Lielupe

Domaataajs [12.03.19]: Man pagašgad bija tāds gadījums , atbraucu - savācu un vietā atstāju lielu miskastes maisu ar bundžiņu iekšā . Atbraucu pēc 2-3 nedēļas , maisiņš puspilns bet apkārt nekas nemetas. It ka viss ok un vajadzētu organizēt miskastes kur var izmest , Bet atradīsies kāds kurš noteikti sadedzinas nafig konteinerus . Vot tāpēc tīrīsim Mēs tie kurš jau to dara un varam Mācīt savus bērnus un vienmēr būs tie nu pārejie ....

ZMA, 12.marts 2019, 20:27

Jā, labs piemērs. Tikai kāds sadedzinās, kāds nofenderēs. Un kādam tas pildījums jāaizved aŗī ir un tas maksā.
Nu man piemēram , būs vieglāk paņemt to maisu un aizvest, nekā staigāt un vākt . Bet stāsts laikam vairāk par to ka vienmēr būs gan vieni gan otrie , un pat ja būs izdots likums diezvai palīdzēs , vienkārši būs pamats izrakstīt kvīti atskaitei kādam vecam onkulim kurš knapi var paiet ...
12.marts 2019, 20:54 | links
 
Man pagašgad bija tāds gadījums , atbraucu - savācu un vietā atstāju lielu miskastes maisu ar bundžiņu iekšā . Atbraucu pēc 2-3 nedēļas , maisiņš puspilns bet apkārt nekas nemetas. It ka viss ok un vajadzētu organizēt miskastes kur var izmest , Bet atradīsies kāds kurš noteikti sadedzinas nafig konteinerus . Vot tāpēc tīrīsim Mēs tie kurš jau to dara un varam Mācīt savus bērnus un vienmēr būs tie nu pārejie ....

ZMA, 12.marts 2019, 20:27


Jā, labs piemērs. Tikai kāds sadedzinās, kāds nofenderēs. Un kādam tas pildījums jāaizved aŗī ir un tas maksā.
12.marts 2019, 20:44 | links
 
Kurjers.
Nu ja sevi tā saskatīji. Hm. Varam, protams, diskutēt, sadaļa gan tam nav domāta. Nu labi, pamēģināšu atbildēt.
Vispārpieņemts viedoklis citādi varētu saukties - nerakstītas sabiedrības normas. Tā kā tas nav ierakstīts juridiskos dokumentos, tām var mīzt virsū. Un ja kads sadod pa bieti dēļ tā, ka šīs normas tiek pārkāptas, tad viņu var ietupināt, jo pārkāpējs patiesībā pēc papīriem nav darījis neko aizliegtu. Un kurš ir patiesais vainīgais patiesībā?
Mājās katram ir savas tradīcijas un uzskati. Nereti sabiedrība par tām uzzina tikai tad, kad ir noticis kas ārprātīgs.
Jaunākais varētu būt šis:
https://www.apollo.lv/6543253/kurzeme-virietis-piecus-gadus-seksuali-izmantojis-audzubernus-un-sievas-radiniekus
Likt lasīt atkritumus, jā, ja par to nemaksā, tas varētu būt gan cilvēktiesību pārkāpums, tikai joprojām mēs nezinam, kas juridiski ir cilvēks. Respektīvi - iesaistīšana vislatvijas sakopšanas talkās ir likumpārkapums.
Kaut kad tuvākā mēneša laikā tāda laikam, ka būs kā katru gadu.
Bet es uzskatu, ka noteikumos būtu jābūt punktam, kas paredz, ka visiem, kuri izmanto ūdeņus būtu jāsakopj apkārtne tuvākajā rādiusā.
Galu galā es to mēdzu darīt tāpat, jo man nav prieka sēdēt starp atkritumiem.
Kā var sodīt nevainīgu cilvēku?
Mazliet jau pieminēju.
Nav jābrauc uz Ameriku, tepat var tādus gadījumus atrast, pēdējie gadījumi ar VIDu, kaut gan likumīgi viss laikam ir pareizi, cik saprotu. Nerunāsim par mūsu lielo Austrumu kaimiņu.
Un vēsturi vispār nepieminēsim.

Man pašam škiet, ka atbildēju.
12.marts 2019, 20:42 | links
 
P.S. Pa zivīm , laikam kamēr būs ievilkti murdi lejtecē , grūti būs ar makšķerem kaut ko noķert .....
12.marts 2019, 20:30 | links
 
Man pagašgad bija tāds gadījums , atbraucu - savācu un vietā atstāju lielu miskastes maisu ar bundžiņu iekšā . Atbraucu pēc 2-3 nedēļas , maisiņš puspilns bet apkārt nekas nemetas. It ka viss ok un vajadzētu organizēt miskastes kur var izmest , Bet atradīsies kāds kurš noteikti sadedzinas nafig konteinerus . Vot tāpēc tīrīsim Mēs tie kurš jau to dara un varam Mācīt savus bērnus un vienmēr būs tie nu pārejie ....
12.marts 2019, 20:27 | links
 
Par atkritumiem, zemmēriem, virsnormām un cemmerēšanu cepiens ir laiku pa laikam.
Pamatā visām cilvēka domāšana un attieksme.
Nedomāju, ka būtu problēma salasīt ap sevi tos dažus metrus. Kur viņus likt, lūk jautājums. Kaut ko var jau nokurināt un dioksīnu vai ko tur gaisā palaist, bet pārējais ir jāstiepj līdzi un jādomā, kur to tagad izmest, vai benzīntankā vai mājās vai vēl kur.
Cilvēks saka - pierādi, ka tas ir mans, cilvēktiesības ievērojiet. Ha, bet juridiski - ko nozīmē cilvēks? Vispārpieņemts jēdziens, tātad jebkas?
Bļ..., visi te dzīvojam uz šitās bumbas, un gribam dzīvot, nu tad nebāz acīs kaut kādas mistiskas tiesības. Mājas vari kaut .irst gultā un gulēt turpat, bet sabiedrībā lūgtum respektēt vispārēju viedokli.
Neejiet un neķeriet piedrazotā vietā un savāciet vismaz savu, tas vienīgais ko varu ieteikt.
A un ar ūdeņiem arī var atnest copes vietā visādus labumus. Nu labi, nesalīdzināsim, piemēram ar Seišelu pludmali, vai Indijas, vai Brazīlijas u.c pludmalem, kur kultūrslānis ir izveidojies jau. Bet vai tad mums to vajadzētu? Domāju, ka ne.
Nākamnedēļ būšot jaukāks laiks, ūdens paliks siltāks, tad varbūt kaut kas, bet pamatā jadoma, ka vēl rudens vimba ir upē.
Lielupes pietekā ūdens skaidrs, no zivīm ne smakas.
Sorry,par paladziņu.

Domaataajs, 12.marts 2019, 19:39

Tas teksts ir atbilde manis rakstītajam???Saprotu,ka jā,jo tikai es runāju par cilvēktiesībām.Tad patin visu atpakaļ un lasi vēlreiz uzmanīgi un mēģini saprast par ko es runāju ,nevis to ko tu gribi izlasīt.Likt lasīt,vākt to,kas nepieder man ,vai arī par to likt sodu-tas ir cilvēktiesību pārkāpums!!!Neviens nevar mani sodīt par to,ko es neesmu darijis vai sodīt par to,ka atrodos vietā,kur kāds iepriekš pastrādājis noziegumu,lasi piesārņojis!!!

P.s pa kādu gultā di.šanu tu runā?apslims esi?un kas tas par tādu vispārpieņemtu viedokli???Ka nevainīgu cilvēku var sodīt?interesanti,kur tādas normas?amerikā kalnos?
12.marts 2019, 20:08 | links
 
Par atkritumiem, zemmēriem, virsnormām un cemmerēšanu cepiens ir laiku pa laikam.
Pamatā visām cilvēka domāšana un attieksme.
Nedomāju, ka būtu problēma salasīt ap sevi tos dažus metrus. Kur viņus likt, lūk jautājums. Kaut ko var jau nokurināt un dioksīnu vai ko tur gaisā palaist, bet pārējais ir jāstiepj līdzi un jādomā, kur to tagad izmest, vai benzīntankā vai mājās vai vēl kur.
Cilvēks saka - pierādi, ka tas ir mans, cilvēktiesības ievērojiet. Ha, bet juridiski - ko nozīmē cilvēks? Vispārpieņemts jēdziens, tātad jebkas?
Bļ..., visi te dzīvojam uz šitās bumbas, un gribam dzīvot, nu tad nebāz acīs kaut kādas mistiskas tiesības. Mājas vari kaut .irst gultā un gulēt turpat, bet sabiedrībā lūgtum respektēt vispārēju viedokli.
Neejiet un neķeriet piedrazotā vietā un savāciet vismaz savu, tas vienīgais ko varu ieteikt.
A un ar ūdeņiem arī var atnest copes vietā visādus labumus. Nu labi, nesalīdzināsim, piemēram ar Seišelu pludmali, vai Indijas, vai Brazīlijas u.c pludmalem, kur kultūrslānis ir izveidojies jau. Bet vai tad mums to vajadzētu? Domāju, ka ne.
Nākamnedēļ būšot jaukāks laiks, ūdens paliks siltāks, tad varbūt kaut kas, bet pamatā jadoma, ka vēl rudens vimba ir upē.
Lielupes pietekā ūdens skaidrs, no zivīm ne smakas.
Sorry,par paladziņu.
12.marts 2019, 19:39 | links
 
Štatos vienkārši.Kompānija pie upes copē.Viens piegājis pie comrāda papļāpāt un savā copes vietā zemē atstāji dzēriena bundžu.Pienāk rendžers un izraksta 100USD soda kvīti par dabas piesārņošanu.
Šādu sižetu,pasen,rādīja kādā no sat.TV kanāliem.

BrunoL, 12.marts 2019, 14:48


Es pat dzirdēju, ka 2500 kāds dabūjis, bet tas kaut kādā īpašajā zonā laikam. Nu to dzīvajā viens teica, ne par sevi gan.
12.marts 2019, 19:21 | links
 
Sveicināti vīri! Vai kāds ir bijis vimbu medībās pie Jelgavas apvedceļa tilta? Paldies un ne asakas!

mar4ello25, 12.marts 2019, 17:34


No No Nooo
12.marts 2019, 18:14 | links
 
Sveicināti vīri! Vai kāds ir bijis vimbu medībās pie Jelgavas apvedceļa tilta? Paldies un ne asakas!
12.marts 2019, 17:34 | links
 
Ehhh ja man būtu laiks .... varbūt tuvākajā nākotne izdosies aizbraukt
12.marts 2019, 15:57 | links
 
Heh, vispārj jau nojautu kādi būs komentāri un diršļaki arī nelika vilties. Starp citu, ASV, ejot vairāku dienu pārgājienā pa nomaļākām takām, nedrīkst ne tikai atstāt atkritumus, bet pat savus sūdus, un sods par to ir pamatīgs.

jurciks66, 12.marts 2019, 15:05

un kāds sakars te ar asv un pārgājienu?pie mums arī nedrīkst mest atkritumus ceļmalās,jo sodi ir pamatīgi...un?ko tu gribēji teikt?principā jau laikam neko,tikai to ka tu zini ,ka asv kalnos nevar dir..:)))es zinu ,ka Vecrīgā uz ielas nevar čurāt:)))

p.s drikst zināt ko tu sauc par diršļakiem.ja vari vismaz pamato...:)))
12.marts 2019, 15:38 | links
 
ZMA [12.03.19]: Labdien! Pieļauj domu ka vimba neķeras, ja tik čakli apdpriežam viss kaut ko ....
Un kā pašam pie upes? Vimba ir?
12.marts 2019, 15:35 | links
 
Labdien! Pieļauj domu ka vimba neķeras, ja tik čakli apdpriežam viss kaut ko ....
12.marts 2019, 15:13 | links
 
Heh, vispārj jau nojautu kādi būs komentāri un diršļaki arī nelika vilties. Starp citu, ASV, ejot vairāku dienu pārgājienā pa nomaļākām takām, nedrīkst ne tikai atstāt atkritumus, bet pat savus sūdus, un sods par to ir pamatīgs.
12.marts 2019, 15:05 | links
 
,,Nesen pa TV vienā raidījumā pieminēja interesantu faktu - Lietuvā ar likumu pieņemts, ka, ja tu copē, tad 5m rādiusā ap tevi nedrīkst būt nesavākti atkritumi (vienalga tavi vai sveši), ja būs, tad inspektori var uzlikt sodu. Ļoti gribētu, lai pie mums arī tādu likumu pieņem, būtu ļoti, ļoti interesanti..,,
Mēs varētu VĒL KRUTĀK.
Stāvi sabiedriskā transporta pieturā vai izkāp no transporta.Saņem sodu par piedrazoto apkārtni ;)
12.marts 2019, 14:57 | links
 
Štatos vienkārši.Kompānija pie upes copē.Viens piegājis pie comrāda papļāpāt un savā copes vietā zemē atstāji dzēriena bundžu.Pienāk rendžers un izraksta 100USD soda kvīti par dabas piesārņošanu.
Šādu sižetu,pasen,rādīja kādā no sat.TV kanāliem.
12.marts 2019, 14:48 | links
 
Skaidrs, ka man arī negribētos maksāt par citu atstātiem mēsliem. Es gan pusdienojot nedaudz aizdomājos, cik bieži esmu copējis tādās vietās, kur apkārt drazas... Tā arī nesanāca atcerēties - laikam tādēļ, ka vasarā pārsvarā copēju Babītes ezerā no laivas un braucu iekšā no Dūšeļu bāzes, kur nevar būt piecūkots, bet no krasta copēju pārsvarā savos laukos - Jaunpilī, kur arī viss ir sakopts (vienreiz gan fīderisti atstāja lietussargu un kaudzi pudeļu ugunskurā). Zemledus copē arī neesmu redzējis miskati uz ladus, pudeli gan tukšu manīju šogad Pērnavā, bet tas arī viss. Laikam tādēļ, ka namīlu coapējot līst klāt baram. Pieļauju domu, ka kanālos, kad sēž blakus vien spie otra, izsmēķu var saskaitīt pietiekamā daudzumā.
12.marts 2019, 14:43 | links
 
Man liekas, ka lieki cepamies - pieņems likumu, tīrīsim, nepieņems arī labākie no mums arī bez sodiem satīrīs vidi, kur copē. Un Lietuvā īpašnieks nenes atbildību par savu īpašumu (kas attiecas uz fotoradaru fiksētajiem sodiem), bet Latvijā nes :) Tu joprojām uzskati, ka LV piemērs ir "godīgāks" un tas pareizais? ;)

MT9, 12.marts 2019, 14:04

nav jau cepiens!manuprāt diskusija,viedokļu apmaiņa.principā jā cepiens pirms laika:))es neesmu lietas kursā,kāda LT sistēma ar fotoradariem. un neuzskatu ,ka LV piemērs ir pareizākais vai godīgākais salīdzinot ar kautko,jo vienkārši nesalīdzinu.Bet neredzu arī baigo netaisnību.Nu ja esi gatavs dod kādam savu autiņu ,tad esi gatavs arī uzņemties par to atbildību,jo esi īpašnieks.Mani tāda sistēma apmierina,vismaz neredzu baigo netaisnību.Bet te grib piešūt vispār ko tādu ar ko man nav ne mazākās saistības.arī es ar savu autiņu esmu vedis smirdīgus atkritumu maisus no Gaujmalas,bet ja man kāds liktu vēl par to maksāt,kaut kā liekas ka visas tiesas būs manas:)))
12.marts 2019, 14:32 | links
 
Kam izsūta soda kvīti?

BrunoL, 12.marts 2019, 14:10


Jau sen atpakaķl lasīju rakstu, ka Lietuvā izveidota speciāla struktūrvienība, kura noskaidro vadītāju un viņam arī sūta šo kvīti. Pieļauju domu, ka vienkāršākais veids, kā viņi nonāk līdz vadītājam - ķēdes veidā no īpašnieka pa posmam uz priekšu... Var jau būt, ka foto fiksācija arī palīdz dažos gadījumos, ja redzama seja. Būtu labi, ja kāds LT dzīvojošais varētu iekomentēt, jo to rakstu es tagad nevaru atrast. Ceru, ka valstis nejaucu.
12.marts 2019, 14:26 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager