Lielupe

kik [01.04.19]: aivars777 [Vakar]: kik [37m]: Vimba ņem uz velna paraušanu stundas laikā normaTas Ventă?Nē tetele
Šodien Tetelē 2 stundas nocīnījos ar raudām.Tad pamainīju vietu un norma momentā.Nikna cope katrā metienā.Tāda veiksme šogad pirmo reizi.
2.aprīlis 2019, 20:52 | links
 
Jums visiem ir sava taisnība, bet ko darīt, ka zivtiņu paliek arvien mazāk.....un atražot fermās ar ekstra zivīm neizdodās....

Pravietis, 2.aprīlis 2019, 18:23


Personīgi man noķerto (un arī atlaisto, lai gan C&R fanāts galīgi neesmu) zivju ar katru gadu paliek vairāk! Es ko uz Mēness dzīvoju? Vienkārši attīstos, nepārtraukti mācos, izdaru secinājumus utt. OK, es pieļauju, ka copmaņi var izzvetēt noslēgtu "pelķi", bet lielos ūdeņos, kas savienojas ar citiem, tas ir nereāli! Jebkurš cits faktors, sākot no izlijušas soļerkas mucas zivis var nobendēt vaiŗak kā leģions ar gaļeniekiem. Gaudošana "ka agrāk zivju bija vairāk" ir pamatota, ja skatamies atpakaļ uz PSRS laikiem (vienkārši copmaņu ieradumu un mobilitātes jautājums) bet pēc 90to gadu bezpriģela, kad tiešām daudz izskaldīja ar vsiem līdzeķliem, tad pašlaik manuprāt, zivju skaits tikai pieaug. Jā, zivis arī paliek "gudrākas", grutāk noķeramas.
2.aprīlis 2019, 18:53 | links
 
Jums visiem ir sava taisnība, bet ko darīt, ka zivtiņu paliek arvien mazāk.....un atražot fermās ar ekstra zivīm neizdodās....
2.aprīlis 2019, 18:23 | links
 
basks [02.04.19]: to Fishmenam
Ko tik jaunības maksimālismā nesadara un nesarunā, bet sapratne atnāk vēlāk! Arī Tev atnāks.
Tā zivju mocīšana katram makšķerniekam jau sanāk tik un tā. Runa ir par mērogu un lietderību, vai vēl konkrētāk, par zivju resursu racionālu izmantošanu. Nav lietderīgi kaifa sasniegšanai tik daudz vimbu pakļaut riskam tapt nobendētām. Protams, tas pats attiecināms arī uz citām sugām, rīkojoties pēc "noķer priekš atlaišanas" principa. ., bet tā jau cita tēma, kaut arī īsti laikā vimbu sezonas ieskaņā.
Tu gudriniek labāk aizej ar savu demagoģiju uz saimu vai vvd un sakārto lai tos simtus murdus un tīklus aizliedz Daugavā un Buļļupē likt! Vot tad tev būs zivju resursu racionāla izmantošana!
A tu šeit gudri runā par nabaga vimbiņām, kuras tiek mocītas noķerot un atlaižot!
Vai vēl labāk, beidz purkšķināt dīvānā un brauc copēt!
2.aprīlis 2019, 14:42 | links
 
Vai Bauskā licencētās makšķerēšanas nolikums ir spēkā? Paskatījos sarakstos - https://www.zm.gov.lv/zivsaimnieciba/statiskas-lapas/makskeresana/licenceta-makskeresana?nid=740#jump. Tur rāda, ka nolikums ir derīgs līdz 24.03.2019. Kā tad īsti ir? Vai tā licence ir jāpērk?
2.aprīlis 2019, 14:41 | links
 
basks [02.04.19]: to Fishmenam
Ko tik jaunības maksimālismā nesadara un nesarunā, bet sapratne atnāk vēlāk! Arī Tev atnāks.
Tā zivju mocīšana katram makšķerniekam jau sanāk tik un tā. Runa ir par mērogu un lietderību, vai vēl konkrētāk, par zivju resursu racionālu izmantošanu. Nav lietderīgi kaifa sasniegšanai tik daudz vimbu pakļaut riskam tapt nobendētām. Protams, tas pats attiecināms arī uz citām sugām, rīkojoties pēc "noķer priekš atlaišanas" principa. ., bet tā jau cita tēma, kaut arī īsti laikā vimbu sezonas ieskaņā.
No kurienes tu puika tāds gudrs uzzīmējies? Katrs dara un rīkojas pec sava prāta un sirdsapziņas. Un to, kas nav aizliegts, tas ir atļauts! Ja esi neveiksmīgs makšķernieks, kur šodien piereģistrējās ar mērķi uz...irst kādam, tad tas ir tavas problēmas!
Tev šķiet tās "sapraššanas" ir vairāk kā praktiskās spējas. Ta pec ar kreņkis!
Par 100 vimbām te ne viens nerunā, tas ir tavs izceptais cipars! Protams, samērībai jābūt. Bet tada gudra diršana, kā tavējā, ar ir nesamērīga!
2.aprīlis 2019, 14:05 | links
 
Es faktiski neatbalstu speciālu C&R, bet laižu vaļā tikai to ko negribu paņemt.
Piemēram kāda jēga ņemt uz mājām ēšanai mazas zivis, tās es pat nelieku tīkliņā
Man pat nepatīk tas kā sacensībās, zivis ķer un samet garajos tīkliņos (3 -4m), sacensību beigās tīkliņu velk ārā, tad ņem aiz apakšas, ceļ augšā un sakrata zivis uz augšējo galu, tad saber sveramajā tīkliņā, tad atkal atpakaļ, tad ber atpakaļ ūdenī.
Zivis tiek burzītas gluži kā veļasmašīnā.
Sacensības, ja tās notiek pēc kaut kādiem striktiem starptautiskiem noteikumiem, tad tajās arī būtu jāpielieto standartizēta izmēra un svara uzglabājamie tīkliņi, lai saķertās zivis var uzreiz nosvērt ar visu tīkliņu, savukārt tīkliņam jābūt atveramai apakšējai daļai, lai atvieglotu zivju izlaišanu.
Protams visiem tīkliņus nosver reizē ar barības pārbaudi.
Bija viens video GOREK-TV, kur Čehijā sacensībās tika saķerti 100 kg brekšu, tos atlaižot 3 daļa peldēja ar vēderiem gaisā, lūk tev C&R.
Cita lieta ir līdakas, kuras tiek atlaistas tūlīt pēc noķeršanas, nevis vispirms atrādītas pus pagastam, turot pus dienu krasmalas siltajā ūdenī uz kukana.
(Šos raktus vajadzēja citā sadaļā, citādi Lielupes sadaļa pārvērtās par C&R sadļu)
2.aprīlis 2019, 14:01 | links
 
to Fishmenam
Ko tik jaunības maksimālismā nesadara un nesarunā, bet sapratne atnāk vēlāk! Arī Tev atnāks.
Tā zivju mocīšana katram makšķerniekam jau sanāk tik un tā. Runa ir par mērogu un lietderību, vai vēl konkrētāk, par zivju resursu racionālu izmantošanu. Nav lietderīgi kaifa sasniegšanai tik daudz vimbu pakļaut riskam tapt nobendētām. Protams, tas pats attiecināms arī uz citām sugām, rīkojoties pēc "noķer priekš atlaišanas" principa. ., bet tā jau cita tēma, kaut arī īsti laikā vimbu sezonas ieskaņā.
2.aprīlis 2019, 13:29 | links
 
basks

Neciešu pāspīlējumus un fanātismu, ne ar "gaļeniecību" ne ar C&R. esktrēmi nevienā galā ne pie kā laba nekad nav noveduši, savas pārliecības uzspiešana un propogandēšana ne tik.
Pret dabu var un vajag izturēties ar cieņu, neņemt no tās vairāk kā vari patērēt , domājot par nākamajām paaudzēm utt. Bet neliekuļojam un atzīstam, ka tas ir resurss - gan pārtikas, gan rekreācijas. Resurss jāizmanto. Ja pietrūkst, tad jāsaudže un/vai jāatjauno, bet bio-eko fetišistu pseidohumānisma ņuņņas uzdzen dusmas. Līdzīgi kā dažadu minoritāšu vai reliģiju propoganda. Da dariet kā liek dvēsele un saprāts, bet nuzspiediet citiem.

Antropomorfizēt zivtiņu (aukstasiņu dzīvnieka, ar vāji attīstītu CNS) ciešanas un labturības vārdā iespringt un atņemt sev pārtiku vai vienkārši kaifu un atpūtu man liekas neadekvāti. sorry, varbūt esmu Homo sugas šovinists :)
2.aprīlis 2019, 13:06 | links
 
kaut tādi atrastos seimā un rūpētos par tautu......Tādi atradīsies un ieviesīs makšķerēšanas tiesību ieviešanu!Lai nokārtotu tiesības makšķerēt 200eu.maksa,ja noķer pie ūdens bez tiesībām 100eu.sods!Uh kā budžets pildīsies!!!
2.aprīlis 2019, 12:54 | links
 
basks [02.04.19]: Atbilde Fishmenam un līdzīgi domājošiem

Te ir viens piemērs, ko ar makšķernieka prātu un zivju resursiem izdara akla sekošona principam "noķer un atlaid". Ja copes reizē pieķersies 100 vimbas, tā mēdz gadīties, ja nespēj apstāties, tad tās 95 tiek pakļautas visām pārestībām ko zivs var sagaidīt no cilvēka - ar āķi uzplēstas lūpas, līdz nāvei nokausēta sirds, dūņām piedzītas žaunas, rokās paņurcītas un stundām sačokā seklajā ūdenī pārmocītas un pārkarsētas, bet beigās "laimīgas" atlaistas.
Zināšanai: - vimbas ir ļoti jutīgas pret šādām izdarībām. Ir zvejnieku un ihtiologu novērojums, ja vimba savā kāzu ceļojumā pa upēm pazaudē kaut zvīņu, tad tā vairs neatgriežas uz dziedinošo jūru, jo saldūdens nāvīgi ietekmē šo rētu.
Lieki piebilst, ka dabiski vimba nārsta ceļojumos dodas 2-3 reizes un tās ir tās vimbas, kas lielākas par 800g (Lielupes populācijā) un tās ir tās ko vēlas makšķernieki.
Tāpēc arī licencētās makšķerēšanas nolikumā NEDRĪKST turēt tīkliņā vairāk par atļautām 8 vimbām. Ko darīt, ja atbrauc 100km un pus stundā noķer atļauto lomu. Pirmkārt - nevajag vālēt kā no ložmetēja! Paņem citu rīku, paeksperimentē, pamaini vietu, palaid savā vietā mazāk veiksmīgu makšķernieku. Otrkārt- paskaties dabā! Jau labu laiku labais tonis vimbotāju vidū nav lepoties ar noķerto vimbu daudzumu. Tas ir tikai iesācēju un gaļenieku, kuri ik pavasari piepelnās lomu tirgodami, prieks. Tagad ir tik smalki rīki un paņēmieni, kas nostāda zivi pret cilvēku nevienādos pozīcijās ar jau iepriekš nolemtu iznākumu. Ir grēcīgi to izmantot. Kad izaugsi līdz tādam līmenim, tad arī atgriezīsies mājās vairāk gandarīts, nevis norūpējies ko iesākt ar to lērumu zivju, ko vajag līdz pusnaktij izķidāt un sastrādāt, vai arī ar liekulīgu pārliecību, kads esmu labs makšķernieks, jo redz atlaidu brīvībā daudz amnestētas zivis.
Lasīju un gandrīz apraudājos!:)))
Tev grāmatas vajadzētu rakstīt!
Manis pēc tu vari staigāt koka tupelēs un pārtikt no burkāniem, lai nebūtu dzīvnieki jāmoca. Uzskati un pārliecība katram sava!:)
2.aprīlis 2019, 11:56 | links
 
Atbilde Fishmenam un līdzīgi domājošiem

Te ir viens piemērs, ko ar makšķernieka prātu un zivju resursiem izdara akla sekošona principam "noķer un atlaid". Ja copes reizē pieķersies 100 vimbas, tā mēdz gadīties, ja nespēj apstāties, tad tās 95 tiek pakļautas visām pārestībām ko zivs var sagaidīt no cilvēka - ar āķi uzplēstas lūpas, līdz nāvei nokausēta sirds, dūņām piedzītas žaunas, rokās paņurcītas un stundām sačokā seklajā ūdenī pārmocītas un pārkarsētas, bet beigās "laimīgas" atlaistas.
Zināšanai: - vimbas ir ļoti jutīgas pret šādām izdarībām. Ir zvejnieku un ihtiologu novērojums, ja vimba savā kāzu ceļojumā pa upēm pazaudē kaut zvīņu, tad tā vairs neatgriežas uz dziedinošo jūru, jo saldūdens nāvīgi ietekmē šo rētu.
Lieki piebilst, ka dabiski vimba nārsta ceļojumos dodas 2-3 reizes un tās ir tās vimbas, kas lielākas par 800g (Lielupes populācijā) un tās ir tās ko vēlas makšķernieki.
Tāpēc arī licencētās makšķerēšanas nolikumā NEDRĪKST turēt tīkliņā vairāk par atļautām 8 vimbām. Ko darīt, ja atbrauc 100km un pus stundā noķer atļauto lomu. Pirmkārt - nevajag vālēt kā no ložmetēja! Paņem citu rīku, paeksperimentē, pamaini vietu, palaid savā vietā mazāk veiksmīgu makšķernieku. Otrkārt- paskaties dabā! Jau labu laiku labais tonis vimbotāju vidū nav lepoties ar noķerto vimbu daudzumu. Tas ir tikai iesācēju un gaļenieku, kuri ik pavasari piepelnās lomu tirgodami, prieks. Tagad ir tik smalki rīki un paņēmieni, kas nostāda zivi pret cilvēku nevienādos pozīcijās ar jau iepriekš nolemtu iznākumu. Ir grēcīgi to izmantot. Kad izaugsi līdz tādam līmenim, tad arī atgriezīsies mājās vairāk gandarīts, nevis norūpējies ko iesākt ar to lērumu zivju, ko vajag līdz pusnaktij izķidāt un sastrādāt, vai arī ar liekulīgu pārliecību, kads esmu labs makšķernieks, jo redz atlaidu brīvībā daudz amnestētas zivis.

basks, 2.aprīlis 2019, 11:04


Lai nebūtu zivis jāmoka, šim mērķim speciāli iegādājos MAVER āķus bez atskabargas (ir arī citām firmām tādi), un ja rīki ir pareizi, tad nemaz tās zivis nost nekabinās, var izvilk. Rezultātā netiek tā plūkāta zivs mute (ne tikai vimbām).
Bet pavasarī vimbu upē grūti pāriet uz citām zivīm, jo, ja speciāli iebaro piemeram brekšus vai raudas, tad vimba vienalga ir klāt, cita lieta ja pāriet uz asariem ar lielajām sliekām, un tos ķer gar krasta niedrēm, tad gan var izvairīties no vimbas copes.
Ir gadījies redzēt kā tiek pozētas zivis fotoaparāta priekšā, bet tad viens mirklis, un zivs lec, un iekrīt krastmalas grantī ar degunu (tas it tas pats ja cilvēkam iedot pa degunu), nu traki gan tai zivij tad jāpārcieš.
Tāpēc Vācijā lai varētu makšķerēt, ir jānokārto eksāmens, kur jāatbild uz ~250-300 jautājumiem. Gan ju tur ir ietverta arī zivs pareiza atlaišana.
2.aprīlis 2019, 11:26 | links
 
Kaut tādi atrastos saeima un rūpētos par tautu kā šeit par zivīm..
2.aprīlis 2019, 11:23 | links
 
Atbilde Fishmenam un līdzīgi domājošiem

Te ir viens piemērs, ko ar makšķernieka prātu un zivju resursiem izdara akla sekošona principam "noķer un atlaid". Ja copes reizē pieķersies 100 vimbas, tā mēdz gadīties, ja nespēj apstāties, tad tās 95 tiek pakļautas visām pārestībām ko zivs var sagaidīt no cilvēka - ar āķi uzplēstas lūpas, līdz nāvei nokausēta sirds, dūņām piedzītas žaunas, rokās paņurcītas un stundām sačokā seklajā ūdenī pārmocītas un pārkarsētas, bet beigās "laimīgas" atlaistas.
Zināšanai: - vimbas ir ļoti jutīgas pret šādām izdarībām. Ir zvejnieku un ihtiologu novērojums, ja vimba savā kāzu ceļojumā pa upēm pazaudē kaut zvīņu, tad tā vairs neatgriežas uz dziedinošo jūru, jo saldūdens nāvīgi ietekmē šo rētu.
Lieki piebilst, ka dabiski vimba nārsta ceļojumos dodas 2-3 reizes un tās ir tās vimbas, kas lielākas par 800g (Lielupes populācijā) un tās ir tās ko vēlas makšķernieki.
Tāpēc arī licencētās makšķerēšanas nolikumā NEDRĪKST turēt tīkliņā vairāk par atļautām 8 vimbām. Ko darīt, ja atbrauc 100km un pus stundā noķer atļauto lomu. Pirmkārt - nevajag vālēt kā no ložmetēja! Paņem citu rīku, paeksperimentē, pamaini vietu, palaid savā vietā mazāk veiksmīgu makšķernieku. Otrkārt- paskaties dabā! Jau labu laiku labais tonis vimbotāju vidū nav lepoties ar noķerto vimbu daudzumu. Tas ir tikai iesācēju un gaļenieku, kuri ik pavasari piepelnās lomu tirgodami, prieks. Tagad ir tik smalki rīki un paņēmieni, kas nostāda zivi pret cilvēku nevienādos pozīcijās ar jau iepriekš nolemtu iznākumu. Ir grēcīgi to izmantot. Kad izaugsi līdz tādam līmenim, tad arī atgriezīsies mājās vairāk gandarīts, nevis norūpējies ko iesākt ar to lērumu zivju, ko vajag līdz pusnaktij izķidāt un sastrādāt, vai arī ar liekulīgu pārliecību, kads esmu labs makšķernieks, jo redz atlaidu brīvībā daudz amnestētas zivis.
2.aprīlis 2019, 11:04 | links
 
Man pat prātā nenāk triekties 100 km lai pus stundu pacopētu un brauktu mājās! Ja ir kļovs, es ķeršu cik nāks un cik gribēšu. Tas, cik es paturēšu lomā, lūk tā jau ir cita lieta, un to jau nosaka noteikumi. Un ne kas tai svētajai ziviej nenotiksies, ja es viņu izvilkšu, nokabināšu un atlaidīšu, bet man no tā patiess prieks. Nebraucu tikai gaļas pēc, bet arī izbaudīt copes garšu!
Ne asakas!
Te ir viens piemērs, ko ar makšķernieka prātu un zivju resursiem izdara akla sekošona principam "noķer un atlaid". Ja copes reizē pieķersies 100 vimbas, tā mēdz gadīties, ja nespēj apstāties, tad tās 95 tiek pakļautas visām pārestībām ko zivs var sagaidīt no cilvēka - ar āķi uzplēstas lūpas, līdz nāvei nokausēta sirds, dūņām piedzītas žaunas, rokās paņurcītas un stundām sačokā seklajā ūdenī pārmocītas un pārkarsētas, bet beigās "laimīgas" atlaistas.
Zināšanai: - vimbas ir ļoti jutīgas pret šādām izdarībām. Ir zvejnieku un ihtiologu novērojums, ja vimba savā kāzu ceļojumā pa upēm pazaudē kaut zvīņu, tad tā vairs neatgriežas uz dziedinošo jūru, jo saldūdens nāvīgi ietekmē šo rētu.
Lieki piebilst, ka dabiski vimba nārsta ceļojumos dodas 2-3 reizes un tās ir tās vimbas, kas lielākas par 800g (Lielupes populācijā) un tās ir tās ko vēlas makšķernieki.
Tāpēc arī licencētās makšķerēšanas nolikumā NEDRĪKST turēt tīkliņā vairāk par atļautām 8 vimbām. Ko darīt, ja atbrauc 100km un pus stundā noķer atļauto lomu. Pirmkārt - nevajag vālēt kā no ložmetēja! Paņem citu rīku, paeksperimentē, pamaini vietu, palaid savā vietā mazāk veiksmīgu makšķernieku. Otrkārt- paskaties dabā! Jau labu laiku labais tonis vimbotāju vidū nav lepoties ar noķerto vimbu daudzumu. Tas ir tikai iesācēju un gaļenieku, kuri ik pavasari piepelnās lomu tirgodami, prieks. Tagad ir tik smalki rīki un paņēmieni, kas nostāda zivi pret cilvēku nevienādos pozīcijās ar jau iepriekš nolemtu iznākumu. Ir grēcīgi to izmantot. Kad izaugsi līdz tādam līmenim, tad arī atgriezīsies mājās vairāk gandarīts, nevis norūpējies ko iesākt ar to lērumu zivju, ko vajag līdz pusnaktij izķidāt un sastrādāt, vai arī ar liekulīgu pārliecību, kads esmu labs makšķernieks, jo redz atlaidu brīvībā daudz amnestētas zivis.

Fishmens, 2.aprīlis 2019, 07:46
2.aprīlis 2019, 11:02 | links
 
Man pat prātā nenāk triekties 100 km lai pus stundu pacopētu un brauktu mājās! Ja ir kļovs, es ķeršu cik nāks un cik gribēšu. Tas, cik es paturēšu lomā, lūk tā jau ir cita lieta, un to jau nosaka noteikumi. Un ne kas tai svētajai ziviej nenotiksies, ja es viņu izvilkšu, nokabināšu un atlaidīšu, bet man no tā patiess prieks. Nebraucu tikai gaļas pēc, bet arī izbaudīt copes garšu!
Ne asakas!
2.aprīlis 2019, 07:46 | links
 
diametrs [01.04.19]: Interesanti ... Vairs neviens nekautrējas rakstīt, ka noķēruši 10 - 50 - 100 vimbas ... Poh-j Latvijas likumdošana un viss pārējais. Varbūt pamēģiniet ar dinamītu vai elektrību - lai nekad vairs nekā nav !!!
Kur tu izlasīji par to, cik vimbas drīkst ķert? Iemet linku. Būšu palaidis kaut ko garām.
Līdz šim zināju ti, kas rajstīts MN, ka paturēt lomā nedrīkst vairāk par 5.
2.aprīlis 2019, 06:52 | links
 
jurciks66 [01.04.19]: Šodien aizbraucu pacopēt "slepenā" vietā starp Jelgavu un Bausku. Esmu par slinku, lai agri celtos, tāpēc pirmo barotavu ielidināju tikai plkst. 12:58, pirmās copes sekoja momentā, bet netika realizētas. Plkst. 13:28 izvilku 5. vimbu, pēc 8ās palika neinteresanti un devos prom.

Domājat, ka 1. aprīļa joks? Pajautājiet penžiem, kas tupēja apkārt un bolījās, pajautājiem copes kaimiņam, kas atnāca pētīt "manus noslēpumus", jo man copes nonstopā, kamēr viņam pa nullēm


Nav jēgas teikt par vietu, jo dzirdēju nervozus telefona zvanus no sērijas "priježaj sjuda, tam odnamu taaak kljujot!". 100% tur būs pilns tautas.
.
1.aprīlis 2019, 23:00 | links
 
Abrams [01.04.19]: jurciks66 [52m]: Tikai pajoliņi netic teiktajam, bet tikai bildei.Pajoļi tukši pļăpā un sevi slavē bez pamatojuma.

aivars777, 1.aprīlis 2019, 20:55

Aivar, es kādreiz arī neticēju stāstiem par lieliem vimbu lomiem, kamēr pats neiemācījos un neizpratu kā to lietu darīt. Ja apmēram zina upes gultni un ceļus pa kuriem vimba iet, tad gājiena laikā normu var noķert 20-30 minūtes neiespringstot. Pats rēķini cik var noķert vairākās stundās. Novēlu tev sagaidīt šādu copi, sajūtas ir patīkamas, ja katrā iemetienā ir ņēmiens.
Paldies!!! Šādas copes jau ir bijušas.
1.aprīlis 2019, 22:55 | links
 
Bet ne jau visi to daudzumu ņem man kolēģis blakus sēdēja piecas paņēma un pārējās laida atpakaļ citi bij šokā kā tā??? Ne jau visi ir gaļinieki citiem tas ir vaļasprieks vai hobijs, vai ne tā???

Interesanti ... Vairs neviens nekautrējas rakstīt, ka noķēruši 10 - 50 - 100 vimbas ... Poh-j Latvijas likumdošana un viss pārējais. Varbūt pamēģiniet ar dinamītu vai elektrību - lai nekad vairs nekā nav !!!

diametrs, 1.aprīlis 2019, 22:28

kik, 1.aprīlis 2019, 22:45


Un kāpēc nevar doties mājās, kad norma sasniegta ? Vai vismaz ar izvilktu makšķeri pasēdēt un izjust dabu
1.aprīlis 2019, 22:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager