Kūpinātavas

raihs [10.09.20]: Man interesē viens jautājums- kā pie vienādas temperatūtas (ap 60-70°) var sanākt tā, ka es mazā dzelzs kūpinātavā kūpinu vistu 1h 15min, bet citi lielā koka - 3h-3h 30min? Tepmeratūra tak vienāda! No otras puses- ja 60° pirtī tak arī vistu nenokūpināsi... Kur noslēpums?
Es vistu cepeškrāsnī gatavu dabūju 200 grādos kādā nepilnā 1,5 stundā. Vista 2-2,2kg, abas kūpinātavā 70-90grādos 3,5 stundas.
10.septembris 2020, 22:28 | links
 
Raih, tava jautajuma ir ar atbilde, Maza / Liela. Vel ir slegta,vai un.ttt
10.septembris 2020, 22:27 | links
 
raihs [10.09.20]: Man interesē viens jautājums- kā pie vienādas temperatūtas (ap 60-70°) var sanākt tā, ka es mazā dzelzs kūpinātavā kūpinu vistu 1h 15min, bet citi lielā koka - 3h-3h 30min? Tepmeratūra tak vienāda! No otras puses- ja 60° pirtī tak arī vistu nenokūpināsi... Kur noslēpums?
Arī izmēri un proukcijas daudzums...
Melnajā pirtī nokūpināt var gan,tikai ilgāk jākūpina!un tas drīzāk būs aukstais kūpiņš.
Tu savu kūpinātava tajās 1,15st ver vaļā?
Man paiet 3,5-4h bet es kūpinu vairāk kā 20 vistas... reizes četras atveru,mainu plauktus vietām,pieleju vannītē šķidrumu utt...
10.septembris 2020, 22:10 | links
 
Man interesē viens jautājums- kā pie vienādas temperatūtas (ap 60-70°) var sanākt tā, ka es mazā dzelzs kūpinātavā kūpinu vistu 1h 15min, bet citi lielā koka - 3h-3h 30min? Tepmeratūra tak vienāda! No otras puses- ja 60° pirtī tak arī vistu nenokūpināsi... Kur noslēpums?

raihs, 10.septembris 2020, 21:50


Dzelzs kūpinātava strādā kā cepeškrāsns. Koka kūpinātavā koks tā neuzkarst.
10.septembris 2020, 21:59 | links
 
Man interesē viens jautājums- kā pie vienādas temperatūtas (ap 60-70°) var sanākt tā, ka es mazā dzelzs kūpinātavā kūpinu vistu 1h 15min, bet citi lielā koka - 3h-3h 30min? Tepmeratūra tak vienāda! No otras puses- ja 60° pirtī tak arī vistu nenokūpināsi... Kur noslēpums?
10.septembris 2020, 21:50 | links
 
Kāds šeit ir viedoklis par koka kūpinātavas siltināšanu un, ja siltinājāt, kādu pīrāgu veidojāt?

Paldies.

Azverins, 10.augusts 2020, 12:05


Jau četrus gadus kūpinu siltinātā koka kūpinātavā gan zivis gan gaļu. Varu kūpināt gan auksto gan karsto jebkurā gadalaikā un jebkuros laika apstākļos. Viss vienmēr sanāk nemainīgi labs.
10.septembris 2020, 21:03 | links
 
Pravietis [20.08.20]: par copi un rīkiem.
Copenes,zivis un kaut kas cits
«
»

16.07.17 cl@coperis14
6 Skatījumi 1328

Muca,restes iekša,caurums vidu metāla plāksne virsū caurumam lai dūmi cirkulējas pa visu mucu vienmērīgi,truba un piemetināts resīvers,un grādus līdz 80 varu dabūt,kūpināju zivis viss ok


[0] Komentāri

Pravietis
Pravietis :

Super...., nezinu gan kāpēc ražotājiem tas neienāk prātā. Laikam tādēļ, ka ķīnieši. Manuprāt, Loti pareizs kungam funktieris, man ir tieši tāda pati konstrukcija. Esmu par šo rakstījis un esmu bijis neprašas apsmiets. Muca stāv gan vertikāli un kurtuve (buržujka) nedaudz zemāk attiecībā pret žāvētavu. Tas tādēļ, ka vilkme (gaisa spiediens) mēdz būt dažāds. Savienotājdūmvads man ir regulējams, lai varētu taisīt visus iespējamos (karstos, vidējos un aukstos) kūpinājumus. Man ir sabīdāmas viena ptrā caurules. Ļoti svarīgs ieguvums ir tas, ka minimalizēts ir kancerogēno vielu daudzums kūpiņā. Ēdīsim taču vārītos vēzīšus, bet ne "kūpinātos vēzīšus". :). Ļoti iesaku arī tiem , kuriem nav pagaidām kūpinātavas. Lai veicās....
Pravieti,
Tu kārtējo reizi apliecini, ka esi stipri dīvains subjekts ar straujām degradācijas progresijas pazīmēm!
Tavs kūpiņš, ar vecu, lejā satecējušu, sasmirdušu tauku aromātu tev liekas labs?!
Nu jā, kas kuram liekas labs!
Bomži, kas vakaros dežūrē pie maximas konteineriem, gan jau arī teiks, ka tur var dabūt gana labas un gardas lietiņas! :)))
20.augusts 2020, 12:21 | links
 
par copi un rīkiem.
Copenes,zivis un kaut kas cits
«
»

16.07.17 cl@coperis14
6 Skatījumi 1328

Muca,restes iekša,caurums vidu metāla plāksne virsū caurumam lai dūmi cirkulējas pa visu mucu vienmērīgi,truba un piemetināts resīvers,un grādus līdz 80 varu dabūt,kūpināju zivis viss ok


[0] Komentāri

Pravietis
Pravietis :

Super...., nezinu gan kāpēc ražotājiem tas neienāk prātā. Laikam tādēļ, ka ķīnieši. Manuprāt, Loti pareizs kungam funktieris, man ir tieši tāda pati konstrukcija. Esmu par šo rakstījis un esmu bijis neprašas apsmiets. Muca stāv gan vertikāli un kurtuve (buržujka) nedaudz zemāk attiecībā pret žāvētavu. Tas tādēļ, ka vilkme (gaisa spiediens) mēdz būt dažāds. Savienotājdūmvads man ir regulējams, lai varētu taisīt visus iespējamos (karstos, vidējos un aukstos) kūpinājumus. Man ir sabīdāmas viena ptrā caurules. Ļoti svarīgs ieguvums ir tas, ka minimalizēts ir kancerogēno vielu daudzums kūpiņā. Ēdīsim taču vārītos vēzīšus, bet ne "kūpinātos vēzīšus". :). Ļoti iesaku arī tiem , kuriem nav pagaidām kūpinātavas. Lai veicās....
20.augusts 2020, 11:23 | links
 
Jurchiks [14.08.20]: Uznāca iedvesma un uzmeisteroju sev kūpinātavu.
https://youtu.be/EtUfZk_0Npw
Skaisti un gaumīgi. Tagad tik pirmo kūpiņu vēl ieliec. :) Lai labi kūp.
14.augusts 2020, 16:40 | links
 
Uznāca iedvesma un uzmeisteroju sev kūpinātavu.
https://youtu.be/EtUfZk_0Npw
14.augusts 2020, 13:35 | links
 
Azverins [11.08.20]: Kengurs24 [7:48]: Azverins [Vakar]: Azverins [Vakar]: Kāds šeit ir viedoklis par koka kūpinātavas siltināšanu un, ja siltinājāt, kādu pīrāgu veidojāt?

Paldies.Ja pieturas pie sākotnējā jautājuma, tad šeit neviens neko tādu nepiekopj?Ja man būtu jābūvē jauna,izvēlētos koka...siltināt neko nevajag,normālus dēļus un būs ok.Uguns riski tādai daudz lielāki!atvērta var uzliesmot,pats esmu redzējis kā aizdegas pēc aukstā kūpinājuma dzesējot gaļu!ūdeni pa rokai un būs ok! Un ja kas,viss ir remontējams!;)
...pašam jāzin kam izmantosi!man ir Abas siltināta 500l kuru mierīgi var atstāt bez uzraudzības,tīrīt vienkārši un kūpiņš labs!Kalpo ideāli jau 6gadus!Ir jau koka kaste(30 gadi, ja ne vairāk)kubikmetrs, ir plàns modernizēt, truba ap 2.5/3 metri, nav bijušas problēmas ar degšanu, tāpēc domāju vai pie viena ir jēga siltināt, jo paliela.
Ja baigi vajag, būvē pīrāgu kā pirts pērtuvē!Kā būs grūti teikt,cieši saliktu vagonku izspēdīs!
11.augusts 2020, 10:43 | links
 
Kengurs24 [11.08.20]: Azverins [Vakar]: Azverins [Vakar]: Kāds šeit ir viedoklis par koka kūpinātavas siltināšanu un, ja siltinājāt, kādu pīrāgu veidojāt?

Paldies.Ja pieturas pie sākotnējā jautājuma, tad šeit neviens neko tādu nepiekopj?Ja man būtu jābūvē jauna,izvēlētos koka...siltināt neko nevajag,normālus dēļus un būs ok.Uguns riski tādai daudz lielāki!atvērta var uzliesmot,pats esmu redzējis kā aizdegas pēc aukstā kūpinājuma dzesējot gaļu!ūdeni pa rokai un būs ok! Un ja kas,viss ir remontējams!;)
...pašam jāzin kam izmantosi!man ir Abas siltināta 500l kuru mierīgi var atstāt bez uzraudzības,tīrīt vienkārši un kūpiņš labs!Kalpo ideāli jau 6gadus!
Ir jau koka kaste(30 gadi, ja ne vairāk)kubikmetrs, ir plàns modernizēt, truba ap 2.5/3 metri, nav bijušas problēmas ar degšanu, tāpēc domāju vai pie viena ir jēga siltināt, jo paliela.
11.augusts 2020, 09:06 | links
 
Azverins [10.08.20]: Azverins [Vakar]: Kāds šeit ir viedoklis par koka kūpinātavas siltināšanu un, ja siltinājāt, kādu pīrāgu veidojāt?

Paldies.Ja pieturas pie sākotnējā jautājuma, tad šeit neviens neko tādu nepiekopj?
Ja man būtu jābūvē jauna,izvēlētos koka...siltināt neko nevajag,normālus dēļus un būs ok.Uguns riski tādai daudz lielāki!atvērta var uzliesmot,pats esmu redzējis kā aizdegas pēc aukstā kūpinājuma dzesējot gaļu!ūdeni pa rokai un būs ok! Un ja kas,viss ir remontējams!;)
...pašam jāzin kam izmantosi!man ir Abas siltināta 500l kuru mierīgi var atstāt bez uzraudzības,tīrīt vienkārši un kūpiņš labs!Kalpo ideāli jau 6gadus!
11.augusts 2020, 07:48 | links
 
DSV, 10.augusts 2020, 23:38

nu tad lai dzīvo tālāk.
Nē, tas vīrs tad bija no Salacgrīvas, bet to kūpinātavu ar paceļamo vāku tad es citur būšu redzējis, varbūt raidījumā Province, varbūt kur citur. Bet tāda kaut kur bija.
Te ir lieliska dēļu būdiņa uz ķieģeļu pamata.
http://www.nomad.lv/?p=5877
11.augusts 2020, 00:14 | links
 
Ar zaļo pūķi it kā nebijis draugos.
Bet video bija, šeit pat portālā. nu tagad nav laika meklēties par tēmu. Tas bija jau labu laiku atpakaļ.

Domaataajs, 10.augusts 2020, 23:33[/quote]

Ar Karcher,kas mazgàja ir dzìvs un vesels vèl tagad.
Mazgà tàpat.
A tam,kam nebija naudas priekß Karcher nomira gan,taisnìba.
10.augusts 2020, 23:38 | links
 
Zvejniekiem,vecajiem,pàrsvarà ir kùpinàtavas no koka dèĺiem bùvètas.
Kà viñam bija vàrds?Vai nebija Andris?
Daźi ir noslìkußi,daźi ar zaĺo pùķi netika galà....

DSV, 10.augusts 2020, 23:04

Nu jādomā, ka viņi pēc tēvu metodēm darbojas.
A vot i neatceros kā sauca, nupat vēl aizdomājos, ka varbūt no Salacgrīvas. Viens pats brauca, ar karčeru tīklus mazgāja. Ar zaļo pūķi it kā nebijis draugos.
Bet video bija, šeit pat portālā. nu tagad nav laika meklēties par tēmu. Tas bija jau labu laiku atpakaļ.
10.augusts 2020, 23:33 | links
 
manuprāt bija tam nelaimīgajam Saulkrastu zvejniekam, ko pirms kādiem gadiem izskaloja. Bija filmiņa par viņu, lašveidīgos viņš vaislai ķēra, vai kaut kā tā.

Domaataajs, 10.augusts 2020, 22:42[/quote]

Zvejniekiem,vecajiem,pàrsvarà ir kùpinàtavas no koka dèĺiem bùvètas.
Kà viñam bija vàrds?Vai nebija Andris?
Daźi ir noslìkußi,daźi ar zaĺo pùķi netika galà....
10.augusts 2020, 23:04 | links
 
kaimiņam bija dēļu būdiņa, visu laiku bija ūdens pa ķērienam. Un tāpat laiku pa laikam kādā daļā nosvila.
Nu ķieģeļu būda būs jāsilda krietni vairāk, tas nu tā būs. Bet toties nogatavināt pēc žāvēšanas tīri teorētiski varētu būt labāk, jo lēnāk siltumu atdod.
Ķieģeļu būdiņa ar vāku, manuprāt bija tam nelaimīgajam Saulkrastu zvejniekam, ko pirms kādiem gadiem izskaloja. Bija filmiņa par viņu, lašveidīgos viņš vaislai ķēra, vai kaut kā tā.
10.augusts 2020, 22:42 | links
 
Azverins [10.08.20]: Kāds šeit ir viedoklis par koka kūpinātavas siltināšanu un, ja siltinājāt, kādu pīrāgu veidojāt?

Paldies.
Ja pieturas pie sākotnējā jautājuma, tad šeit neviens neko tādu nepiekopj?
10.augusts 2020, 22:17 | links
 
Kengurs24 [10.08.20]: BrunoL [48m]: uzmūrē no ķieģeliem, tad tā nedegs un nesarūsēs. un arī siltāka būs par pliku bleķa mucu.

Domaataajs, 10.augusts 2020, 18:03
Un svīdīs!...ja dūšīgi kūpina,ar laiku varbūt nesvīdīs!?Kāds ,kam tāda ir varètu pastāstīt!?
Lai nesvīst, būs pamatīgi jāizsilda sākumā (ziemā pat grūti iedomāties cik h) , attiecīgi malkas patēriņš būs lielāks, ja pārkarsēsi, atdzesēt grūti, speķis tecēs, zivis izvārīsies. Ja labi piešausies un izmantosi termometru, gan jau izdosies arī izcils rezultāts. Vienam zināmam vecajam redzēju no gāzbetona blokiem uzmūretu un neko - kūpina!
10.augusts 2020, 22:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager