariem). Liepājas kanālā un ezerā pilsētas pusē ir tas pluss, ka ir iespējama piekļūšana un makšķerēšana no krasta (tieši tāpēc arī dambītis ir visai populāra copes vieta), tik jāseko procesiem dabā un tad jau var sekot zivju kustībai, migrācijai un attiecīgi arī copes aktivitātei. Pa lielam mums ir stipri paveicies ar makšķerēšanas apstākļiem, jo vari izvēlēties to, kas tev ir tuvāks un sniedz lielāku apmierinātību ar procesu un lomu. Tāpat kā tev, arī man pa šiem pāris gadiem ir daži spoti, kuriem es ticu, ka zivis tur ir (jo tām tur ir labvēlīgi apstākļi), bet neatmetu arī domu, ka arī jaunas neizpētītas vietas ir interesanti meklēt un apgūt, jo arī tas ir daļa no copes procesa, kas bieži vien sagādā lielāku gandarījumu kā vienkārša zivju "kapāšana" no viena zivīgā punkta. Copēt ir forši un pats galvenais to var darīt tā kā pašam patīk...pēc principa "ka gribu, tā atpūšos". Ne asakas un panākumus šajā lieliskajā hobija, kur vienmēr var atrast un apgūt kaut ko jaunu un interesantu. ;)
14.jūlijs 2016, 09:36 | links
 
Neesmu nekāds specs,bet niez man viena lieta,ar kuru tikt galā ,vai negalā,varbūt, palīdzētu Flakais.1kārt, man nepatīk copēt,ja blakus man velk a man nekā.:)Tamdēļ uz dambīša ar sievu,esi laikam pamanījis mūs,īpaši neatpaliekam,ja trāpam spot,vai kādās tur vietās.Mums tik ne tie krutākie kāti,un copējam uz mazām ,laikam džigalviņām,tā to sauc.Vispār man no krasta Liepājā 3 punkti,un katram savs copes veids.3 rītus ,tas ir no 4.30 līdz7.30,baigie asari jaunās ielas galā,tur uz rotiņu,un arī ne uz jebkuru!Tā.Par ko stāsts.3 punkti,3 copes veidi.Pēdējas ir tuvumā pie tramvaju tilta.Nupat asari,arī lieli jūrnieki,sāk ņemt.Ar tavu Mj,vai kā tur, neiet,tikai ar ,nezinu kā to sauc,svins,garš pavads,mj,ēdamgumija,vai vibraste:) galā ,un viss notiek.Esmu redzējis tavu copes veida piekritējus,nekā.Varbūt pierādi ka tavai tehnikai ir spēks arī pie tilta,jo it kā,ja zivs ir tad Tev jau garām nepaies!:)Kā jau teicu,man,3 copes vietasLiepājā,uz hišņikiem, no krasta,un trīs dažādi copes veidi!ZB pielāgoties katrai vietai.Bit iļe ņe bit,takoi vapros!:)Tātad starp tiltiem tu arī vilk
si,vai nē!:)Tur tik kamp no rītiem!Man.
14.jūlijs 2016, 06:56 | links
 
Nu, smuks vakars uz dambīša sanāca,kaut arī visai vējains. Vienubrīd p biju pat vienīgais copmanis. Bet tas pūtējs tāds sejā, kas pēc būtības pat stipri netraucēja, ja nu čujka mazliet sliktāka. Asarīti arī bija aktīvs, kaut reāli nostrādāja viens pārbaudītais spots, kur pusstundu bija ļoti jautri. Arī citur kaut ko varēja palasīt. Izmērs, varbūt, nekas izcils, bet galīgi sīkie mani netraucēja, tādi sākot ar sotiņu, lielākais ap 350 grami. Bonusā viena līdaciņa - 56 cm, kas nemaz nav peļami priekš MJ. Vakars izdevies...:) Ne asakas!
12.jūlijs 2016, 23:08 | links
 
Biju vakar pamētāt. Asaru daudz, līdakas nepilngadīgas un noslēgumā atradu ruduļu baru, kuri ņēma nonstopā uz speķa pīrādziņiem jo cita nekā ēdama līdzi nebija.
10.jūlijs 2016, 22:17 | links
 
Šodien līdz saullēktam uz poperi gan pie niedrēm, gan klajumos leca pakaļ labi. Pacīnīties ne ar vienu nedabūju. Kā saule pacēlās tā 0. 8 izbraucu krastā.

kkas, 9.jūlijs 2016, 09:52


Vajadzēja sagaidīt plkst.11.00 kad bija negaiss bez nokrišņiem. Tad pavērās.....šodien 4,04 kg, 82 cm.
9.jūlijs 2016, 16:56 | links
 
Šodien līdz saullēktam uz poperi gan pie niedrēm, gan klajumos leca pakaļ labi. Pacīnīties ne ar vienu nedabūju. Kā saule pacēlās tā 0. 8 izbraucu krastā.
9.jūlijs 2016, 09:52 | links
 
Uz dambīša iepriekšējās dienas cope uz asari visai sakarīga, ja atrod pareizo gumiju, spēli un punktu, kur šamie uzturas. Tur pat arī līdaciņas ganās, kas arī nesmādē noprovēt "siemītes". Kāda pat tiek pie jauna pīrsinga. :) Bet ir efektīvāka metode par MJ kā tikt pie smukiem strīpaiņiem...:) Ne asakas!
4.jūlijs 2016, 15:43 | links
 
Vakar kanālā diezgan jūras ūdens bija sadzīts un līdakas arī, daudz izmērā līdz 45cm, lielās kaut kur citur peldēja.
4.jūlijs 2016, 15:13 | links
 
Jau 2 vakarus neizdodas tikt pie līdaciņas,bet asaru bari tiešām ir iespaidīgi un vietām ūdens no tiem vai vārās.Toties uz rotiņa vai MJ gumijas ēšanu šie nemaz nav tik naski.
Bet ruduļus gan uztrāpīju un tie kā parasti par apetītes trūkumu nesūdzas un MJ gumiju tik "padavaj".
Kopumā,2 vakarus pēc kārtas,pāris stundu laikā pa 7-8 kg ruduļu,svarā 300-500g katrs.
Ja jēdzīgāku zivi noķert neizdodas,tad šādos jaukos laika apstākļos ruduļu copēšana ir azartisks un sportisks pasākums.
2.jūlijs 2016, 13:07 | links
 
Šodien vienkārši pastaigājoties gar ezera malu,pirmo reizi savā mūžā redzēju īstu asaru katlu,nu moins viņi tur medija vairāki simti,skats iespaidīgs,izskatijās gan ka tie bij tādi simtnieciņi,bet tik un tā,tik lielisku skatu redzēju pirmo reiz...,bet uz ezeru šogad ņi,ņi nosolijos ezerā necopēt šo sezonu. Kulšos pa Bārtu :)

gugumons, 1.jūlijs 2016, 15:16


Tā ir laba zīme. Uz "dzīvo" arī šie ir aktīvi. Tīri laba alternatīva MJ un izmērs varētu būt pat labāks. :)
1.jūlijs 2016, 16:16 | links
 
Šodien vienkārši pastaigājoties gar ezera malu,pirmo reizi savā mūžā redzēju īstu asaru katlu,nu moins viņi tur medija vairāki simti,skats iespaidīgs,izskatijās gan ka tie bij tādi simtnieciņi,bet tik un tā,tik lielisku skatu redzēju pirmo reiz...,bet uz ezeru šogad ņi,ņi nosolijos ezerā necopēt šo sezonu. Kulšos pa Bārtu :)
1.jūlijs 2016, 15:16 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager