Kūpinātavas

Raih! Tavas receptes optimizācijai - marinādei ķiploka daiviņas var nemizot. Ja ļoti gripās mizot, tad paņem fragmentu no velokameras, iebāz daiviņu un pārs reiz starp plaukstām uzrīvē. Ietaupīju Tev 7minūtes mūža.
30.jūlijs 2020, 14:13 | links
 
daddy_j [30.07.20]: Šī pie mums ir klasiska problēma. Ja nav kapitāli pārcepts, tad viss ir slikti. Bez maz vai jācep atsevišķi iesmiņi tiem, kas ēd sulīgu un atsevišķi - tiem, kam vajag pārcepto.

Krishs_KG, 30.jūlijs 2020, 12:10

Diemžēl. Man arī garšo drusku asiņains :) šķiet problēma tur, ka LV nav normālas gaļas, ne cūkas, ne liellopa, par aitu vispār nerunāsim...

tāpēc LV ēdot nezināmas izcelsmes, nezināmas marinēšanas šašliku, to drošāk ir sadedzināt, lai izvairītos no tārpiem vēderā vai bakteriālas infekcijas.
Un uzdzerot kalvadosa mošķiem vairs nav izredzes izdzīvot!
30.jūlijs 2020, 14:02 | links
 
Kengurs24 [30.07.20]: Jurik [7:29]: Iegūtās atziņas:

Geos ir iemācījies ļoti labi gatavot, bet dēļ šašlika, kas kūst mutē, no viņa novēršas cilvēku grupas.

Raihs ar juveliera precizitāti kūpina uz 5G un pasludina, ka Bekas, Bertolle, Čildas 'Mastering the art of french cooking' ir padomju atliekas, pa cik tur kaudzēm receptes ar 'šķipsniņ sāls un pipari', 'šķipsniņ muskat', trešdaļglāzes (tas gan diezgan precīzi 66,666666666 ml)

Rubeņi ir elitāri, bet sausi.

Mans piedāvājums, lai tiktu ar šo jezgu kādā skaidrībā, jādibina CL lasītāju kolēģija (piesaku savu kandidatūru). Diskusijas iniciatori kolēģijas biedriem klāj galdā savus juvelieru kūpinājumus, kūstošos šašlikus, sinepes un kas tur vēl par regālijām nāk klāt. Kolēģijas biedri ar tīru sirdsapziņu un pilnu vēderu sludina verdiktu un kronē CL labāko šefu :)Un kad juvelieris pēkšņi kļūst par kūpinātāju,tā ir augstākā pilotāža!varu iedomāties kā viņš 3 vistām raudādams mizo 600gr sīpolu!!!vēl ķiploks un ķimene!un cik laika tas aizņem!?
Es 30 vistas BEZ ūdens iemarinēju 30minūtēs ar garšv.maisijumu bez E kurš sastāv no 12 daļām...piem.kadiķoga,sinepju sēklas,paprika,citronpipari utt..kūpinu 30vistas ap 4 stundām.Malka sauss alksnis 1maiss par 2,5e....
Katram sava recepte!un katram savs kūpiņš ir labākais!:)
Speciāli tev varu atklāt lielisku know-how! :) Sīpolus (600grami ir 4-5 sīpoli) mizoju zem virtuves nosūcēja jaudīgākā režīma, un neraudu nu nemaz :) Marinādes gatavošana aizņem 15-20 minūtes, no kurām lielāko laiku paģēr tikai ķiploku mizošana. Sīpolus/ķiplokus sasmalcinu virtuves kombainā pāris sekundēs. Mācies,lauķi :)
30.jūlijs 2020, 13:59 | links
 
Šī pie mums ir klasiska problēma. Ja nav kapitāli pārcepts, tad viss ir slikti. Bez maz vai jācep atsevišķi iesmiņi tiem, kas ēd sulīgu un atsevišķi - tiem, kam vajag pārcepto.

Krishs_KG, 30.jūlijs 2020, 12:10

Diemžēl. Man arī garšo drusku asiņains :) šķiet problēma tur, ka LV nav normālas gaļas, ne cūkas, ne liellopa, par aitu vispār nerunāsim...

tāpēc LV ēdot nezināmas izcelsmes, nezināmas marinēšanas šašliku, to drošāk ir sadedzināt, lai izvairītos no tārpiem vēderā vai bakteriālas infekcijas.

daddy_j, 30.jūlijs 2020, 12:31


Par veikala marinētajiem diemžēl var tikai piekrist.
30.jūlijs 2020, 12:38 | links
 
ass [30.07.20]: No 80ajiem viena recepte:sabakstu vistu ar ķiplokiem,ierīvēju ar sāli.pipariem,ķimenēm,marinādē ar ūdeni,etiķa esence ,cukurs, 2 dienas marinējas,žavēju apmēram 3,5st.Visiem garšo.Garšvielas uz aci,tempretūru ar roku.
Jā,un bij labi visiem!;)vista gan toreiz bij cita un šņabīc ar ne tas kas tagad!
30.jūlijs 2020, 12:35 | links
 
Vistas filejas, slapjajà marinādē(tas, kas pašam garšo, sarīvēts ķiploks plus nedaudz etiķis), pagatavo nedaudz stiprāku, asāku. Marinē stundu līdz divām. Kūpinātavā 70-90 grādi, liek iekšā slapjas uz PUSOTRU STUNDU. Supersulīgas. Kas šo ir atkodis, ar vistu kauliem vairs čakarēties īsti negrib!!!
30.jūlijs 2020, 12:32 | links
 
Šī pie mums ir klasiska problēma. Ja nav kapitāli pārcepts, tad viss ir slikti. Bez maz vai jācep atsevišķi iesmiņi tiem, kas ēd sulīgu un atsevišķi - tiem, kam vajag pārcepto.

Krishs_KG, 30.jūlijs 2020, 12:10


Diemžēl. Man arī garšo drusku asiņains :) šķiet problēma tur, ka LV nav normālas gaļas, ne cūkas, ne liellopa, par aitu vispār nerunāsim...

tāpēc LV ēdot nezināmas izcelsmes, nezināmas marinēšanas šašliku, to drošāk ir sadedzināt, lai izvairītos no tārpiem vēderā vai bakteriālas infekcijas.
30.jūlijs 2020, 12:31 | links
 
No 80ajiem viena recepte:sabakstu vistu ar ķiplokiem,ierīvēju ar sāli.pipariem,ķimenēm,marinādē ar ūdeni,etiķa esence ,cukurs, 2 dienas marinējas,žavēju apmēram 3,5st.Visiem garšo.Garšvielas uz aci,tempretūru ar roku.
30.jūlijs 2020, 12:29 | links
 
Par tām minūtēm pastāstīšu gadienu. Vārdu sakot, es baigi samācījies grillēt gaļu pēc augstākā plaukta pavāru latiņas, proti, tā lai no gaļas neiztek ne grama sulas, nulle ogļu, visas labākās pārtikas vielas nesadeg, neiztek, bet nonāk tavā vēderā. Šāda pašskola prasījusi pāris gadus un daudzas izgāšanās. Pats uzprasos 12 cilvēku pasākumā būt šašļika šefpavārs. Jēziņ, kā es nolohojos! Izrādās, visiem atnākušajiem pieņemts kurināt jebkāda veida šasļiku 30-50 minūtes. Paaudzēs iededzināta formula. Lieki piebilst, ka manu ģeniālo un mutē kūstošo šašliku VISI nodēvēja par jēlu un knapi turējās neviebušies. Kopš tās dienas, es nekad vairs negatavoju un negatavošu lielam baram puszināmu cilvēku. Joka pēc, šogad pēc Jāņiem iebraucu ciemā pie šiem pašiem uzcept gaļiņu. Bez variantiem - stundu gaidīju savu iesmiņu... Tā, lūk, komrādi, ir ar ēdienu! :)))

geos, 29.jūlijs 2020, 23:27


Šī pie mums ir klasiska problēma. Ja nav kapitāli pārcepts, tad viss ir slikti. Bez maz vai jācep atsevišķi iesmiņi tiem, kas ēd sulīgu un atsevišķi - tiem, kam vajag pārcepto.
30.jūlijs 2020, 12:10 | links
 
Ja reiz vistai ir teikts, ka 60-70° ir optimāla temperatūra, es pie tās arī pieturos. Pēc manas saprašanas stabilitāte-tas ir labi.

raihs, 27.jūlijs 2020, 22:40


Savā kūpinātāvā nestādos priekšā kā varētu dabūt vistu gatavu 2 stundās 80 grādōs, ne pēc kādiem mērījumiem man tas neiet kopā. Atkarībā no variācijām, 5 stundas kā minimums. Vienmēr esmu skatījies skaudīgi uz receptēs norādīto laiku un temperatūru. Bet katrai kūpinātavai sava specifika, nav jēga salīdzināt.
30.jūlijs 2020, 11:52 | links
 
piem. vīnam ir liela starpība vai pieliek 250 vai 280g cukura uz litru...


daddy_j, 30.jūlijs 2020, 09:57[/quote]
vīns ir cits stāsts.tur ir konkrētas formulas pēc kā tiek aprēķināts vajadzīgais cukura daudzums.:) lai iegūtu daudzmaz vienādu rezultātu,varētu būt tā kā vienu gadu jāliek 250gr ,otru 280:)viss ir atkarīgs no cukura daudzuma izejmateriālā.Vistu marinēšana tādu aprēķinu nav un viņi arī nav vajadzīgi:)
30.jūlijs 2020, 11:39 | links
 
daddy_j [30.07.20]: Bet Tu tač redzi, ka ir ambīcijas uz kvalitātes/receptes atkārtojamību, ja Jāņunkuls gadu no gada bliež un slīpē. Domā tas viņam tipa tīri cilvēcīgi - 10gr sāls, 15gr cukura, pasniegts vienmēr 17:35 uz balta galdauta ar violetām salfetēm :). Ordnungs visās lietās.

Jurik, 30.jūlijs 2020, 09:44

Īstenībā es arī tieši tāpat daru, precīzi grami un tehnoloģiskais process, lai būtu atkārtojamība un nemainīga kvalitāte. Gan marinādēm kūpiņam, gan marinādēm gurķiem, sēnēm, gan sīrupiem, vīnam, gan vītinātai gaļiņai... piem. vīnam ir liela starpība vai pieliek 250 vai 280g cukura uz litru...

Man tas sanāk dabiski, vnk lieku sastāvdaļas, pierakstu, tāpat tehnoloģiju, pēc tam garšojot saprotu, kas ir OK, un ko vajag savādāk...nākamajā reizē atkal... ja tur sāk ņemties "pēc garšas", vai mistiskās "ēdamkarotes" vai "glāzes", tad čau pilnīgs...Ok, pirmajā reizē var "ēdamkarotes" vai "glāzes" uz gramiem pārrēķināt, cipari ir zināmi, bet tālāk operēju tikai ar gramiem.

Lai labi garšo!

Man profiņi uzražo šādu!Marinēju 48h bez ūdens,nedaudz uzsmidzinot etiķi 50/50 ābolu un galda!arī kūpināšanas procesā! Un āda ir mīksta!:)
30.jūlijs 2020, 11:22 | links
 
Bet Tu tač redzi, ka ir ambīcijas uz kvalitātes/receptes atkārtojamību, ja Jāņunkuls gadu no gada bliež un slīpē. Domā tas viņam tipa tīri cilvēcīgi - 10gr sāls, 15gr cukura, pasniegts vienmēr 17:35 uz balta galdauta ar violetām salfetēm :). Ordnungs visās lietās.

Jurik, 30.jūlijs 2020, 09:44


Īstenībā es arī tieši tāpat daru, precīzi grami un tehnoloģiskais process, lai būtu atkārtojamība un nemainīga kvalitāte. Gan marinādēm kūpiņam, gan marinādēm gurķiem, sēnēm, gan sīrupiem, vīnam, gan vītinātai gaļiņai... piem. vīnam ir liela starpība vai pieliek 250 vai 280g cukura uz litru...

Man tas sanāk dabiski, vnk lieku sastāvdaļas, pierakstu, tāpat tehnoloģiju, pēc tam garšojot saprotu, kas ir OK, un ko vajag savādāk...nākamajā reizē atkal... ja tur sāk ņemties "pēc garšas", vai mistiskās "ēdamkarotes" vai "glāzes", tad čau pilnīgs...Ok, pirmajā reizē var "ēdamkarotes" vai "glāzes" uz gramiem pārrēķināt, cipari ir zināmi, bet tālāk operēju tikai ar gramiem.

Lai labi garšo!
30.jūlijs 2020, 09:57 | links
 
kūpināšanas amatieri Raihu, kurš kūpina savam priekam


Bet Tu tač redzi, ka ir ambīcijas uz kvalitātes/receptes atkārtojamību, ja Jāņunkuls gadu no gada bliež un slīpē. Domā tas viņam tipa tīri cilvēcīgi - 10gr sāls, 15gr cukura, pasniegts vienmēr 17:35 uz balta galdauta ar violetām salfetēm :). Ordnungs visās lietās.

Es, protams, tik paķircinu, neko ļaunu negribot.

Aivar! Tam Raiha 5G vēl pietrūkst atpakaļsaite ar historēzi. Tipa lai var ieslēgt un aizmirst. (alibaba XH-W1219 )
30.jūlijs 2020, 09:44 | links
 
Un kad juvelieris pēkšņi kļūst par kūpinātāju,tā ir augstākā pilotāža!varu iedomāties kā viņš 3 vistām raudādams mizo 600gr sīpolu!!!vēl ķiploks un ķimene!un cik laika tas aizņem!?
Es 30 vistas BEZ ūdens iemarinēju 30minūtēs ar garšv.maisijumu bez E kurš sastāv no 12 daļām...piem.kadiķoga,sinepju sēklas,paprika,citronpipari utt..kūpinu 30vistas ap 4 stundām.Malka sauss alksnis 1maiss par 2,5e....
Katram sava recepte!un katram savs kūpiņš ir labākais!:)

Kengurs24, 30.jūlijs 2020, 08:32


Nav iespējams salīdzināt kūpināšanas amatieri Raihu, kurš kūpina savam priekam un vēderam, ar profesionāli Kengurs, kurš kūpina, lai kaut ko nopelnītu, jo 30 vistas saprātīgā laikā noēst nevar. :)

Amatierim tas ir hobijs, bauda, tad neskaita ne naudu ne laiku...droši vien arī kuru katru vistu viņš marinādē neliek... Profiem citādāk, tur visam jābūt maksimāli efektīvam, jāskaita katra minūte, kustība un cents, tb jācenšas dabūt pēc iespējas lētākas izejvielas un materiālus...
30.jūlijs 2020, 09:05 | links
 
geos [29.07.20]: Ar to es gribēju teikt, ka pie visa vainīgs ir BUMSis! :) Viņš te tā nopopularizēja savu "Buma mucu", ka pat es uzmūrēju to pašu, tikai no šamotķieģeļiem. Raiha KOTA Electric Smoker ir tas pats, tikai elektrisks variants. Es jau pāris gadus peilēju, jāatliek kādi 320 EUR un nevar saprast vai vēl ražo. Formula vienkārša kā pieckapeika, "kurtuvē" kurini kaut vecas riepas (vai elektrību) un gaļiņai liec tikai augstākās klases skaliņus vai skaidas. Ļoooti labs variants, ja vajag NEDAUDZ kaut kā smeķīga.pirm gad
Pirms gadiem sešiem pirmo reizi KOTU ieraudziju Somos un ko šī var.Patīk , ka ir kvalitativa emalija uzklata. Jānis vel ticis skaidrībā ar temperaturas noturesanu. Pieļauju , ka biju viens no pirmajiem , kas atveda to uz LV. Pie mums tas nav noperkamas cik meklějām. Jaskatas netaa. Domāju ka noteikti vel razo. Varbūt ir jau kas jauns uzmeistarots śim ražotājam. Lai vai kaa, bet Somi zivis uz priežu ćiekuriem lika. Rezultats super. Ja kads grib noteikti iesaku. Cik man paziņas sūtija takaa laikā, tad caur Igaunjoem loğistiku vareja sakartot. A mums tak tagad Tallinks ved uz Alandiem. Tur Mattson veikalos ari bija izliktas. Bija ari mazakas un citas formas. Tas taa informācijai. Patere 1.4 kw/1h.
30.jūlijs 2020, 08:59 | links
 
Jurik [30.07.20]: kūpinu 30vistas ap 4 stundām.

Nelecies, bet liec vienu no 30 galdā! ;)
10e!pēc nedēļas būs! Tik nenorij savu "aso" mēli!;)
30.jūlijs 2020, 08:46 | links
 
kūpinu 30vistas ap 4 stundām.


Nelecies, bet liec vienu no 30 galdā! ;)
30.jūlijs 2020, 08:36 | links
 
Jurik [30.07.20]: Iegūtās atziņas:

Geos ir iemācījies ļoti labi gatavot, bet dēļ šašlika, kas kūst mutē, no viņa novēršas cilvēku grupas.

Raihs ar juveliera precizitāti kūpina uz 5G un pasludina, ka Bekas, Bertolle, Čildas 'Mastering the art of french cooking' ir padomju atliekas, pa cik tur kaudzēm receptes ar 'šķipsniņ sāls un pipari', 'šķipsniņ muskat', trešdaļglāzes (tas gan diezgan precīzi 66,666666666 ml)

Rubeņi ir elitāri, bet sausi.

Mans piedāvājums, lai tiktu ar šo jezgu kādā skaidrībā, jādibina CL lasītāju kolēģija (piesaku savu kandidatūru). Diskusijas iniciatori kolēģijas biedriem klāj galdā savus juvelieru kūpinājumus, kūstošos šašlikus, sinepes un kas tur vēl par regālijām nāk klāt. Kolēģijas biedri ar tīru sirdsapziņu un pilnu vēderu sludina verdiktu un kronē CL labāko šefu :)
Un kad juvelieris pēkšņi kļūst par kūpinātāju,tā ir augstākā pilotāža!varu iedomāties kā viņš 3 vistām raudādams mizo 600gr sīpolu!!!vēl ķiploks un ķimene!un cik laika tas aizņem!?
Es 30 vistas BEZ ūdens iemarinēju 30minūtēs ar garšv.maisijumu bez E kurš sastāv no 12 daļām...piem.kadiķoga,sinepju sēklas,paprika,citronpipari utt..kūpinu 30vistas ap 4 stundām.Malka sauss alksnis 1maiss par 2,5e....
Katram sava recepte!un katram savs kūpiņš ir labākais!:)
30.jūlijs 2020, 08:32 | links
 
Iegūtās atziņas:

Geos ir iemācījies ļoti labi gatavot, bet dēļ šašlika, kas kūst mutē, no viņa novēršas cilvēku grupas.

Raihs ar juveliera precizitāti kūpina uz 5G un pasludina, ka Bekas, Bertolle, Čildas 'Mastering the art of french cooking' ir padomju atliekas, pa cik tur kaudzēm receptes ar 'šķipsniņ sāls un pipari', 'šķipsniņ muskat', trešdaļglāzes (tas gan diezgan precīzi 66,666666666 ml)

Rubeņi ir elitāri, bet sausi.

Mans piedāvājums, lai tiktu ar šo jezgu kādā skaidrībā, jādibina CL lasītāju kolēģija (piesaku savu kandidatūru). Diskusijas iniciatori kolēģijas biedriem klāj galdā savus juvelieru kūpinājumus, kūstošos šašlikus, sinepes un kas tur vēl par regālijām nāk klāt. Kolēģijas biedri ar tīru sirdsapziņu un pilnu vēderu sludina verdiktu un kronē CL labāko šefu :)
30.jūlijs 2020, 07:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager