Kūpinātavas

Kā īsti tad ir ar to samu- griež pa muguru vai vēderu? Ir neliels sams nonācis līdz eksperimentālai kūpināšanai un gribas jau tā, lai sanāk smeķīgāk.
28.jūnijs 2010, 11:16 | links
 
Vistām temperatūra 70-72 grādi Kūpināšanas laiks 1-1,2 stundas.Vistas griežu uz pusēm.Marināde rēķinot uz 1 vistu
1. 0.5 l ūdens
2. 20 ml etiķa esences
3. 50 gr sāls
4. 2 krustnagliņas
5. 3 smaržīgie pipari
6. 2 gr melnie pipari
7. 1 lauru lapa
8. tējkarote cukura
9 .60 gr sasmalcinātu ķiploku
Visu lieku grāpi /izņemot ķiplokus/ un vāru 10-15 min
.atdzesēju Vistas lieku kārtām Vista -ķiploi vista ķiploki.Proporcijas bija dotas uz 1 visu Ja vistu ir vairāk visas devas jāpareizina ar vistu skaitu.Tad ņemu atdzisušo marinādi uz pārleju sakārtotās vistas
jāatceras ,ka marinādei jābūt drusku par sāļu un drusku par skābu.Vistas 10 stundas noturu istabas temperatūrā lai ātrāk ievelkās Ja kūpināšana paredzēta uz vēlāku laiku vistas lieku ledusskapī.Atceraties ,ka pārturēt vistas marināde par ilgu nav iespējams jo ilgāk tā ir marinādē jo vista ir smeķīgāka.
Ne asakas :DDDD
Sāk jemt zandarti Usmā un kūpināti tie ir nu ļoti garšīgi Tikai nedrīkst ķodāt un jāizšpricē ar sālsūdeni
28.jūnijs 2010, 10:24 | links
 
Ar temperatūru bičiņ parāvu pār strīpu jo nebija termometra Izrādās ka kūpināšanas temperatūra ir 60-70 grādi /vismaz man tas verķis tā rāda/ Breksim 0.8 -1,2 kg parasi ir no 30 līdz 45 min Pašlaik dūmam gan lietoju tikai ābeli.Ielieku 2-3 šķeltas ābeles pagalītes.Ar slapjajām skaidām vairs nekūpinu ar ābeles pagalītēm saldāks dūms un nav tā jāuzpasē /ne reizi vēl pagalītes nav aizdegušās tikai gruzdējušas.Krāsa zivij arī iznāk nedaudz gaišāka ,kā no melnalkšņa.
28.jūnijs 2010, 10:07 | links
 
bums Tu rakstīji( žāvētavas -26. 05. 2010 10:05) ka vistas kūpinot 80-90c°!cik ilgs laiks nepieciešams lai viņas būtu gatavas??
28.jūnijs 2010, 09:34 | links
 
Es pa svētkiem žāvēju savus mājdzīvniekus-foreles pēc Buma ieteiktās receptes un kūpinātavā, kas no mucām, bija ļoti garšīgas, un to saku es, kas uz zivīm nav kārs!
27.jūnijs 2010, 23:43 | links
 
šodien izmēgināju breksi žāvēt pēc buma metodes( žāvētavas -26. 05. 2010 10:05), ļoti labi izdevās, iesaku pamēģināt.
27.jūnijs 2010, 21:55 | links
 
Jā, jā. Piemēram vimbai un breksim es lieku vairāk sāli. Un siļķe no jūras nāk sālīta(ar pipariem) tieši tāpēc ka jūra ir sāļa:)
22.jūnijs 2010, 15:28 | links
 
bebrs - man patīk - "sāli daudz nevajag jo būte jau tā no sālsūdens nākusi", hehe un jūra ir sāļa tāpēc, ka tur siļķes dzīvo, ja?? :))
22.jūnijs 2010, 14:23 | links
 
Buti kad žāvē liek to uz siltas kūpinātavas restēm, pirms tam nav nepieciešama nekāda sālīšana, kūpinātavas durvis atstāj neilgu laiku, līdz bute apžūst(apmēram 10 min) vaļā. Pēc tam "uzdod" temperatūru, otrajā žāvēšanas daļā vairāk kurina ar zaļo alksni. Kad gatava? Tas atkarīgs no katras žāvētavas, es nosaku vizuāli, kad vēl ir mitrums uz butes, kad aste apdegusi tad jau ir par vēlu. Kad izņem buti ārā to liek kādā traukā kārtām paberot virsū sāli, trauku noslēdz, es to parasti daru ietinot pārtikas plēvē, visu trauku. Pagaida studu divas kamēr ievelkas sāls, sāli daudz nevajag jo būte jau tā no sālsūdens nākusi. Būtiski ir butes traukā likt siltas, jo aukstās sāls neieviksies,
22.jūnijs 2010, 13:24 | links
 
Bralitis

a foto var dabūt.
22.jūnijs 2010, 13:16 | links
 
Lūdzu, dalieties pieredzē ar iesācēju, kā pateikt, ka bute ir gatava un to pietiek kūpināt!
22.jūnijs 2010, 12:48 | links
 
MMD kausos redzēju šādu piedāvājumu www.abas.lv, prasīja apmēram 120 latus par kūpnātavu.
Ir kādas rekomendācijas??
19.jūnijs 2010, 13:59 | links
 
Ir vēl ieteikums kāmucā var uztaisīt auksto kūpinātavu.Lejā kur kurina - lai nebūtu tiešais dūms un karstums virs kurināšanas daļas izurb caumurus.ielaid 4 vītņu stieņus ,uz stieņiem sakrāmē laukakmeņus.Liesma atdursies pret akmeņiem,dūms iet cauri ,atdziest un sanāk aukstais kūpinājums.Man sākumā tā bij,bet nomainīju uz pašreizējo variantu.Aukstajā sanāk smeķīgāks bet baigi ilgi jākūpina .
1.jūnijs 2010, 15:05 | links
 
Neviens -- derēs .Dari tā : uztaisi viņā pamatīgu ugunskuru vismaz uz pāris stundām.Tad ar dzelzs birsti un visādiem kasāmiem vēl nokasi un nodauzi visu kas tur iekšā. Ja jūti smaķi -kurini ilgāk. Man ir vienkārša un baigi laba žāvētava mucā. Noveicās jo man ir vecā krievu laiku biezā muca ( 3,5mm dzelzs).Bij lielā (augstā) muca. Nogriezu augšpusi ar domu lai varu izgriez kurinātavai vāku.Muca ,caurums kurinātavai,durtiņas kurinātavai,kādi 30 cm no augšas divi paralēli vīņu stieņi,uz tiem lieku režģi ar zivīm,vāks no koka,slapjš deķis pa virsu un sanāk super kūpinājumi.Kūpinu pārsvarā ar ābeli - alksnis nobāl viņas priekšā.
Man sanāk kaut kas līdzīgs karstai kūpināšanai.
Process:1. No sākuma izkurinu -uzkarsēju mucu - tā lai ir smuka kaudzīte ar kvēlojošām oglēm(ja kas izmantoju bērzu ,alksni,apsi ,pat egli - izkurināšanai ,,,jo visi sveķi un dranķi izdalās degšanas procesā,paliek tikai plika kvēloša ogle.
2.Sakrāmēju zaļu ābeli pa virsu kvēlojošām oglēm,kad sāk spiest sulu ārā no ābeles un sāk nedaudz dūmot lieku sagatavoto zivtiņu,gaļiņu vai vistiņu kas jau eleganti sagatavota un un guļ uz restītēm uz galdiņa pie kūpinātavas(ieteikums: iesaku sekot līdz lai suns vai kaķis nenosper-man ir gadījies)uz stieņiem.
3.Vāku pa virsu
4.Mitru segu pa virsu vākam un noblīvē.
5. Zivtiņš ātrāk,vistiņš vēlāk,gaļiņš vēl vēlāk
6.Apēd
7.Un saprot ka bij pa maz :))

Asarus,lučus ,vēdzeles(vēdzele man sanāk super !!) spraužu uz iesmiem nevis uz režģa.
1.jūnijs 2010, 14:59 | links
 
Jautājums par mucu kurā ir bijuši sulu koncentrāti. Nojaušu, ka tās mucas ir ar kaut ko apstrādātas no iekšpuses un ārpuse ir krāsota. Vai derēs tas ja es šo mucu izdedzināšu?
1.jūnijs 2010, 14:27 | links
 
Nav tik trak atver droši Varbūt drošības pēc paņem pet pudelē ūdeni Parasti skaidām ir niķis aizdegties.
1.jūnijs 2010, 13:09 | links
 
Bums - par to mucas kūpinātavu, kuras bilde bij pāris lapas atpakaļ. Kā tu dari - uz laiku vai tomēr pa brīdim paskaties uz produktu, jo tiiri teorētiski, ja to vāku paceļ, pastāv iespēja, ka tās šķilas, kas apakšā, var aizdegties.
1.jūnijs 2010, 11:41 | links
 
ok - saaaku taisit , bik nopratu ka truba bus pa gaaru - sanaaks baigi ilgaa kupinashana ! Ir kaadas idejas no kaa taisit pashu kupinatavu - jo atradisies mazdarzinjaa - taapec neko labu nevar - nopiz**os ! bija doma - virtuves skapiti - ieksju apsists ar blekji ! Metaala mucas ari naff !
30.maijs 2010, 22:07 | links
 
~2m
30.maijs 2010, 21:57 | links
 
Cik garu vajadzetu pievadu ?? Ir metala truba !
30.maijs 2010, 21:54 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager