Lielupe

Es līdakas ķeru tikai tāpēc, ka man viņas interesē gastronomiski un pārsvarā ķeru tad, kad līni pagrūti noķert.
Bebrs, 17.februāris 2023, 22:51


Līni visvieglāk ir noķert tieši kad līdakām ir liegums, tas vismaz upēs ;), dīķos rosība sākas vēlāk.
17.februāris 2023, 23:03 | links
 
Latvijas rūpnieciskās zvejas pārstāvju intereses ir zvejot cauru gadu, bez liegumiem un limitiem, līdz ar to viņi izplata arī apzinātu un neapzinātu dezinformāciju! Bet pēc gadiem sāk sūdzēties, ka zivju paliek mazāk! Diemžēl zvejnieku teikto neuzskatīšu par etalonu.
Davis-Di, 17.februāris 2023, 22:44


Precīzi!
17.februāris 2023, 23:01 | links
 
Neviens taču maijā un jūnijā neķer līdakas pa zandartu ligzdām... :D
Abavnieks, 17.februāris 2023, 22:46


Pie zandartu ligzdām kā vēl ķer, tajā laikā tur tieši uzturas lielās līdakas, jo tām zandarti garšo un mazākie papi viņām ir viegls medījums tai laikā, jo tie sargā ligzdu līdz pēdējam!
Cits jautājums ir cik copmaņi savelk to bildi, likumsakarību kopā!
17.februāris 2023, 23:00 | links
 
Bebrs [17.02.23]: Principā, es vairāk domāju par to, ka šogad nārsts ir agrāk, un līdakas, kas pirms nārsta vairāk barojas un arī nārsta vietas sargā, vajadzēja šogad 2 nedēļ ātrāk pasaudzēt. Kā arī atjaunot vispārēju spiningošanas liegumu līdz 1 maijam, lai liela daļa spiningotāju uz lieliem mānekļiem tomēr neķertu asarus. Saprotams, ka tiem, kas ar mikrodžigiem slāna asarus, tas nepatiks, bet zivju resursiem tā būtu labāk.
Tas ir nereāli. Tās atkal būs ideju sadursmes. Aizliegt spiningot līdz 1. Maijam vispār. Kas būs lašupēs.. tur biedrībām ir dzīvās peļņas laiks.

Otrs, kas ir aizliegt. Nu ok, būs likums - nedrīkst. Nu daudz ko nedrīkst. No desmit cilvēkiem viens neies jo nedrīkst, otrs neies jo ir ideja par zivju saudzēšanu, pārējie 8 ies, jo zin, ka tāpat neviens nekontrolē. :D
17.februāris 2023, 22:56 | links
 
Principā, es vairāk domāju par to, ka šogad nārsts ir agrāk, un līdakas, kas pirms nārsta vairāk barojas un arī nārsta vietas sargā, vajadzēja šogad 2 nedēļ ātrāk pasaudzēt. Kā arī atjaunot vispārēju spiningošanas liegumu līdz 1 maijam, lai liela daļa spiningotāju uz lieliem mānekļiem tomēr neķertu asarus. Saprotams, ka tiem, kas ar mikrodžigiem slāna asarus, tas nepatiks, bet zivju resursiem tā būtu labāk.

Bebrs, 17.februāris 2023, 22:22

Nārsta laikā līdaka nebarojas un ignorē mānekļus, esmu pat mēģinājis ;) Nārsta vietās līdakas var uzturēties mēnesi un vairāk.
Pirms nārsta un pēc nārsta barojās, pēc nārsta gan mātītēm var būt pat divu nedēļu pauze, tēviņi atjēdzas ātrāk un zemmēri, kas nav nārstojuši var ķerties arī nārsta laikā.

Ja jau liegums tad līdz 15. jūnijam, jo maijā un jūnija sakumā ar spiningiem čakarē un arī slaktē žaņus no nārsta ligzdām!

Davis-Di, 17.februāris 2023, 22:34

Es līdakas ķeru tikai tāpēc, ka man viņas interesē gastronomiski un pārsvarā ķeru tad, kad līni pagrūti noķert. Līdaka mani ne pārāk interesē, tā ka varētu arī iebliezt liegumu kādus 10 mēnešus gadā :D. Vienīgi no ledus varētu atļaut, patīkama piezveja, ja asaris nigrib jemt
17.februāris 2023, 22:51 | links
 
Davis-Di [17.02.23]: Tas ir fakts pret faktu.
Bet tomēr zvejnieki domājams prot atšķirt nārstojušu līdaku no nenārstojušas.

Abavnieks, 17.februāris 2023, 22:35

Latvijas rūpnieciskās zvejas pārstāvju intereses ir zvejot cauru gadu, bez liegumiem un limitiem, līdz ar to viņi izplata arī apzinātu un neapzinātu dezinformāciju! Bet pēc gadiem sāk sūdzēties, ka zivju paliek mazāk! Diemžēl zvejnieku teikto neuzskatīšu par etalonu.

Fakts ir tāds ka saucamo ledinieču līdaku vai palu nārstu neviens ihtiologs nav dokumentējis un fiksējis, tas ka līdakas sāk uzturēties nārsta vietās nenozīmē jau nārstu.
Tak viņām ir tukši punči un spuras skrandās. Tajā pašā ūdenī līdakas, kuras pat tuvu nārstam nav bijušas. Nav jau runa par kaut kādām konspirācijas teorijām, ka kāds kaut ko grib pierādīt. Īpaši zvejnieki? Pie mums viņi ir kā nieres taukos, netraucēti. Ko viņiem pierādīt. Īpaši iekšējos čatos un paziņu lokā.
17.februāris 2023, 22:50 | links
 
Davis-Di [17.02.23]: Principā, es vairāk domāju par to, ka šogad nārsts ir agrāk, un līdakas, kas pirms nārsta vairāk barojas un arī nārsta vietas sargā, vajadzēja šogad 2 nedēļ ātrāk pasaudzēt. Kā arī atjaunot vispārēju spiningošanas liegumu līdz 1 maijam, lai liela daļa spiningotāju uz lieliem mānekļiem tomēr neķertu asarus. Saprotams, ka tiem, kas ar mikrodžigiem slāna asarus, tas nepatiks, bet zivju resursiem tā būtu labāk.

Bebrs, 17.februāris 2023, 22:22

Nārsta laikā līdaka nebarojas un ignorē mānekļus, esmu pat mēģinājis ;) Nārsta vietās līdakas var uzturēties mēnesi un vairāk.
Pirms nārsta un pēc nārsta barojās, pēc nārsta gan mātītēm var būt pat divu nedēļu pauze, tēviņi atjēdzas ātrāk un zemmēri, kas nav nārstojuši var ķerties arī nārsta laikā.

Ja jau liegums tad līdz 15. jūnijam, jo maijā un jūnija sakumā ar spiningiem čakarē un arī slaktē žaņus no nārsta ligzdām!
Ignorē gan, tas tiešām.

Nu kāpēc liegums. Neviens taču maijā un jūnijā neķer līdakas pa zandartu ligzdām... :D
Zin kā, tas tomēr viss ir baigi no ķērāja atkarīgs. Citi iet asarus pavasarī ķert ar 2 collu gumijām, un ķer. Citi iet asarus pavasarī ķert ar twiča vobleriem. Un velns, nav asaru, bet paskat kādas līdakas ķeras. Burtniekā jūnijā iet līdakas ķert nevis zālēs, bet kūkumā,badiniecē utt. Un nu kā var nebūt līdakas... bet paskat kādus zandartus savilku, taisni vai brīnums.
Viss jau atduras tajā, ko mēs darām pie ūdeņiem un ar kādām domām tur dodamies.
17.februāris 2023, 22:46 | links
 
Tas ir fakts pret faktu.
Bet tomēr zvejnieki domājams prot atšķirt nārstojušu līdaku no nenārstojušas.

Abavnieks, 17.februāris 2023, 22:35


Latvijas rūpnieciskās zvejas pārstāvju intereses ir zvejot cauru gadu, bez liegumiem un limitiem, līdz ar to viņi izplata arī apzinātu un neapzinātu dezinformāciju! Bet pēc gadiem sāk sūdzēties, ka zivju paliek mazāk! Diemžēl zvejnieku teikto neuzskatīšu par etalonu.

Fakts ir tāds ka saucamo ledinieču līdaku vai palu nārstu neviens ihtiologs nav dokumentējis un fiksējis, tas ka līdakas sāk uzturēties nārsta vietās nenozīmē jau nārstu.
17.februāris 2023, 22:44 | links
 
Davis-Di [17.02.23]: Vienkārši zinu, ko cilvēki noķer tīklos. Kaut kur fb arī redzēju līdzīgu info. Skaidrs, ka ne visur nārsto tagad. Bet viss nav tik viennozīmīgi, kā rakstīts grāmatās un wikip

Abavnieks, 17.februāris 2023, 22:15

Cilvēkiem ir dažādi pieņēmumi, bet vai tie ir balstīti uz reāliem faktiem?
Ja līdaka/s ir pārstājusi/šas nārstu, kāda iemesla dēļ, viņa/s vairākus gadus var nenārstot vispār! Tad jautājums, vai tavu paziņu tīklos gadījās šādas līdakas, vai tomēr nonārstojušas!
Tas ir fakts pret faktu.
Bet tomēr zvejnieki domājams prot atšķirt nārstojušu līdaku no nenārstojušas.
17.februāris 2023, 22:35 | links
 
Principā, es vairāk domāju par to, ka šogad nārsts ir agrāk, un līdakas, kas pirms nārsta vairāk barojas un arī nārsta vietas sargā, vajadzēja šogad 2 nedēļ ātrāk pasaudzēt. Kā arī atjaunot vispārēju spiningošanas liegumu līdz 1 maijam, lai liela daļa spiningotāju uz lieliem mānekļiem tomēr neķertu asarus. Saprotams, ka tiem, kas ar mikrodžigiem slāna asarus, tas nepatiks, bet zivju resursiem tā būtu labāk.

Bebrs, 17.februāris 2023, 22:22


Nārsta laikā līdaka nebarojas un ignorē mānekļus, esmu pat mēģinājis ;) Nārsta vietās līdakas var uzturēties mēnesi un vairāk.
Pirms nārsta un pēc nārsta barojās, pēc nārsta gan mātītēm var būt pat divu nedēļu pauze, tēviņi atjēdzas ātrāk un zemmēri, kas nav nārstojuši var ķerties arī nārsta laikā.

Ja jau liegums tad līdz 15. jūnijam, jo maijā un jūnija sakumā ar spiningiem čakarē un arī slaktē žaņus no nārsta ligzdām!
17.februāris 2023, 22:34 | links
 
Vienkārši zinu, ko cilvēki noķer tīklos. Kaut kur fb arī redzēju līdzīgu info. Skaidrs, ka ne visur nārsto tagad. Bet viss nav tik viennozīmīgi, kā rakstīts grāmatās un wikip

Abavnieks, 17.februāris 2023, 22:15


Cilvēkiem ir dažādi pieņēmumi, bet vai tie ir balstīti uz reāliem faktiem?
Ja līdaka/s ir pārstājusi/šas nārstu, kāda iemesla dēļ, viņa/s vairākus gadus var nenārstot vispār! Tad jautājums, vai tavu paziņu tīklos gadījās šādas līdakas, vai tomēr nonārstojušas!
17.februāris 2023, 22:24 | links
 
Principā, es vairāk domāju par to, ka šogad nārsts ir agrāk, un līdakas, kas pirms nārsta vairāk barojas un arī nārsta vietas sargā, vajadzēja šogad 2 nedēļ ātrāk pasaudzēt. Kā arī atjaunot vispārēju spiningošanas liegumu līdz 1 maijam, lai liela daļa spiningotāju uz lieliem mānekļiem tomēr neķertu asarus. Saprotams, ka tiem, kas ar mikrodžigiem slāna asarus, tas nepatiks, bet zivju resursiem tā būtu labāk.
17.februāris 2023, 22:22 | links
 
Nārsta laika nosaukumi
Daudzi nosaukumi veidoti ar norādi par līdaku nārstu noteiktā laikā: ziemelnicas ("agri nārstojošas līdakas"), vasarnicas ("vēlu nārstojošas līdakas") Mētrienā; aprīļa līdakas Puzē, aprīlenes ("aprīlī nārstojošas līdakas") Durbē, Nīkrācē; maija līdakas Birzgalē; mařtenes Nīkrācē, Aizvīķos; māru līdakas, māras līdakas ("martā jeb Pavasara Māras dienā, 25. martā nārstojošās līdakas") Burtniekos.[27]

Nosaukumos ir ietverta norāde par līdaku nārstu palu laikā, ap ledus iešanu, saistībā ar pārvērtībām augu valstī vai kādām parādībām noteiktā laikā. Piemēram, palenes ("līdakas, kas nārsto palu laikā") Vārnavā, lędainās līdakas Aknīstē, lędus līdakas Birzgalē, Ērģemē, Rūjienā, Saldus, Alūksnē, Puzē, Valdemārpilī, Vidrižos; lędslīdagi Lubezerē; lędslīdękas Jeros, lędlīdękas Augstrozē, Nabē;[27] ledene Lubānā, Piebalgā, Drustos,[28] Mēdzulā,[29] Cirgaļos, Varakļānos u.c., ledine Aulejā,[29] paledine Līvānos.

Vairāki nosaukumi veidoti ar norādi uz to, ka līdaku nārsts sakrīt ar pārvērtībām augu valstī. Piemēram, kùlas līdaka ("līdakas, kas nārsto pēc ledenēm") Alūksnē, kūlene Drustos, Vecpiebalgā u. c.,[30] lēpu līdakas Puzē (pa lẽp lîdakam saûc laīkam tâpec, ka viņ sildas lẽp lapas); zâļu līdakas ("līdakas, kas nārsto maija vidū un vēlāk") Rūjienā.[27]

Dažos nosaukumos ietverta norāde uz to, ka līdaku nārsts sakrīt ar varžu nārstu: varžu līdakas ("līdakas, kas nārsto aprīļa beigās, maija sākumā") Valdemārpilī, Laidzē; varžlīdagi Lubezerē, varžlīdaki Nabē, kuñnu līdakas Burtniekos, Ērģemē, Rūjienā u. c., kuñlîdęka Jeros (kuñna — varde Rūjienā, Valkā u. c. Vidzemē).[31][32]

Nosaukumā sèjas līdakas ("vēlu nārstojošas līdakas") Alūksnē[31] ietverta norāde, ka līdaku nārsts noris ap sējas laiku.

Atsevišķi nosaukumi raksturo līdaku uzturēšanos vai nārsta vietu ūdenstilpē: dzelmenes ("īpaši strupas līdakas, nārsto vēlu") Lubānā; pļosovâs l'eîdakas ("vēlu nārstojošas līdakas" Zvirgzdenē; pļosovâ l'eîdaka vâlu ńierš, kur "pļosova" — ūdens klajums ezera, upes vidū).[31]
Līdakai dzimumgatavība iestājas 1—7 gadu vecumā, kad tā ir sasniegusi 20—60 cm garumu. Mātītes auglība nārsta laikā ir 1000—1 000 000 ikru. Līdakas Latvijā nārsto no aprīļa līdz maijam, kad ūdens temperatūra ir 0°—23°C. Nārsta vietas dziļums no 5 cm līdz 10 m, lai gan galvenokārt tās nārsto samērā seklās vietās. Bieži tiek izmantotas pārplūdušas pļavas. Ja ūdens līmenis pēc nārsta strauji krītas, izveidojas nelabvēlīgi apstākļi ikru attīstībai, kas savukārt nosaka līdaku skaita ievērojamas svārstības. Līdakai raksturīgs vienlaicīgs nārsts 2—3 piegājienos, kas ilgst 5—50 dienas. Parasti ar vienu mātīti nārsto 2—8 tēviņi.[4] Līdakas dzeltenie ikri ir samērā lieli, to diametrs 2,5—3 mm.[39]

Iznērstie ikri pielīp pie ūdensaugiem un citiem substrātiem tilpnes dibenā, bet pēc dažām stundām līdz 2—3 dienām nobirst uz grunts. Ikru attīstība ilgst 7—30 dienas. Pēc izšķilšanās līdakas kāpuri ir 7,5—10 mm gari.[40] Tie 1—15 dienas pavada piestiprinājušies pie augiem.[4]
17.februāris 2023, 22:17 | links
 
Davis-Di [17.02.23]: Nav tā. Ledinieces nārsto Kurzemē jau. Es domāju mēs ļoti daudz ko nezinām par zivīm.

Abavnieks, 17.februāris 2023, 21:40

Tad kad dodies uz kādu klubu zaķi noķert tu jau ar seksu nodarbojies?

Tēviņi tuvumā nārsta vietām un nārsta vietās var jau sākt uzturēties zem ledus februārī, bet tas vēl nav nārsts, mātītes ieradīsies, kad temperatūra būs tuvāka nārstam. Tai pašā Lielupē un arī citur ir sanācis līdaku nārstu novērot.
Vienkārši zinu, ko cilvēki noķer tīklos. Kaut kur fb arī redzēju līdzīgu info. Skaidrs, ka ne visur nārsto tagad. Bet viss nav tik viennozīmīgi, kā rakstīts grāmatās un wikip
17.februāris 2023, 22:15 | links
 
Šodien netālajā dīķī gāju skatīties kur grauzējam lamatas ielikt, seklajā galā, kur ietece ir pārplūdusi pļaviņa, nelielu kanālu sistēma. 2 mazākas līdakas gāja pakaļ vienai lielākai ar nārstam raksturīgām kustībām, Tas ir nārsts, pie tam es zinu, ka tajā pašā dīķī pēc 1.05 kāda līdaka būs vēl ar ikriem. Cik gan produktīva ir tik agra nārstošana, tas ir cits jautājums

Bebrs, 17.februāris 2023, 21:55


Tēviņi tā lavierē stipri pirms mātītēm un arī tēviņi ir dažāda izmēra, man personīgi lielākais tēviņš ko esmu noķēris ir 120cm ;)
17.februāris 2023, 22:01 | links
 
Dīķos, kur ledus mala vaļā, viss notiekās.

Bebrs, 17.februāris 2023, 21:34

Nekas nenotiekas, bet tēviņi var sākt ieņemt nārsta vietas vai doties uz tām, jau tagad, bet tas nav nārsts!

Davis-Di, 17.februāris 2023, 21:43

Šodien netālajā dīķī gāju skatīties kur grauzējam lamatas ielikt, seklajā galā, kur ietece ir pārplūdusi pļaviņa, nelielu kanālu sistēma. 2 mazākas līdakas gāja pakaļ vienai lielākai ar nārstam raksturīgām kustībām, Tas ir nārsts, pie tam es zinu, ka tajā pašā dīķī pēc 1.05 kāda līdaka būs vēl ar ikriem. Cik gan produktīva ir tik agra nārstošana, tas ir cits jautājums
17.februāris 2023, 21:55 | links
 
Nav tā. Ledinieces nārsto Kurzemē jau. Es domāju mēs ļoti daudz ko nezinām par zivīm.

Abavnieks, 17.februāris 2023, 21:40


Tad kad dodies uz kādu klubu zaķi noķert tu jau ar seksu nodarbojies?

Tēviņi tuvumā nārsta vietām un nārsta vietās var jau sākt uzturēties zem ledus februārī, bet tas vēl nav nārsts, mātītes ieradīsies, kad temperatūra būs tuvāka nārstam. Tai pašā Lielupē un arī citur ir sanācis līdaku nārstu novērot.
17.februāris 2023, 21:52 | links
 
Nekas nenotiekas, bet tēviņi var sākt ieņemt nārsta vietas vai doties uz tām, jau tagad, bet tas nav nārsts!

Davis-Di, 17.februāris 2023, 21:43

Tak cilvēki noķērūši mātes, pārgriezuši vēderus un kostatējuši pēdējos 3 ikrus :))
17.februāris 2023, 21:52 | links
 
Dīķos, kur ledus mala vaļā, viss notiekās.

Bebrs, 17.februāris 2023, 21:34


Nekas nenotiekas, bet tēviņi var sākt ieņemt nārsta vietas vai doties uz tām, jau tagad, bet tas nav nārsts!
17.februāris 2023, 21:43 | links
 
Davis-Di [17.02.23]: Liepājas puses makšķernieki raksta, ka līdakām ikru vairs praktiski nav ;)

MT9, 17.februāris 2023, 21:20

Klausi vēl tādus :D
Līdakas nārsts ir kad ūdens temperatūra ir 8-12C grādi, labi upēs ātrākais no 6C, Lielupē piemēram tas parasti ir Aprīlis, ir gadi kad uz pirmo maiju visas vēl nav iznārstojušas un tad copmaņi parasti brīnās kāpēc neķeras.
Nav tā. Ledinieces nārsto Kurzemē jau. Es domāju mēs ļoti daudz ko nezinām par zivīm.
17.februāris 2023, 21:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager