Lielupe

Paldies par info...bet upē jau noteikti ir jāgaida siltāks laiks...doma ir ceturtdien mēģināt Jelgavas apkārtnē...
22.marts 2021, 08:37 | links
 
Labdien...vai pa nakti ir jēga uz vimbu Lielupē sēdēt...ķeras vai nē...

sirmaiss, 22.marts 2021, 08:22


Tad kad vinai zhors tad ari pa nakti loti labi keras! Pagaidam istais laiks vel nav pienacis un nav ne pa dienu ne pa nakti nekas pratigs
22.marts 2021, 08:26 | links
 
Labdien...vai pa nakti ir jēga uz vimbu Lielupē sēdēt...ķeras vai nē...
22.marts 2021, 08:22 | links
 
Duglas [21.03.21]: biju vakar pie teleles. tā kā naktī bija -10 tad braucu uz 11 lai ir drusku atsilis un biju parliecināts ka daudz tadu plānprātiņu kas grasās fīderēt mīnus 10 nebūš. Tomēr izradījās ka tadu ir daudz un 11 lai dabūtu vietu nācas krietni pasoļot. Cope švaka un tas visiem . ik pa brīdim kāds pienāca un prasīja kā iet un kaimiņi nomainījās 2 reizes aizejot meklēt labākas vietas. Rezultātā līdz trijiem noķēru 2 un aizbēga 1. Izmērs smuks. bez barošanas, garnele + pinki. Straume ir bet 80 gr tur labi. Draza arī ir bet minimāli. Domāju ka sāksies vel pēc nedēļas bet sezona atklāta
Mums bija šāda pati situācija šodien Lielupē, kungi pilni krasti, sejas garas, visi sūdzējās, ka pat īsti piesitiens nav
21.marts 2021, 19:17 | links
 
biju vakar pie teleles. tā kā naktī bija -10 tad braucu uz 11 lai ir drusku atsilis un biju parliecināts ka daudz tadu plānprātiņu kas grasās fīderēt mīnus 10 nebūš. Tomēr izradījās ka tadu ir daudz un 11 lai dabūtu vietu nācas krietni pasoļot. Cope švaka un tas visiem . ik pa brīdim kāds pienāca un prasīja kā iet un kaimiņi nomainījās 2 reizes aizejot meklēt labākas vietas. Rezultātā līdz trijiem noķēru 2 un aizbēga 1. Izmērs smuks. bez barošanas, garnele + pinki. Straume ir bet 80 gr tur labi. Draza arī ir bet minimāli. Domāju ka sāksies vel pēc nedēļas bet sezona atklāta
21.marts 2021, 15:20 | links
 
Ledus izbeidzies.
18.marts 2021, 15:20 | links
 
Kā ar ledu Lielupē Kalnciema apkārtnē?
18.marts 2021, 14:09 | links
 
Pravietis [18.03.21]: Pravietis [50m]: Abavnieks [14m]: MV-F [18m]: Duglas [53m]: Starp citu par tām piekļūšanām pie upes. Biju piebrauci pie teteles auermaņiem , tur aizvilkta drāts pāri ceļam gar krastu. Noskatījos ka daži tomēr noķibina to atslēgu un brauc iekšā. Tapat jautājums par kreiso krastu pretī piemineklim (tas kas nedaudz pirms garozas no jelgavas puses). Tur ik pa brīdim uzrodas nikna garīgā minoritāte (nezinu kā maigāk pateikt lai mani neizmoderē) , kas draud tiem kas pāri viņa laukam piebrauc pie upes. Sevišķi ja esi viens. Kadu 2 gadi atpakaļ es biju pilnīgi viens pie upes, piebrauc viens čmo ar hiluxu kopa ar čaļiem un sāk braukt augumā ka es pār viņa lauku esot pārbraucis bez atļaujas. Domāju jau ka vajadzēs atcerēties armijas laikus, bet šie uz nažu cīņu neparakstījās. Sarunajām ka viņš ceļa galā pieliks uzrakstu ar telefonu un bomi ar noradi ka privatīpašums un ja copmans gribēs iebraukt tad iepriekš kungam pazvanīs. Pēc tam kaut kā nesanāca tai pusē būt bet šodien verojot upi šķita ka tieši šī viet nedeļas nogalē varētu būt vislabākā. Varbūt kād zina vai tur var bez konflikta pacopēt vai jaukas vīkenda copes vietā jāgatavojas kaujai . Vispār vajadzetu šīs lietas kaut kā civilizeti risināt. Saprotu privatos kas negrib ka viņu īpašumus piedrazo ar plastmasu un atstāj klučus visas malās, bet arī tā ka sēdi kā gnīda un neļauj citiem piekļūt pie upes tiaki tapēc ka tev tur pļavas arī nav pareiziMūsu valstī privatipasniekiem gar upēm ir atpalikusi domašana. Pec 50 gadiem tikuši pie īpašuma, nezin kā to racionali izmantot, sēj tikai rapsi vai pļauj sienu, neiedomajas ka varetu pelnīt arī uz makskernieku rēkina.
Piemērs Anglija. Tur pie upēm ir daudz privatipašumu kas to lietu sakārtojuši, makškerniekiem ir iespeja copēt ierīkotā vietā ar koka platformu, nopļauts krasts, u.t.t. protams par to makškernieks kadu mārciņu iemaksā īpašnieka kontā.
Kāpēc pie mums privātīpašnieki nevar noorganizet šādu lietu. Nebūtu kaškis. Visi butu apmierinati.
Domaju ka vimbu laikā būtu pieklājīgs papildus ienākums.
Makskeresanas noteikumos ir viena stulba frāze - zvejas tiesības privatipašuma robežās nosaka īpašnieks - kas uz doto brīdi tiek realizets ka nebūs nekāda te makšķerēšana.Atkal kaut kādi utopiskie sapņi.
Padomā, cik būtu jātērē kaut vai vienā sezonā tādas platformas uzturēšanai. Kas to naudiņu iekasēs? Algosi cilvēku? Vai pats kā īpašnieks sēdēsi 24/7 pie upes un gaidīsi, kad kāds atbrauks? Var protams visu caur kontiem, šmontiem. Tur tad būs jau nākamā juridiskā puse. Var pa nelegālo protams, cik ilgi.
Tad uzradīsies vēl kāds zaļais, kam nu nepatiks tādas platformas vai vēl nezin kas.
Tad būs plūdi, ledi. Visi soliņi, un vēl nez kas vien aizies uz jūriņu. Var vākt nost katru gadu, iedomājos to pasākumu...

Un cik tad kasēsi par dienu? 2€? Nu kam reāli tas būtu vajadzīgs. A 10€ kurš maksās?
Un cik tad ir tā vimbu sezona gara- 2-3 mēneši, kad tauta tur brauc? Un tas ir ar garantiju, kā uzliks mazāko kapeiku par kaut ko, tur daļa vairs nebrauks.

Un kas tur beigās sanāks no tās lielās peļņas? Izdevīgāk kā nodarboties ar rapša audzēšanu?

Nevajag salīdzināt kādas Lielbritānijā ir šāda pludiņu, štekeru copes tradīcijas, un kādas pie mums.
Lai jau nu upju krasti paliek pie mums pēc iespējas cilvēka roku mazāk aiztiktiPietiktu ka vispar pa 2 eur pielaistu pie upes, platformas pie mums diez vai vajag, ledus aiznesis un jataisa pa jaunu, nav vajadziba.
Bet izplauts krasts un pieja pie upes kapec gan ne.
Ipasniekam ir iespeja savu biļeti ielikt turpat kur perkam parejas licenses.
Ja kurš grib izveidot un reklamet savu krutaku vietu, ari ir iespejas.
Būtu labāk kaut kā pa visiem šīs lietas sakārtot, nevis vilkt trases, kēdes un likt naglotus dēļus.
Makškerniekiem arī biški jābūt kulturālākiem upju krastos, tas attiecas uz tiem kas joprojam veido miskastes pie upes. Maz, bet daži vēl ir.

MV-F, 17.marts 2021, 22:41

Nebērsim sev pelnus uz galvas.:). Neticu tam, ka tie, kas šeit regulāri raksta un copē ir lielākie miskastnieki. Paši redzat, kas atstāj miskastes, tās ir jauniešu kompanijas, kas brauc dzerstīties un mātītes drāzt, deklasētie elementi un viendienīši, kas zin ,ka vairāk copes vietā nekad neatgriezīsies. No pirmajiem diviem īpašnieki baidās norauties. Tie dzīvo pēc saviem likumiem un sapratnes. Argumenti tiem arī smagi un pārliecinoši. Piķi nokāst var no tādiem kā mēs, kam tas ir, un "mīkstajiem", kuri pēc būtības nekādu skādi nenodara un respektē lietu kārtību. Mēs taču fekālijas un bundžas neatstājam, ja zinām, ka paši vai draugi drīz atgriezīsimies. Tādēļ par to, ko mēs te spriežam, tas nav jautājums, kas ir attiecināms uz mums, bet ir attiecināms uz citām ļaužu grupām kurām ar copi maza interese.Pravieti.... Es nebrīnos, ka tu baidies pie ūdens atrasties, bez ieročiem, droniem un lāzerebazuku šautenēm...

Ja tas bija uzbrauciens jauniešiem kā tādiem, tad tu kārtējo reizi stipri maldies.
Kam gan varētu piekrist ir tas, ka bieži var novērot ka konkrētas cūkas ir krieveļu bariņi, kuriem pašiem savas zemītes Latvijā nav, tad nu dzīvo 4 sienās, un tikuši pie dabas savelk līdz pus sadzīvi, no kuras pusi arī atstāj turpat.

Lielākie mēslotāji ir visi, un tur nav ne tautības, ne vecuma, ne dzimuma, ne materiālie stāvokļi. Jā un arī tie, kas regulāri iet sēdēt vienā vietā, parasti bezģeļniki un pendosi, īpaši Pierīgā.

Abavnieks, 17.marts 2021, 23:30

Tu esi spiningotājs, pacel enkuru un balle beigta....
Jā, viņš Ir spiningotājs!
Bet tu, pravieti neesi ne kas! Tik vien kā dīvānā pirdējs un gudrs spriedelētājs. Atkal jau piedirsis visu sadaļu ar savu demagoģiju!
Kad tu pēdējo reizi uz Copi esi bijis? Rudenī? Patronas beigušās, vai WD-40, ka sēdi dīvanā un purkšķini? :)
18.marts 2021, 12:22 | links
 
Duglas [49m]: Par tām vimbu barībām utt - mana pieredze ir ka ja vimba ņem tad ņem neatkarīgi vai tā ir garnele , baltais vai motilis. Uz garneli man ir gajis vislabāk. Protams ja esi vietējais kas no rīta jau pec upes smaržas un putnu čivināsanas vien var pateikt kas attiecīga dienā labāk tad cita lieta. Bet londoniešiem kā man kas pacopēt tiek labi ja vīkendā drīzak jāmācās lasīt upe un daudz kas atkarīgs no pareiza āķa lieluma un galvenais - veiksmes. Par piebarošanu - kadreiz ar to ļoti aizravos. Bet tad vērojot vietejos večukus kam nav naudas ne baŗībai ne garnelēm un kas reizēm ķer atspērušies ar parastu maximas makšķeri kamēr es ar saviem superfīderiem un garnelēm sežu garu ģīmi sapratu ka tai straumē barot nav jēgas. Bet nu tā ir mana pieredze, citam varbūt tieši pretējiNesen pārliecinājos ,ka visam ir nozīme.Teiksim vimba reāģē uz barību,tā uzreiz pēc iemetiena pieskrien paskatīties,ja nekā intresanta,peld tālāk.Blakus sēž uzbaltajiem,klusums,es uz garnrles šlepēju vienu pēc otras,met gandrīz blakus,arī it ka tas pats,bet nav garneles.Tā ka viss nav tik viennozīmīgi

Ruu, 18.marts 2021, 09:57


Tā ir veca anekdote. Ai mēs nebarojam kad ķeram vimbas, bet kad tu iemet barību tad pēkšņi visi pludiņi peld virs tavas točkas, un fīderi no pretējā krasta arī lido tālāk kā parasti.
18.marts 2021, 10:18 | links
 
Duglas [18.03.21]: Par tām vimbu barībām utt - mana pieredze ir ka ja vimba ņem tad ņem neatkarīgi vai tā ir garnele , baltais vai motilis. Uz garneli man ir gajis vislabāk. Protams ja esi vietējais kas no rīta jau pec upes smaržas un putnu čivināsanas vien var pateikt kas attiecīga dienā labāk tad cita lieta. Bet londoniešiem kā man kas pacopēt tiek labi ja vīkendā drīzak jāmācās lasīt upe un daudz kas atkarīgs no pareiza āķa lieluma un galvenais - veiksmes. Par piebarošanu - kadreiz ar to ļoti aizravos. Bet tad vērojot vietejos večukus kam nav naudas ne baŗībai ne garnelēm un kas reizēm ķer atspērušies ar parastu maximas makšķeri kamēr es ar saviem superfīderiem un garnelēm sežu garu ģīmi sapratu ka tai straumē barot nav jēgas. Bet nu tā ir mana pieredze, citam varbūt tieši pretēji
Nesen pārliecinājos ,ka visam ir nozīme.Teiksim vimba reāģē uz barību,tā uzreiz pēc iemetiena pieskrien paskatīties,ja nekā intresanta,peld tālāk.Blakus sēž uzbaltajiem,klusums,es uz garnrles šlepēju vienu pēc otras,met gandrīz blakus,arī it ka tas pats,bet nav garneles.Tā ka viss nav tik viennozīmīgi
18.marts 2021, 09:57 | links
 
Ar visām četrām piekrītu, Duglas !
18.marts 2021, 09:46 | links
 
Par tām vimbu barībām utt - mana pieredze ir ka ja vimba ņem tad ņem neatkarīgi vai tā ir garnele , baltais vai motilis. Uz garneli man ir gajis vislabāk. Protams ja esi vietējais kas no rīta jau pec upes smaržas un putnu čivināsanas vien var pateikt kas attiecīga dienā labāk tad cita lieta. Bet londoniešiem kā man kas pacopēt tiek labi ja vīkendā drīzak jāmācās lasīt upe un daudz kas atkarīgs no pareiza āķa lieluma un galvenais - veiksmes. Par piebarošanu - kadreiz ar to ļoti aizravos. Bet tad vērojot vietejos večukus kam nav naudas ne baŗībai ne garnelēm un kas reizēm ķer atspērušies ar parastu maximas makšķeri kamēr es ar saviem superfīderiem un garnelēm sežu garu ģīmi sapratu ka tai straumē barot nav jēgas. Bet nu tā ir mana pieredze, citam varbūt tieši pretēji
18.marts 2021, 09:27 | links
 
Vienu gadu kaut kas rīkoja sakopšanas talku Lielupes krastam aiz Vītoliniem kur ceļš iet gar upi uz Svētgrīvām.
Tas bija paris gadi atpakaļ.
Pagājušo vasaru jau izskatījās ka jātaisa talka atkal.

MV-F, 17.marts 2021, 23:19


Vispār diezgan ierasta prakse, ka ķerot vimbas dzirdi kā kārtējais bariņš dodas džinkstošiem maisiņiem makšķerēt, nekad neesmu to sapratis līdz galam. Staļģene rēāli pēc poligona izskatās sezonas beigās, cik maisi nav aizvesti līdzi.

Bet par barību runājot, diez ir jēga no garneļu čaulām pulveri taisīt un jaukt klāt? Čakars ganjau lielāks nekā labums.
18.marts 2021, 07:23 | links
 
Pravietis [50m]: Abavnieks [14m]: MV-F [18m]: Duglas [53m]: Starp citu par tām piekļūšanām pie upes. Biju piebrauci pie teteles auermaņiem , tur aizvilkta drāts pāri ceļam gar krastu. Noskatījos ka daži tomēr noķibina to atslēgu un brauc iekšā. Tapat jautājums par kreiso krastu pretī piemineklim (tas kas nedaudz pirms garozas no jelgavas puses). Tur ik pa brīdim uzrodas nikna garīgā minoritāte (nezinu kā maigāk pateikt lai mani neizmoderē) , kas draud tiem kas pāri viņa laukam piebrauc pie upes. Sevišķi ja esi viens. Kadu 2 gadi atpakaļ es biju pilnīgi viens pie upes, piebrauc viens čmo ar hiluxu kopa ar čaļiem un sāk braukt augumā ka es pār viņa lauku esot pārbraucis bez atļaujas. Domāju jau ka vajadzēs atcerēties armijas laikus, bet šie uz nažu cīņu neparakstījās. Sarunajām ka viņš ceļa galā pieliks uzrakstu ar telefonu un bomi ar noradi ka privatīpašums un ja copmans gribēs iebraukt tad iepriekš kungam pazvanīs. Pēc tam kaut kā nesanāca tai pusē būt bet šodien verojot upi šķita ka tieši šī viet nedeļas nogalē varētu būt vislabākā. Varbūt kād zina vai tur var bez konflikta pacopēt vai jaukas vīkenda copes vietā jāgatavojas kaujai . Vispār vajadzetu šīs lietas kaut kā civilizeti risināt. Saprotu privatos kas negrib ka viņu īpašumus piedrazo ar plastmasu un atstāj klučus visas malās, bet arī tā ka sēdi kā gnīda un neļauj citiem piekļūt pie upes tiaki tapēc ka tev tur pļavas arī nav pareiziMūsu valstī privatipasniekiem gar upēm ir atpalikusi domašana. Pec 50 gadiem tikuši pie īpašuma, nezin kā to racionali izmantot, sēj tikai rapsi vai pļauj sienu, neiedomajas ka varetu pelnīt arī uz makskernieku rēkina.
Piemērs Anglija. Tur pie upēm ir daudz privatipašumu kas to lietu sakārtojuši, makškerniekiem ir iespeja copēt ierīkotā vietā ar koka platformu, nopļauts krasts, u.t.t. protams par to makškernieks kadu mārciņu iemaksā īpašnieka kontā.
Kāpēc pie mums privātīpašnieki nevar noorganizet šādu lietu. Nebūtu kaškis. Visi butu apmierinati.
Domaju ka vimbu laikā būtu pieklājīgs papildus ienākums.
Makskeresanas noteikumos ir viena stulba frāze - zvejas tiesības privatipašuma robežās nosaka īpašnieks - kas uz doto brīdi tiek realizets ka nebūs nekāda te makšķerēšana.Atkal kaut kādi utopiskie sapņi.
Padomā, cik būtu jātērē kaut vai vienā sezonā tādas platformas uzturēšanai. Kas to naudiņu iekasēs? Algosi cilvēku? Vai pats kā īpašnieks sēdēsi 24/7 pie upes un gaidīsi, kad kāds atbrauks? Var protams visu caur kontiem, šmontiem. Tur tad būs jau nākamā juridiskā puse. Var pa nelegālo protams, cik ilgi.
Tad uzradīsies vēl kāds zaļais, kam nu nepatiks tādas platformas vai vēl nezin kas.
Tad būs plūdi, ledi. Visi soliņi, un vēl nez kas vien aizies uz jūriņu. Var vākt nost katru gadu, iedomājos to pasākumu...

Un cik tad kasēsi par dienu? 2€? Nu kam reāli tas būtu vajadzīgs. A 10€ kurš maksās?
Un cik tad ir tā vimbu sezona gara- 2-3 mēneši, kad tauta tur brauc? Un tas ir ar garantiju, kā uzliks mazāko kapeiku par kaut ko, tur daļa vairs nebrauks.

Un kas tur beigās sanāks no tās lielās peļņas? Izdevīgāk kā nodarboties ar rapša audzēšanu?

Nevajag salīdzināt kādas Lielbritānijā ir šāda pludiņu, štekeru copes tradīcijas, un kādas pie mums.
Lai jau nu upju krasti paliek pie mums pēc iespējas cilvēka roku mazāk aiztiktiPietiktu ka vispar pa 2 eur pielaistu pie upes, platformas pie mums diez vai vajag, ledus aiznesis un jataisa pa jaunu, nav vajadziba.
Bet izplauts krasts un pieja pie upes kapec gan ne.
Ipasniekam ir iespeja savu biļeti ielikt turpat kur perkam parejas licenses.
Ja kurš grib izveidot un reklamet savu krutaku vietu, ari ir iespejas.
Būtu labāk kaut kā pa visiem šīs lietas sakārtot, nevis vilkt trases, kēdes un likt naglotus dēļus.
Makškerniekiem arī biški jābūt kulturālākiem upju krastos, tas attiecas uz tiem kas joprojam veido miskastes pie upes. Maz, bet daži vēl ir.

MV-F, 17.marts 2021, 22:41

Nebērsim sev pelnus uz galvas.:). Neticu tam, ka tie, kas šeit regulāri raksta un copē ir lielākie miskastnieki. Paši redzat, kas atstāj miskastes, tās ir jauniešu kompanijas, kas brauc dzerstīties un mātītes drāzt, deklasētie elementi un viendienīši, kas zin ,ka vairāk copes vietā nekad neatgriezīsies. No pirmajiem diviem īpašnieki baidās norauties. Tie dzīvo pēc saviem likumiem un sapratnes. Argumenti tiem arī smagi un pārliecinoši. Piķi nokāst var no tādiem kā mēs, kam tas ir, un "mīkstajiem", kuri pēc būtības nekādu skādi nenodara un respektē lietu kārtību. Mēs taču fekālijas un bundžas neatstājam, ja zinām, ka paši vai draugi drīz atgriezīsimies. Tādēļ par to, ko mēs te spriežam, tas nav jautājums, kas ir attiecināms uz mums, bet ir attiecināms uz citām ļaužu grupām kurām ar copi maza interese.Pravieti.... Es nebrīnos, ka tu baidies pie ūdens atrasties, bez ieročiem, droniem un lāzerebazuku šautenēm...

Ja tas bija uzbrauciens jauniešiem kā tādiem, tad tu kārtējo reizi stipri maldies.
Kam gan varētu piekrist ir tas, ka bieži var novērot ka konkrētas cūkas ir krieveļu bariņi, kuriem pašiem savas zemītes Latvijā nav, tad nu dzīvo 4 sienās, un tikuši pie dabas savelk līdz pus sadzīvi, no kuras pusi arī atstāj turpat.

Lielākie mēslotāji ir visi, un tur nav ne tautības, ne vecuma, ne dzimuma, ne materiālie stāvokļi. Jā un arī tie, kas regulāri iet sēdēt vienā vietā, parasti bezģeļniki un pendosi, īpaši Pierīgā.

Abavnieks, 17.marts 2021, 23:30


Tu esi spiningotājs, pacel enkuru un balle beigta....
18.marts 2021, 00:01 | links
 
Sažāvē, piesit saldētavas, izdāļā, pat paši neēd, bet ķer, jo patīk un zivs ir.
Vot nah.. ķert, ja neēd. nu labi, ģimenē kāds ēd, tā cita lieta.
Vobšem, Islandē nupat pēdējās pāris nedēļās reģistrētas 34 000 zemestrīču netālu no Reikjavikas, kas zinātnes ļaudīm liek domāt, ka drīz varētu iet gaisa kāds ugunsvēmējs kalns, varbūt pat atsūtīt kādu skābo lietu uz Eiropu un tālāk.
Tā kā daba ievieš korekcijas laika gaitā, un parazītiem ierāda viņu vietu.
Kas tie parazīti ir, izdomāsiet paši.
Saudzēsim dabu, tā ir priekš mums visiem.
Arlabunakti.
17.marts 2021, 23:32 | links
 
Pravietis [17.03.21]: Abavnieks [14m]: MV-F [18m]: Duglas [53m]: Starp citu par tām piekļūšanām pie upes. Biju piebrauci pie teteles auermaņiem , tur aizvilkta drāts pāri ceļam gar krastu. Noskatījos ka daži tomēr noķibina to atslēgu un brauc iekšā. Tapat jautājums par kreiso krastu pretī piemineklim (tas kas nedaudz pirms garozas no jelgavas puses). Tur ik pa brīdim uzrodas nikna garīgā minoritāte (nezinu kā maigāk pateikt lai mani neizmoderē) , kas draud tiem kas pāri viņa laukam piebrauc pie upes. Sevišķi ja esi viens. Kadu 2 gadi atpakaļ es biju pilnīgi viens pie upes, piebrauc viens čmo ar hiluxu kopa ar čaļiem un sāk braukt augumā ka es pār viņa lauku esot pārbraucis bez atļaujas. Domāju jau ka vajadzēs atcerēties armijas laikus, bet šie uz nažu cīņu neparakstījās. Sarunajām ka viņš ceļa galā pieliks uzrakstu ar telefonu un bomi ar noradi ka privatīpašums un ja copmans gribēs iebraukt tad iepriekš kungam pazvanīs. Pēc tam kaut kā nesanāca tai pusē būt bet šodien verojot upi šķita ka tieši šī viet nedeļas nogalē varētu būt vislabākā. Varbūt kād zina vai tur var bez konflikta pacopēt vai jaukas vīkenda copes vietā jāgatavojas kaujai . Vispār vajadzetu šīs lietas kaut kā civilizeti risināt. Saprotu privatos kas negrib ka viņu īpašumus piedrazo ar plastmasu un atstāj klučus visas malās, bet arī tā ka sēdi kā gnīda un neļauj citiem piekļūt pie upes tiaki tapēc ka tev tur pļavas arī nav pareiziMūsu valstī privatipasniekiem gar upēm ir atpalikusi domašana. Pec 50 gadiem tikuši pie īpašuma, nezin kā to racionali izmantot, sēj tikai rapsi vai pļauj sienu, neiedomajas ka varetu pelnīt arī uz makskernieku rēkina.
Piemērs Anglija. Tur pie upēm ir daudz privatipašumu kas to lietu sakārtojuši, makškerniekiem ir iespeja copēt ierīkotā vietā ar koka platformu, nopļauts krasts, u.t.t. protams par to makškernieks kadu mārciņu iemaksā īpašnieka kontā.
Kāpēc pie mums privātīpašnieki nevar noorganizet šādu lietu. Nebūtu kaškis. Visi butu apmierinati.
Domaju ka vimbu laikā būtu pieklājīgs papildus ienākums.
Makskeresanas noteikumos ir viena stulba frāze - zvejas tiesības privatipašuma robežās nosaka īpašnieks - kas uz doto brīdi tiek realizets ka nebūs nekāda te makšķerēšana.Atkal kaut kādi utopiskie sapņi.
Padomā, cik būtu jātērē kaut vai vienā sezonā tādas platformas uzturēšanai. Kas to naudiņu iekasēs? Algosi cilvēku? Vai pats kā īpašnieks sēdēsi 24/7 pie upes un gaidīsi, kad kāds atbrauks? Var protams visu caur kontiem, šmontiem. Tur tad būs jau nākamā juridiskā puse. Var pa nelegālo protams, cik ilgi.
Tad uzradīsies vēl kāds zaļais, kam nu nepatiks tādas platformas vai vēl nezin kas.
Tad būs plūdi, ledi. Visi soliņi, un vēl nez kas vien aizies uz jūriņu. Var vākt nost katru gadu, iedomājos to pasākumu...

Un cik tad kasēsi par dienu? 2€? Nu kam reāli tas būtu vajadzīgs. A 10€ kurš maksās?
Un cik tad ir tā vimbu sezona gara- 2-3 mēneši, kad tauta tur brauc? Un tas ir ar garantiju, kā uzliks mazāko kapeiku par kaut ko, tur daļa vairs nebrauks.

Un kas tur beigās sanāks no tās lielās peļņas? Izdevīgāk kā nodarboties ar rapša audzēšanu?

Nevajag salīdzināt kādas Lielbritānijā ir šāda pludiņu, štekeru copes tradīcijas, un kādas pie mums.
Lai jau nu upju krasti paliek pie mums pēc iespējas cilvēka roku mazāk aiztiktiPietiktu ka vispar pa 2 eur pielaistu pie upes, platformas pie mums diez vai vajag, ledus aiznesis un jataisa pa jaunu, nav vajadziba.
Bet izplauts krasts un pieja pie upes kapec gan ne.
Ipasniekam ir iespeja savu biļeti ielikt turpat kur perkam parejas licenses.
Ja kurš grib izveidot un reklamet savu krutaku vietu, ari ir iespejas.
Būtu labāk kaut kā pa visiem šīs lietas sakārtot, nevis vilkt trases, kēdes un likt naglotus dēļus.
Makškerniekiem arī biški jābūt kulturālākiem upju krastos, tas attiecas uz tiem kas joprojam veido miskastes pie upes. Maz, bet daži vēl ir.

MV-F, 17.marts 2021, 22:41

Nebērsim sev pelnus uz galvas.:). Neticu tam, ka tie, kas šeit regulāri raksta un copē ir lielākie miskastnieki. Paši redzat, kas atstāj miskastes, tās ir jauniešu kompanijas, kas brauc dzerstīties un mātītes drāzt, deklasētie elementi un viendienīši, kas zin ,ka vairāk copes vietā nekad neatgriezīsies. No pirmajiem diviem īpašnieki baidās norauties. Tie dzīvo pēc saviem likumiem un sapratnes. Argumenti tiem arī smagi un pārliecinoši. Piķi nokāst var no tādiem kā mēs, kam tas ir, un "mīkstajiem", kuri pēc būtības nekādu skādi nenodara un respektē lietu kārtību. Mēs taču fekālijas un bundžas neatstājam, ja zinām, ka paši vai draugi drīz atgriezīsimies. Tādēļ par to, ko mēs te spriežam, tas nav jautājums, kas ir attiecināms uz mums, bet ir attiecināms uz citām ļaužu grupām kurām ar copi maza interese.
Pravieti.... Es nebrīnos, ka tu baidies pie ūdens atrasties, bez ieročiem, droniem un lāzerebazuku šautenēm...

Ja tas bija uzbrauciens jauniešiem kā tādiem, tad tu kārtējo reizi stipri maldies.
Kam gan varētu piekrist ir tas, ka bieži var novērot ka konkrētas cūkas ir krieveļu bariņi, kuriem pašiem savas zemītes Latvijā nav, tad nu dzīvo 4 sienās, un tikuši pie dabas savelk līdz pus sadzīvi, no kuras pusi arī atstāj turpat.

Lielākie mēslotāji ir visi, un tur nav ne tautības, ne vecuma, ne dzimuma, ne materiālie stāvokļi. Jā un arī tie, kas regulāri iet sēdēt vienā vietā, parasti bezģeļniki un pendosi, īpaši Pierīgā.
17.marts 2021, 23:30 | links
 
... johaidi, jau pusnakts... jaiet gulet.
17.marts 2021, 23:30 | links
 
Domaataajs [17.03.21]: Mani visi pārdevēji ir centušies pierunāt, ka tā saucamās svaigās garneles visas ir bijušas saldētas. Veikalā viņi atsaldējot.

Pravietis, 17.marts 2021, 23:16
Tu domāji, ka garneles noķer kaut kur Vjetnamā un uzreiz ar lidmašīnu pa taisno ved šurp?
Nē, visas sasaldē, bet saldetas ir dažādas, ir dārgas, loti dārgas, un lētas.
17.marts 2021, 23:27 | links
 
Atzišos ka ir bijusas reizes ka paņēmu 7 vimbas, bet tas priekš manis ir par daudz, cik var ēst, jau 5 pietiek vairakas dienas ko paēst, i to pa acīm jau lien, kur var likt tie kas piestuķē maisu vienā reizē? Laikam viena taisnā zarna kā pīlei.
17.marts 2021, 23:25 | links
 
Domaataajs [17.03.21]: Domaataajs [15m]: Nuja, pie mums negrib tik tālu iet, citādi piekūst, kamēr n-tās makšķerēšanas reizes veic.:)... kaut kas teica ka pie Staļgenes uz šosejas pārbaudīja auto saturu. Pagājušā vai vēl iepriekš gadu.

MV-F, 17.marts 2021, 23:03
Nav informācijas, bet pa kādam pieķerot, taču tas ir maz. Un inspektori nav katru dienu, un viss ir jāpierāda. Lūk, ja būtu xxx zivis diennaktī atļauts, tad jau iespējams, ka būtu mazliet savādāk. protams, ka var copēt nedēļu no vietas arī, jā. Un vēl ilgāk. :)
... nu janebutu vimbu ierobežojumi, tad pie upes dažiem būtu 5tonnīgie gruzoviki.
17.marts 2021, 23:21 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager