Kūpinātavas

A man vispār šogad forši sagadījās. Nedēļu pirms ārkārtīgā stāvokļa no Amazon paspēja atnākt tas gaļas termometrs, kam ir adata-termo izturīgs vads-displejiņš. Tad gan es aizskrēju uz Rimčiku un specjāli nopirku liellopa kakla karbonādi ap kilo (jo tā ir kautcik ar sakošļājamiem tauciņiem).
Tajā brīdī, kad tev tas termometrs ir - dzīve bikiņ pamainās. Jo - nevis jācep kādu konkrētu laiku, bet līdz konkrētai iekšējai gaļas temperatūrai. Tobiš, ragulopam tas būs 71 grāds (faktiski 69, jo 10 min IZRĀDĀS tas gaļas klucis pats gatavojās tun temp ceļās). 165 grādos tā ir aptuveni stunda.
Joooopcik - tāāādu rostbifu biju bērnībā redzējis tikai vācu pavārgrāmatās. Pilnīgi gatava, koši sarkana gaļa. Marinēju baigi moderni - tā kā Ņūorleānā - piparetiķī PĒC cepšanas.

geos, 31.jūlijs 2020, 00:05

Es termometru nelietoju, jo konsekventi ievēroju malkas sastāvu (ābele, ķirsis, ceriņš, jasmīns, alksnis iekurei) aptuvenās proporcijas un daudzumu. Līdz ar to pirmā pazīme, kas liecina par produkta gatavību ir sulas daudzums, kas sakrājas padziļinājumos uz produkta, otrā pazīme produkta brūnums, jo lietojot regulāri vienu un to pašu malciņu, tas sastāvs ir nemainīgs un nekad nepieviļ. Trešais orientieris ir laiks, bet tas ir atkarīgs no tā kādu kūpiņu es taisu (auksto, karsto,vidējo) un protams, cik tālu no kūpinātavas es nolieku kurtuvi. Ar cūkgaļu ir savādāk, jo tur svarīgi kāda gaļa iegadās (kautķermeņa izgriezuma vieta un lopiņa vecums) kā arī marinādes ilgums un koncentrācija. Temperatūru es nosaku ar plaukstu visos gadījumos, bet kūpinot cūkgaļu pie tās gatavības noteikšanas ir jāpiestrādā. Nekad nav bijusi vajadzība lietot marli. Malciņa man žūst 2 - 3 gadus, tad arī dūmu tikpat kā nebūs. Būs zeltainums nevis apkvēpusi gaļa. Ja par maz brūnuma, piemet beigās zaļu malku, bet man tas nav jādara. Visi liekie tauki un šķidrumi nopil apakšā kūpināšanas kameras zemē, nesadegot, kas ir ļoti svarīgi. Karstuma trubas ievads kamerā ir no sāniem. Kamera atrodas 1 m augstumā virs zemes. Nepieciešamības gadījumā var regulēt arī kameras augstumu, atkarībā no gaisa spiediena un vilkmes, to piepaceļot, nolaižot. Pamatā 250 l muca ar dūmeni ar durtiņām kā arī buržujka. Attālumu starp abiem regulēju ar metāla caurules gabaliem.
31.jūlijs 2020, 12:36 | links
 
"Rubeņu" izstrādājumiem sen vairs nav tas smeķis. Ja kādreiz speciāli braucu uz to bodīti, tad tagad pat izstrādājumiem neskatos virsū.

urmaas, 28.jūlijs 2020, 20:27


Nemācēšu teikt, kā bija kādreiz, kad zāle bija zaļāka, bet ja izdodas veiksmīgu partiju nogrābt, man ļoti garšo. Tiesa - liels uzsvars uz to veiksmīgo partiju.
Nereti jau redz - šitais produkts būs no sausajiem un apkaltušajiem un nav vērts pat ņemt. Citreiz atkal it kā paņem tādu, kas varētu būt OK, bet izrādās - nav gan.
31.jūlijs 2020, 09:13 | links
 
Hereford'ā padārgi, bet viņu Argentīnas gaļiņa sanāk pat ļoti ļoti OK. Esmu ietrāpījies uz atlaidi Barona ielas veikaliņā, kad Argentīnas RibEye maskāja 14.99eur/kg ... garšoja izcili un cenā kā LV gumij-govs :)
31.jūlijs 2020, 08:26 | links
 
svens76 [31.07.20]: https://youtu.be/ijEszr-0lgI

ko te par tiem steikiem:) tā kā zandarts tagad ķeras loti labi, te būs laba receptīte marinētam, jo cepts un mazsālīts jau apnicis:)
video taisa no līdakas, bet no zandarta ar makten gards
31.jūlijs 2020, 00:30 | links
 
https://youtu.be/ijEszr-0lgI

ko te par tiem steikiem:) tā kā zandarts tagad ķeras loti labi, te būs laba receptīte marinētam, jo cepts un mazsālīts jau apnicis:)
31.jūlijs 2020, 00:29 | links
 
Ar to termometru jautri pirmās 3 reizes, baksti tos 3-4 gabalus-Oj pzdjc nu ir, jeee, apklāj, atputini, žopa. Atgriežos pie ierastā ritma, sulīgi, garšīgi.
31.jūlijs 2020, 00:19 | links
 
Svolači, lasu un pilna mute siekalu. :))) Rīt laižu iepirkties..
31.jūlijs 2020, 00:14 | links
 
A man vispār šogad forši sagadījās. Nedēļu pirms ārkārtīgā stāvokļa no Amazon paspēja atnākt tas gaļas termometrs, kam ir adata-termo izturīgs vads-displejiņš. Tad gan es aizskrēju uz Rimčiku un specjāli nopirku liellopa kakla karbonādi ap kilo (jo tā ir kautcik ar sakošļājamiem tauciņiem).
Tajā brīdī, kad tev tas termometrs ir - dzīve bikiņ pamainās. Jo - nevis jācep kādu konkrētu laiku, bet līdz konkrētai iekšējai gaļas temperatūrai. Tobiš, ragulopam tas būs 71 grāds (faktiski 69, jo 10 min IZRĀDĀS tas gaļas klucis pats gatavojās tun temp ceļās). 165 grādos tā ir aptuveni stunda.
Joooopcik - tāāādu rostbifu biju bērnībā redzējis tikai vācu pavārgrāmatās. Pilnīgi gatava, koši sarkana gaļa. Marinēju baigi moderni - tā kā Ņūorleānā - piparetiķī PĒC cepšanas.

geos, 31.jūlijs 2020, 00:05


es ar sākumā mērījos....
31.jūlijs 2020, 00:06 | links
 
es ar to domāju Latvijas Brūnās...
31.jūlijs 2020, 00:05 | links
 
A man vispār šogad forši sagadījās. Nedēļu pirms ārkārtīgā stāvokļa no Amazon paspēja atnākt tas gaļas termometrs, kam ir adata-termo izturīgs vads-displejiņš. Tad gan es aizskrēju uz Rimčiku un specjāli nopirku liellopa kakla karbonādi ap kilo (jo tā ir kautcik ar sakošļājamiem tauciņiem).
Tajā brīdī, kad tev tas termometrs ir - dzīve bikiņ pamainās. Jo - nevis jācep kādu konkrētu laiku, bet līdz konkrētai iekšējai gaļas temperatūrai. Tobiš, ragulopam tas būs 71 grāds (faktiski 69, jo 10 min IZRĀDĀS tas gaļas klucis pats gatavojās tun temp ceļās). 165 grādos tā ir aptuveni stunda.
Joooopcik - tāāādu rostbifu biju bērnībā redzējis tikai vācu pavārgrāmatās. Pilnīgi gatava, koši sarkana gaļa. Marinēju baigi moderni - tā kā Ņūorleānā - piparetiķī PĒC cepšanas.
31.jūlijs 2020, 00:05 | links
 
gribētu redzēt to restūzi , kur dod Lv liellopus...

kaputaarps, 30.jūlijs 2020, 23:59


Jūsu ANDROID te uzliek savus
31.jūlijs 2020, 00:01 | links
 
mjuniors [30.07.20]: Japānas liellops marmora gaļa 300€/kg. Speciāli selekcionēts, plus kā viņi paši saka vēl speciāli jābaro ar vīniem, aliņiem, klasiskā mūzika utt. :))
Wagyu steika gabals ap 300g tādu naudu restūzī izmaksās:)
31.jūlijs 2020, 00:01 | links
 
Rīt speciāli iebraukšu xxx.sestdien cepšu, varēsiet paspēt līdz Japānai, samērīsimies.
:D
31.jūlijs 2020, 00:01 | links
 
gribētu redzēt to restūzi , kur dod Lv liellopus...
30.jūlijs 2020, 23:59 | links
 
gribētu redzēt to restūzi , kur dod Lv liellopus...
30.jūlijs 2020, 23:59 | links
 
Pagaidām liellopa gaļas apgādes formulu esmu šausmīgi vienkāršojis. Svaigu gos fileju jebkurā laikā var dabūt pa 16 tugriki per kilo. Tā kā ir ļoti jāpiepūlās, lai to sačakarētu (es pat teiktu - neiespējami), tad droši var dot pārcepšanas meistariem, tāpat viņi izgāzīsies. Pluss filejai arī tāds, ka pusceļā uz māju vari pārdomāt un uzmeistarot svaiga liellopa tartaru vai karpačo. Priekš karpačo vajag iešaut saldētavā, lai viegli sasalst un var ar nazi superplānās šķēlītēs sašņikāt.
Ar "latvijas zoli" jeb "lielveikala sarkano" eksperimentēt pārstāju. Ciešamu izspiest var, bet tomēr lieli papildus izdevumi zobu bakstāmajiem. :)))

geos, 30.jūlijs 2020, 23:44



trakiem pieder pasaule, bet ne šim....ar parastu Latvijas Brūno varbūt tā var...
30.jūlijs 2020, 23:56 | links
 
geos [30.07.20]: Pagaidām liellopa gaļas apgādes formulu esmu šausmīgi vienkāršojis. Svaigu gos fileju jebkurā laikā var dabūt pa 16 tugriki per kilo. Tā kā ir ļoti jāpiepūlās, lai to sačakarētu (es pat teiktu - neiespējami), tad droši var dot pārcepšanas meistariem, tāpat viņi izgāzīsies. Pluss filejai arī tāds, ka pusceļā uz māju vari pārdomāt un uzmeistarot svaiga liellopa tartaru vai karpačo. Priekš karpačo vajag iešaut saldētavā, lai viegli sasalst un var ar nazi superplānās šķēlītēs sašņikāt.
Ar "latvijas zoli" jeb "lielveikala sarkano" eksperimentēt pārstāju. Ciešamu izspiest var, bet tomēr lieli papildus izdevumi zobu bakstāmajiem. :)))
Vienīgā izeja- 25h krievu sinepēs, un tā zole kļūst ļoti pat ēdama! Toties 8,5€ kilogramā! + zobu bakstāmie, protams!
30.jūlijs 2020, 23:54 | links
 
Pagaidām liellopa gaļas apgādes formulu esmu šausmīgi vienkāršojis. Svaigu gos fileju jebkurā laikā var dabūt pa 16 tugriki per kilo. Tā kā ir ļoti jāpiepūlās, lai to sačakarētu (es pat teiktu - neiespējami), tad droši var dot pārcepšanas meistariem, tāpat viņi izgāzīsies. Pluss filejai arī tāds, ka pusceļā uz māju vari pārdomāt un uzmeistarot svaiga liellopa tartaru vai karpačo. Priekš karpačo vajag iešaut saldētavā, lai viegli sasalst un var ar nazi superplānās šķēlītēs sašņikāt.
Ar "latvijas zoli" jeb "lielveikala sarkano" eksperimentēt pārstāju. Ciešamu izspiest var, bet tomēr lieli papildus izdevumi zobu bakstāmajiem. :)))
30.jūlijs 2020, 23:44 | links
 
pieļauju, ka raiham Rīgā nav īsti, kur nobaudīt puslīdz īstu stdiku....

kaputaarps, 30.jūlijs 2020, 23:39



steiku...
30.jūlijs 2020, 23:43 | links
 
kaputaarps [30.07.20]: pieļauju, ka raiham Rīgā nav īsti, kur nobaudīt puslīdz īstu stdiku....
Nu nav gan...
30.jūlijs 2020, 23:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager