Lielupe

sveiki, kas labs Vītoliņos ar vimbām notiek? ir vērts braukt? vai arī kaut kur citur labāk?
4.aprīlis 2019, 08:11 | links
 
Kalnciema pusē jau nav licenze jāpērk lai copetu Lielupē?
4.aprīlis 2019, 05:50 | links
 
Tetele sodien. Mezonigs vejs, gruta cope.

nikoBB, 3.aprīlis 2019, 19:55


5h / 6 vimbas
3.aprīlis 2019, 19:58 | links
 
Tetele sodien. Mezonigs vejs, gruta cope.
3.aprīlis 2019, 19:55 | links
 
Manā līņu vietā šoziem gultne izšķūrēta ar buldozeru, būs vien jāmeklē jauna vieta.

Ashulis, 3.aprīlis 2019, 08:55

Pēc pieredzes saku, tur tagad padsmit gadus nebūs nekā......Ja bija karūsa un līnis, varam aizmirst. Varbūt gadīsies kāds migrējošais breksis....
3.aprīlis 2019, 18:48 | links
 
Manā līņu vietā šoziem gultne izšķūrēta ar buldozeru, būs vien jāmeklē jauna vieta.
3.aprīlis 2019, 08:55 | links
 
jurciks66 [Vakar]: Man šodien Kalnciema pusē dikti švaki. Pēcpusdienā sāka pūst ledains vējš. Copes knapas. Pa 4 stundām noķēru divus pličus un nedavilku vienu vimbu. Traki!:(

Fishmens, 2.aprīlis 2019, 21:27

Tieši tā, copes bija knapas, tāpēc vajadzēja likt mazu kumosu uz pavisam maza āķa ar smalku pavadu. Man līdzēja.Uzliku 0.14 pavadu ar nr.16 āķīti. Virsū trīs pinki. Pārsvarā pinki nosūkāti, bet zivs naf.
Tai pat laikā man blakus čoms divas smukas vimbas izrāva uz gruntenes ar naktstārpu! Tā kā fig viņ zin kas tai zivei prātā.

Fishmens, 3.aprīlis 2019, 06:54


Lielupē ir tā (vismaz Jelgavas apkārtnē, nezinu kā pie Kalnciema vai Varkaļu kanāla), agrā pavasarī vimba labāk ņem naksslieku vai arī baltos, vēlāk kad sāk pie krasta parādīties maksteņu kāpuri, viendienīsū kāpuri un citi ūdensložņas, tad vimba pāriet uz šādu delikatesi.
Vasaras sākumā atkal strāda baltie.
Ja iespējams kādā strautā zem akmeņiem salasīt maksteņu kāpurus (lielos dzeltenos), tad bez šaubām tie pārspēs baltos vai pinkus.
3.aprīlis 2019, 08:46 | links
 
jurciks66 [Vakar]: Man šodien Kalnciema pusē dikti švaki. Pēcpusdienā sāka pūst ledains vējš. Copes knapas. Pa 4 stundām noķēru divus pličus un nedavilku vienu vimbu. Traki!:(

Fishmens, 2.aprīlis 2019, 21:27

Tieši tā, copes bija knapas, tāpēc vajadzēja likt mazu kumosu uz pavisam maza āķa ar smalku pavadu. Man līdzēja.Uzliku 0.14 pavadu ar nr.16 āķīti. Virsū trīs pinki. Pārsvarā pinki nosūkāti, bet zivs naf.
Tai pat laikā man blakus čoms divas smukas vimbas izrāva uz gruntenes ar naktstārpu! Tā kā fig viņ zin kas tai zivei prātā.

Fishmens, 3.aprīlis 2019, 06:54


Gaļu, zivis pavasarī grib gaļu, tāpēc nežēloju un griežu sliekas barībā un lieku uz āķa, uz plikiem pinkiem/baltajiem reti kad man strādā.

Un tiem īpašajiem zivju mīļiem gribas pavaicāt - ko tad jūs nesargājat upes ar bisēm rokās no visiem putniem? Vakar noskatījos kā kaijas (un kas tur vēl ne, neesmu ornitologs) ārdijās pa ūdeni, brīžiem medīja pikēja lejup. Vienu vimbu izvilku ar švīkām, ko varēja atstāt tikai kāds putns. Vēl, ejot gar krastu, iztramdīju kaiju pāri, kas mielojās ar līni (bet nu labi, kas to lai zin kas tam nabagam gadījās).
3.aprīlis 2019, 08:44 | links
 
Nu vai tiesam sadaļā par lielupi ir jālasa viss šitais murgs. Riebjas jau iet iekšā, zinot, ka būs memoāri sadrukāti.
Tak uztaisat sadaļu kur var savu sirdi izkratīt.
3.aprīlis 2019, 08:14 | links
 
Jozis2 [02.04.19]: Abavniekam
Vari jau nepiekrist, bet mana uzskaite no 2000.gada gan rāda citu ainu. Un nedomā, ka nesekoju līdzi un neizmēģinu jaunākās piedāvātās lietiņas. Protams, man varbūt nav tik plašas info, kāda ir zarazam, vai varbūt arī tev, taču iesācējs šajās lietās arī vairs neesmu.
Nedomāju, ka makšķernieki šeit ienes tās lielākās izmaiņas, pamatā tās ir un paliek tīklinieku rīcības sekas.
Neņemat baigi pie dvēseles, bet šo putru pārceļat uz piemēram http://www.copeslietas.lv/m/sarunas/topic/199/ šo grāpi? Nedaudz jau zadalB
3.aprīlis 2019, 07:21 | links
 
jurciks66 [02.04.19]: Man šodien Kalnciema pusē dikti švaki. Pēcpusdienā sāka pūst ledains vējš. Copes knapas. Pa 4 stundām noķēru divus pličus un nedavilku vienu vimbu. Traki!:(

Fishmens, 2.aprīlis 2019, 21:27

Tieši tā, copes bija knapas, tāpēc vajadzēja likt mazu kumosu uz pavisam maza āķa ar smalku pavadu. Man līdzēja.
Uzliku 0.14 pavadu ar nr.16 āķīti. Virsū trīs pinki. Pārsvarā pinki nosūkāti, bet zivs naf.
Tai pat laikā man blakus čoms divas smukas vimbas izrāva uz gruntenes ar naktstārpu! Tā kā fig viņ zin kas tai zivei prātā.
3.aprīlis 2019, 06:54 | links
 
Abavniekam
Vari jau nepiekrist, bet mana uzskaite no 2000.gada gan rāda citu ainu. Un nedomā, ka nesekoju līdzi un neizmēģinu jaunākās piedāvātās lietiņas. Protams, man varbūt nav tik plašas info, kāda ir zarazam, vai varbūt arī tev, taču iesācējs šajās lietās arī vairs neesmu.
Nedomāju, ka makšķernieki šeit ienes tās lielākās izmaiņas, pamatā tās ir un paliek tīklinieku rīcības sekas.
2.aprīlis 2019, 22:29 | links
 
Jozis2 [02.04.19]: Jums visiem ir sava taisnība, bet ko darīt, ka zivtiņu paliek arvien mazāk.....un atražot fermās ar ekstra zivīm neizdodās....

Pravietis, 2.aprīlis 2019, 18:23

Personīgi man noķerto (un arī atlaisto, lai gan C&R fanāts galīgi neesmu) zivju ar katru gadu paliek vairāk! Es ko uz Mēness dzīvoju? Vienkārši attīstos, nepārtraukti mācos, izdaru secinājumus utt. OK, es pieļauju, ka copmaņi var izzvetēt noslēgtu "pelķi", bet lielos ūdeņos, kas savienojas ar citiem, tas ir nereāli! Jebkurš cits faktors, sākot no izlijušas soļerkas mucas zivis var nobendēt vaiŗak kā leģions ar gaļeniekiem. Gaudošana "ka agrāk zivju bija vairāk" ir pamatota, ja skatamies atpakaļ uz PSRS laikiem (vienkārši copmaņu ieradumu un mobilitātes jautājums) bet pēc 90to gadu bezpriģela, kad tiešām daudz izskaldīja ar vsiem līdzeķliem, tad pašlaik manuprāt, zivju skaits tikai pieaug. Jā, zivis arī paliek "gudrākas", grutāk noķeramas.

zaraza, 2.aprīlis 2019, 18:53
Ir ļoti grūti piekrist apgalvojumam, ka zivju paliek vairāk. Domāju, ka tas ne tuvu nav tā.
No savas pieredzes. Esmu konservatīvs, un copēt visbiežāk braucu uz dažām, bet pamatā vienām un tām pašām ūdenskrātuvēm.
Un nākas saskarties ar tādu parādību, ka aizbraucot tur, nāk krastā citi copmaņi, kuri pilnā pārliecībā, neliekuļojot apgalvo - šajā dīķī zivju nav, netērē veltīgi laiku.
Iebraucu pats tajā pašā dīķī ar spiningu - un, kā par brīnumu, zivis ir un ņem.
Un salīdzinot vairāku sezonu noķertos daudzumus, gan paņemtās, gan atlaistās 1) kopskaits mainās pa gadiem, 2) ir gadi, kad noķerto ir vairāk, un otrādi, mazāk, 3) tomēr kopējā tendence zivju skaitam ir samazināties.
Ko no tā varam secināt?
Tikai to, ka esmu iemācījies šajos ūdeņos to zivi noķert, piemānīt. Ne katrs atbraucējs to tā uzreiz spēj atkost, tieši tāpat kā būtu pašam, nokļūstot nepazīstamā ūdenstilpnē.
Ko par zarazas teikto? Jā viņš ir faķīrs, ātri saprot drēbi, un, iespējams, ātrāk atrod šos piegājienus kā zivtiņu noķert nekā viens otrs cits, tāpēc jau tas mānīgais priekšstats, ka zivju mazāk nav, jo noķeru taču!
Bet, diemžēl, ir šī otra puse, kura katram nedz ir, nedz arī dažkārt nav pieejama.
Nepiekrītu.
Uzskatu, ka zives ir un paliek vairāk.
Tikai ir jāķer. Otrs - ir jāķer ar daudz maz konkurēt spējīgu aprīkojumu.
Nav vairs laiks, kad šīs rija visu, kas kustas.
Kas ir tie bļāvēji, ka zivju nav, zivis neķeras?! Nu sorry, manā pieredzē tie arī ir tie, kas iebrauc uz divām stundām plkst 10:00 un jau dusmīgi brauc krastā - zivis nav, zivis neķeras, viss izķerts.
Es personīgi neredzu vairs reizes, kad un kā varētu mājās braukt, bez loma, bez kaut kā. (protams, gadās, bet tās reizes iemāca ļoti daudz ko)
Un neesmu tas, kuram visas spoles ir twin power utt..

Vienkārši vajag dažreiz padomāt, cik pie mūsdienu apstākļiem tā zivs atskatās uz visiem plastmasas, gumijas sūdiem un cik pēc tam viņai gribas to pamēģināt.
Pareizi Guntars saka - kādas bija iespējas lidz 90. Ķert, braukāt, meklēt. Un kādas ir tagad.
Ne asakas!
2.aprīlis 2019, 22:20 | links
 
Pravietis [02.04.19]: Jums visiem ir sava taisnība, bet ko darīt, ka zivtiņu paliek arvien mazāk.....un atražot fermās ar ekstra zivīm neizdodās....

Pravietis, 2.aprīlis 2019, 18:23

Personīgi man noķerto (un arī atlaisto, lai gan C&R fanāts galīgi neesmu) zivju ar katru gadu paliek vairāk! Es ko uz Mēness dzīvoju? Vienkārši attīstos, nepārtraukti mācos, izdaru secinājumus utt. OK, es pieļauju, ka copmaņi var izzvetēt noslēgtu "pelķi", bet lielos ūdeņos, kas savienojas ar citiem, tas ir nereāli! Jebkurš cits faktors, sākot no izlijušas soļerkas mucas zivis var nobendēt vaiŗak kā leģions ar gaļeniekiem. Gaudošana "ka agrāk zivju bija vairāk" ir pamatota, ja skatamies atpakaļ uz PSRS laikiem (vienkārši copmaņu ieradumu un mobilitātes jautājums) bet pēc 90to gadu bezpriģela, kad tiešām daudz izskaldīja ar vsiem līdzeķliem, tad pašlaik manuprāt, zivju skaits tikai pieaug. Jā, zivis arī paliek "gudrākas", grutāk noķeramas.

zaraza, 2.aprīlis 2019, 18:53
Par katru ūdenstilpni tad jārunā atsevišķi. Katrs no mums var pierādīt arī pretējo, uzskatot. ka pārzin vairāk vai mazāk kādu iecienītu upi vai ezeru. Zivs ir spiestas mainīt paradumus dažādu apstākļu dēļ, bet ne jau paliek gudrākas :). Un tas ir saistits ar cilvēka iejaukšanos ūdenstilpnes ierīkošanas darbos, melorācija, gultnes tīrīšana , padziļināšana gan klimats, līmenis, straume un tt. Cik es zinu vietās, kur, piem, dzīvoja karūsas un manis iecienītie līņi. Vietā kur iztīrīja gultni, tagad pēdējo 10 gadu laikā neesmu noķēris nevienu karūsu. Līņu sezonā 20 gadus atpakaļ bija brīži, ka varēja noķert līdz 40 gab. Zini cik ir pazaudēts enerģijas ,naudas, laika, lai sev pieradītu, ka pašam ar sevi un profesionalitāti tam nav nekāda sakara. Mazvērtības kompleksu var dabūt. Tagad tajā pašā vietā labi, ja gadās 2 - 3 līņi pa sezonu. Domā, ka nākušas ir klāt citas sugas vai ekskluzīvās "labaratoriju" zivis, protams nē . Makšķernieku un zvejnieku arī palicis stipri mazāk. Inspektoru arī vairs nav. Neviens vircu iekšā arī nelaiž un jaunieši "nespridzina" un zivis nav aizbaidījuši :).Neesmu dzirdējis, ka šīs zivis ir parādījušās citās vietās un vairāk, tā teikt migrējušas uz "labvēlīgākām dzīves telpām". Es nerunāju par zivīm no inkubātora un viņu populāciju. Tas ir cits stāsts. 90. gados bija bezpreģels, bet neredzu, ka būtu uzlabojies dabisko zivju skaits.
Vienkārši tu vecāks paliec neredzi copi un nav reakcija tāda piecirst:)))
2.aprīlis 2019, 22:19 | links
 
Jums visiem ir sava taisnība, bet ko darīt, ka zivtiņu paliek arvien mazāk.....un atražot fermās ar ekstra zivīm neizdodās....

Pravietis, 2.aprīlis 2019, 18:23

Personīgi man noķerto (un arī atlaisto, lai gan C&R fanāts galīgi neesmu) zivju ar katru gadu paliek vairāk! Es ko uz Mēness dzīvoju? Vienkārši attīstos, nepārtraukti mācos, izdaru secinājumus utt. OK, es pieļauju, ka copmaņi var izzvetēt noslēgtu "pelķi", bet lielos ūdeņos, kas savienojas ar citiem, tas ir nereāli! Jebkurš cits faktors, sākot no izlijušas soļerkas mucas zivis var nobendēt vaiŗak kā leģions ar gaļeniekiem. Gaudošana "ka agrāk zivju bija vairāk" ir pamatota, ja skatamies atpakaļ uz PSRS laikiem (vienkārši copmaņu ieradumu un mobilitātes jautājums) bet pēc 90to gadu bezpriģela, kad tiešām daudz izskaldīja ar vsiem līdzeķliem, tad pašlaik manuprāt, zivju skaits tikai pieaug. Jā, zivis arī paliek "gudrākas", grutāk noķeramas.

zaraza, 2.aprīlis 2019, 18:53

Ir ļoti grūti piekrist apgalvojumam, ka zivju paliek vairāk. Domāju, ka tas ne tuvu nav tā.
No savas pieredzes. Esmu konservatīvs, un copēt visbiežāk braucu uz dažām, bet pamatā vienām un tām pašām ūdenskrātuvēm.
Un nākas saskarties ar tādu parādību, ka aizbraucot tur, nāk krastā citi copmaņi, kuri pilnā pārliecībā, neliekuļojot apgalvo - šajā dīķī zivju nav, netērē veltīgi laiku.
Iebraucu pats tajā pašā dīķī ar spiningu - un, kā par brīnumu, zivis ir un ņem.
Un salīdzinot vairāku sezonu noķertos daudzumus, gan paņemtās, gan atlaistās 1) kopskaits mainās pa gadiem, 2) ir gadi, kad noķerto ir vairāk, un otrādi, mazāk, 3) tomēr kopējā tendence zivju skaitam ir samazināties.
Ko no tā varam secināt?
Tikai to, ka esmu iemācījies šajos ūdeņos to zivi noķert, piemānīt. Ne katrs atbraucējs to tā uzreiz spēj atkost, tieši tāpat kā būtu pašam, nokļūstot nepazīstamā ūdenstilpnē.
Ko par zarazas teikto? Jā viņš ir faķīrs, ātri saprot drēbi, un, iespējams, ātrāk atrod šos piegājienus kā zivtiņu noķert nekā viens otrs cits, tāpēc jau tas mānīgais priekšstats, ka zivju mazāk nav, jo noķeru taču!
Bet, diemžēl, ir šī otra puse, kura katram nedz ir, nedz arī dažkārt nav pieejama.
2.aprīlis 2019, 22:09 | links
 
Man šodien Kalnciema pusē dikti švaki. Pēcpusdienā sāka pūst ledains vējš. Copes knapas. Pa 4 stundām noķēru divus pličus un nedavilku vienu vimbu. Traki!:(

Fishmens, 2.aprīlis 2019, 21:27


Tieši tā, copes bija knapas, tāpēc vajadzēja likt mazu kumosu uz pavisam maza āķa ar smalku pavadu. Man līdzēja.
2.aprīlis 2019, 21:55 | links
 
Pravietis...

Piekrītu, ka cilvēka tehnoloģiskā iejaukšanās var noteikti samazināt vai izmainīt zivju populāciju, par to šaubu nav. Bet, ka caurekošos migrācijas ūdeņos, kau ko būtisku var nodarīt konkrēti makškernieki, neticu un neticēšu. Nu nāk vimbas un nāk, kustas jūras asari/zandarti un kustas, pupmainie, zuši utt. sugas. Kaut kur paliek mazāk, kaut kur vaiŗak, kaut kur iznīkst ar vai bez cilvēka palīdzības, bet makšķernieka ietekme tur vismazākais faktors.
2.aprīlis 2019, 21:35 | links
 
Man šodien Kalnciema pusē dikti švaki. Pēcpusdienā sāka pūst ledains vējš. Copes knapas. Pa 4 stundām noķēru divus pličus un nedavilku vienu vimbu. Traki!:(
2.aprīlis 2019, 21:27 | links
 
Jums visiem ir sava taisnība, bet ko darīt, ka zivtiņu paliek arvien mazāk.....un atražot fermās ar ekstra zivīm neizdodās....

Pravietis, 2.aprīlis 2019, 18:23

Personīgi man noķerto (un arī atlaisto, lai gan C&R fanāts galīgi neesmu) zivju ar katru gadu paliek vairāk! Es ko uz Mēness dzīvoju? Vienkārši attīstos, nepārtraukti mācos, izdaru secinājumus utt. OK, es pieļauju, ka copmaņi var izzvetēt noslēgtu "pelķi", bet lielos ūdeņos, kas savienojas ar citiem, tas ir nereāli! Jebkurš cits faktors, sākot no izlijušas soļerkas mucas zivis var nobendēt vaiŗak kā leģions ar gaļeniekiem. Gaudošana "ka agrāk zivju bija vairāk" ir pamatota, ja skatamies atpakaļ uz PSRS laikiem (vienkārši copmaņu ieradumu un mobilitātes jautājums) bet pēc 90to gadu bezpriģela, kad tiešām daudz izskaldīja ar vsiem līdzeķliem, tad pašlaik manuprāt, zivju skaits tikai pieaug. Jā, zivis arī paliek "gudrākas", grutāk noķeramas.

zaraza, 2.aprīlis 2019, 18:53

Par katru ūdenstilpni tad jārunā atsevišķi. Katrs no mums var pierādīt arī pretējo, uzskatot. ka pārzin vairāk vai mazāk kādu iecienītu upi vai ezeru. Zivs ir spiestas mainīt paradumus dažādu apstākļu dēļ, bet ne jau paliek gudrākas :). Un tas ir saistits ar cilvēka iejaukšanos ūdenstilpnes ierīkošanas darbos, melorācija, gultnes tīrīšana , padziļināšana gan klimats, līmenis, straume un tt. Cik es zinu vietās, kur, piem, dzīvoja karūsas un manis iecienītie līņi. Vietā kur iztīrīja gultni, tagad pēdējo 10 gadu laikā neesmu noķēris nevienu karūsu. Līņu sezonā 20 gadus atpakaļ bija brīži, ka varēja noķert līdz 40 gab. Zini cik ir pazaudēts enerģijas ,naudas, laika, lai sev pieradītu, ka pašam ar sevi un profesionalitāti tam nav nekāda sakara. Mazvērtības kompleksu var dabūt. Tagad tajā pašā vietā labi, ja gadās 2 - 3 līņi pa sezonu. Domā, ka nākušas ir klāt citas sugas vai ekskluzīvās "labaratoriju" zivis, protams nē . Makšķernieku un zvejnieku arī palicis stipri mazāk. Inspektoru arī vairs nav. Neviens vircu iekšā arī nelaiž un jaunieši "nespridzina" un zivis nav aizbaidījuši :).Neesmu dzirdējis, ka šīs zivis ir parādījušās citās vietās un vairāk, tā teikt migrējušas uz "labvēlīgākām dzīves telpām". Es nerunāju par zivīm no inkubātora un viņu populāciju. Tas ir cits stāsts. 90. gados bija bezpreģels, bet neredzu, ka būtu uzlabojies dabisko zivju skaits.
2.aprīlis 2019, 21:12 | links
 
Šodien vimbu bija pagrūti pierunāt, laikam ūdens līmeņa maiņu dēļ. Bet, ar neatlaidīgu barošanu un "atslēdziņas" piemeklēšanu, izdevās atvērt un tad jau copes sekoja viena pēc otras. Grunteņotājiem gan vēl joprojām skumīgi.
2.aprīlis 2019, 20:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager