Kūpinātavas

Arvīds +10 Noņem mizu ,aukstajai kūpināšanai,uz sieta kurini malku(alksni)kamēr miza pilnībā sadeg,būs ok....
22.jūlijs 2013, 11:50 | links
 
Pa tiem zaļajiem alkšņiem.... es gan nepiekrītu ka tie taisītu izteikti rūgtumu.Ja kūpinātavā nav vilkmes ,tad gan tā var būt.Ir pat liktas zaļas alkšņu lapas uz oglēm-nav izteikta rūgtuma.Iet runa pa kūpināšanu no tiešā dūmvada!
22.jūlijs 2013, 12:05 | links
 
diemzeel pagaidaam uzbuveju vienkarso variantu,200l muca,viens gals ciet zem kura kurtins,otrs vala ar nonemamu vaku,jo cik sapratu zivim labak tadu!moska kautko partaisit?
22.jūlijs 2013, 12:09 | links
 
ir novērots rūgtums ja zivis nav pirmā svaiguma.;)
22.jūlijs 2013, 12:14 | links
 
vēl var būt rūgtums ka sapil virsū melnā darva, sākumā kurinot savā bleķa kūpinātavā ar to saskāros, bet tad pakonsultējos ar copes lietu forumistiem, izurbu ventilācijas caurumus viss ok.
22.jūlijs 2013, 15:33 | links
 
vai saurbjot caurumus tas rūgtums mazinās, un vai automātiski liesma neveidojās mucā?!
22.jūlijs 2013, 15:55 | links
 
Caurumi nav jāurbj grīdā zem pagalītēm-bet sānā apakšā.Lai būtu vilkme!!
22.jūlijs 2013, 16:04 | links
 
Visam ir iziets cauri un cauri !Bija rūgtas ,melnas,nesmukas...Lai katrs aplaužas pats, es devu padomu konkrētam cilvēkam,nevis "gudro "partijai !!!Mani neinteresē Jūsu viedokļi,tas kurš apjautājās,izdarīs savus secinājumus,darīt vai nē...
22.jūlijs 2013, 20:17 | links
 
Arvids8
Paldies paer padomu! Reāli.! Man ar ķibeles ar kūpiņa garšu.
22.jūlijs 2013, 20:46 | links
 
Šodien pirmoreiz kūpināju.karpu atgriezu, izslauciju,apbēru ar sāli, citronpiparu un 3 spiestas ķiplokdaivas uzsmērēu.3 stundas ledusskapī.tad minūtes 10ap 50 grādiem apžāvēju.pēc tam vāku virsū un grādi 65 tuvu stundai. Zivs 2 kg.sievu nekādi nenosaukt par zivs ēdienu fani, bet pavilkās uz 2 papildporcijām.toties sīkais, parasti sevišķi nav jāpierunā, pasmaršoja un teica - kā zaķa kakas.bērnudārza truši- laikam zin ,ko saka:)
22.jūlijs 2013, 21:08 | links
 
Ak jā, dūms no ābeles.
22.jūlijs 2013, 21:09 | links
 
ja alksni neliek vispaar,bet tikai abeli,kaads dums sanaak?
23.jūlijs 2013, 08:14 | links
 
Man no antonofkas drusku paskābas bij, tagad tikai alksnis + ķirsis sauss bez mizas, ir ok.
23.jūlijs 2013, 10:21 | links
 
diemzeel pagaidaam uzbuveju vienkarso variantu,200l muca,viens gals ciet zem kura kurtins,otrs vala ar nonemamu vaku,jo cik sapratu zivim labak tadu!moska kautko partaisit?

anapurkis, 22.jūlijs 2013, 12:09

Man ar šāda ir kūpinātava, un lieku iekšā zaļos alkšņus un viss ok.. Un nekādi caurumi papildus neprasās, jo pietiek spraugu vāka malās..
Zarus alkšņa salieku no viena otra patālāk.. Kā saka, viena pagale nedeg..:)
23.jūlijs 2013, 11:11 | links
 
nē, es par citiem caurumiem biju domājis, ja kādam interesē ieliku papildus bildes pie savas kīpinātavas galerijas.
23.jūlijs 2013, 12:08 | links
 
Garda gan tev tā vistiņa:)
23.jūlijs 2013, 12:15 | links
 
Pēc ilgāka laika eksperimentēšanas kaut kas jau sāk sanākt :)
23.jūlijs 2013, 12:19 | links
 
Cienījamie,kūpiķi,es atļaušos izteikt savu viedokli,pretēji tam,ka man neviens neko neprasa.Mana patstāvīgā kūpināšnas pieredze ir garāka par 30 gadiem.Ir gājis visādi-līdz bezcerīgi sabojātai mantai,arī tagad gadās aplauzties.Viennozīmīgi ābeles malkas kūpinājums ir maigāks,tad baltalksnis,melnalksnis,var apsi jaukt ar alksni.Var jaukt klāt bērzu,tas noteikti jāmizo.Būvējiet savas kūpinātavas no kāda materiāla gribat,pamatprincips ir obligāta regulējama vilkme,ko panāk ar augšas un apakšasvirināšanu.Ātrajā kūpināšanā veru vaļā augšu ik pēc pāris min.,pŗetējā gadījumā sāk veidoties darva,kas kondensējas,pil virsū mantai,dara to rūgtu.Maza uguntiņa neskādē,malku nemizoju,izvairos no čiekuru izmantošanas.Obligāts nosacījums-neatstāt visu pasākumu pašplūsmā.Pie katra darāmā un darbarīka ir jāpierod,bērns karoti arī pirmo reizi paņem rokā,kāds viņš pēc tam izskatās?
23.jūlijs 2013, 21:33 | links
 
Cienījamie,kūpiķi,es atļaušos izteikt savu viedokli,pretēji tam,ka man neviens neko neprasa.Mana patstāvīgā kūpināšnas pieredze ir garāka par 30 gadiem.Ir gājis visādi-līdz bezcerīgi sabojātai mantai,arī tagad gadās aplauzties.Viennozīmīgi ābeles malkas kūpinājums ir maigāks,tad baltalksnis,melnalksnis,var apsi jaukt ar alksni.Var jaukt klāt bērzu,tas noteikti jāmizo.Būvējiet savas kūpinātavas no kāda materiāla gribat,pamatprincips ir obligāta regulējama vilkme,ko panāk ar augšas un apakšasvirināšanu.Ātrajā kūpināšanā veru vaļā augšu ik pēc pāris min.,pŗetējā gadījumā sāk veidoties darva,kas kondensējas,pil virsū mantai,dara to rūgtu.Maza uguntiņa neskādē,malku nemizoju,izvairos no čiekuru izmantošanas.Obligāts nosacījums-neatstāt visu pasākumu pašplūsmā.Pie katra darāmā un darbarīka ir jāpierod,bērns karoti arī pirmo reizi paņem rokā,kāds viņš pēc tam izskatās?

leonids, 23.jūlijs 2013, 21:33


Atļaušos piekrist!
Ja mēs kūpinam priekš sevis,tad katrs izstrādājam savu procesu...es arī bieži ņemu vāku no mucas nost,laikam tas sanāk automātiski aiz intereses paskatīties...nu kā tad tur izskatās,vai tik nav jau gatavs!:)Ja kūpina andelei,tad jau gan droši vien būtu jāizstrādā nemainīgs process,lai prece vienmēr būtu vienāda.Bet priekš sevis kūpinot es vismaz neieciklējos uz...vajag tā,jābūt tā un ne kā savādāk!Es kūpināšanā redzu cepeškrāsns efektu,kad uzdevums ir zivi vai gaļu ar temperatūras palīdzību dabūt mīkstu,gatavu un tam visam klāt dūma garša.Kamēr pa rokai man ir alksnis kūpinu ar to...zaļo lieku tipa dūmam,bet tā ņemu no malkas grēdas un ņezamaračevajus!:)
Par tiem čiekuriem...Leonīda pusē,tobiš Kolkā reiz uzprasīju, kā dabon to brūnzeltaino kārtiņu zivij...no atbildes secināju,ka tas ir kūpināšanas nobeiguma štrihts,tobiš tiek radīts ,,torgovij vid" un proti...pašās kūpināšanas beigās kurtuvē iemet pāris priežu čiekurus,no kuru dūmiem tad arī rodas tā ,,glance"!:)
Esmu (ZEPTER) katlā ar skaidu palīdzību taisījis kūpiņu uz elektriskās plīts...pa pirmo,bet dzīvoklī gan vāku neņēmu nost pirms izdega skaidas,jo savādāk kaimiņi izsauktu pižerniekus.Vot tad gan bija rūgtums no darvas,jo metāla katlā tas kondensāts veidojās pamatīgs.
Lai visiem veicas!!!
23.jūlijs 2013, 22:32 | links
 
Kūpinu Buma Mucā ©. Vāks no plānākas mucas augšas (5cm), centrā izgriezu caurumu ~20cm vēdināšanai.
Procesā vāku apsedzu ar pabiezu deķi tad uz vāka iekšpuses kondensāts neveidojas un mitrums lēnām caur to deķi kūp arā.
23.jūlijs 2013, 23:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager