Lielupe

Vienā žurnālā kaut kad ļoti sen esmu lasījis,ka Kanādā veica eksperimentus ar atļautu līdaku izmēru paturēšanai. Respektīvi vienā ezerā ļāva paturēt visu virs 50 cm, otrā ļāva ņemt līdakas līdz 60 cm un pēc 90 cm, trešajā visas līdz 90 cm. Ezerā kur vidējo izmēru nepaturēja, lielo trofejnieču skaits (1m+) pēc 10 gadiem pieauga visvairāk. Tur bija vairākkārtīgs pieaugums.
Protams tika pētīti vairāki ezeri un dažādos reģionos, bet kopējā korelācija saprotama.
11.maijs 2022, 23:16 | links
 
1 zivs uz gator 23 cm gumiju. lielās gumijas un grimstošos ignorēja.

Os555, 11.maijs 2022, 16:44


Oskar, Gator gum nav 23cm gumijas - 7;9;12;17;22;27;32 cm
Samiņš 25 un 35cm!
11.maijs 2022, 23:12 | links
 
Tici man ir grbējies atlaist!bet es laivā esmu viens, no sačoka izņemšu...ko tālāk?domāju Tu nojaut, ko tāds zvērs dara laivā!?...Peto rīklē,pavadai tikai gals ārā!laivā asiņu jūra!
...vēderā breksis virs kilo!

Willy, 11.maijs 2022, 17:14


Te jau pat bigbaits, stūrī sēž un kaunas. (Par smago velci nerunāju)
Bet labs kuņģa izmērs!
11.maijs 2022, 23:06 | links
 
Par to genofondu ir ļoti strīdīgi. Klausījos vienu krievu ihtiologu, kurš minēja, ka tās lielās mammas ir vērtīgas tikai no trofeju viedokļa, proti, ikru it kā ir daudz, bet no viņiem maza daļa ir prodoktīvi. Tīri pēc produktivitātes esot vērtīgākas līdakas no 60 līdz 70-80 cm

Kruizers, 11.maijs 2022, 22:39


Ir vērts sniegt referenci, savādāk ir viena tante teica un uz to daudzi sāk balstīt viedokli, kas ir atšķirīgs no zinātnieku viedokļa.
Piemēram Gunārs Klēģers ir pētījis daudz zinātnieku rakstus un zinātniskās publikācijas un pats uzrakstījis šo to arī un slēdziens, ka lielās līdakas ir vajadzīgas veselīgai ekosistēmai un lielās līdakas ir reproduktīvākas par mazākām.
11.maijs 2022, 23:04 | links
 
Kruizers [11.05.22]: Os555 [16:40]: Klausies Willy, a Tev kādreiz nav sagribējies tādas mammas izvilkt, nobildēt un palaist, lai peld, nārsto savu labo lielo genofondu un priecē kādu citu makšķernieku? :DPar to genofondu ir ļoti strīdīgi. Klausījos vienu krievu ihtiologu, kurš minēja, ka tās lielās mammas ir vērtīgas tikai no trofeju viedokļa, proti, ikru it kā ir daudz, bet no viņiem maza daļa ir prodoktīvi. Tīri pēc produktivitātes esot vērtīgākas līdakas no 60 līdz 70-80 cm plats
Katram savi uzskati!....besī, ka puikas kas lielāku par 10kg pat redzējuši nav, gudri spriedelē! 12nieci fotosesijā knapi var noturēt,kur nu vēl dzīvu vienam esot laivā atbrīvot no mānekļa kurš ir 30cm rīklē!...bet bildes grib redzēt!:)
11.maijs 2022, 23:02 | links
 
Os555 [11.05.22]: Klausies Willy, a Tev kādreiz nav sagribējies tādas mammas izvilkt, nobildēt un palaist, lai peld, nārsto savu labo lielo genofondu un priecē kādu citu makšķernieku? :D
Par to genofondu ir ļoti strīdīgi. Klausījos vienu krievu ihtiologu, kurš minēja, ka tās lielās mammas ir vērtīgas tikai no trofeju viedokļa, proti, ikru it kā ir daudz, bet no viņiem maza daļa ir prodoktīvi. Tīri pēc produktivitātes esot vērtīgākas līdakas no 60 līdz 70-80 cm
11.maijs 2022, 22:39 | links
 
Kāda starpība? Cilvēks godīgi ķer bez stara un dara ko grib ar iegūto lomu, tā jau ir skaudība
11.maijs 2022, 18:15 | links
 
Vai tad ir dzirdēts,ka vilijs mammas laiž vaļā,nē..
11.maijs 2022, 18:06 | links
 
Os555 [11.05.22]: Klausies Willy, a Tev kādreiz nav sagribējies tādas mammas izvilkt, nobildēt un palaist, lai peld, nārsto savu labo lielo genofondu un priecē kādu citu makšķernieku? :D

Tici man ir grbējies atlaist!bet es laivā esmu viens, no sačoka izņemšu...ko tālāk?domāju Tu nojaut, ko tāds zvērs dara laivā!?...Peto rīklē,pavadai tikai gals ārā!laivā asiņu jūra!
...vēderā breksis virs kilo!
11.maijs 2022, 17:14 | links
 
Os555, ja Willy sāks fotografēt un laist vaļā, ko tad viņš pārdos? Fotogrāfijas?
11.maijs 2022, 17:08 | links
 
Mums šodien no 8.30-15.30 53, 54, 55, 56, 58, 59 un 88cm. 6 zivis atkal uz peldošajiem džerkiem, šoreiz gan tuvāk krastam. bet aptuveni tie paši 100 krasta metri. pēc Deeper ir 3+ metri.

1 zivs uz gator 23 cm gumiju. lielās gumijas un grimstošos ignorēja.

Visas palaidām šoreiz.
11.maijs 2022, 16:44 | links
 
Klausies Willy, a Tev kādreiz nav sagribējies tādas mammas izvilkt, nobildēt un palaist, lai peld, nārsto savu labo lielo genofondu un priecē kādu citu makšķernieku? :D
11.maijs 2022, 16:40 | links
 
Dažas bildes...

Willy, 11.maijs 2022, 13:15



Apsveicu! laba mammīte :)
11.maijs 2022, 16:38 | links
 
Kruizers [11.05.22]: Willy [13:08]: Nu tad šodien Lielupe.Rīts ideāls copei-jābrauc!ap 5 jau esmu laivā.Sākumā velce,kafija laivā un meditēšana!:)viena maza copīte un viss...saulei lecot velku ārā savu pag.sezonas beigās dāvināto kātu un daru kas jādara!Nomācies,smuks vējiņš,viss kā vajag.upes vidū iemetu enkuru bet tā lai laiva lēnām slīd.Kādu pusstundu testēju džerkus un Peto Rapalas dažadās krāsās...nav!nu ko!?kurš ir mans top 1 māneklis!:))...kāds trešais metiens pa vējam aizlido riktīgi labi,velku un smuks tičoks!ir!!!kkas nopietns,bet nekad jau nezini kas...ātri vien jau pie laivas,jūtu liela...un tad sākās trādirīdi!Pašam iekšas vibrē...šī reiz2s trīs zem laivas,vienā pusē,tad otrā...beigās paceļu lai iesmelt sacokā,bet vējš nes laivu zivij virsū,iesmelt nevaru...beigās smeļu,bet liela!sačoks man parastais zilais!cīņa galā!zivs mana!:)))Viss lielais Peto rīklē ar visu pavadu...brr!emocijas neaprakstāmas!....zivs liela
115cm un 11,650kg!:)))....pirmais metriņš!Apsveicu. Balta skaudība:)
Paldies Kungi!...necerēju,ka metriņš būs tik ātri!:))
11.maijs 2022, 14:29 | links
 
Willy [11.05.22]: Nu tad šodien Lielupe.Rīts ideāls copei-jābrauc!ap 5 jau esmu laivā.Sākumā velce,kafija laivā un meditēšana!:)viena maza copīte un viss...saulei lecot velku ārā savu pag.sezonas beigās dāvināto kātu un daru kas jādara!Nomācies,smuks vējiņš,viss kā vajag.upes vidū iemetu enkuru bet tā lai laiva lēnām slīd.Kādu pusstundu testēju džerkus un Peto Rapalas dažadās krāsās...nav!nu ko!?kurš ir mans top 1 māneklis!:))...kāds trešais metiens pa vējam aizlido riktīgi labi,velku un smuks tičoks!ir!!!kkas nopietns,bet nekad jau nezini kas...ātri vien jau pie laivas,jūtu liela...un tad sākās trādirīdi!Pašam iekšas vibrē...šī reiz2s trīs zem laivas,vienā pusē,tad otrā...beigās paceļu lai iesmelt sacokā,bet vējš nes laivu zivij virsū,iesmelt nevaru...beigās smeļu,bet liela!sačoks man parastais zilais!cīņa galā!zivs mana!:)))Viss lielais Peto rīklē ar visu pavadu...brr!emocijas neaprakstāmas!....zivs liela
115cm un 11,650kg!:)))....pirmais metriņš!
Apsveicu. Balta skaudība:)
11.maijs 2022, 14:23 | links
 
Apsveicu ar pirmo metru! :)
Aprakstā emocijas var just! Super!!
11.maijs 2022, 14:22 | links
 
RaimisD [11.05.22]: Willy [60m]: zivs liela
115cm un 11,650kg!:)))....pirmais metriņš!Skaista zivs, apsveicu ar šī gada pirmo metru. Baigā resnule. Moš vēl ar ikriem :)) drīzākais, ka negausīgi pieēsts kuņģis.
Ieliec to otro līdakas bildi, tajā pēc baigā kuģa izskatās
Paldies Raimi!;)no sirds Tev arī novēlu!
11.maijs 2022, 14:08 | links
 
Willy [11.05.22]: zivs liela
115cm un 11,650kg!:)))....pirmais metriņš!
Skaista zivs, apsveicu ar šī gada pirmo metru. Baigā resnule. Moš vēl ar ikriem :)) drīzākais, ka negausīgi pieēsts kuņģis.
Ieliec to otro līdakas bildi, tajā pēc baigā kuģa izskatās
11.maijs 2022, 13:18 | links
 

Dažas bildes...
11.maijs 2022, 13:15 | links
 
Nu tad šodien Lielupe.Rīts ideāls copei-jābrauc!ap 5 jau esmu laivā.Sākumā velce,kafija laivā un meditēšana!:)viena maza copīte un viss...saulei lecot velku ārā savu pag.sezonas beigās dāvināto kātu un daru kas jādara!Nomācies,smuks vējiņš,viss kā vajag.upes vidū iemetu enkuru bet tā lai laiva lēnām slīd.Kādu pusstundu testēju džerkus un Peto Rapalas dažadās krāsās...nav!nu ko!?kurš ir mans top 1 māneklis!:))...kāds trešais metiens pa vējam aizlido riktīgi labi,velku un smuks tičoks!ir!!!kkas nopietns,bet nekad jau nezini kas...ātri vien jau pie laivas,jūtu liela...un tad sākās trādirīdi!Pašam iekšas vibrē...šī reiz2s trīs zem laivas,vienā pusē,tad otrā...beigās paceļu lai iesmelt sacokā,bet vējš nes laivu zivij virsū,iesmelt nevaru...beigās smeļu,bet liela!sačoks man parastais zilais!cīņa galā!zivs mana!:)))Viss lielais Peto rīklē ar visu pavadu...brr!emocijas neaprakstāmas!....zivs liela
115cm un 11,650kg!:)))....pirmais metriņš!
11.maijs 2022, 13:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager