Zivju pagatavošanas receptes

tāpat, kā dzīvnieku gaļu, zivs gaļu arī ir jānogatavina vismaz pāris h, vislabāk laikam 24 h.

kkas, 3.oktobris 2013, 15:59


Par siltasiņu dzīvnieku gaļu taisnība, zinu īpaši svarīga tā "nogatavināšana" medījumiem, zaķi cik tur diennaktis jākarina pat neķidātu :) Bet zivis gan jo svaigāka jo labāk, ne velti lepnākajiem restūžiem zivis piegādā dzīvas paši zvejnieki ;) Pats arī neskaitāmas reizes esmu pārliecinājies ka pagatavota pirmajā stundā pēc nokaušanas zivs ir daudz gardāka un sulīgāka nekā ja visu dienu noturēta līķa stadijā. Par otrās dienas "svaigumu" pat nerunāšu :) Uzspiediet ar pirkstu uz zivs miesas un atlaidiet(vēlams bez zvīņām), ja paliek bedrīte, zivs vairs nav svaiga, tā sāk sadalīties, tipiska otrās dienas pazīme :)
3.oktobris 2013, 16:30 | links
 
tāpat, kā dzīvnieku gaļu, zivs gaļu arī ir jānogatavina vismaz pāris h, vislabāk laikam 24 h. Tā teikt, lai dvēsele mierīgi aiziet no miesas.

par nogalināšanu, pietiks pārraut pa apakšejai žaunai katrā pusē un notecināt.
3.oktobris 2013, 15:59 | links
 
Vēlējos noskaidrot par to zivs nobeigšanu.

Pirms tam Sulla rakstīja:

--------------
Tāpat arī nepietiek tikai zivi nosist(nodurt), zivi ir nekavējoties jāatasiņo, pārgrieziet žaunas un pakariet ar galvu uz leju, vai slīpi noguldiet. Tāpat arī jāizķidā, jo ātrāk jo labāk.
--------------

Tad kā pareizi būtu viņu nobeigt? Zinu 2 metodes: iedot ar kaut ko pa bieti un apdullināt. Tad vēl esmu redzējis, kad iedur nazi skaustā, šis, lai arī nav humānāks, tomēr, manuprāt varētu būt efektīvāks un vienkāršāks, jo nazis vienmēr ir laivā, bet āmuru staipīt līdzi nav viegli.

Kādā veidā ir jāveic atasiņošana?

Kādā veidā jāpārgriež žaunas? Vienkārši iegriezt perpendikulāri?
3.oktobris 2013, 15:53 | links
 
Atradu internetaa:

Lasha ikru pagatavoshanas recepte.

vajadzigie materiali:

motorzaagjis
meeslu daksha
lukturis
0.7 3graudu shnjabis
choms, kursh nav miizala.

vajadziigaas iemanjas:

jaamaak apieties ar motorzaagji.
jaamaak noturet lidzsvars arii paalii.

recepte:

iepirzham veiksminieku degvielu par 5,50LS. braucam uz upiiti ar nosaukumu "amata". iedzeram. njemam motorzaagji. nogaazham priedi paari upiitei. noseezhamies uz priedes. turpinam dzert. kad lasis naak zem priediites, ieduram ar dakshu.
3.oktobris 2013, 09:53 | links
 
Signe Meirāne, www.cetrassezonas.lv



Šis ir klasisks bērnības ziemas ēdiens, kad tomāti likās tik saldi un sīpoli – tik kraukšķīgi. Pat man, kam sīpoli ļoti negaršoja, kopā ar želeju un vieglu saldenumu tie likās ļoti labi. Šī ir mūsu ģimenes vecmāmiņas recepte.

Citos portālos

Resursi

http://www.cetrassezonas.lv/

Sastāvdaļas

875 ml ūdens
125 ml etiķa (9%)
50 g cukura
30 g sāls
5 ēd.k. želatīna
3 lauru lapas
daži melno piparu graudi
1 kg tomātu, sagriezti 5 mm šķēlēs
3 vidēja izmēra sīpoli, sagriezti 5 mm šķēlēs

Rezultāts

3 x 500 ml

Pagatavošana
Reklāma
Click_Here!

Izmazgā ar verdošu ūdeni burkas un vākus.
Litra burkās kārto tomātus un sīpolus, pa vidu ieliec lauru lapu un iemet arī piparus. Kad burkas piepildītas, taisi uzlējumu.
Katlā uzvāri ūdeni, etiķi, cukuru, sāli. Kad tas uzvārījies, pieliec želatīnu, samaisi. Lej uzlējumu burkās virsū tomātiem, lai ir pilnas burkas.
Viegli uzliec vākus un liec sterilizēt 85 grādu temperatūrā 20 minūtes. Pielej katlā ūdeni tik daudz, lai burkām tas būtu līdz kakliņam. Uzgriez mazu liesmu un sildi. Pasterizēt vajag 85 grādos, bet sasilšanas laikam vajadzētu būt ne ātrākam kā 15 minūtes.
Kad 20 minūtes pagājušas, cel burkas ārā un uzreiz aizvāko. Ļauj atdzist līdz istabas temperatūrai un tad nes uz pagrabu vai uzglabā vēsā vietā.
Želatīnu vispirms atsevišķā traukā pārlej ar ūdeni 1:5 apmēram un uzbriedina. Pievieno uzbriedinātu, iemaisa vienmērīgi. Kad želatīns pievienots, karsēt vairs nedrīkst.
7.septembris 2013, 19:37 | links
 
Tikko pārbaudīju- labs variants!! :)
Vienīgais garšvielas nedaudz mazāk, lai paliek sama garša!
Jā un mēģināt uz atklātas uguns- ar dūmiņu būs SUPER, ja jau man virtuvē uz gāzes plīts labenieks! ;)
5.augusts 2013, 22:03 | links
 
klejojot pa youtubu uzgaju labu recepti samam http://www.youtube.com/watch?v=SzBHTT9FCT4 šīs sezonas merķis bus noķert un pagatavot pēc šis receptes
4.augusts 2013, 22:49 | links
 
Vakar eksperimentēju ar līdakas kotletēm un nonācā pie sekojošas manas"ideālās receptes":
700.g. līdakas filejas
2-3 baltmaizes šķēles
viena ola
70-100.ml piena
neliels sīpols
dzintara siers
50-70.g. sviesta (var arī speķi, pats neesmu taisījis)
Panējamie sausiņi
1. Nofilējam līdaku (nedrīkst būt lielās muguras asakas). Atbrīvojam fileju no lielajām ribu asakām (cenšamies nenogriezt pavēderi, jo līdaku ribas neiet tik tālu kā zandartam).
2. Atbrīvojam fileju no ādas.
3. Samaļam fileju vienu reizi. Pieliekam maizi, sīpolu, sāli, piparus un maļam otro reizi. Izgriežam visu masu vēl trešo reizi un ar to arī pietiks.
4. Masā iemaisam olu un sviestu (sviestam jābūt mazos gabaliņos). Izveidojam viendabīgu masu.
5. Kotletes pankūciņas vidū liekam dzintara sieru un otru pankūku pa virsu (pie šīs tehnikas vēl jāpiestrādā), taisam kotleti, apviļājam sausiņos un uz vidējas uguns liekam cepties.
4.jūlijs 2013, 11:20 | links
 
Ok, paldies Bums, ja es šodien to sataisu, tad līdz sestdienai vēl labi ievilksies, vai ne?
Bet jautajums par to, ja tā gaļa pastāvēs teiksim pāris dienas, vai nekļūs cieta kā pastala?
Es te vienreiz kaut kādā marinādē taisīju, silta super, pirmajā dienā super, pastavēja ledusskapī paris dienas, nju pastala, ne sagriezt ne apēst.
4.jūlijs 2013, 10:33 | links
 
Ņemam medicīnisko šprici /nopērkama vet aptiekās/ 200 ml Adatu attiecīgu, tādu ar kuri govis atgaiso :DD Taisa marinādi -karsto
1.ūdens
2.esence
3.pipari /smalki samalti /lai ietu cauri adatai
4.sāli
5.ķiploki
6 lauru lapa
7.sīpols
8.smaržīgie pipari
Novāram izkāšam un ar šprices palidzību gaļu sašpricējam
ar lieko var gaļu aplaistīt no augšpuses Pēc stundas liekam kuriņā
Parasti lieku garšvielas tā lai pēc garšas būtu nedaudz pa jestru
4.jūlijs 2013, 09:48 | links
 
Hi kūpinatāji.
Ir vajadzība pēc ātrās receptes, lai pa 2 dienām cūkgaļa ievilktos un būtu liekama kūpinātavā un pēc tam arī garšīga (arī lietojama kad pastāv, nevis cieta kā zole).
Arī kādu wistu recepti var iemest, tās ar laikam pieppirkšu un nožavēšu.
4.jūlijs 2013, 09:32 | links
 
Nav mīts.
Sīpolus vajag griezt mazos gabaliņos ar nazi :) - ir daudz foršāk.
Ķiplokus var mierīgi malt.
Speķis, baltmaize un ola, protams, vajadzīgi.
Un mellie pipari.
Un dilles, ko uzbērt virsū :)
Un jaunie kartupelīši, vārīti, ar krējumu..
Un auksts garšīgais. :)
20.jūnijs 2013, 22:44 | links
 
vēl var to līdaku pavārīt, lai sāk no asakām gaļa nākt nost, pēc tam speķīti klāt, garšvielas.....man liekas pat labāk kā jēlu ar asakam smalcināt.:-).
Finālā var zivju frikadeļu zupu uztaisīt.
20.jūnijs 2013, 19:27 | links
 
Jūs tikai ar sīpoliem un lokiem,-bet es vēl speķi piemaļu! Tiešām garša ir labāka!
20.jūnijs 2013, 18:49 | links
 
Mīts .
20.jūnijs 2013, 13:03 | links
 
Lidaku koteltem es maļu divreiz un protams no filejām. pa lielam lielais mugurkauls tiek izņemts arā. Divreiz izmal un vispar neko nejūt. Loks un sīpols klāt.

Man tik jautajums par sipolu malšanu mašinā - saka ka to darit nevajagot, jo tas maina sipolam garšu uz rūgtu? Patiesiba vai mīts?
20.jūnijs 2013, 10:57 | links
 
Usi , nav svarīgi , galvenais ķieģeļus piemalt klāt .
20.jūnijs 2013, 01:22 | links
 
Gints, jāmaļ tās muguras , jeb vidus asakas , un atkal 3 reizes ?
20.jūnijs 2013, 00:09 | links
 
Samal 3 reizes un nevienu asaku nemanīsi .
20.jūnijs 2013, 00:01 | links
 
Par tām arī iet runa, kuras ir filejā.
Tās izgriezt šķiet diezgan piņķerīgs pasākums )
19.jūnijs 2013, 23:51 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager