Lielupe

Un ūdens tad ir tik silts,ka teju gribas nopeldēties...
9.aprīlis 2019, 15:18 | links
 
Arvids8 [11:50]: Ja neiet laikam līdzi inventārā un copes metodēs,tad ātri paliek par izrakteni neatkarīgi no vecuma...Daļēji nepiekritīšu. Zinu onkas, kuri vēl joprojām copē ar "ausma" un "a-luumis" kātiem, aprīkoti ar "Ņevas" spolēm. Nevaru teikt, ka šāmie ķertu sliktāk par advencētiem copmaņiem. Zivij ir galīgi pie kājas, tu copē ar luumis, vai lazdas kātu.

urmaas, 9.aprīlis 2019, 11:57

Bet iespējams, ka neesi pat aizdomājie, KĀPĒC tas onka copē ar to ''lazdas kātu''. Varbūt, būtu pareizāk no šīs puses sākt domāt?
9.aprīlis 2019, 15:18 | links
 
Neteikšu cik gadus ķeru vimbas un pie cik grādiem tās nārsto bet no savas pieredzes varu droši apgalvot ka nav viņas nārstojušas pirms lapu izplaukšanas krastā pie viņu nārsta vietas un parasti ir iznārstojušas kad beidz ziedēt ceriņi.
Tā ir bijis gan Mēmelē gan Ventā, ja kādam ir citi novērojumi ilgākā periodā, padalieties.
9.aprīlis 2019, 15:15 | links
 
Milfyee [09.04.19]: Viss ok ,uz diviem 30 vimbas. Vajag tikai braukt - provēt !
Jā Tu drīksti tik vimbas, tad jau arī drīksti līdakas lieguma laikā. Tipa jā pofig ta pofig
9.aprīlis 2019, 15:13 | links
 
Arvids8 [08.04.19]: Atgādinājums profāniem-vimba nārsto +14 grādu ūdenī,kāds grāds plus-mīnus,tie kas spriež par vimbu nārstu,nomazgājiet rokas,ja nav jūtības,paņemiet termometru.....
+1 es kā akvāriju entuziasts ar 20 gadu stāžu varu apgalvot, ka krāsas maiņa nebūt nenozīmē, ka zivs nākošajā dienā nārstos vai jau nārsto. No pirmajām vizuālajām izmaiņām līdz nārstam var būt pāris nedēļas līdz mēnesim.
9.aprīlis 2019, 14:01 | links
 
Milfyee [09.04.19]: Viss ok ,uz diviem 30 vimbas. Vajag tikai braukt - provēt !

Nelielies! :)))))
9.aprīlis 2019, 13:49 | links
 
Viss ok ,uz diviem 30 vimbas. Vajag tikai braukt - provēt !
9.aprīlis 2019, 13:29 | links
 
...man gandrīz katrā copē ir tā, ka kaste pilna, bet uzlikt nav ko :))
9.aprīlis 2019, 13:28 | links
 
Headhunter [09.04.19]: Atslēga ir tajā, ka tas onka (saprātīgais :)), visticamākais, copē tikai un vienīgi konkrētajā ūdenstilpnē, līdzi ar to ir izkodis visas nianses. Kamēr copmans modernais izmēģina visu kastes saturu, vietējais onka mētā vienu no 3-4 pārbaudītajiem mānekļiem un ķer zivis....
Zinu daudzus ,, modernos copmaņus,, kuriem pilnas kastes mānekļiem, bet copē arī uz kādiem 5-6 no visa arsenāla. :)
9.aprīlis 2019, 13:11 | links
 
Atslēga ir tajā, ka tas onka (saprātīgais :)), visticamākais, copē tikai un vienīgi konkrētajā ūdenstilpnē, līdzi ar to ir izkodis visas nianses. Kamēr copmans modernais izmēģina visu kastes saturu, vietējais onka mētā vienu no 3-4 pārbaudītajiem mānekļiem un ķer zivis....
9.aprīlis 2019, 12:33 | links
 
Arvids8 [09.04.19]: Ja neiet laikam līdzi inventārā un copes metodēs,tad ātri paliek par izrakteni neatkarīgi no vecuma...
Daļēji nepiekritīšu. Zinu onkas, kuri vēl joprojām copē ar "ausma" un "a-luumis" kātiem, aprīkoti ar "Ņevas" spolēm. Nevaru teikt, ka šāmie ķertu sliktāk par advencētiem copmaņiem. Zivij ir galīgi pie kājas, tu copē ar luumis, vai lazdas kātu.
9.aprīlis 2019, 11:57 | links
 
Ja neiet laikam līdzi inventārā un copes metodēs,tad ātri paliek par izrakteni neatkarīgi no vecuma...

Arvids8, 9.aprīlis 2019, 11:50


Drīzāk jau vienkārši jāsaprot, ko dari pie upes un necensties ar 0.3 auklu un 1/0 āķi raudas "skaldīt" ar attieksmi "gan jau sanāks". Bet tā jau ir kopējā attieksme pret visu un ir nedaudz cits temats :)
9.aprīlis 2019, 11:54 | links
 
Ja neiet laikam līdzi inventārā un copes metodēs,tad ātri paliek par izrakteni neatkarīgi no vecuma...
9.aprīlis 2019, 11:50 | links
 
Mjā, ar tādu stāžu nevaru lepoties. Sen, sen atpakaļ, kad sāku copēt, tad uz večiem ar stāžu skatījos ar cieņpilnām acīm, šķita - jā, nu tie gan ir īsti copmaņi, gribētu viņiem līdzināties un tā. Šobrīd ir tā, ka es vispār nesaprotu ko viņi dara pie upes - haotiski met savus svinus, nemāk ne iemest, ne "upi nolasīt". Pēc tam nāk pie manis prasīt uz ko copēju, jo nez kāpēc viņiem šķiet, ka man ir super slepenās ēsmas - kaut kādi kapari vai citi mošķi, vai arī dārgie motiļi, un tad vienmēr brīnās - "kā tikai 3 baltie un šītā ķeras???"

jurciks66, 9.aprīlis 2019, 11:21


Uz 101% piekrītu. Tā nu ir sanācis, ka vietējo kontingentu vietās, kur ķeru biežāk pa šiem gadiem jau pazīstu un no tādiem ķer 1 no 30, kas tiešām saprot ko dara, pārējie meklē vainu laikapstākļos, roņos, ekoloģijā u.c. sazvērestībās.

Bet dzīvo vēl, dzīvo cilvēkos leģenda par "veco", kas atnāk pie upes un ar alumīnija spiningu uzreiz startiņā sazvetē pilnu maisu.

Šitādi vecie man paši ir pilnas ausis piestāstījuši kā ir ķēruši vakar un aizvakar, kad es tur neesmu bijis klāt. Tajā brīdī, kad es redzētu gan sūdzās, ka nav īstā diena :)
9.aprīlis 2019, 11:47 | links
 
Diemžēl, vēl pagaidām neesmu tajā kategorijā,jo makšķerēju ar pludu,varbūt, kad staigāšu ar spieķīti,pāriešu uz grunt-fīderēšanu-copi sēdus pozīcijā...
9.aprīlis 2019, 11:45 | links
 
Mjā, ar tādu stāžu nevaru lepoties. Sen, sen atpakaļ, kad sāku copēt, tad uz večiem ar stāžu skatījos ar cieņpilnām acīm, šķita - jā, nu tie gan ir īsti copmaņi, gribētu viņiem līdzināties un tā. Šobrīd ir tā, ka es vispār nesaprotu ko viņi dara pie upes - haotiski met savus svinus, nemāk ne iemest, ne "upi nolasīt". Pēc tam nāk pie manis prasīt uz ko copēju, jo nez kāpēc viņiem šķiet, ka man ir super slepenās ēsmas - kaut kādi kapari vai citi mošķi, vai arī dārgie motiļi, un tad vienmēr brīnās - "kā tikai 3 baltie un šītā ķeras???"
9.aprīlis 2019, 11:21 | links
 
66 ! Kad pamakšķerēsi vimbas gadus 45,tad tev arī pienāks informācija...
9.aprīlis 2019, 10:53 | links
 
jurciks66 [09.04.19]: No kurienes tāda informācija par tiem +14 grādiem? Tas no sērijas - viena tante teica? Te https://www.latvijasdaba.lv/zivis/vimba-vimba-l/ rakstīts - "Nārsto aprīlī-augustā, Latvijā maijā-jūnijā (ūdens t° 10-30°C) ". Šobrīd Jelgavā ūdens temp. 8.5°, pēc nedēļas varētu būt arī visi +10.
+++ :) tā ir ar tām ,, tantēm,, jo ne jau tāpat jau tumšas muguras šīm paliek. Agrs pavasaris, zems līmenis un bija pietiekami silts, lai ūdens straujāk uzsiltu. Varbūt šis vēsums mazliet piebremzēs to pasākumu ar nārstu.
9.aprīlis 2019, 10:46 | links
 
No kurienes tāda informācija par tiem +14 grādiem? Tas no sērijas - viena tante teica? Te https://www.latvijasdaba.lv/zivis/vimba-vimba-l/ rakstīts - "Nārsto aprīlī-augustā, Latvijā maijā-jūnijā (ūdens t° 10-30°C) ". Šobrīd Jelgavā ūdens temp. 8.5°, pēc nedēļas varētu būt arī visi +10.
9.aprīlis 2019, 10:30 | links
 
Nu tad beidzot...uraa.
Par cik shodien no darbiem briivaaks,tad nenocietos un vakar ap 6vakaraa kaati bij uudenii,viens no tiem distance feeder130 kuru pirms copes iegadajos kopaa ar baitfeeder7 un melno auklu(labs,man kopumaa patika).pirmaa vimba veel pa gaisminju.nakoshaa jau tumsai iestajties.taa liidz 12tiem nakti 8vimbas.kkadas 3vai 4tras nodila.vel paris copites.

Beidzot ari man bija iespeja to zivi nokjer.veel nebina sanacis lidz shim.
Jaunais kaats ir iesveetiits.
9.aprīlis 2019, 09:16 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager