Kūpinātavas

Tontons7.Es atkal savā kūpinātavā iemūreju Suzuki, un ar neko - rezultāts labs.
21.maijs 2011, 21:31 | links
 
Jenots
Man 200L muca ir iemūrēta, vienkārša java, nafig metināt? Asarus kūpinu 40-45 min vasarā, cūkas cisku aizmugurējo 5-6 stundas, ik pa laikam kurtuvē iemetu 4-5 pagales, taisnība, tikai alksni vai ķirsi. Ābele manām kūpinātajām zivtelēm piedeva nelielu skābuma garšu, vismaz tā likās. Kur probļema? Kāda siltuma nesaturēšana, ja kurtuvē uztur liesmu pastāvīgi.
20.maijs 2011, 21:48 | links
 
Tās mucas taisa tāpēc,ka kurināt var ar jeb kuru materiālu,malku.Tikai vajag ābeles,alkšņu skaidas-šķelda dūmiem.Nav tev visu laiku jākurina ar alksni.
20.maijs 2011, 19:08 | links
 
A kas butu ja tadu trubu piemetinatu pie 200l mucas ko? Man ta truba ir kadus 2,5m gara. Vai ta ir galigi garam ideja :) Esmu vienkarsi redzejis tadas kam ir truba,kurtuvite un gala no kiegela uzmureta kupinatava.Ta ka muresana man nesagada nekadas problemas tad tas likas vieglakais variants.Bet kad palasos par tam mucam tad muca ar man ir tiesa gan apaksa jau noflekseta,jo taisiju atro kupinatavu asariem.Asariem jau pietika izkurina vaku virsu un gatavs,bet ja gribas kadu lielaku zivi tad vina tak tik ilgi netur to siltumu.:) Karoce esmu zals gurkis sais lietas :)
20.maijs 2011, 18:53 | links
 
Kadam ir zinams, kads labs meistars kurs to lietu varetu izdarit, kvalitativi un par sapratigu cenu?
16.maijs 2011, 18:07 | links
 
daddy_j: prieksh pāris zivju kūpināšnas vajag to metāla kasti un ar dūmu taisa no skaidām, tad vaidzēs tik pāris pagales. lielākam vairumam zivju kā arī gaļas kūpināšanai es dodu priekšroku fundamentālākām kūpinātavām. Man ir 2m augsta 0.75 metru dziļa un 0.75metru plata kūpinātava mūrēta no ķieģeļiem - uzsildot temeratūras svārstības nav tik krasas kā metāla mucām. Vienā piegājienā puscūku var izdūmot
16.maijs 2011, 11:47 | links
 
Man ir tieši kā daddy raksta un trubas man nebij, es ieliku 4 metāla caurules, katra apm. 8-9cm diametrā un 200L mucā dažādus garumus saliku, sanāk karstums vienmērīgāk iznāk. Kurtuvei izmantoju 3 betona plāksnes, ko celiņu likšanai izmanto. Vajadzības gadījumā augšējo var noņemt. Pirms būvēšanas šeit palasījos, esmu dikti apmierināts ar uzbūvēšanas rezultātu, galvenais, ka arī pārs zivteles var nokūpināt ātri ar 6-7 pagalēm un ja vēlas, arī ilgāk ar 3-4 X3.
16.maijs 2011, 11:40 | links
 
grods starp citu ir ļoti labs risinājums, sevišķi mazais 80 cm, viņš neplaisās kā mūrētā...vienīgi tā sildīšana :)
manējo 200L mucu, lai uzsildītu pietiek ar 3 pagalēm un zivi nokūpinu pa 40min ar vēl 6 pagalēm :)) jāskatās jau protams cik daudz kūpina un cik to ēdāju, bet man būtu abidna dēļ pāris zivīm tačku malkas nosvilināt :)
16.maijs 2011, 11:08 | links
 
Nu nez, tik traki ar to sildīšanu nav. man ir kūpinātava no akas groda, lai uzsildītu pietiek ar nepilnu klēpi malkas, vimbas normālos laika apstākļos ir gatavas 2 st laikā - vienreiz uzdodu siltumu, pēc tam vēl bik malku piemetu klāt.
16.maijs 2011, 10:49 | links
 
manuprāt zivju žāvēšanai no ķieģeļiem mūrēt diez kas nav. tev pustačka malkas un stunda laika aizies kamēr tu to būdu uzsildīsi vien. ja domā arī gaļu kūpināt, tad vēl tā. Otrkārt viņu uzkarsē, tad viņa dziest un pēc pāris gadi būs plaisas un nekā laba tur nebūs...vislabākā kaste ir no metāla, piem muca vai arī no koka, bet tās mēdz nodegt reizi trijos gados :)
16.maijs 2011, 10:41 | links
 
Jenot,neesmu īpašs specs,bet domāju ka priekš karstās kūpināšanas 2,5m būs OK diametrs varēja būt biku lielāks ,bet ar derēs,vienīgi to mūri es taisītu nedaudz seklāku-80cm un 2 plauktus .
14.maijs 2011, 21:46 | links
 
a kāpēc ne mucu likt, nebūs jāmūrē un kurtuvi izliec tik ar ķieģeļiem un uzliec virsū kādu vecu plīts virsmu! un to visu mazliet ieroc un ātri ērti un ideāli!
14.maijs 2011, 20:45 | links
 
Eu veci doma ir taisit kupinatavu dabuju trubu tadu uz 2,5m garuma un ap 25cm diametra,vai tads garums bus labs,ir doma piemetinat kurtuviti tadu mazinu klat.Pasu to zavetavu doma ir uzmuret no kiegeliem,jautajums tik cik lielu taisit1reiz1 metrs vai nebuus pa lielu?Un cik vajadzetu augstumu tai zavetavai taiksim kur zivis staves kadu metru no zemes,jeb augstak?
Butu pateicigs ja kads padalitos ar padomu.Aun jautajums vel cik dzili tai muretaja zavetava jabut tam trubas galam ieksa?Lidz ar muri,vai kautkur pa vidu? paldies.
14.maijs 2011, 18:40 | links
 
Tā kā es arī plānoju beidzot ķerties klāt kūpinātuves meistarošanai, viens mani interesējošs jautājums:

Liepājas pusē ir iespējams kaut kur dabūt puskravu ar alkšņu malku? Latvijas otrajā galā sludinājomos tikai alksnis vien sastopams, a, mūsu galā nekur neesmu redzējis :))

Varētu jau pa grāvmalēm zāģēt, bet kāds policis vēl izdomās mani sodīt par valsts īpašuma bojāšanu :D Tagad jau visu ko izdomā...
12.maijs 2011, 13:27 | links
 


:) No jau pieminētā Buma komentāra
12.maijs 2011, 13:24 | links
 
Boroda, speciāli tad jābrauc uz bodi.. bet nu lab ar laiku būs tāpat jātaisa šitāds....
12.maijs 2011, 13:24 | links
 
Eergli - koments - 29.jūnijs 2010, 23:10
:)
12.maijs 2011, 13:15 | links
 
kādu vāku taisīt kūpinātavai mucai? ūdensizturīgais finieris? metāls?
12.maijs 2011, 13:03 | links
 
Tā biju Sanistal sapirku materiālus. Viss būs no melnā metāla. Kopējās izmaksas būs ap 7.00Ls pats metināšu :)
28.aprīlis 2011, 12:10 | links
 
vo, smuka VSOP kuupinaatava... man liekas, ka nav jeegas mociities ar netiiram 200l mucaam, domaat vai tur viss izdegs vaineizdegs,,, labaa , ja ir doma pastaaviigi lietot kuupinaatavu, uzbuuveet liidziig ka VSOP... varbuut veel kaadas nianses katram savaadak, bet svariigi:))
28.aprīlis 2011, 10:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager