Zivju pagatavošanas receptes

klejojot pa youtubu uzgaju labu recepti samam http://www.youtube.com/watch?v=SzBHTT9FCT4 šīs sezonas merķis bus noķert un pagatavot pēc šis receptes
4.augusts 2013, 22:49 | links
 
Tikko pārbaudīju- labs variants!! :)
Vienīgais garšvielas nedaudz mazāk, lai paliek sama garša!
Jā un mēģināt uz atklātas uguns- ar dūmiņu būs SUPER, ja jau man virtuvē uz gāzes plīts labenieks! ;)
5.augusts 2013, 22:03 | links
 
Signe Meirāne, www.cetrassezonas.lv



Šis ir klasisks bērnības ziemas ēdiens, kad tomāti likās tik saldi un sīpoli – tik kraukšķīgi. Pat man, kam sīpoli ļoti negaršoja, kopā ar želeju un vieglu saldenumu tie likās ļoti labi. Šī ir mūsu ģimenes vecmāmiņas recepte.

Citos portālos

Resursi

http://www.cetrassezonas.lv/

Sastāvdaļas

875 ml ūdens
125 ml etiķa (9%)
50 g cukura
30 g sāls
5 ēd.k. želatīna
3 lauru lapas
daži melno piparu graudi
1 kg tomātu, sagriezti 5 mm šķēlēs
3 vidēja izmēra sīpoli, sagriezti 5 mm šķēlēs

Rezultāts

3 x 500 ml

Pagatavošana
Reklāma
Click_Here!

Izmazgā ar verdošu ūdeni burkas un vākus.
Litra burkās kārto tomātus un sīpolus, pa vidu ieliec lauru lapu un iemet arī piparus. Kad burkas piepildītas, taisi uzlējumu.
Katlā uzvāri ūdeni, etiķi, cukuru, sāli. Kad tas uzvārījies, pieliec želatīnu, samaisi. Lej uzlējumu burkās virsū tomātiem, lai ir pilnas burkas.
Viegli uzliec vākus un liec sterilizēt 85 grādu temperatūrā 20 minūtes. Pielej katlā ūdeni tik daudz, lai burkām tas būtu līdz kakliņam. Uzgriez mazu liesmu un sildi. Pasterizēt vajag 85 grādos, bet sasilšanas laikam vajadzētu būt ne ātrākam kā 15 minūtes.
Kad 20 minūtes pagājušas, cel burkas ārā un uzreiz aizvāko. Ļauj atdzist līdz istabas temperatūrai un tad nes uz pagrabu vai uzglabā vēsā vietā.
Želatīnu vispirms atsevišķā traukā pārlej ar ūdeni 1:5 apmēram un uzbriedina. Pievieno uzbriedinātu, iemaisa vienmērīgi. Kad želatīns pievienots, karsēt vairs nedrīkst.
7.septembris 2013, 19:37 | links
 
Atradu internetaa:

Lasha ikru pagatavoshanas recepte.

vajadzigie materiali:

motorzaagjis
meeslu daksha
lukturis
0.7 3graudu shnjabis
choms, kursh nav miizala.

vajadziigaas iemanjas:

jaamaak apieties ar motorzaagji.
jaamaak noturet lidzsvars arii paalii.

recepte:

iepirzham veiksminieku degvielu par 5,50LS. braucam uz upiiti ar nosaukumu "amata". iedzeram. njemam motorzaagji. nogaazham priedi paari upiitei. noseezhamies uz priedes. turpinam dzert. kad lasis naak zem priediites, ieduram ar dakshu.
3.oktobris 2013, 09:53 | links
 
Vēlējos noskaidrot par to zivs nobeigšanu.

Pirms tam Sulla rakstīja:

--------------
Tāpat arī nepietiek tikai zivi nosist(nodurt), zivi ir nekavējoties jāatasiņo, pārgrieziet žaunas un pakariet ar galvu uz leju, vai slīpi noguldiet. Tāpat arī jāizķidā, jo ātrāk jo labāk.
--------------

Tad kā pareizi būtu viņu nobeigt? Zinu 2 metodes: iedot ar kaut ko pa bieti un apdullināt. Tad vēl esmu redzējis, kad iedur nazi skaustā, šis, lai arī nav humānāks, tomēr, manuprāt varētu būt efektīvāks un vienkāršāks, jo nazis vienmēr ir laivā, bet āmuru staipīt līdzi nav viegli.

Kādā veidā ir jāveic atasiņošana?

Kādā veidā jāpārgriež žaunas? Vienkārši iegriezt perpendikulāri?
3.oktobris 2013, 15:53 | links
 
tāpat, kā dzīvnieku gaļu, zivs gaļu arī ir jānogatavina vismaz pāris h, vislabāk laikam 24 h. Tā teikt, lai dvēsele mierīgi aiziet no miesas.

par nogalināšanu, pietiks pārraut pa apakšejai žaunai katrā pusē un notecināt.
3.oktobris 2013, 15:59 | links
 
tāpat, kā dzīvnieku gaļu, zivs gaļu arī ir jānogatavina vismaz pāris h, vislabāk laikam 24 h.

kkas, 3.oktobris 2013, 15:59


Par siltasiņu dzīvnieku gaļu taisnība, zinu īpaši svarīga tā "nogatavināšana" medījumiem, zaķi cik tur diennaktis jākarina pat neķidātu :) Bet zivis gan jo svaigāka jo labāk, ne velti lepnākajiem restūžiem zivis piegādā dzīvas paši zvejnieki ;) Pats arī neskaitāmas reizes esmu pārliecinājies ka pagatavota pirmajā stundā pēc nokaušanas zivs ir daudz gardāka un sulīgāka nekā ja visu dienu noturēta līķa stadijā. Par otrās dienas "svaigumu" pat nerunāšu :) Uzspiediet ar pirkstu uz zivs miesas un atlaidiet(vēlams bez zvīņām), ja paliek bedrīte, zivs vairs nav svaiga, tā sāk sadalīties, tipiska otrās dienas pazīme :)
3.oktobris 2013, 16:30 | links
 
Zivis man ar liekas, jo ātrāk tā tiek pagatavota, jo labāka. Foreli, kad nokauj jau pēc stundas maina ādas krāsu, nākamā dienā gaļai vairs nav tā skata un paliek tāda nesulīga. :/..
Zinu kad Japānā zivis restorāna padot tikko nokautas, pat redz uz šķīvjā kā šamējai nervi kustina gaļu!:D
3.oktobris 2013, 17:25 | links
 
Sulla

Kāds man teica, lai izjustu zivs garšu vēl labāk, nav jāaizraujas ar tās baigo mazgāšanu zem krāna pietiks tur patpie ūdeņiem izķidāt, noslaucīt un atnākot mājās uz pannas virsū:) Kā ir ar šo teoriju?
3.oktobris 2013, 17:41 | links
 
Sulla

Kāds man teica, lai izjustu zivs garšu vēl labāk, nav jāaizraujas ar tās baigo mazgāšanu zem krāna pietiks tur patpie ūdeņiem izķidāt, noslaucīt un atnākot mājās uz pannas virsū:) Kā ir ar šo teoriju?

xman120, 3.oktobris 2013, 17:41


Tā gan ir ābece-slauka ar salveti, jo mazāk ūdeņa, jo labāk. Seviški tas atnesās UZ JŪRAS ZIVI-lasi, mencu, skumbriju. Bet saldūdens zivi ar labāk nemazgāt, beet bieži nevar citādi, ja tīra uz vietas krastā. Tad noskalo un uzreiz noslauka sausu.
3.oktobris 2013, 17:55 | links
 
Kur problēmas ar salvetēm....nopērkat kabataslakatiņus. Derēs gan degunam gan pakaļai....ja neizlietosiet, tad arī zivij.:)
3.oktobris 2013, 18:11 | links
 
Kur problēmas ar salvetēm....nopērkat kabataslakatiņus. Derēs gan degunam gan pakaļai....ja neizlietosiet, tad arī zivij.:)

jeeska, 3.oktobris 2013, 18:11


Man vāģī vienmēŗ ir rullis tualetes papīra-tas ar iet par salveti. Mājas papīra virtuves dvielis vislabāk savāc slapjumu.
3.oktobris 2013, 18:16 | links
 
Man tā pat:-)
3.oktobris 2013, 18:27 | links
 
Man ne tikai mašīnā, bet arī laivā. Nereti noderējis. Kad līdz ar gaismu desantējas un stundas 8, vai vairāk uz ūdens vis kas var sagribēties. Uz tādu laiku braucot, protams, maizītes, vasarā vairāk bija minerālūdens, tagad termosā čajs. Vēl turu citas noderīgas lietas tanī pašā mānekļu kastītē - citramonu, lukturīti, mērlenti.
3.oktobris 2013, 20:00 | links
 
Par to mazgāšanu/nemazgāšanu - laikam atkal būšu opozīcijā. Bija iespēja taisīt mazsālītu varavīksneni. Vienu porciju slaucīju ar papīriem, otru mazgāju kā allažiņ. Dīvainā kārtā tā pirmā ne velna labāk negaršoja, toties sagatavošanas čakars lielāks (jo sevišķi to melno elementu pie mugurkaula izkasīšanā).

Tiesa gan, zivis uzreiz pēc izvilkšanas nebija uzšķērstas un "atasiņotas", lai gan bija relatīvi svaigas.
3.oktobris 2013, 20:19 | links
 
Vakar safilēju 3nieci un pēc čoma metodes aplēju traukā ar pienu un ledusskapī iekšā uz 2 sutkām. Tad cep un beigās, kā kuram patīk, to izmērcēto pusželejveida pienu izmanto apliešanai, tjipa mērcīte. Pie viņa ēdu neaplietu 6nieci, super sulīga, kas būs ar manējo bez apliešanas, iečekošu 6dien vokorā.
3.oktobris 2013, 23:04 | links
 
Labasdienas!Kāds nevarētu mani apgaismot,kā garšīgi nokūpināt vēdzeli?
14.oktobris 2013, 12:09 | links
 
Manuprāt vēdzeli garšīgi nokūpināt nevar, jo tā zivs ir liesa un kūpināta būs sausa un nekāda. Vismaz, cik esmu kūpinājis (2x) nekā tur tāda nav.

Vēdzelei citas receptes - ja mazas, bet daudz - galertiņā, ja viena liela - pildīta. Akniņas atsevišķi gatavojas :)
14.oktobris 2013, 13:07 | links
 
Savukārt par mazgāšanu mana saprašana ir tāda - var un vajag mazgāt zivi pēc izķidāšanas (ja atgriezta pa vēderu), jo no ārpuses to sedz āda un arī iekšpusē, vēdera dobumā ir ādiņa un neko tur ūdens "nesamaitās". Brīdī, kad parādās plika gaļa (nogriezta galva, filejas), tad gan vairs ar ūdeni nē.

Ja ķidā pa muguru (piem. vimbu, breksi kūpināšanai), tad bez ūdens, cik var ar nazi melnumus nokasa, bišķi noslauka un viss.
14.oktobris 2013, 13:13 | links
 
Plika diršana ,par to mazgāšanu....Vienmēr mazgāju,noslauku un nav ne vainas..Ja kāds netic,atbraucat ,-uzcienāšu...:)))
14.oktobris 2013, 15:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager