Lielupe

Willy [12.05.22]: ...tikmēr Lielupē!;)
Atkal? Vai Tu ar to pašu kārdini tos, kas copē netirk?
12.maijs 2022, 14:54 | links
 

...tikmēr Lielupē!;)
12.maijs 2022, 14:48 | links
 
Ihtiologi un evolūcijas eksperti :D , xx paaudzēm jānomainās, lai izsecinātu un apstiprinātu, ka lielākiem eksemplāriem neaug lielāki pēcnācēji, papildus eksperiments jāveic vienādās vidēs!

Ja stulbi salīdzināsi ar cilvēkiem, tad apskaties augumu ķīnieti un vidējam latvietim, bet ja sakrustosies, tad augums būs virs vidējā ķīnieša un zemāks par vidējā latvieša, bet bez krustošanas gariem ir gari bērni un īsiem ir īsi bērni!
12.maijs 2022, 11:23 | links
 
A par mazajiem asarīšiem ir dzirdēts, ka tas atkarīgs no tā cik ātri sāk baroties ar zivīm. Uz eksperta viedokli, kā to norāda jurciks66 galīgi nepretendēju
12.maijs 2022, 11:13 | links
 
Martins....B [12.05.22]: Interese tikai viens jautajums - Piemeram lidaka 120cm, 15kg. Vai sada zivs narstojot neveido daudz lielaku iespejamibu, ka ari nakama paaudze bus tikpat raziga izmeros ? Nu cilveku dzive atletiskiem vecakiem daudz lielaka iespejamiba, ka pecnaceji bus atletiski, a zivim ? Jo pienemu, ka zivim tacu ari ir slimibas un stresa limena slieksni un ja jau vina izaugusi 120 cm un 15kg svara, tad viss ir ok un varbut ari pecnacejiem viss sis nodosies ? Ja ta nav, nu tad es tiesam neredzu jegu iespringt uz lielo atlaisanu..
Es saprotu, ka šāda izmēra zivīm attīstās tikai ~30% ikru
12.maijs 2022, 11:11 | links
 
Neesmu ihtiologs, bet savulaik ļoti nopietni nodarbojos ar akvārija zivtiņām.

Tad nu lūk - pēc maniem novērojumiem (un akvārija "guru" atziņām) vecāku izmēram nav nekāda sakara ar bērnu izmēru (vienas sugas ietvaros, protams). Bērnu izmēru nosaka temperatūra un barošanās apstākļi zivs dzīves dažos pirmajos mēnešos. Ja tie ir nepietiekami, mazuļu attīstība ievelkas un tie paliek "mūžam mazi", lai kādi būtu barošanās apstākļi vēlāk.

Ūdenskrātuvēs piemērs tam ir mazie piekrastes asarīši, kuri ir knapi pirksta garumā, bet jau pieauguši, ar ikriem un pieņiem. Viņi tādi arī "mūžam mazi" paliks, bet nārstā viņi piedalās un labvēlīgos apstākļos viņu bērni var izaugt īsti kupraiņi.
12.maijs 2022, 10:59 | links
 
Interese tikai viens jautajums - Piemeram lidaka 120cm, 15kg. Vai sada zivs narstojot neveido daudz lielaku iespejamibu, ka ari nakama paaudze bus tikpat raziga izmeros ? Nu cilveku dzive atletiskiem vecakiem daudz lielaka iespejamiba, ka pecnaceji bus atletiski, a zivim ? Jo pienemu, ka zivim tacu ari ir slimibas un stresa limena slieksni un ja jau vina izaugusi 120 cm un 15kg svara, tad viss ir ok un varbut ari pecnacejiem viss sis nodosies ? Ja ta nav, nu tad es tiesam neredzu jegu iespringt uz lielo atlaisanu..
12.maijs 2022, 10:47 | links
 
 
Nu bet protams, taču visi esam eksperti ihtioloģijā, virusoloģijā, politikā, utt. Bet tie, kas gadiem to studējuši un praksē dara, neko nejēdz. Un drīz visi būsim eksperti hokejā un labāk zināsim kas visiem jādara.
12.maijs 2022, 10:33 | links
 
Osskars vispār šogad stāsta interesantas,gandrīz neticamas lietas!:)un nekorektus jautājumus pa ziemu samācijies uzdot!:))

Willy, 11.maijs 2022, 23:21

Tas, ka izšauj un ķeras līdakas uz peldošo džerku un twiču, kas iet līdz 1,5m - 5-7m dziļumā Lielupē ir piedzīvots, ir bijušas situācijas arī Latgales ezeros, bet ja savelk daudzu gadu pieredzi tie ir pa lielam izņēmumi.
Cits blakus jautājums ir, kad metodiski ķer pelāģisko zivi, bet tad tas nebūs šaurā apvidū un lielākoties būs plašas teritorijas kuras tiek nostrādātas.
Vismaz tas no manas pieredzes.

Davis-Di, 11.maijs 2022, 23:36


Lūdzu paskaidro "pelāģisko zivi", nopietni. Par okeāniem un jūrām tur skaidrs, bet kā to var attiecināt uz saldūdeni?
12.maijs 2022, 10:16 | links
 
jurciks66 [12.05.22]: Stulbs mīts, ko noliedz zinātnieki, bet tev jau neviens neliedz tam ticēt
Lai nu tā būtu. Visi mēs kļūstam veci un kādu posmu sasniedzot visas iespējamās kvalitātes samazinās, tai skaitā reproduktīvās spējas un pēcnācēju kvalitāte. Bet ko nu es te daudz strīdēšos ar zinātniekiem:)
12.maijs 2022, 10:04 | links
 
Stulbs mīts, ko noliedz zinātnieki, bet tev jau neviens neliedz tam ticēt
12.maijs 2022, 07:22 | links
 
MT9 [12.05.22]: Kruizers [Vakar]: Tīri pēc produktivitātes esot vērtīgākas līdakas no 60 līdz 70-80 cmViņš tak saka, ka līdakas savu "augsto" produktivitāti saglabā līdz svaram 7 - 10 vai pat 12kg. Tālāk gan ikru produktivitāte krītoties. Par 3 kg līdakām īsti nedzirdēju, varbūt jānoskatās viss video. Un tad vēl piemin, ka līdakas virs 12 kg esot baigās rīmas, varot 3 kg karpu notiesāt, bet man gan uzskats, ka jāskaita apēsto zivju skaits nevis svars - mazās, lai paēstu, nogalina desmitiem zivju, bet lielā tikai vienu :) Pat, ja taisnība, ka līdakām virs 12 kg produktīvo ikru skaits ir tikai 30%, tas tāpat ir dikti daudz, jo kopējais ikru skaits ir krietni lielāks, kā mazajām līdakām. Tādi nu man secinājumi radās, skatoties šo video. Un cik gan bieži mēs noķeram tās vecās zaļsvārces 10+kg. Lielākā daļa copmaņu nakad... ;)
Atdzīstu, biju neprecīzs- vai nu kaut kur citur to saklausīju vai izfantazēju, bet lietas būtību tas īsti nemaina- kā cilvēkiem, dzīvniekiem vai tām pašām zivīm sasniedzot noteiktu vecumu (briedumu/ vecumu), mūsu reproduktīvās spējas, kvalitātes samazinās
12.maijs 2022, 06:36 | links
 
Kruizers [11.05.22]: Tīri pēc produktivitātes esot vērtīgākas līdakas no 60 līdz 70-80 cm
Viņš tak saka, ka līdakas savu "augsto" produktivitāti saglabā līdz svaram 7 - 10 vai pat 12kg. Tālāk gan ikru produktivitāte krītoties. Par 3 kg līdakām īsti nedzirdēju, varbūt jānoskatās viss video. Un tad vēl piemin, ka līdakas virs 12 kg esot baigās rīmas, varot 3 kg karpu notiesāt, bet man gan uzskats, ka jāskaita apēsto zivju skaits nevis svars - mazās, lai paēstu, nogalina desmitiem zivju, bet lielā tikai vienu :) Pat, ja taisnība, ka līdakām virs 12 kg produktīvo ikru skaits ir tikai 30%, tas tāpat ir dikti daudz, jo kopējais ikru skaits ir krietni lielāks, kā mazajām līdakām. Tādi nu man secinājumi radās, skatoties šo video. Un cik gan bieži mēs noķeram tās vecās zaļsvārces 10+kg. Lielākā daļa copmaņu nakad... ;)
12.maijs 2022, 03:38 | links
 
Kruizers [12.05.22]: Davis-Di [Vakar]: Par to genofondu ir ļoti strīdīgi. Klausījos vienu krievu ihtiologu, kurš minēja, ka tās lielās mammas ir vērtīgas tikai no trofeju viedokļa, proti, ikru it kā ir daudz, bet no viņiem maza daļa ir prodoktīvi. Tīri pēc produktivitātes esot vērtīgākas līdakas no 60 līdz 70-80 cm

Kruizers, 11.maijs 2022, 22:39

Ir vērts sniegt referenci, savādāk ir viena tante teica un uz to daudzi sāk balstīt viedokli, kas ir atšķirīgs no zinātnieku viedokļa.
Piemēram Gunārs Klēģers ir pētījis daudz zinātnieku rakstus un zinātniskās publikācijas un pats uzrakstījis šo to arī un slēdziens, ka lielās līdakas ir vajadzīgas veselīgai ekosistēmai un lielās līdakas ir reproduktīvākas par mazākām.Lūdzu
https://m.youtube.com/watch?v=MYT9kzFMxpc
Sākot no 16.mitās minūtes
12.maijs 2022, 00:21 | links
 
Davis-Di [11.05.22]: Par to genofondu ir ļoti strīdīgi. Klausījos vienu krievu ihtiologu, kurš minēja, ka tās lielās mammas ir vērtīgas tikai no trofeju viedokļa, proti, ikru it kā ir daudz, bet no viņiem maza daļa ir prodoktīvi. Tīri pēc produktivitātes esot vērtīgākas līdakas no 60 līdz 70-80 cm

Kruizers, 11.maijs 2022, 22:39

Ir vērts sniegt referenci, savādāk ir viena tante teica un uz to daudzi sāk balstīt viedokli, kas ir atšķirīgs no zinātnieku viedokļa.
Piemēram Gunārs Klēģers ir pētījis daudz zinātnieku rakstus un zinātniskās publikācijas un pats uzrakstījis šo to arī un slēdziens, ka lielās līdakas ir vajadzīgas veselīgai ekosistēmai un lielās līdakas ir reproduktīvākas par mazākām.
Lūdzu
https://m.youtube.com/watch?v=MYT9kzFMxpc
12.maijs 2022, 00:18 | links
 
Osskars vispār šogad stāsta interesantas,gandrīz neticamas lietas!:)un nekorektus jautājumus pa ziemu samācijies uzdot!:))

Willy, 11.maijs 2022, 23:21


Tas, ka izšauj un ķeras līdakas uz peldošo džerku un twiču, kas iet līdz 1,5m - 5-7m dziļumā Lielupē ir piedzīvots, ir bijušas situācijas arī Latgales ezeros, bet ja savelk daudzu gadu pieredzi tie ir pa lielam izņēmumi.
Cits blakus jautājums ir, kad metodiski ķer pelāģisko zivi, bet tad tas nebūs šaurā apvidū un lielākoties būs plašas teritorijas kuras tiek nostrādātas.
Vismaz tas no manas pieredzes.
11.maijs 2022, 23:36 | links
 
Davis-Di [11.05.22]: Nu tad šodien Lielupe.Rīts ideāls copei-jābrauc!ap 5 jau esmu laivā.Sākumā velce,kafija laivā un meditēšana!:)viena maza copīte un viss...saulei lecot velku ārā savu pag.sezonas beigās dāvināto kātu un daru kas jādara!Nomācies,smuks vējiņš,viss kā vajag.upes vidū iemetu enkuru bet tā lai laiva lēnām slīd.Kādu pusstundu testēju džerkus un Peto Rapalas dažadās krāsās...nav!nu ko!?kurš ir mans top 1 māneklis!:))...kāds trešais metiens pa vējam aizlido riktīgi labi,velku un smuks tičoks!ir!!!kkas nopietns,bet nekad jau nezini kas...ātri vien jau pie laivas,jūtu liela...un tad sākās trādirīdi!Pašam iekšas vibrē...šī reiz2s trīs zem laivas,vienā pusē,tad otrā...beigās paceļu lai iesmelt sacokā,bet vējš nes laivu zivij virsū,iesmelt nevaru...beigās smeļu,bet liela!sačoks man parastais zilais!cīņa galā!zivs mana!:)))Viss lielais Peto rīklē ar visu pavadu...brr!emocijas neaprakstāmas!....zivs liela
115cm un 11,650kg!:)))....pirmais metriņš!

Willy, 11.maijs 2022, 13:08

Sezona tev atklāta pilnā sparā, apsveicu un ieskaitīts :)
Es tikai šodien BB sezonu atklāju (dziļā ezerā) un iespējamā trofeja izdomāja šodien nodilt, bet pēc sajūtam bija arī laba, nekas nākamreiz.
Paldies!Kam tad vēl būs-ja ne Tev!:)ne asakas!
11.maijs 2022, 23:24 | links
 
Davis-Di [11.05.22]: 1 zivs uz gator 23 cm gumiju. lielās gumijas un grimstošos ignorēja.

Os555, 11.maijs 2022, 16:44

Oskar, Gator gum nav 23cm gumijas - 7;9;12;17;22;27;32 cm
Samiņš 25 un 35cm!

Osskars vispār šogad stāsta interesantas,gandrīz neticamas lietas!:)un nekorektus jautājumus pa ziemu samācijies uzdot!:))
11.maijs 2022, 23:21 | links
 
Nu tad šodien Lielupe.Rīts ideāls copei-jābrauc!ap 5 jau esmu laivā.Sākumā velce,kafija laivā un meditēšana!:)viena maza copīte un viss...saulei lecot velku ārā savu pag.sezonas beigās dāvināto kātu un daru kas jādara!Nomācies,smuks vējiņš,viss kā vajag.upes vidū iemetu enkuru bet tā lai laiva lēnām slīd.Kādu pusstundu testēju džerkus un Peto Rapalas dažadās krāsās...nav!nu ko!?kurš ir mans top 1 māneklis!:))...kāds trešais metiens pa vējam aizlido riktīgi labi,velku un smuks tičoks!ir!!!kkas nopietns,bet nekad jau nezini kas...ātri vien jau pie laivas,jūtu liela...un tad sākās trādirīdi!Pašam iekšas vibrē...šī reiz2s trīs zem laivas,vienā pusē,tad otrā...beigās paceļu lai iesmelt sacokā,bet vējš nes laivu zivij virsū,iesmelt nevaru...beigās smeļu,bet liela!sačoks man parastais zilais!cīņa galā!zivs mana!:)))Viss lielais Peto rīklē ar visu pavadu...brr!emocijas neaprakstāmas!....zivs liela
115cm un 11,650kg!:)))....pirmais metriņš!

Willy, 11.maijs 2022, 13:08


Sezona tev atklāta pilnā sparā, apsveicu un ieskaitīts :)
Es tikai šodien BB sezonu atklāju (dziļā ezerā) un iespējamā trofeja izdomāja šodien nodilt, bet pēc sajūtam bija arī laba, nekas nākamreiz.
11.maijs 2022, 23:17 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager