Zivju pagatavošanas receptes

Paldiesssssssssss. Nu stundas 2 būs jākūpina? Karpas un brekši ir kūpināti, bet sen, asari - pierasta lieta, šitais būs 1.x, cerams ne pēdējo.
26.oktobris 2013, 19:07 | links
 
PS. noķēri vai atkausēji? :))
26.oktobris 2013, 19:05 | links
 
skaidrs, ka pa muguru, citādi i 4 stundās nenokūpināsi :)
26.oktobris 2013, 19:00 | links
 
Gribu nokūpināt samu 3,7kg. 3 vārdos - labāk griezt pa muguru vai vēderu?
26.oktobris 2013, 18:31 | links
 
Nu, milzīgs paldies!!!!!!!!
14.oktobris 2013, 16:49 | links
 
mierīgi (recepte der arī līdakai, samam)
1. zivij iegriež gar spurām un novelk ādu. nekas, ja sanāk nevis "zeķe", bet 2 strēmeles
2. atdala gaļu no asakām un 1x samaļ
3. galvu un asakas liek vārīties AUKSTĀ ūdenī, vislabāk "pīles" tipa katlā, tur iemet arī sīpolu, laurlapu, ja ir - seleriju.
4. pannā sviestā apbrūnina sīpolu, ko kopā 2-3 šķēlēm pienā mērcētas baltmaizes piemaisa gaļai
5. samaļ visu otrreiz.
6. masai pieliek 1 olu, sāli, smalkos piparus, maltu muskatriekstu, čarku šņabja, visu samaisa.
7. Uz samitrināta auduma izkārto ādu, uz ādas smuki liek sagatavoto masu, izkārto zivs formā.
8. aptin audumu apkārt, galus aizsien un notin visu ar diegu.
9. No katla izķeksē galvu un asakas un tur liek vārīties audumā ietīto zivi. Pagaida, lai uzvārās un samazina lēnu uguni, ka knapi burbuļo.
10. Vāra ~1 stundu, tad izslēdz, ļauj buljonā padzist minūtes 20, tad izņem zivi un patur vēsumā, līdz tā vairs nav karsta, tin vaļā, griež 1cm biezās šķēlēs un pasniedz.

Buljonu var izdzert, apēst ar grauzdiņiem vai izkāst, piejaukt želatīnu un pārliet šķīvī sakārtotu zivi, tad viņa neoksidēsies un neapkaltīs.
14.oktobris 2013, 16:44 | links
 
Tā,tā par to pildīto,varbūt varētu sīkāk?
14.oktobris 2013, 16:22 | links
 
Plika diršana ,par to mazgāšanu....Vienmēr mazgāju,noslauku un nav ne vainas..Ja kāds netic,atbraucat ,-uzcienāšu...:)))
14.oktobris 2013, 15:59 | links
 
Savukārt par mazgāšanu mana saprašana ir tāda - var un vajag mazgāt zivi pēc izķidāšanas (ja atgriezta pa vēderu), jo no ārpuses to sedz āda un arī iekšpusē, vēdera dobumā ir ādiņa un neko tur ūdens "nesamaitās". Brīdī, kad parādās plika gaļa (nogriezta galva, filejas), tad gan vairs ar ūdeni nē.

Ja ķidā pa muguru (piem. vimbu, breksi kūpināšanai), tad bez ūdens, cik var ar nazi melnumus nokasa, bišķi noslauka un viss.
14.oktobris 2013, 13:13 | links
 
Manuprāt vēdzeli garšīgi nokūpināt nevar, jo tā zivs ir liesa un kūpināta būs sausa un nekāda. Vismaz, cik esmu kūpinājis (2x) nekā tur tāda nav.

Vēdzelei citas receptes - ja mazas, bet daudz - galertiņā, ja viena liela - pildīta. Akniņas atsevišķi gatavojas :)
14.oktobris 2013, 13:07 | links
 
Labasdienas!Kāds nevarētu mani apgaismot,kā garšīgi nokūpināt vēdzeli?
14.oktobris 2013, 12:09 | links
 
Vakar safilēju 3nieci un pēc čoma metodes aplēju traukā ar pienu un ledusskapī iekšā uz 2 sutkām. Tad cep un beigās, kā kuram patīk, to izmērcēto pusželejveida pienu izmanto apliešanai, tjipa mērcīte. Pie viņa ēdu neaplietu 6nieci, super sulīga, kas būs ar manējo bez apliešanas, iečekošu 6dien vokorā.
3.oktobris 2013, 23:04 | links
 
Par to mazgāšanu/nemazgāšanu - laikam atkal būšu opozīcijā. Bija iespēja taisīt mazsālītu varavīksneni. Vienu porciju slaucīju ar papīriem, otru mazgāju kā allažiņ. Dīvainā kārtā tā pirmā ne velna labāk negaršoja, toties sagatavošanas čakars lielāks (jo sevišķi to melno elementu pie mugurkaula izkasīšanā).

Tiesa gan, zivis uzreiz pēc izvilkšanas nebija uzšķērstas un "atasiņotas", lai gan bija relatīvi svaigas.
3.oktobris 2013, 20:19 | links
 
Man ne tikai mašīnā, bet arī laivā. Nereti noderējis. Kad līdz ar gaismu desantējas un stundas 8, vai vairāk uz ūdens vis kas var sagribēties. Uz tādu laiku braucot, protams, maizītes, vasarā vairāk bija minerālūdens, tagad termosā čajs. Vēl turu citas noderīgas lietas tanī pašā mānekļu kastītē - citramonu, lukturīti, mērlenti.
3.oktobris 2013, 20:00 | links
 
Man tā pat:-)
3.oktobris 2013, 18:27 | links
 
Kur problēmas ar salvetēm....nopērkat kabataslakatiņus. Derēs gan degunam gan pakaļai....ja neizlietosiet, tad arī zivij.:)

jeeska, 3.oktobris 2013, 18:11


Man vāģī vienmēŗ ir rullis tualetes papīra-tas ar iet par salveti. Mājas papīra virtuves dvielis vislabāk savāc slapjumu.
3.oktobris 2013, 18:16 | links
 
Kur problēmas ar salvetēm....nopērkat kabataslakatiņus. Derēs gan degunam gan pakaļai....ja neizlietosiet, tad arī zivij.:)
3.oktobris 2013, 18:11 | links
 
Sulla

Kāds man teica, lai izjustu zivs garšu vēl labāk, nav jāaizraujas ar tās baigo mazgāšanu zem krāna pietiks tur patpie ūdeņiem izķidāt, noslaucīt un atnākot mājās uz pannas virsū:) Kā ir ar šo teoriju?

xman120, 3.oktobris 2013, 17:41


Tā gan ir ābece-slauka ar salveti, jo mazāk ūdeņa, jo labāk. Seviški tas atnesās UZ JŪRAS ZIVI-lasi, mencu, skumbriju. Bet saldūdens zivi ar labāk nemazgāt, beet bieži nevar citādi, ja tīra uz vietas krastā. Tad noskalo un uzreiz noslauka sausu.
3.oktobris 2013, 17:55 | links
 
Sulla

Kāds man teica, lai izjustu zivs garšu vēl labāk, nav jāaizraujas ar tās baigo mazgāšanu zem krāna pietiks tur patpie ūdeņiem izķidāt, noslaucīt un atnākot mājās uz pannas virsū:) Kā ir ar šo teoriju?
3.oktobris 2013, 17:41 | links
 
Zivis man ar liekas, jo ātrāk tā tiek pagatavota, jo labāka. Foreli, kad nokauj jau pēc stundas maina ādas krāsu, nākamā dienā gaļai vairs nav tā skata un paliek tāda nesulīga. :/..
Zinu kad Japānā zivis restorāna padot tikko nokautas, pat redz uz šķīvjā kā šamējai nervi kustina gaļu!:D
3.oktobris 2013, 17:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager