Lielupe

Gulbi, tev jau nu bij jāzin ka tikai un vienīgi meženes mums tur tur trādirīdi ralllallaa taisa.

Tās nav ne līdakas ne zanderi, varbūt kāds zonderīts, bet viņi netaisa tādus bliezienus, kādi tur pēdējā laikā viscaur notiekās.
19.jūlijs 2011, 18:39 | links
 
jaa,par breksi,kaadu pariiti smukus redzeeju,no udens biskji izceelaas..
19.jūlijs 2011, 18:17 | links
 
es no krasta aizlaidishu pameginat.
19.jūlijs 2011, 18:14 | links
 
mww,nevar saprast,jo mezhene jau specifiski klapee ar asti kaa ar airi pa uudeni,te grieza kaa paatagu...veel vareetu buut zanderi,bet ku ta nu tik daudz zanderu saradaas...un redzeeju,ka janjaraga liikuma seekli ar tas pats,cik zinu,meZhenes seekljos nelien:)
19.jūlijs 2011, 18:12 | links
 
gulbis37, nedomaa, ka taas vareja but mezhenes?
Man nesen atpakalj ar pa visu upi neemaas, bet skjita ka tomer mezenes. Ari dzivo piedavaju visos slanjos ... ar nekaa...
19.jūlijs 2011, 18:04 | links
 
Tagad savāriju visu, nopirku barības. Tagad tik jamauc brekšos uz nakti līdz saulēktam. Nu redzēs kā būs, itkā pēc lietavām kkam ir jābūt... :)
19.jūlijs 2011, 18:02 | links
 
shodien riktiigi sarosiijos,jo liidaku laiks ne pajokam dvesa pakausii:))))...no riita bij pa smuko,liidakas leca,nepaprspiileejot,kaa siveeni pa visu upes platumu,tik taa arii neviena neuzleca uz mana dziivaa,proovee pie krasta,vai viduu,pusuudenii,vai gruntee:)))uznaaca saule,un viss pazuda,kaa nebijis,straume ar apstaajaas,varbuut tik pagaidaam...ehhhhhhhh...
19.jūlijs 2011, 17:12 | links
 
Mjaa, pie Jelgavas uudens ir labi nokrities, bet shodien taads labs liidaku laicinjsh :) Tomeer izvilkshu laivu un ies pameegjinaat zaljo vali nokjert. :)
19.jūlijs 2011, 10:48 | links
 
Piedod, Lielupe ;)
bumsi, nē. Studentu laikos mēs no zeļonkas, salicilspirta un skudru spirta destilējām tīru mantu ārā. Eleganta, metru gara stiklapūtēja izgatavota "egle" (jeb deflegmators) un viss notiek :DD Vienu brīdi - 84.-86.gados, kad bija sausais likums un viens no retajiem puslīdz-pieejamajiem stiprajiem alkoholiem bija tā pretīgā "Andropovka" (pa 4rbļ70kap, ja nemaldos) - aptiekas Rīgā bijām izpirkuši sausas :DD To skatu mūžam neaizmirsīšu, kā čaļi kojās sēž aplī un nopietniem ģīmjiem pogā vaļā tās mazās "peniciļinkas" un lej visu lielajā kolbā :DD Atceries tās pudelītes ar gumijas korķi un Al valcējumu pa virsu? Ja čaļiem sagraizīti, vai sagraizīti un zaļi pirksti bija - aha, skaidrs, drope briest, atkal destilācija notikusi :DDD
Aptiekās jau vienu brīdi vairs nedeva, nespēja piegādāt, jo parasti 3...5 kastes uzreiz ņēmām, šķiet 200 pudelītes, vai bija iepakojumā. Bija visādi žēlabu stāsti - piemēram, par onkoli, kurš no koka uz motorzāģa uzkritis, tanti, kura kuzika rokamajā mašīnā ierauta - un tie tagad no galvas līdz kājām ar zeļonku jāsmērē līdz SCO pārstāvjiem, kas zeļonku pie balsināmā krīta lej klāt, jo skaists gaiži zaļš tonis griestiem veidojās :DD
Ličierīši nāca vēlāk, ZA laikos ;)))
Čpokššš ;)
19.jūlijs 2011, 01:12 | links
 
Skatos, tēma saucas "Lielupe". Citu norāžu nafff, nu tad es ar' kaučko ierakstīšu- dažādībai.
Reiz sensenos laikos pie Lielupes līdzīgam mērķim tika izmantoti ķirši ar visiem kauliņiem, vienīgi par cukura pielietošanu arhivāri klusē, vai, pareizāk sakot, vairs neatceras :)))
Stiprums virsū uzlejamajam, ja vecais čīmičis Kilka akceptēs, varēja sākties no 45 collām, un tādu ņabi tolaik varēja vienkārši veikalā nopirkt, ja vien ķešā turējās skanošais...
Tas produkts laikam kādu mēnesi siltumā un tumsā, t.i., virtuves skapīti, gatavojās. Tam bij' vēl viena laba īpašība: kad pēc nogatavošanās tas palēnāk vai straujāk izžuva, varēja uzēst arī ogas!!! :)))
18.jūlijs 2011, 23:43 | links
 
Tiko atnācu no upes, biju ar suni aizgājis pastaigāties un nopeldēties. ĀRPRĀTS - līmenis krities par pusmetru (tas pie Jelgavas), večiem copi laikam neredzēt!!!
18.jūlijs 2011, 19:55 | links
 
Kilkan tas bija tas zaļais liķieris par kuru man stāstīji -ziemā Laikam ja nemaldos to Tu brūvēji studentu laikos :DD
18.jūlijs 2011, 19:11 | links
 
Sienāzi, paldies par info!
18.jūlijs 2011, 18:18 | links
 
sienaazi - es ietektu pamēģināt "firmas" noslēpumu - nākamajā pavasarī no tiem pašiem upeņu krūmiem sašķin pirmās mazās lapiņas, kad tās 1...1,5 cm garas aptuveni. Spiritusu virsū un tumšā skapī iekšā. Burrrvīga smaragdzaļa krāsa un burrrvīgs aromāts būs dzērienam. Tik max 1,5...2 dienas turi, vairāk nevajag, tad zaudē krāsu un paliek brūns. Arī no gaismas jāsargā.
Cukuru pēc tam līdz vēlamajam saldumam. Rekomendēju bērt nevis cukuru, bet iepriekš savārīt cukura sīrupu ar ūdeni - feināk sajaucās. Prozit! :)
18.jūlijs 2011, 16:28 | links
 
Eu, toč sienaazi!:)) Man viena dakterīte pazīstama:DDD
18.jūlijs 2011, 16:13 | links
 
Pfālinka:)) Upeņu vietā aronijas ar ķiršu lapām. Virsū paštaisītais- tāds uz 70 grādiem:))
18.jūlijs 2011, 16:12 | links
 
kilka, ja peecaak sakrata, nav tik traki.
boroda, tev tak jaabuut kaadai maasinnai ar krustu pieree paziistamai.
aizej uz poteem un sarunaa :))))))))))
18.jūlijs 2011, 16:12 | links
 
Es kā vecs čīmičis rekomendēju spirtu liet max 70 grādīgu, savādāk viss labums no ogām nenāks ārā. Respektīvi ureiz atšķaidīt, nevis ieliet ūdeni un tad uzgāzt tīru spirtu virsū. Kādreiz institūtā baigie konkursi notika par labākajiem ličierīšiem :)))
18.jūlijs 2011, 16:09 | links
 
Sienaazi, kur tu spirtu dabon? Veikalā prasīju, teica, ka nav!:))))
18.jūlijs 2011, 15:57 | links
 
sienaazis

Paldies par receptīti.
18.jūlijs 2011, 15:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager