Kūpinātavas

par ko iet runa!!!
a te cilvēciņi meklē 200-300*.manispēc lai kaut no martenkrāsnīm liek!
:))
17.februāris 2011, 18:19 | links
 
Priekš kam tev tas termometrs es izmetu visus laukā un kūpinu Kad gatavs ņemu ārā.Ja muca pareizi uztaisīta nebūs ne pa maz ne pa daudz :DD
17.februāris 2011, 18:23 | links
 
Reku ir!! Ja praata pietika tad sapratiis un uztaisiis pats!! vienkaarshi un aatri!
http://www.copeslietas.lv/site/video/player/1048-2010-08-18-ekspedicija-usma.htm
17.februāris 2011, 18:28 | links
 
man persōnīgi tas grādīzers pat uz rutka nav vajadzīgs.laukos koptiļņa no zāles miltu ceha,kvādrātveida truba 86x86cm.un pilnīgi pietiek,ari bez grādīzera!
:))
17.februāris 2011, 18:37 | links
 
man ar liekas ka zivij grādīzeri nevajag, tāpat jau jāpaskatās kā gatavojās. Iespējams ka gaļai vajag lai biezākā slānī izsilda cauri
17.februāris 2011, 18:40 | links
 
Beber tas jau cits verķis kuru iedur gaļiņā un psstās kas ezītim vēderā :D
17.februāris 2011, 18:43 | links
 
labrīt:)

Mjā, var just, ka darba nedēļa bijusi smaga, ka nepielec ko jautāju:):):)

Nejauciet māti ar meitu....

Es nerunāju par mucas "darba" temperatūru.... es vienkārši vēlos ielikt termometrus kuri tīšām vai netīšām neuzcepās!!!!
Nevēlos visu laiku sēdēt blakus, vēlreiz paskaidrošu tie, kuri kārtīgi nelasīja ko rakstīju-es kārtīgi nosiltināju mucu, lai netraucē -C vai vējš, līdz ar to man pāris reizes būs jāizkož cik pagales likt, bet kamēr piešaušos nevēlos cepināt tīšām vai netīšām tos term.
Viss. Par to sanistal paldies, pamēģināšu šos, vēl laikam maxshons arī ir.
18.februāris 2011, 07:13 | links
 
Siltini vai nesiltini, pēc trafareta nesanāks, jo mainās gan gaisa T, gan mitrums, malka arī viena un tā pati nebūs... Kūpināšana pa garšīgo ir process no sirds, tad arī garšīgi sanāks.

T kontrolei kūpinot gaļu lietoju weber termometru, kurš paredzēts gaļas T mērīšanai, digitālais , ap 11 ls . Var gan dūmu T , gan arī gaļā iedurt, ja lielāki gabali. Tas ir svarīgi, ja kūpini 10-12 h. Zivīm gan tas nav tik aktuāli.
18.februāris 2011, 08:02 | links
 
Spura, visas atbildes, uz Tavu jautājumu bija par lietu, no vīriem, kuriem ir pieredze. Nav ko cepties.
Temperatūru neregulēsi ar pagaļu daudzumu, bet ar vilkmi. Vai nu ar durtiņām, vai šīberi.
Un tomēr nāksies pirmās reizes sēdēt klāt, lai kā Tu negribētu. Zivtiņa kūpinās apmēram stundu, un to jau nu var izturēt. Kad kūpināsi gaļu, tad jau būs pieredze. 120 grādu termometrs būs ok. Īsāk sakot, ja saprati kā regulēt temperatūru, tad sapratīsi ka "stiprāku" termometru nevajag.
18.februāris 2011, 08:06 | links
 
es iztieku bez jebkādiem termometriem, t nosaku ar roku, ja roku tā īsti dūmā nevar noturēt, tad ir Ok, ja zivis uz restēm sāk nedaudz čūkstēt, tad zinu, ka ir pa karstu:))), ja roku brīvi dūmā var noturēt, tad zinu, ka ilgi būs jākūpina. Un vispār kūpināšana ir radošs process, kuru nevar atstāt bez īpašas uzraudzības, lai veicās:))))))
18.februāris 2011, 08:27 | links
 
V.S.O.P.
Piekrītu 100%, ka pēc trafareta nebūs, bet kaut kādai kontrolei jābūt, un būs starpība vai kūpini ierasti vasarā-rudenī vai -20C siltinatu vai nesiltinātu:)
Pēc pāris sezonām man arī nevajadzēs termometru...varēšu pateikt vai ir gatavs saskaitot tukšos aliņus DDD:
Ja šodien neko Rīgā neatradīšu, tad ņemšu infrasarkano pa kādi 20Ls, noderēs arī citur:)
guntarskl
..es vēl necepos, tapēc jau es prasīju padomu spečukiem. Es regulēju temperatūru arī ar pagaļu daudzumu, jo nav tik daudz ideāli sauso sagādāts, tāpēc miksēju ar mitro no rudens zāģējuma.
Kā temp. regulē to ikdienā zinu, bet vēlreiz saku-nevēlos sildot kūpinātavu sēdēt klāt. Neviens šeit nerunā par sēdēšanu kad fišiņa ir iekšā tā nav problēma vispar, kā pats saki, ir durtiņas un šīberis, bet kamēr šinī aukstumā uzsildi, gribas fiksāk kamēr uzsilst+ uzsilda zemi apakšā, tapēc jau vēlos ielikt normālu termometru un miers. Vēlreiz atkārtoju-iet runa par uzsildīšanas periodu!!!...labi pīs:)
18.februāris 2011, 08:58 | links
 
Atvainojos par iejaukšanos,bet man ir jautājums. Personīgās mājas man nav,lauku nav. Ir dzīvoklis ar malkas apkuri. Tad nu jautājums,vai var krāsns mutē uztaisīt kūpinātavu,vai vismaz kautko tuvu taij??Protams neizjaucot krāsni :) ,jo māja jau tāpat ir jākurina. Vienkārši šad tad gribas nokūpināt asarus,nevis uz panas sacept.
18.februāris 2011, 09:05 | links
 
Bez problēmām tikai kūpināmai kastei jābūt tādam lielumam ,lai Tu varēt iebāzt cauri krāsns durtiņām Vislabākais būtu visu ievietot tikko izkurinātā krāsni process būs ātrs un vienmērīgs Mazā daudzumā un kad negribās kurināt lielo mucu šo procedūru veicu kamīnā Nav ne smakas ne drazu viss čiki briki :DD
18.februāris 2011, 09:10 | links
 
Bez problēmām tikai kūpināmai kastei jābūt tādam lielumam ,lai Tu varēt iebāzt cauri krāsns durtiņām Vislabākais būtu visu ievietot tikko izkurinātā krāsni process būs ātrs un vienmērīgs Mazā daudzumā un kad negribās kurināt lielo mucu šo procedūru veicu kamīnā Nav ne smakas ne drazu viss čiki briki :DD
18.februāris 2011, 09:10 | links
 
spura! tev vajag nevis termometru, bet vilkmes regulatoru un tad nebūs jāsēž klāt visu laiku. tas arī meklējams santehnikas veikalos un ir līdz 90 grādiem.
18.februāris 2011, 09:17 | links
 
es teikšu tā - kastē kūpināta protams arī ir ok, ja ar ceptu salīdzina, tomēr mucā kūpinātai ir cits smeķis.

man vēl no krievu laikiem ir mazā tūristu kūpinātava - ņerž kastīte 20x40x10cm, apakšā alkšņa skaida un uz restītēm zivs, 1 zivi var nokūpināt. pagājšvasar uzzīmēju un pasūtīju lielo tūristu kūpinātavu - 50x50x20cm, pa 40ls uztaisīja. ir ok, bet bik ventilācijas caurumi jāizurbj.
18.februāris 2011, 09:21 | links
 
ko jūs veči uz to hi-tech krituši...infrasarkanie termometri, vilkmes regulatori, automātiskais kurināmā padevējs u.c. :))) žāvēšana ir daudz senāks ēdiena gatavošanas veids kā piem. vārīšana, tāpēc vajag visu pa vecam darīt :)
18.februāris 2011, 09:27 | links
 
 
Paldies par atbildēm,sevišķi Bums. Vēlviens jautājums,kādai kastei jābūt un kā aprīkotai. (nedomāju izmēru,tas protams pēc krāsns mutes)Piedodiet,ja uzdodu stūlbus jautājumus! :)
18.februāris 2011, 09:28 | links
 
dinno
iekopē youtubē šito копчение рыбы. tur šo to var atrast par to kasti un kūpināšanas principu.
18.februāris 2011, 09:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager