Zivju pagatavošanas receptes

Nu strīdi še i nevietā, katram sava gaume. Man ,piemēram ir arī zivju biezzupa ar tomātiem un šmigu. Nu makten sātīga manta! :))
24.februāris 2012, 23:09 | links
 
buljonu vajag dzidrināt, ja nepieciešams
un cits smeķis, ja sīpliņu un burkniņu apcep pirms tam sviestiņā ;)))
24.februāris 2012, 19:09 | links
 
emka tu kašķīgs . Negribu strīd't. Katram savs recepts .
24.februāris 2012, 18:54 | links
 
Bralit, tas zupiņš jau gatavošanas procesā paliek dzidrs, dzidrs kā bērna asara :), bet peldošie ikri piedot tumīgumu un perfektu garšu :)
Gribi strīdēties ? Atbrauc līdz uz Swedeni un nobaudi foreļu "uhu", kas taisīta pēc Kolas vietējo receptes. Nekādu burkānu, kartupeļu un visas citas figņas. Zivs, ūdens, sāls- viss.
Buljons atsevišķi, zivs atsevišķi, zaļš sīpols zakušmentam un dabas šķaidījums apetītei :)
24.februāris 2012, 18:41 | links
 
Nu Emka !! Dzirdēju jau par taviem mega asaru lomiem :)) Par ašukiem tik tēlaini izteicies ka siekala līdz grīdai :)) bet ne jau no tavas receptes :) Viss ok. klasika:) Man gan patīk dzidrā zupa . Ilgāk ir ,bet dzidri ,nekādu duļķu . Atsevišķi- burkāniņu,atsevišķi - kartupelīti - beigās visu izkāstā buljonā iekšā . No buljona skaitumam vēl kādu sīpolīti un ķiplocīti . Zivs gabaliņus atsevišķi beigās klāt - un zups kā labākajos zivju restourantos :))
24.februāris 2012, 17:58 | links
 
Neesmu profesionāls pavārs, bet patīk paniekoties :)
Pēc pēdējās veiksmīgās copes daļa asaru tika sacepti un no labsajūtas murrājot apēsti, bet daļa palika. Būs zupa, paziņoju ģimenei. Pauze... un tad iebildumi-atkal ar asakām, atkal būs jāķēpājas atsevišķi ar zivīm...pīiii!
Arguments spēcīgs!
Tomēr, tiem, kas asarus dīrā ir skaidra lieta, ka uz ādas, ko novelk paliek sānu gaļa (mmmm, ku garšīga) es to vienmēr nogriežu un kopā ar ikriem un sīpoliem sacepju pašā finālā, tā teikt "pavāra bonuss".
Šoreiz zivju padaudz un sānu gaļiņa ar ikriem netiek sacepta un pat paliek pāri vēl kādi 10 dīrāti rumpīši.
Labi, nodomāju, negribat asakas- būs bez asakām :). Materiāls man elegants, sānu gaļa un ikri, nofilēju vēl palikušos rumpjus, sagriežu sīkāk.
Tālāk jau elementāri- pēc labākajām zivju zupas tradīcijām.
Katlā pirmie ieplunkš burkāni un pāris sīpoli, burkānu gatavība tuvu robežai, nākamie burbuļoties dodas kārpeļi. Lauru lapas, melnais graudu pipars, protams netiek aizmirsts, to kopā ar pirmrindniekiem :)
Sāls pēc garšas un ņuha :D
Nu re, kārpeļi jau gandrīz gatavi, tagad kārtai zivei.
No sākuma viss pasākums tāds baigi duļķains izskatās, bet pēc minūtēm sāk skaidroties un buljoniņš kā arī pats zupiņš paliek dzidrs. Peld atsevišķi ikru graudiņi un pat taukumiņš pa virsu :)
Tagad slēdzam nost fojeri, saberam virsū iepriekš sakapātas dillītes, vāku virsū un 15-20min liekam mieru.
Tagad var uzsist sev uz pleca, aicināt visus pie galda un pilnai laimei pirms zupiņas degustācijas paņemt vienus 50gr. ar superr aukstu šnabsu.
Priekā un labu apetīti!
24.februāris 2012, 17:30 | links
 
Nevajag, cepšanas laikā izkusīs.
21.februāris 2012, 14:05 | links
 
vinnij, ka ar zelatinu? Ir vai nav jaizskidina??
21.februāris 2012, 11:42 | links
 
Sveiki copes monstri :))
Piedāvāju jums zivju terīnes recepti.
Samalta zivs 500g,
salds krējums250g,
ķiploki 15g,
pētersīļi15g,
divas olas.
viena paciņa želantīna.
Sajaucam zivi ar olām, kapātiem zaļumiem un ķiploku, pievinojam sāli, piparus un želantīnu. Tad jaucam klāt saldo krējumu ( negāžam visu klāt, lai massa nesanāk par šķidru) pieliekam klāt koriadra sēlas un nedaudz tīrītas ķirbju sēklas.
Massu kārtojam follijā, ietinam veidojot desiņu, aizlokam galus. Liekam karstā cepeškrāsnī 200 grādos uz 15 min. Kad gatavs, atdzesējam un liekam no rīta uz maizītes un ēdot slavējam pavāru :)) Lai labi garšo!!!!
20.februāris 2012, 11:41 | links
 
drl-
Voblu dz'ivokl'i jau divas ziemas gatavoju bez probl'em'am virtuv'e.P'ec tam , kad zivis atm'erc'e un atmazg'a p'ec s'al'i'sanas , lieku t'as uz kartona pamatnes(no jebkuras pabiez'akas kartona kastes) , kas nokl'ata ar av'iz'em s'akum'a ar vienu s'anu(20 min.) , p'ec tam pamainot av'izes un apgrie'zu zivis ar otru pusi , lai no virspuses paz'ud lielais mitrums.P'ec k'ada br'i'za nomainu av'izes tre'so reizi un salieku uz kartona jau nedaudz ap'zuvu's'as zivis un kartonu uz nakti nolieku virtuv'e pie radiatora zem'e. No r'ita zivis jau ir tik t'alu ap'zuvu'sas no 'arpuses, ka t'as var likt ar to pa'su kartonu aug's'a uz virtuves aug's'ejoem skap'i'siem (man starp skap'i'siem un griestiem ir neliela atstarpe) un t'al'ak pirmaj'as dien'as ivienu reizi dien'a apgrie'zu t'as zivis uz otru pusi un vajadz'ibas gad'ijum'a pamainu av'izes zem ziv'im.Apm'eram p'ec ned'e'las var doties uz bodi p'ec alus.
Dz'ivokl''i bez manis dz'ivo v'e tr'is sievi's'ki un ar smak'am nav nek'adu probl'emu.Vien'igais br'idis , kad dz'ivokl'i var just minim'alu zivju smaku ir pirm'a nakts un tikai virtuv'e , bet zivis cen'sos uz pirmo nakti nolikt v'elu vakar'a , lai no r'ita jau viss b'utu izv'edin'ajies.Un peipusa rauda ar ikriem gar'so gan man , gan sievi's'kiem.
P'ec tam pie bild'em pielik'su da'zus foto , lai redz'etu k'a viss izskat'as.
Atvainojos par garumz'im'em - datoram ar latvie'su klaviat'uru kaut kas atgad'ij'as.
12.februāris 2012, 10:46 | links
 
Jankar.Es viņas kūpinu uz resti, neķidātas.Pirms kūpināšanas samaisu ar sāli.Miljons.Man patīk.
12.februāris 2012, 10:12 | links
 
Kūpina tā pat kā reņgi
12.februāris 2012, 10:07 | links
 
Kāds nav mēģinājis kūpināt salaku(stinti)?Viņa pirms kūpināšanas jāķidā,vai kūpina tāpat kā reņģi-netīrītu?Vai varbūt tomēr labākais ir Buma variants ar marinēšanu?
12.februāris 2012, 09:54 | links
 
Vai kādam no klātesošajiem nav kāds pārbaudīts paņēmiens, kā nesmirdīgi taisīt voblas dzīvoklī (bez balkona)?
Esmu lasījis dažādus krikumus par ietīšanu avīzē un ledusskapī likšanu, bet tas viss drīzāk bija tādā teorētiskā līmenī.
Bet voblas gribās, a kaltēt - īsti nav kur :(
27.janvāris 2012, 13:12 | links
 
nea, Vinnij, tās nebija "Jēkaba kazarmas"!
2.janvāris 2012, 13:37 | links
 
Kur Tu mani redzēji ai stikla?
2.janvāris 2012, 12:05 | links
 
ieraudzīju Vinniju aiz stikla, gribēju uzvaicāt, bet nepaspēju:(

Zivs/karpas uzlējums, šodienai derētu, ehh kā!Pat siekalanoskrēja. Vēl ar mārrutkiem, Hmmm

Tā ir, cilvēki dzīvo šodienai, nedomājot par rītdienu.
1.janvāris 2012, 23:49 | links
 
Vobšem - notīra līdaku, nelielas spuras var atstāt - sāli - un uz pannas ! Šī no priekiem pat tev pamās ! Lai labi garšo

http://www.youtube.com/watch?v=IbOORShZNBs
29.decembris 2011, 15:45 | links
 
Pats asakas ņemu ārā, esmu gan redzējis, ka citi tā nedara. Muguras asaku izņemu, ribas izraustu ar plaķenēm. Ir speciālās pincetes bet tās bieži noslīd un nolauž asakas. Tāpēc, plaķenes :))
27.decembris 2011, 19:10 | links
 
kapēc gan asaka būtu jācep?
27.decembris 2011, 18:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager