Kūpinātavas

Labs ko ielika voblinieks, būs man arī ātri jāuzmeistaro USMAS krastā :-))))
19.jūnijs 2013, 10:46 | links
 
Tas ir kuriņš /kurzemnieku parikte/:))
19.jūnijs 2013, 08:11 | links
 
 
vēršos pie jums foruma biedri pēc padoma, šoreiz par kūpinātavām

gribētu pareizi uztaisīt piemājas dārzā kūpinātavu zivīm, bet nezinu kā pareizi to darīt, varbūt variet iedot kādu linku/attēlu, kur būtu parādīts

doma ir izrakt bedri, izmūrēt to ar ķieģeļiem 5 kārtās, tad uztaisīt rāmi ar sietu tajā, ko novietotu uz ķieģeļu malas un tam virsū vāku no dēļiem.

bet noteikti arī šajā jomā ir ļoti daudz nianšu ko būtu jāņem vērā, tādēļ lūdzu pakomentējiet
19.jūnijs 2013, 00:31 | links
 
Sveiki!!!Vīri makšķernieki un kūpināšanas meistari...
Gribetu jautat varbut kāds var pastāstit kā pareizi kupināt reņģes???Vakar kupināju verot uz terauda drates ,žvetava nebija liels karstums,bet tapat krita iekša un neturejās.Pirmo reizi to dariju un biju marinejis,varbut marināde pataisija tās pārāk mikstas un caur aci netureja,jo kā sāka silt tā pa galam viena pec otras lejā!!!Paldies jau iepriekš....
12.jūnijs 2013, 21:55 | links
 
veliks - tu sievieti arī pamēģini iegūt visos iespējamos veidos vienlaikus... :DDD

tās ir pilnīgi atšķirīgas kūpināšanas metodes:
a) ar kurtuvi un dūmu caurplūdi
b) ar atsevišķu kurtuvi/dūmu ģeneratoru (buma muca)
c) namiņā uz oglēm

nejauc tās visas kopā. Buma mucā uguns ir 30cm no zivīm, tik, jā, metāls starpā... :)
12.jūnijs 2013, 14:14 | links
 
bums
Par to jau ir šis stāsts :)
Iepējams, ka dažādām zivju sugām un izmēriem ir jāprot izvēlēties arī piemērots kūpināšanas veids, nevis kā daži labi, mani ieskaitot, uzsit žāvētavu un tik davai visu pēc kārtas vālē iekšā :)
Gan jau dzīves skola izmācīs, bet lietderīgi būtu savlaicīgi uzzināt kas un kā darāms PAREIZI.
12.jūnijs 2013, 12:33 | links
 
Labākā zivs iznāk namiņā Reņģi un luci bez tā var tikai samaitāt Kur tur ir kādas trubas ? Uguni kur tieši zem zivs
12.jūnijs 2013, 08:32 | links
 
daddy_j
Par tām 40 minūtēm es biju domājis neliela izmēra zivis bet arī pilnu virsmu žāvējot. Itkā laukums tāds pats, tikai zivs plānākas. Ar lielajām zivīm protams ka ilgāka tā padarīšana. Baidos tagat samūldēties bet savu lielo samu es žāvēju nepilnas 2 stundas, ja atmiņa neviļ. Parasti laika izteiksme noiet otrajā plānā, vienmēr paļaujos uz to ko redzu un žāvēšanas procesa laikā paplūkāju kādu resnāku gabalu pārbaudes nolūkos.
Bet par kurtuves atālumu no kastes, tas ir pat ļoti strīdīgs jautājums. Esmu redzējis, ka zivis žāvē tieši virs oglēm, zemē izraktā bedrē, apkārt koka kaste un reste uz kurām tās izvieto. Pats personīgi stāvēju klāt, sagaidiju rezultātu un nekādu pretenziju nebija, tad kāds tur ir atālums no kurtuves ???
Ar atsevišķu kurtuvi vismaz ir kautkādas iespējas paregulēt karstumu un dūmus, salīdzinot ar to kas notiek izraktā bedrē uz oglēm. Pie kam tur nežāvēja tikai butes, tur bija arī mencas un vēl kautkādas parastas zivis.
11.jūnijs 2013, 23:50 | links
 
man šķiet, ka Tev kurtuve baigi tuvu kastei (nepilns metrs), tāpēc lielās zivis vnk izcepās nevis kūpinās. Lielākai zivij ir biezāka gaļa un vajag vairāk laika, lai zivs uzsilst un viss mitrums iziet ārā. pa 40 min lielu breksi/karpu nokūpināt nevar, bet var "izcept" vai "izsautēt".

Vākā uztaisi caurumu 10x10cm un pieliec attiecīga lieluma grozāmu bleķi, lai vari normāli regulēt dūmus, nevis vāku cilāt.
11.jūnijs 2013, 09:19 | links
 
Itkā tā arī daru, vismaz cenšos. Sākumā iekurinu ar skaliem, pēc tam vienu kurtuvi izkurinu ar normāla izmēra malku (sausu) , lai uzsildās un tā teikt, dezinfikcijas nolūkos :) Tikai tad lieku iekšā zivis un sametu pusi uz pusi sauso malku ar nedaudz mitru (svaigi skaldītu, tad sēžu un vaktēju dūmus, ik pa laikam paceļu vāku nelielā šķirbā un paveru kurtuvi lai uzsit pirmo liesmu pagalēm, tad aiztaisu atkal vāku un pēc brīža kurtuvi. Itkā ne pirmo gadu žāvēju bet gadās reizes kad tas mitrums ir tik liels, ka zivis no augšas pilnīgi slapjas un vāks arī mitrs. Ja tur ilgāk vāku vaļā, tad liesmas skrien kastē un sataisa melnas apakšas zivīm. Sanāk nevis žāvētas bet fiksi dūmos ceptas :)
Es tā publiski apvaicājos tāpēc, ka varbūt zivju žāvēšanai arī ir kādi noteikumi jāievēro kurus es nezinu ? Varbūt kādas mēnes fāzes vai diezin kas vēl tur bet mēs tik vālējam ka tik ir ko nožāvēt :)
10.jūnijs 2013, 17:50 | links
 
VELIKS LIELĀKĀM ZIVĪM VAJAG LIELĀKU TEMPERATŪRU LAI NEDABŪ SUST
9.jūnijs 2013, 20:21 | links
 
Kūpini ar pavērtu vāku vai durvīm Kad viss apžūs taisi ciet
9.jūnijs 2013, 17:42 | links
 
Gribēju apvaicāties par tādu lietu kā mitrums žāvētavā zivis žāvējot. Jau otriz saskaros ar šo problēmu, pirmajā reizē vienkārši izmetu visas zivis ārā, jo izšķīda putrā un sāka smirdēt. Toreiz bija karpas un nodomāju, ka varbūt ar kombikormu pārbarotas un tāpēc tāds rezultāts. Vēlāk gan uzzināju, ka mitrums pie vainas. Bija rudens un diezgan vēs laiks, tas arī drusku vēl palīdzēja noteikti.
Šoreiz ar brekšiem gandrīz tā pat iznāca. Neliela izmēra zivis nerada nekādas problēmas, krāmēju tā pat pilnu žāvētavu. Laukums zem vāka ir apmēram metrs reiz metrs. Atālums no vāka līdz žāvēšanas restei ir apmēram 25 - 30 cm. Pati kaste ir apmēram 1,2 metrus augsta, kurtuve no kastes ir nepilnu metru.
Kā jau minēju, ar neliela izmēra zivīm nekad nekādu problēmu, apmēram 40 minūtes un gatavas. Arī samus žāvējot nekā tamlīdzīga, viss štokos. Bet kad saliek brekšus, tādus no kilograma uz augšu, man saiet vienā reizē 9 gabali, tad sāk rasties problēma. Labi, ka laicīgi atcerējos to vāku pacilāt. Visādi citādi jau neko, žāvēšana pati par sevi ir notikums un kopā ar aliņu var pasēdēt arī klāt un biežāk vāku pacilāt bet jo biežāk cilā vāku, jo vairāk apdeg apakša.
Vai es kautko daru nepareizi, vai kļūda konstrukcijā ? Žāvētava tika laicīgi iekurināta un uzsildīta.
9.jūnijs 2013, 17:33 | links
 
Sveiki Copes un Gastranomisko izvirtību eksperti! :)

Šodien plānā nokupināt vakardienas ķertos līnīšus, varbūt kāds var ieteikt izcilu recepti?

Pašlaik plānoju griest pa muguru pušu, tad ar ķipluku, dilli un sālīti..
Varbūt ir kāda foršāka recepte? Līni neesmu kūpinājis..

Ne asakas,
MMB

MMB, 9.jūnijs 2013, 11:38

Es vakar,kamēr uzsila mana žāvējamā ,,uzparikte" apkaisīju ar zivju garšvielu maisījumu (Avokado) firmas,sāli un uzspiedu citronu sulu!Ciemiņi noēda,bet žēlojās par piegaršu...esot bijusi MAZUMA piegarša!!!:)))

snipiens, 9.jūnijs 2013, 12:07


Paldies!
9.jūnijs 2013, 12:36 | links
 
Un arī nekūpini :D Labāk ar garšvielām izcep cepeškrāsni

bums, 9.jūnijs 2013, 12:02


:) tas ir gardi, nav ko noliegt :) šoreiz gribās ko citu pamēģināt!
9.jūnijs 2013, 12:36 | links
 
Un arī nekūpini :D Labāk ar garšvielām izcep cepeškrāsni

bums, 9.jūnijs 2013, 12:02


Iten tā es ietinu folijā un uz ,,mangāli"...arī ņam,ņam!!!:)))
9.jūnijs 2013, 12:10 | links
 
Sveiki Copes un Gastranomisko izvirtību eksperti! :)

Šodien plānā nokupināt vakardienas ķertos līnīšus, varbūt kāds var ieteikt izcilu recepti?

Pašlaik plānoju griest pa muguru pušu, tad ar ķipluku, dilli un sālīti..
Varbūt ir kāda foršāka recepte? Līni neesmu kūpinājis..

Ne asakas,
MMB

MMB, 9.jūnijs 2013, 11:38


Es vakar,kamēr uzsila mana žāvējamā ,,uzparikte" apkaisīju ar zivju garšvielu maisījumu (Avokado) firmas,sāli un uzspiedu citronu sulu!Ciemiņi noēda,bet žēlojās par piegaršu...esot bijusi MAZUMA piegarša!!!:)))
9.jūnijs 2013, 12:07 | links
 
Un arī nekūpini :D Labāk ar garšvielām izcep cepeškrāsni
9.jūnijs 2013, 12:02 | links
 
Sveiki Copes un Gastranomisko izvirtību eksperti! :)

Šodien plānā nokupināt vakardienas ķertos līnīšus, varbūt kāds var ieteikt izcilu recepti?

Pašlaik plānoju griest pa muguru pušu, tad ar ķipluku, dilli un sālīti..
Varbūt ir kāda foršāka recepte? Līni neesmu kūpinājis..

Ne asakas,
MMB
9.jūnijs 2013, 11:38 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager