Kūpinātavas

Man liekas,galvenais ir zivs ar dūmu aromātu,nevis apkvēpušas pastalas...Sen atpakaļ rakstīju kā mani mācīja kūpināt zivis vecs Doles zvejnieks-nekādu zaļu alkšņu,bet sausus kārklus,zivis iznāk skaistas,zeltainas un garšīgas,piedevām var uzmest kadiķi,protams,vairāk jānopūlas,jo sausu malku jāvaktē,ja deg par stipru jāuzlej ūdeni....
8.aprīlis 2015, 14:59 | links
 
sausais ir toč jāvaktē, jāliek pa mazumiņam, nu visu laiku jābūt klāt.
8.aprīlis 2015, 23:13 | links
 
varbūt varat ieteikt kādus labu temometru, jo man kautkaa vinji netur?
10.aprīlis 2015, 21:59 | links
 
varbūt varat ieteikt kādus labu temometru, jo man kautkaa vinji netur?

ainars.dz, 10.aprīlis 2015, 21:59

Man stāv no apkures katla tikai uz ziemu jāņem ārā iet jau vairākus gdus maksāja kaut kādus 4 ls
10.aprīlis 2015, 22:29 | links
 
Ainar,200-ce truba būs par knapu,tad tā jāsaīsina.Paies laiks kamēr piešausies.Man ir divas kūpinātavas:būda un bedre.Būdai šlepe ir,kā jau te pieminēja,apakša un sāni no ķieģeļim,virsū metāla plāksne.Būdai virsa ir uz eņģēm,lai vēdinātu.Šlepes garums ir 1,2m.Tā saucamā pepiņbedre ir izmūrēta no ķieģeļiem,apakšā ,lai smilts netraucē ir ņerža plāksne.Virsū ir iemūrēta metāla kaste bez dibena,ar vāku uz eņģēm.Lietoju tikai alksni.Sausu,cenšos sataupīt,jo zaļš der piešpricei.Esmu mēģinājis fočēt,bet abi kuriņi no iekšas nokvēpuši melni,grūti saprast.Ja gadās atbraukt līdz KOLKAI,sameklējiet mani,parādīšu praksē,kā tas viss darbojas.Kūpinu jau gadus 40,minimāla pieredze ir iekrājusies.Aplauzienu ir bijis pietiekami daudz.
11.aprīlis 2015, 15:51 | links
 
Paldies.. A kādā veikalā vinju varētu iegādāties?

..
varbūt varat ieteikt kādus labu temometru, jo man kautkaa vinji netur?

ainars.dz, 10.aprīlis 2015, 21:59
Man stāv no apkures katla tikai uz ziemu jāņem ārā iet jau vairākus gdus maksāja kaut kādus 4 ls

Lauritio, 10.aprīlis 2015, 22:29
11.aprīlis 2015, 16:01 | links
 
paldies Leonīd, ja būšu tuvumā noteikti sazināsos... Man protams par nokrāsu zivju pilnībā neuztrauc, zeltainā krāsa loti labi un veselīgi, bet daudziem gribās to brūnumu....


Ainar,200-ce truba būs par knapu,tad tā jāsaīsina.Paies laiks kamēr piešausies.Man ir divas kūpinātavas:būda un bedre.Būdai šlepe ir,kā jau te pieminēja,apakša un sāni no ķieģeļim,virsū metāla plāksne.Būdai virsa ir uz eņģēm,lai vēdinātu.Šlepes garums ir 1,2m.Tā saucamā pepiņbedre ir izmūrēta no ķieģeļiem,apakšā ,lai smilts netraucē ir ņerža plāksne.Virsū ir iemūrēta metāla kaste bez dibena,ar vāku uz eņģēm.Lietoju tikai alksni.Sausu,cenšos sataupīt,jo zaļš der piešpricei.Esmu mēģinājis fočēt,bet abi kuriņi no iekšas nokvēpuši melni,grūti saprast.Ja gadās atbraukt līdz KOLKAI,sameklējiet mani,parādīšu praksē,kā tas viss darbojas.Kūpinu jau gadus 40,minimāla pieredze ir iekrājusies.Aplauzienu ir bijis pietiekami daudz.

leonids, 11.aprīlis 2015, 15:51
11.aprīlis 2015, 16:08 | links
 
http://content3-foto.inbox.lv/albums/l/locans2/11-04-2015/da-i-20150410-01103-1-.sized.jpg?1428758088
varbūt kādu interesē? biezas sienas aptuveni 3mm
3 plaukti ar restēm visām. nelietota. taisīta liepājas metalurgā. var smuki apmūrēt. 4 veči knapi pacelt var :)
cenu piedāvājiet
11.aprīlis 2015, 16:17 | links
 
Paldies.. A kādā veikalā vinju varētu iegādāties?

..varbūt varat ieteikt kādus labu temometru, jo man kautkaa vinji netur?

ainars.dz, 10.aprīlis 2015, 21:59
Man stāv no apkures katla tikai uz ziemu jāņem ārā iet jau vairākus gdus maksāja kaut kādus 4 ls

Lauritio, 10.aprīlis 2015, 22:29

ainars.dz, 11.aprīlis 2015, 16:01

Jebkurā santehnikas veikalā kā arī buvmatriālu veikalos pie santehnikas precēm jābūt
11.aprīlis 2015, 17:01 | links
 
paldies.

Pameklēju ebay.com itkā labu atradu.
Paldies.. A kādā veikalā vinju varētu iegādāties?

..varbūt varat ieteikt kādus labu temometru, jo man kautkaa vinji netur?

ainars.dz, 10.aprīlis 2015, 21:59
Man stāv no apkures katla tikai uz ziemu jāņem ārā iet jau vairākus gdus maksāja kaut kādus 4 ls

Lauritio, 10.aprīlis 2015, 22:29

ainars.dz, 11.aprīlis 2015, 16:01
Jebkurā santehnikas veikalā kā arī buvmatriālu veikalos pie santehnikas precēm jābūt

Lauritio, 11.aprīlis 2015, 17:01
12.aprīlis 2015, 21:11 | links
 
Nupat dabūju seedoo ieteikto kūpinātavu ar elektropiešprici. Jautājums tāds-tā kā zivju man nava,tad mēģināšu marinētu vistu svilināt uz tā elektriskā krēsla. Cik tad ilgi vista parasti kūpinās,salīdzinot ar zivi? Aptuveni 2x ilgāk ?
18.aprīlis 2015, 19:16 | links
 
Nupat dabūju seedoo ieteikto kūpinātavu ar elektropiešprici. Jautājums tāds-tā kā zivju man nava,tad mēģināšu marinētu vistu svilināt uz tā elektriskā krēsla. Cik tad ilgi vista parasti kūpinās,salīdzinot ar zivi? Aptuveni 2x ilgāk ?


raihs, 18.aprīlis 2015, 19:16

Nezinu kā uz tāda verķa,bet man mucā zivij 30-40min,vista 2,5-3 stundas,lai tādas zeltaini brūnas un tad klāt 3-4 litri zeltaini putojoša šķidruma un vakars var sākties. :)
18.aprīlis 2015, 20:44 | links
 
Nupat dabūju seedoo ieteikto kūpinātavu ar elektropiešprici. Jautājums tāds-tā kā zivju man nava,tad mēģināšu marinētu vistu svilināt uz tā elektriskā krēsla. Cik tad ilgi vista parasti kūpinās,salīdzinot ar zivi? Aptuveni 2x ilgāk ?


raihs, 18.aprīlis 2015, 19:16

Nezinu kā uz tāda verķa,bet man mucā zivij 30-40min,vista 2,5-3 stundas,lai tādas zeltaini brūnas un tad klāt 3-4 litri zeltaini putojoša šķidruma un vakars var sākties. :)
18.aprīlis 2015, 20:44 | links
 
Nupat dabūju seedoo ieteikto kūpinātavu ar elektropiešprici. Jautājums tāds-tā kā zivju man nava,tad mēģināšu marinētu vistu svilināt uz tā elektriskā krēsla. Cik tad ilgi vista parasti kūpinās,salīdzinot ar zivi? Aptuveni 2x ilgāk ?


raihs, 18.aprīlis 2015, 19:16

Nezinu kā uz tāda verķa,bet man mucā zivij 30-40min,vista 2,5-3 stundas,lai tādas zeltaini brūnas un tad klāt 3-4 litri zeltaini putojoša šķidruma un vakars var sākties. :)
18.aprīlis 2015, 20:44 | links
 
Nupat dabūju seedoo ieteikto kūpinātavu ar elektropiešprici. Jautājums tāds-tā kā zivju man nava,tad mēģināšu marinētu vistu svilināt uz tā elektriskā krēsla. Cik tad ilgi vista parasti kūpinās,salīdzinot ar zivi? Aptuveni 2x ilgāk ?


raihs, 18.aprīlis 2015, 19:16
Nezinu kā uz tāda verķa,bet man mucā zivij 30-40min,vista 2,5-3 stundas,lai tādas zeltaini brūnas un tad klāt 3-4 litri zeltaini putojoša šķidruma un vakars var sākties. :)

ksrocker, 18.aprīlis 2015, 20:44

Paldies par infu-až trīs reizes pārlasīju:) Thanks!
18.aprīlis 2015, 20:48 | links
 
Ui joptvai vai nu alus par daudz vai nu gļuks kautkads :D katrā ziņā baigais sorry.
18.aprīlis 2015, 21:02 | links
 
Ui joptvai vai nu alus par daudz vai nu gļuks kautkads :D katrā ziņā baigais sorry.

ksrocker, 18.aprīlis 2015, 21:02

3x3 litri nav joka lieta :)
18.aprīlis 2015, 21:06 | links
 
Liellopu dzēriens nav teļiem domāts!
18.aprīlis 2015, 23:51 | links
 
O .. Raihs gaidīšu, kas no tava putna būs sanācis. Vakar kaimiņš reņģes iekrāva elektrokastē, iznākums -pasaka. Vienīgais pirms pagriezt kloķi uz lielāku jaudu, vajadzēja mazliet apvītināt lai āduks biezāks, bet visumā ZŠBS+Užavas zaļais.....
19.aprīlis 2015, 11:29 | links
 
Pirmais kūpinājums gatavs un jau apēsts:) Labi,ka paklausīju sievai,lai vēl pārliecinos par kūpinašanas temperatūru un ilgumu-ja būtu n oturējis 3 stundas,būtu mūmija. Man pat 1,5h likās bik par daudz. Vēl tik jāpiešancē pie marinādes,jo filejas dziļumos tā pa sutku vēl nebija paspējusi tikt iekšā.. Šai pašā sadaļā atradu Buma recepti un ieteikumus-nākamreiz mēģināšu šādi:
Vistām temperatūra 70-72 grādi Kūpināšanas laiks 1-1,2 stundas.Vistas griežu uz pusēm.Marināde rēķinot uz 1 vistu
1. 0.5 l ūdens
2. 20 ml etiķa esences
3. 50 gr sāls
4. 2 krustnagliņas
5. 3 smaržīgie pipari
6. 2 gr melnie pipari
7. 1 lauru lapa
8. tējkarote cukura
9 .60 gr sasmalcinātu ķiploku
Visu lieku grāpi /izņemot ķiplokus/ un vāru 10-15 min
.atdzesēju Vistas lieku kārtām Vista -ķiploi vista ķiploki.Proporcijas bija dotas uz 1 visu Ja vistu ir vairāk visas devas jāpareizina ar vistu skaitu.Tad ņemu atdzisušo marinādi uz pārleju sakārtotās vistas
jāatceras ,ka marinādei jābūt drusku par sāļu un drusku par skābu.Vistas 10 stundas noturu istabas temperatūrā lai ātrāk ievelkās Ja kūpināšana paredzēta uz vēlāku laiku vistas lieku ledusskapī.Atceraties ,ka pārturēt vistas marināde par ilgu nav iespējams jo ilgāk tā ir marinādē jo vista ir smeķīgāka.
Ne asakas :DDDD
19.aprīlis 2015, 15:24 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager