Lielupe

Auksts laiks vimbai nepatīk.
1.aprīlis 2014, 16:42 | links
 
Šodien uz pāris stundām biju aizskrējis līdz Baltajai. No 14 līdz 16 tukšums, tikai pliči un asarīši no vimbas ne smakas, straumes arī nav.
1.aprīlis 2014, 16:36 | links
 
Divi rīti upes krastā pavadīti. Sestdien cope manāmi labāka. Normu bez problēmām un bērnudārzs treniņam nemaņā. Vakar cope vājāka un izmērs knapāks. Tikai divas varētu nosaukt par labu izmēru, protams norma un sīkās tāpat neizpalika. Plus vakar vējš sāka sapūst drazu pie krasta.
Kraft, cik noprotu, tad laikam nākošis rindā aiz manis biji Tu ar kolēģi. Dzīvajā laikam tā īsti tikušies neesam. Tev pieder Lielākās vimbas rekords vakar :D:D:D. Hecs7 izskatās bija vēl aiz Tevis.

Lucky, 31.marts 2014, 08:35


Jā tā bija :) Visi visus tāpat pazīst un VFS vēl koordinē no trubas :D
31.marts 2014, 10:03 | links
 
šodien atkal zemmēru un knapmēru uzbrukums. Bet divas labas ari bija, tās paņēmu. ierados 6.15, un tur jau kā tirgū! Mašīnu pilns, viss krasts, onkas jau daino...:D Bet vietas vēl bija, nobāzējos pie kāpas.

Hecs7 tu gan lepns :))))

kraft, 30.marts 2014, 13:41
Sveiks, nju zin, tu man laikam blakus biji ne? prom ejot skatījos sktaījos, likās jābut, bet velo nebija, nolēmu nav, sorry, būsi bagāts,
Es no 6.10-10.00, 4 mēri, i kaudze ar siļķēm, mēri bija pirmie, tad sāka dilt, knapmēri un uz leju, beigās tik 20centirmetrīgaš,

hecs7, 30.marts 2014, 19:19


Man tas pats, pa agro vēl kāda laba bija, pēctam sākās sīkie. pēdējo mēru ap 11 izmakarēju.
Kādreiz uz upi jau var ar masīnu aizbraukt ar:)
Jā čerez vienu copmani biju laikam.

Pa lielam tagad pauzīte kādas dienas, pie šādiem laikapstākļiem tur darīt nav ko.
31.marts 2014, 10:01 | links
 
Divi rīti upes krastā pavadīti. Sestdien cope manāmi labāka. Normu bez problēmām un bērnudārzs treniņam nemaņā. Vakar cope vājāka un izmērs knapāks. Tikai divas varētu nosaukt par labu izmēru, protams norma un sīkās tāpat neizpalika. Plus vakar vējš sāka sapūst drazu pie krasta.
Kraft, cik noprotu, tad laikam nākošis rindā aiz manis biji Tu ar kolēģi. Dzīvajā laikam tā īsti tikušies neesam. Tev pieder Lielākās vimbas rekords vakar :D:D:D. Hecs7 izskatās bija vēl aiz Tevis.
31.marts 2014, 08:35 | links
 
Otinjsh, smuks gabaldarbs, kā jau parasti :)
31.marts 2014, 00:53 | links
 
Atvainojos, ka es te pa starpu.

Vo, vēlos pasūdzēties, ka esmu kur pazaudējis savu mojo. Sestdien nolaidu pliku plesi, bet tas spīdēja pagalmā kā tādas vistas pakaļa. Tāpēc rūpīgi papētot laika prognozes nolemju doties to nosauļot svētdien pie upes. Ai, nē, tomēr nē! Doma bija atklāt vaļējo ūdeņu sezonu. Bet kaut kā liekoties gulēt tos tauriņus vēderā nējūt. Iespējams vainīgs ir garais celibāta periods, iespējams.
Vel nelielas bažas raisa tā pulksteņa griešana un saules lekšana, bet zvaigznes sastājas tā, ka viss notiek kā pēc labākajām tradīcijām un pie upes esmu tieši tad, kad aust gaismiņa. Esmu tur kur vairs nav Kalnciems, bet moš arī ir. Vispār ideāli. Ārā kniebj neliels sals un līcītis pie laktiņas ir piedzīts pilns ar niedru līķīšiem.



Fak!! Kur lai izvada lielās zives? Lūkojos pēc kāda koka, jo kaut kā nav nekādas baigās vēlēšanās slapināt kājas. Izdodas. Pabīdu vienu kuču uz vienu pusi, citu uz pretējo, līdz izveidojas ~ 1m plats celiņš plaķenieku pitstopam.
Te vel nosmīnu 5cu dienu vecajā bārdā par nelaimīgajiem, kuri savus tārpus peldina labajā krastā (parity redzu tur mokāmies), jo tur sarīkots tāds konkrēts veco niedrāju bēru gājiens. Kreisais salīdzinoši tīrs un es esmu tieši kreisajā.
Ak jā, lielākais vairums dodas šlepēt norautos sidrabainos purnus, bet es par spīti vispārīgajai apmātībai esmu noilgojies tieši pēc puņķainajiem plaķeniekiem. Lai gan arī kāds vimbastnieks par ļaunu nenāktu, tāpēc jācenšas bēru galdu uzklāt pēc iespējat tuvāk upes vidum. Savam mīļajam fīderzellim lieku galā smagāko barotavu, ar kuru man nebūtu kauns pie ūdeņiem rādīties, nu tā kas 40niece un žvidzinu cik spēka. Spēka man pietika tieši kādiem 45iem Kalnciema metriem. Bet tā spiedienu netur un dodas lejup pa straumi.
Drošo robežzonu uztaustu kur ap 35m no krasta. Malacis! Pa to laiku ir piebriedis gaisīgais baroklis, par kuru atdevu savus pēdējos eiro centus Bruņinieku ielas veicītī. Rupja un krāsaina frakcija. Iespējams tā arī bija man lielā kļūda!? Bet līdz šādai analīzei vel neesmu nobriedis pagaidām. Moš rīt? Sienu galā 15tā numura aukliņu, tad ar veiklu kustību piestiķēju 12ā numura āķi, pāris mušnieki un cepurīte ar pinku puķi. Aiziet!



/akcijas caurā soma, pussaplēstais baltais tovers, divas bada pātagas, sasalušais rīts un celiņš/

Ā vel krasta gliemežaino plauktiņu čūpstinu ar otru copeni, kurai galā uzlieku nakteni, kurus brangā skaitā savaņģoju caur pirms nedēļas skaistajām lietavām.
Viss it kā ir, tik žēļ, ka ķikuru zaptes nava līdzās - nepaveicās.
Pirmais atrādās naktenieks, kas ieslīdējis mutē strīpainam divsimtniekam. Tad kādu laiku klusums. Pārmetot fīdermakšķeri, bez barotavas un tārpiem tur pievienojies normāli attīstījies kūsis. Nez kā tur apakšā izskatās? Droš' vien normals ķīsels.
Turpmāko stundu vai divas tas klusē, un vienīgā nodarbošanās, bez pietupieniem, barokļa stūķēšanas režģī un tārpu sastāva maiņas ir kūša kasīšana nost no auklas.


/Pirksts mans, zaļais pretsavērpējs no Salmo veikala, pavasarīgais kūsis. Fonā līķu piedzītais līcīts/

Tad piesakās vel viens strīpainais un tad vel kādi 4tri. Visus sastūķēju lielajā uzglabājtīkliņā un lēnām uzpeld mans mojo; kā reiz kopā ar cīruļu izmisīgo vīterošanu un juceklīgajiem zosu kāšiem piesakās pirmais plicis tādas normālas plaukstas izmēros. Pēc mirkļa vel viens. Ja Einis saka, ka tā kā purina vimba tā nepurina neviens (kaut kā tas ir vienīgais, kas man ar šīm zivīm asociējas - purina kā neviena), es gribētu nevis iebilst, bet papildināt, ka plicis purina tikpat sparīgi, vo Eini.
Vispār te kaut kad ap 10iem, kad cope pārtrūka abās frontēs, es savu mojo atkal pazaudēju. Sauļoju savu pliko plesi, pa laikam izvelkot piekrastes bata pātagu uz kuras pa reizei bija piesūkušies pa kādam strīpainajam knēvelim, kuram naktenieku varētu mierīgi kādas piecas reizes apkārt apvelt.
(Ai, man apnika!)
Cope bija nu tāda - nekāda. Pa kādām 7ām h tiku pie viena vimbastnieka un kādiem 5iem plaķeniekiem vismaz 300 vietējo gramu vērtē, kā arī sarkana paura.
Kad sāku prātot, kur tad mani maskavas bērni, viens pieteicās.
Mušniekiem garšas nebija. Sarkanā slieciņa kaut kādu interesi veicināja.
Tā ar kādām 10 zivīm kad bēru gājiens bij' manāmi man pietuvojies devos auto virzienā.
Pa ceļam autiņā visas nolocīju un tā aplipis ar zvīņām un platu smaidu ierados mājā un ievēlos gultā.
Kad vakarpusē vālēju uz Ogri, Rumbulā redzēju vecu prostitūtu. Nez, kad es būšu tā izmisis, ka uz kaut ko tādu parakstīšos. Laikam nekad.
Bez prostitūtas vel saņēmu optimisma pilnu vēstuli no Vaiņodes ielas republikas. Laikam būs jāļaujas!

otinjsh

PS ir arī tads. Sēdēju un domāju par latvju jaunvārdiem. Tā sēdēju un padomāju, un velreiz padomāju, un izdomāju vai zinieties. Man ir viens ar copi saistīts - IZLĪDENIS. Uzmini nu!
31.marts 2014, 00:37 | links
 
šodien atkal zemmēru un knapmēru uzbrukums. Bet divas labas ari bija, tās paņēmu. ierados 6.15, un tur jau kā tirgū! Mašīnu pilns, viss krasts, onkas jau daino...:D Bet vietas vēl bija, nobāzējos pie kāpas.

Hecs7 tu gan lepns :))))

kraft, 30.marts 2014, 13:41

Sveiks, nju zin, tu man laikam blakus biji ne? prom ejot skatījos sktaījos, likās jābut, bet velo nebija, nolēmu nav, sorry, būsi bagāts,
Es no 6.10-10.00, 4 mēri, i kaudze ar siļķēm, mēri bija pirmie, tad sāka dilt, knapmēri un uz leju, beigās tik 20centirmetrīgaš,
30.marts 2014, 19:19 | links
 
Visiem Labvakar,nupat mājās no Lielās,zivis bij visiem.Mērs bij,norma ne visiem(mani ieskaitot).Paldies dažiem šeit par ieteikumiem -strādāja tikai baltie,ā un uz nakteņiem ķērās Mega ķīši.Cik varēja redzēt, arī kaimiņiem ķērās.Zāle un draza peldēja drusku,bet netraucēja.Vieta superslepenā :) - pie pāļiem.Tāka vimbu gājiens ir sācies.
30.marts 2014, 19:13 | links
 
kutis, tencinu par padomu. Ja virs Staļģenes cita lieta, tur vimbuks IR. 3 stundas norma.Gribētos protams tās 5 kg .. bet ir labi. Dzeru tērvetnieku un skrubinu ziemas asari (voblu) . Ir labi
30.marts 2014, 17:53 | links
 
tikko kā mājās no lielupes. teikšu kā ir, švaki, bet tas jau tikai man un apkārtējiem copmaņiem, jo laikam jau visi,visur citur, ir atvilkušies labi. tas par vimbām.

no mums (ar kolēģi) un apkārtējiem vīriem (bijām izteikti jaunākie, latviskākie) nevien neko vairāk par pāris ķīšiem, kādam asarim nesalasīja.

jāā, pirmo reizi redzēju vīru, kurš izteikti atbrauca un ķēra ķīšus, lielus,resnus, ikriem pilnus.

labākais jau gan bija beigām pataupīts. straujš piecirtiens un kaimiņš (ne ķīšu vīrs) velk kaut ko labu, visi jau pirmās dienas vimbas gaidās, bet nē, sīga, un smuka (izmērā) teikšu godīgi, es uz dir...

sapratīsiet manu izbīli, kad 30 min vēlāk, ar 10 min intervālu pats izvilku divas sīgas.pirmās sīgas mūžā,šoks un tā tālāk.

tā nu beidzās šīs sezonas vimbu ķeršana. otrdien uz ceļa operāciju. kruķi šodien nebija šķērslis :D
30.marts 2014, 15:05 | links
 
Pāriniekam divas Sigas, pašam maļavkas vien. No vimbām ne ziņas. Copi vērtēju 5 no 10
30.marts 2014, 14:56 | links
 
Staļģenē no rīta kādu h pasēdēju. Baisa zāle un straume. Pēc tam nobāzējos ap Kalnciemu. 0, cik redzēju neviens neko nevilka. Teicās vakar pēcpusdien esot labi pavilkuši.
30.marts 2014, 14:45 | links
 
Jautājums, vai vimba iet iekšā no Lielupes arī pa mazajām upītēm, tādām kā Iecava, Misa, vai tikai mauc uz augšu pa Lielo upi? Paldies!
30.marts 2014, 13:54 | links
 
šodien atkal zemmēru un knapmēru uzbrukums. Bet divas labas ari bija, tās paņēmu. ierados 6.15, un tur jau kā tirgū! Mašīnu pilns, viss krasts, onkas jau daino...:D Bet vietas vēl bija, nobāzējos pie kāpas.

Hecs7 tu gan lepns :))))
30.marts 2014, 13:41 | links
 
Draza iet uz urraa. Ne visur ir copeejams. Norma pannemta.
30.marts 2014, 13:25 | links
 
Šorīt upe nebij dāsna.
30.marts 2014, 12:32 | links
 
Nupat vimbu var dabūt pa visu Lielupi sākot no kāpas līdz pat Bauskai ,ir sācies lielais kāpums ,vajag tikai uztrāpīt uz zivju ceļa -tikai neizķersim visu,atstāsim upei viņas tiesu lai pašiem vēlāk nav jāsūkstās ka nav zivju jo viņām vēl jānonārsto lai būtu jauna nākamā paaudze kura mūs priecēs nākamos gadus.
Un saudzējiet dabu ,neatstājiet aiz sevis to ko esiet līdzi atveduši,tagad to īpaši var redzēt peldot ūdenī kopā ar drazu un vasarā tas viss ir redzams jūras krastā izmests.
Lai mums patīkama atpūta sakoptā vidē,ne asakas kungi un dāmas.
30.marts 2014, 10:06 | links
 
Nu pie Baltaas nereaali bija iespiesties. Vietu laikam jaaizsit ap 6:) ta ka iekariens skriet kaukur taalu nebija, tad tuvaako vietu atrada pie priedaines gandriiz. Bet nu tur cik sapratu vimba pa upi vidu iet, un cik vareja aizmest , tad keeraas tik asariishi... Jaapagaida kad citur noskries zaale un vechi tad jau varees tikt vietaas kur keraas:) vai ari jabrauc darba dienaa.
29.marts 2014, 22:05 | links
 
Kā Lielupē ar līmeņiem, ir krities?
29.marts 2014, 18:50 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager