Lielupe

Gint, paldies!
Sanāk marinēts zandarts eļļā, tipa a la matjē...šas ierakstīšu recepšu failā :)

zandarti man ir "piezveja", jo es viņus nemāku, bet šitā jau jebkuru sālāmo zivi var ietaisīt!!
4.aprīlis 2012, 10:13 | links
 
a kur tu makshkereji?
4.aprīlis 2012, 10:08 | links
 
Vakar divas vimbas un viena rauda izmānīta, pāris stundu vakara copē. Lielākā vimba paņēma tikko svins bija sasniedzis grunti.
4.aprīlis 2012, 10:05 | links
 
Kā Iecavā ap Jelgavu ar straumi? Baltās zivis var ķert uz pludiņu?
3.aprīlis 2012, 19:29 | links
 
Kaads var pateikt pie baltaas kaapas kautkas keraas?un kaada straume?
3.aprīlis 2012, 18:54 | links
 
jaa jaa, arii peipusa raudaam kas pie krasta kjeras ir lentenji..
3.aprīlis 2012, 17:55 | links
 
Daddy , re kur speciāli priekš Tevis sameklēju .

Vislabākais zandarts ir
1.-250 gr ūdens/aukc/
2.-2.5 ēdamkarotes sāls
3.-2,5 karotes cukurs
4.-1 ēdamkarote 9% etiķis
5.-2 vidēji sagriezti sīpoli
Zandartu safilē plānās sloksnēs/laša griezums
pārklāj ar sīpolu -pārlej ar marinādi .Ja marināde pietrūkst atkārto tādās pašās proporcijās Ledusskapī iekšā uz 5-8 stundām Pēc tam izņem ārā zem auksta ūdens visu marinādi noskalo nost un visu pārlej ar eļļu/es to daru ar olīveļļu/Pamēģiniet un zandartus vairs nekad necepsiet un savādākā ceļā nemaitāsiet ...::DD Cepšanai der Zandarta galva uz pusēm pārdalīta un centrālā asaka pēc filēšanas tur gaļas klāt paliek vēl gana
Labu ēstgribu un ne asakas
3.aprīlis 2012, 17:54 | links
 
Vimbaas ari dzivo lentenis, tas ir fakts. bulupe esmu tadu pats nokeris. vimba nav nekada salsudens zivs, ta ir migrejosa un vimbas 100% lentenji ir. pernava kjertas vimbas vispar ir pilnas ar lentenjiem. es personigi nemuzam neestu vimbu jeelaa veidaa, bet ta ir jusu darisana, katrs par savu veselibu pats ir atbildiigs.
3.aprīlis 2012, 17:51 | links
 
Jurik - es nesaku, ka cepta vimba ir slikta, nē...pēc pēdējās LIELUPES vimbu copes no ledus (jāpieturās pie tēmas), es dažas sasālīju un dažas izcepu - sālīto var ēst 3 dienas, a cepto, ja siltu nenoēd, tad so-so...

žāvētas var ēst nedēļu un neapnīk :))
3.aprīlis 2012, 17:21 | links
 
gints - kāda ir "buma zandarta recepte"? :)

par lenteņiem - mazsālītas vimbas ēdu jau 35 gadus un tfu tfu tfu nekas nav noticis. Personiski nevienu cilvēku nepazīstu, kam tāds lops būtu vēderā bijis.

Rakstos nez kāpēc piemin, ka viņu var dabūt ēdot saldūdens zivju ikrus vai kaltētas zivis. Izklausās aizdomīgi.

Labākais raksts par šo tēmu - http://www.zurnals-mmd.lv/mmd/pdf/2004_07-08_platais_lentenis.pdf
3.aprīlis 2012, 17:17 | links
 
Es vimbu uztaisīju pēc Buma zandarta receptes , nu super , nekad nebiju tik garšīgu vimbu ēdis , būs jālaiž atkal vimbās .
3.aprīlis 2012, 17:08 | links
 
Man atkal breksis skjiet derigs tikai kupinasanai, jo cepsanai ir daudz citu daudz labaku zivju, kautvai asaris un zandarts.
Sienazi, nokupini vimbu, breksi vairs negribesi ;)
3.aprīlis 2012, 16:34 | links
 
nu lai tārpus nedabūtu , iesaku ...ķer un atlaid , prieks pašam , un ......
3.aprīlis 2012, 16:26 | links
 
martins_riga: no šitās vietas lūdzu precīzāk! Un, ja var, bez VTT. Labi?
3.aprīlis 2012, 16:23 | links
 
Recepte tuvu Daddy ieteiktajai.
Pēc iespējas svaigu,atzvīņo,izņem iekšas.Asinis izslauka ar sausu lupatiņu.Atgriež pa muguru,atdala abas filejas.Filejām noņem ādu,visvieglāk ar nazi pārgriežot gaļu vidū un virzienā uz asti un galvu,slīpi spiežot.Iegūstam 4 gabalus.Katru gabalu,no ādas puses[visvairāk asaku]ar papīra nazi,vai žileti,smalki sašvīkājam. Tālāk sāls,cukurs,pipari[Daddy].Gatavās filejas bļodā,otra ar atsvaru pa virsu.Pēc stundām 10,12.visu masu.burciņā,piepiež un pārlej ar olīveļļu. Pēc otrām 12 stundām ir good.
3.aprīlis 2012, 16:18 | links
 
nunu, baudot tas mazsalitaas vimbas uz maiziteem, atri vien var taarpus dabuut. :)) iesaku uzmaniities.
3.aprīlis 2012, 16:17 | links
 
Nu re, panesās!!! :D
Nevar saprast, kuram nepiekrist, kuram piekrist!
Sienāzi, Tu man liki aizdomāties, jo skāri dvēselei tuvu tēmu... :D
Nu labi, jums pa savam, man kā ierasts! :D
3.aprīlis 2012, 16:09 | links
 
Dad! Nepiekritīšu viss par cepšanu. Ir ļoti labi. Breksis protams cepta veidā ir maz kam pielīdzināms - IMHO Latvijas ūdeņu gardākā zivs cepšanai, bet vimba ira laba arii cepta...
3.aprīlis 2012, 16:08 | links
 
Droši! Galvenais plānas smukas šķēlītes sagriezt...uz maizes jau var likt kaut 3 stāvos :) un ņem parastos melnos piparus, nevis kautkādu "zivju garšvielu" - pēc tās jebkura zivs pēc ķilavām garšo :)

Manas domas, ka cept gan vimbu nav vērts - tas pats, kas breksis...a vot kūpināta viņa ir kudī labāka par breksi :))
3.aprīlis 2012, 15:42 | links
 
Daddy, kā saka, ar krējumu jebkuru zupu apēdīsi :)))), bet nu ja trāpīsies Lieldienās kāda vimbele, tad atšķiršu šo lpp un sataisīšu pēc tavas receptes.
3.aprīlis 2012, 15:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager