Lielupe

Jā, jā, no Ulmaņlaikiem!
1.augusts 2019, 16:11 | links
 
sosalele [01.08.19]: Visu cieņu, bet vai svari pareizi rāda, varbūt ar mārciņas ar kilogramiem sajauci? Pašam tā ir gadijies, jo uz aci galīgi pēc 4,1kg neizskatās.
Tie tak platie laivas grīdas dēļi mērogam:)
1.augusts 2019, 15:42 | links
 
Visu cieņu, bet vai svari pareizi rāda, varbūt ar mārciņas ar kilogramiem sajauci? Pašam tā ir gadijies, jo uz aci galīgi pēc 4,1kg neizskatās.
1.augusts 2019, 15:40 | links
 

Nav jau kā vīriem te metriņi, bet nu tomēr. Lîdzciņa 4.1 un mežene 3.1. Uz velcīti starp Dubultiem un Majoriem. Bija arī daži asarīši uz MJ. Bet tie peld tālāk. Diemžēl voblers kas nošancēja tika ziedots upei par jauko lomu:) Abas zivtiņas ap 12:00. Uz Varkaļnieka pusi jau devos bez šī voblerīša un iespējams turpmākās copītes arī izpalika. Ne asakas vīri!
1.augusts 2019, 15:35 | links
 
Varbūt vajadzēja uzmanīgāk lasīt!
1.augusts 2019, 14:10 | links
 
Vakar biju Lielupē, mērķa zivs līdaka. Līdakai mute vakar bija ciet un no trim ņēmieniem divas laivā, viens zemmērs, otra ap 1kg. Uz vakaru atpakaļ ceļā izdomāju pavelcēt gar tiltiem, neskaitāmas copes, apkosta aste un trīs zandarti laivā nelielā laika sprīdī. Izskatās, ka ienācis jūrnieks, bet šeit visi mēmi kā partizāni. Tā kā tādai copei nebiju sagatavojies un pa nakti sēdēt nebija iespēju, tad braucu mājās, bet Lielupe zaigoja kā staro Rīga novembrī no copmaņu laivām. Kas mācēja dabūja arī padsmit gab.,protams, lielais vairums zemmēri. Atpakaļ ceļā man vēl bonusā divi asari, lielākais 550g.

Muudzis, 1.augusts 2019, 12:11
1.augusts 2019, 14:03 | links
 
Vakar biju Lielupē, mērķa zivs līdaka. Līdakai mute vakar bija ciet un no trim ņēmieniem divas laivā, viens zemmērs, otra ap 1kg. Uz vakaru atpakaļ ceļā izdomāju pavelcēt gar tiltiem, neskaitāmas copes, apkosta aste un trīs zandarti laivā nelielā laika sprīdī. Izskatās, ka ienācis jūrnieks, bet šeit visi mēmi kā partizāni. Tā kā tādai copei nebiju sagatavojies un pa nakti sēdēt nebija iespēju, tad braucu mājās, bet Lielupe zaigoja kā staro Rīga novembrī no copmaņu laivām. Kas mācēja dabūja arī padsmit gab.,protams, lielais vairums zemmēri. Atpakaļ ceļā man vēl bonusā divi asari, lielākais 550g.
1.augusts 2019, 12:11 | links
 
Āķi vai nu liecās vai nu lūzt - gan spiningojot, gan ķerot karpas gan uz fīdera ...
Viens ir kā daddy_j aprakstīja samiem, otrs tai pašām līdakām āķis ieķeras šķērsām, tad ir tāda slodze uz sāniem ka līdaka var mierīgi atliekt to āķi - viss atkarīgs no leņķa un slodzes. Jo rupjāki rīki jo tu vairāk pieturi kur citas reizes bremze ietu kaukdama un tajā mirklī gan liecas āķi gan riņķīši stiepjas ārā, nerunājot par lētajām sakabēm.
31.jūlijs 2019, 14:42 | links
 
Kungi, piedodiet manu nezināšanu, taču gribu saprast, kā var dabūt gatavu, ar mūsdienu pričendāļiem, lūk šito, postā minēto '' bet āķis neizturēja, iztaisnojās''.
Man, copējot jau vairāk kā 30 gadus, nekādi nav izdevies iztaisnot āķi, vienīgi noraut - to gan. Vai arī pēc ilgas cīņas zivi dabūt laivā, vai krastā.
Vai var kāds man šo apskaidrot?

Jozis2, 31.jūlijs 2019, 09:31


Tas atkarīgs no āķ izmēra-stieples diametra-stieples cietības pakāpes.
Zinu, ka pat taisa un liek speciāli mīkstāka metāla āķus, teiksim ja 1 āķis no troj'mika ieķeras siekstā vai aakmenū, tad ar vidējas auklas stiprību par to ar spēku dabūt ārā. respektīvi, āķis kas ieļeries iztaisnojas (daļeēji) un māneklis ir atbrīvots. Nu domu saprati, cerams.
31.jūlijs 2019, 12:27 | links
 
Vienīgā reize kad atliecu āķi bija tad kad spiningojot no krasta 110 orbits ieķērās celmā vai kokā. Mēģinot visādi dabūt to vaļā nesanāca. Tad mēŗķtiecīgi aptinu 0,12 (realitātē resnāka kā norādīts uz iepakojuma) pīto spiderwire 8 dzīslu auklu ap koka gabalu rāvu nost. Tavu brīnumu vidējais āķis (viens dzelksnis) atliecās. Nevaru idomāties, ja ir pareizi atregulēta bremze velkot zivi atliekt āķi. Varbūt zandarts ar stipri piegrieztu bremzi, bet drīzāk kāts salūztu.
31.jūlijs 2019, 11:55 | links
 
Tāpēc jau man ir šis izbrīns, jo nekādus super ārzemju mānekļus nelietoju, neredzu tam jēgu, jo mūsu copes lietu klāstā pietiek labu lietu. Tas manā izpratnē.

Jozis2, 31.jūlijs 2019, 11:21


redz oriģinālais teksts bija šāds "viens paņiema tads ka knapi vareja no vietas izkustinat bet aķis neiztureja iztaisnojas , mes viena balsi pateicam tas bija sams"

Ja tas tiešām bija SAMS, tad tā mierīgi var gadīties.

Samam zobi ir uz tādām kā plāksnītēm, āķi fig tādām cauri izdabūsi. Ja āķa spices pret tādu atspiežas, tad sanāk baigais plecs, āķis tikai mazliet paliecās un zivs ir prom. Man gandrīz visiem samiem, ko esmu dabūjis āķi ir lūpu kaktiņos bijuši.
31.jūlijs 2019, 11:31 | links
 
Man uz vobleriem āķi ir liekušies vaļā pat bez "zacepiem", vienkārši līdakai pretojoties. Vēl zandartu džigojot ar ofsetnieku, tika atliekts āķis. Abos gadījumos āķi made in Japan :) Aķi jau arī dažādi - vieni liecas, citi lūzt, kādam smalkāka drāts, citam rupjāka. Ja būtu smalkāka aukla, bremzi pieregulētu vaļīgāk un šādām problēmām nevajadzētu būt, laikam pārāk forsēju.

MT9, 31.jūlijs 2019, 11:11

No savas pieredzes.
Parasti spiningoju seklos ezeros, lielāko tiesu ar rotiņiem, rudens periodos ar ko citu, un labu pīto auklu rotiņam #0,13, ne vairāk. Ar šo esmu pēdējos gados izvilcis līdakas līdz 10 kg, un āķi veseli, arī līdakas laivā.
Tāpēc jau man ir šis izbrīns, jo nekādus super ārzemju mānekļus nelietoju, neredzu tam jēgu, jo mūsu copes lietu klāstā pietiek labu lietu. Tas manā izpratnē.
31.jūlijs 2019, 11:21 | links
 
Kungi, piedodiet manu nezināšanu, taču gribu saprast, kā var dabūt gatavu, ar mūsdienu pričendāļiem, lūk šito, postā minēto '' bet āķis neizturēja, iztaisnojās''.
Man, copējot jau vairāk kā 30 gadus, nekādi nav izdevies iztaisnot āķi, vienīgi noraut - to gan. Vai arī pēc ilgas cīņas zivi dabūt laivā, vai krastā.
Vai var kāds man šo apskaidrot?

Jozis2, 31.jūlijs 2019, 09:31

Mierīgi. Ja lieto labas auklas un sien pareizus mezglus, tad neko arī noraut nevar, drīzāk var āķi atliekt.

Pamēģini bez palīglīdzekļiem pārraut 0.36mm pīteni, kādu laimīgais Gonzalez lieto :)

Pats cik rotiņus foreļupēs neesmu izglābis tādēļ, ka atliecās mazais āķītis un vizulis no zacepa atbrīvojas.

daddy_j, 31.jūlijs 2019, 10:48

Par zacepu piekrītu, arī tad, strādājot ar sīku mānekli neliksi taču diža resnuma un izturības auklu, jo tad jau nekur tādu sīkaļu aizmest nevar.
Pats gan parasti šos parametrus cenšos saskaņot, izrādās, var darīt arī savādāk. Varbūt, ka tā arī vajag.
Paldies!
31.jūlijs 2019, 11:11 | links
 
Man uz vobleriem āķi ir liekušies vaļā pat bez "zacepiem", vienkārši līdakai pretojoties. Vēl zandartu džigojot ar ofsetnieku, tika atliekts āķis. Abos gadījumos āķi made in Japan :) Aķi jau arī dažādi - vieni liecas, citi lūzt, kādam smalkāka drāts, citam rupjāka. Ja būtu smalkāka aukla, bremzi pieregulētu vaļīgāk un šādām problēmām nevajadzētu būt, laikam pārāk forsēju.
31.jūlijs 2019, 11:11 | links
 
Kungi, piedodiet manu nezināšanu, taču gribu saprast, kā var dabūt gatavu, ar mūsdienu pričendāļiem, lūk šito, postā minēto '' bet āķis neizturēja, iztaisnojās''.
Man, copējot jau vairāk kā 30 gadus, nekādi nav izdevies iztaisnot āķi, vienīgi noraut - to gan. Vai arī pēc ilgas cīņas zivi dabūt laivā, vai krastā.
Vai var kāds man šo apskaidrot?

Jozis2, 31.jūlijs 2019, 09:31


Mierīgi. Ja lieto labas auklas un sien pareizus mezglus, tad neko arī noraut nevar, drīzāk var āķi atliekt.

Pamēģini bez palīglīdzekļiem pārraut 0.36mm pīteni, kādu laimīgais Gonzalez lieto :)

Pats cik rotiņus foreļupēs neesmu izglābis tādēļ, ka atliecās mazais āķītis un vizulis no zacepa atbrīvojas.
31.jūlijs 2019, 10:48 | links
 
Kungi, piedodiet manu nezināšanu, taču gribu saprast, kā var dabūt gatavu, ar mūsdienu pričendāļiem, lūk šito, postā minēto '' bet āķis neizturēja, iztaisnojās''.
Man, copējot jau vairāk kā 30 gadus, nekādi nav izdevies iztaisnot āķi, vienīgi noraut - to gan. Vai arī pēc ilgas cīņas zivi dabūt laivā, vai krastā.
Vai var kāds man šo apskaidrot?
31.jūlijs 2019, 09:31 | links
 
Nevēlos nevienu mācīt tik padalos ar savu pieredzi. Lai tiktu pie kārtīgas trofejas ir jāsakārto vispirms galvā lietas pa plauktiņiem un tikai tad kad ir nolikti visi darbi malā var koncentrēties medībām.
Tā nu vienā vējainā dienā ar kompanjonu devāmies uz lielupi medībās. Pirmās vairākas stundas nebija ne piesitiena. Bet tā pārliecība nepazuda joprojām un zināju, ka ir jāmet un jāvelk, jāmet un jāvelk. Mainīju periodiski mānekļu veidus gan gumijas 23 cm, gan džerkus15-18 cm līdz 100 gr svarā. Gan kants uz dziļumu, ga pavisam seklas malas uz krastu, nekad nevar zināt kur tā mamma ir dotajā brīdī.
Izdodas labs metiens zāļu ielokā, jo vējš ir tik spēcīgs, ka mānekli trāpīt vēlamajā no zālēm brīvajā pleķītī un neiemest niedru joslā ir pagrūti. Sāku izspēlēt džerku ar pauzēm un kādā trešajā, ceturtajā glaidā iiiiiiiiir sitiens ne pa jokam un pirmās pāris sekundes grūti novērtēt cik liela ir tā zivs galā. Izmetiens pa vējam bija kādi metri 38 -45 bez lielas piepūles. Nu tad viņa sāka parādīt savu spēku un pateikt, ka tik viegli rokā nedošos. Spēcīgi gari rāvieni liecināja, ka ir kautkas pamatīgs iekārojis manu džerku. Spininga kātu turu lejā pie ūdens virsmas, lai neizlec virs ūdens un neizpurina mānekli. Sirds klopē ne pa jokam jo saprotu, ka ir rekords. Pievelkot pie laivas uztaisa kārtīgu sveci pilnā krāšņumā. Ar spiningu maksimali ātri atkal nospriegoju 0,36mm pīto auklu. Bremze ar sāk izslīdēt, mūk zem laivas, kāts kārtīgā dugā un tad pārinieks laivā ar lielu silikona sietu tver skaistuli tīklā. Jā ir!!! Un tikai tagad aptveru zivs izmērus un kājas trīc no adrenalīna, ka nevar nostāties īsti kājās. Kā mazam puišelim ko tēvs pieķēris sētmalā darot nedarbus. Uzvelku neoprēna cimdus un laiks nomērīt skaistuli. 107cm un 8,3kg. Jā ir personīgais labākais rezultāts, iepriekš 102cm.
Protams foto un lieku atpakaļ mammu ūdenī, lai atgriežas savā stihijā priecēt vēl kādu trofeju mednieku. Nav tā, ka es zivis neēdu. Parasti ņemu vienu līdaku mājās izmērā 55-70 cm, manai ģimenei vienai maltītei pietiek. Un es saprotu to, ka strādā princips, jo vairāk sāc līdakas atlaist, jo vairāk sāc viņas ķert. Es ticu tam, ka zivs jūt to makšķernieka enerģiju. Zivis ir jāēd, bet ar mēru un svaiga zivs nevis no saldētavas izņemta pēc mēneša vai gada. Ne asakas un tiekamies uz ūdeņiem :) /Egons/

Gonzalez, 30.jūlijs 2019, 20:54


Skaista atskaite Egon. Ne asakas arī turpmāk!
31.jūlijs 2019, 08:44 | links
 
Gonzalez [30.07.19]: Nevēlos nevienu mācīt tik padalos ar savu pieredzi. Lai tiktu pie kārtīgas trofejas ir jāsakārto vispirms galvā lietas pa plauktiņiem un tikai tad kad ir nolikti visi darbi malā var koncentrēties medībām.
Tā nu vienā vējainā dienā ar kompanjonu devāmies uz lielupi medībās. Pirmās vairākas stundas nebija ne piesitiena. Bet tā pārliecība nepazuda joprojām un zināju, ka ir jāmet un jāvelk, jāmet un jāvelk. Mainīju periodiski mānekļu veidus gan gumijas 23 cm, gan džerkus15-18 cm līdz 100 gr svarā. Gan kants uz dziļumu, ga pavisam seklas malas uz krastu, nekad nevar zināt kur tā mamma ir dotajā brīdī.
Izdodas labs metiens zāļu ielokā, jo vējš ir tik spēcīgs, ka mānekli trāpīt vēlamajā no zālēm brīvajā pleķītī un neiemest niedru joslā ir pagrūti. Sāku izspēlēt džerku ar pauzēm un kādā trešajā, ceturtajā glaidā iiiiiiiiir sitiens ne pa jokam un pirmās pāris sekundes grūti novērtēt cik liela ir tā zivs galā. Izmetiens pa vējam bija kādi metri 38 -45 bez lielas piepūles. Nu tad viņa sāka parādīt savu spēku un pateikt, ka tik viegli rokā nedošos. Spēcīgi gari rāvieni liecināja, ka ir kautkas pamatīgs iekārojis manu džerku. Spininga kātu turu lejā pie ūdens virsmas, lai neizlec virs ūdens un neizpurina mānekli. Sirds klopē ne pa jokam jo saprotu, ka ir rekords. Pievelkot pie laivas uztaisa kārtīgu sveci pilnā krāšņumā. Ar spiningu maksimali ātri atkal nospriegoju 0,36mm pīto auklu. Bremze ar sāk izslīdēt, mūk zem laivas, kāts kārtīgā dugā un tad pārinieks laivā ar lielu silikona sietu tver skaistuli tīklā. Jā ir!!! Un tikai tagad aptveru zivs izmērus un kājas trīc no adrenalīna, ka nevar nostāties īsti kājās. Kā mazam puišelim ko tēvs pieķēris sētmalā darot nedarbus. Uzvelku neoprēna cimdus un laiks nomērīt skaistuli. 107cm un 8,3kg. Jā ir personīgais labākais rezultāts, iepriekš 102cm.
Protams foto un lieku atpakaļ mammu ūdenī, lai atgriežas savā stihijā priecēt vēl kādu trofeju mednieku. Nav tā, ka es zivis neēdu. Parasti ņemu vienu līdaku mājās izmērā 55-70 cm, manai ģimenei vienai maltītei pietiek. Un es saprotu to, ka strādā princips, jo vairāk sāc līdakas atlaist, jo vairāk sāc viņas ķert. Es ticu tam, ka zivs jūt to makšķernieka enerģiju. Zivis ir jāēd, bet ar mēru un svaiga zivs nevis no saldētavas izņemta pēc mēneša vai gada. Ne asakas un tiekamies uz ūdeņiem :) /Egons/

Labs....jā,vakar vajadzéja pacensties!man ar lielu mānīšanu no zāļu apakšas vienu 2,5 izdevās izvilināt!
31.jūlijs 2019, 08:40 | links
 

Nevēlos nevienu mācīt tik padalos ar savu pieredzi. Lai tiktu pie kārtīgas trofejas ir jāsakārto vispirms galvā lietas pa plauktiņiem un tikai tad kad ir nolikti visi darbi malā var koncentrēties medībām.
Tā nu vienā vējainā dienā ar kompanjonu devāmies uz lielupi medībās. Pirmās vairākas stundas nebija ne piesitiena. Bet tā pārliecība nepazuda joprojām un zināju, ka ir jāmet un jāvelk, jāmet un jāvelk. Mainīju periodiski mānekļu veidus gan gumijas 23 cm, gan džerkus15-18 cm līdz 100 gr svarā. Gan kants uz dziļumu, ga pavisam seklas malas uz krastu, nekad nevar zināt kur tā mamma ir dotajā brīdī.
Izdodas labs metiens zāļu ielokā, jo vējš ir tik spēcīgs, ka mānekli trāpīt vēlamajā no zālēm brīvajā pleķītī un neiemest niedru joslā ir pagrūti. Sāku izspēlēt džerku ar pauzēm un kādā trešajā, ceturtajā glaidā iiiiiiiiir sitiens ne pa jokam un pirmās pāris sekundes grūti novērtēt cik liela ir tā zivs galā. Izmetiens pa vējam bija kādi metri 38 -45 bez lielas piepūles. Nu tad viņa sāka parādīt savu spēku un pateikt, ka tik viegli rokā nedošos. Spēcīgi gari rāvieni liecināja, ka ir kautkas pamatīgs iekārojis manu džerku. Spininga kātu turu lejā pie ūdens virsmas, lai neizlec virs ūdens un neizpurina mānekli. Sirds klopē ne pa jokam jo saprotu, ka ir rekords. Pievelkot pie laivas uztaisa kārtīgu sveci pilnā krāšņumā. Ar spiningu maksimali ātri atkal nospriegoju 0,36mm pīto auklu. Bremze ar sāk izslīdēt, mūk zem laivas, kāts kārtīgā dugā un tad pārinieks laivā ar lielu silikona sietu tver skaistuli tīklā. Jā ir!!! Un tikai tagad aptveru zivs izmērus un kājas trīc no adrenalīna, ka nevar nostāties īsti kājās. Kā mazam puišelim ko tēvs pieķēris sētmalā darot nedarbus. Uzvelku neoprēna cimdus un laiks nomērīt skaistuli. 107cm un 8,3kg. Jā ir personīgais labākais rezultāts, iepriekš 102cm.
Protams foto un lieku atpakaļ mammu ūdenī, lai atgriežas savā stihijā priecēt vēl kādu trofeju mednieku. Nav tā, ka es zivis neēdu. Parasti ņemu vienu līdaku mājās izmērā 55-70 cm, manai ģimenei vienai maltītei pietiek. Un es saprotu to, ka strādā princips, jo vairāk sāc līdakas atlaist, jo vairāk sāc viņas ķert. Es ticu tam, ka zivs jūt to makšķernieka enerģiju. Zivis ir jāēd, bet ar mēru un svaiga zivs nevis no saldētavas izņemta pēc mēneša vai gada. Ne asakas un tiekamies uz ūdeņiem :) /Egons/
30.jūlijs 2019, 20:54 | links
 
petrovic [29.07.19]: piektdien pec darba ar berniem un copes kolegi aizbraucam uz varkaļiem , no varkaļu kanala lidz varkaļu ostai aizņemtas visas vietas , atradam vietu kura bija aizaugusi , izveleties nebija no ka, divu stundu laika vieta bija iztirita, pa stundu saķeram vīķes , saule jau knapi bija redzama , kolegis iemeta grunteni uz viķes asti, rezultatu ilgi nenacas gaidit pirmais kilogramigais zandarts bija krasta, lidz 02;00 vel tris zemmera un divi shodi ,man uz fideri tik labi negaja viens breksis ap 0,8 kg un ap desmit lidz 0,3kg tas lidz 10;00 tad aizgaju gulet pamodos 14;00 kad pamodos berni paziņoja ka koleģis uz manu grunteni tikko izvilka zandartu uz 1,2kg , sapratu ka ta ir laba ziņa, sametu gruntenes un saku gaidit, ap 17;00 viss sakas, lidz 07;00 man pieci zandarti no kilo lidz kilo trissimt , tris shodi ,koleģim tris gabalas ņemamas ,astoņi zemmera , viens paņiema tads ka knapi vareja no vietas izkustinat bet aķis neiztureja iztaisnojas , mes viena balsi pateicam tas bija sams , bet kas tas bija paliek jautajums . sen nebiju ta atputies ar copi esu apmierinats .
Laba atskaite:)))))) Prieks lasīt.
29.jūlijs 2019, 18:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager