Kūpinātavas

Es te tā skatos,nez kā vēl pagājušā gadsimta nogalē laukos kūpināja un bēdu nezināja. :) Tagad tas jau velk uz augstāko pilotāžu. :) Ta i ar copi tāpat. Ir veči kas velk ar vecākām metodēm un nesūdīgi, un ir tādi kas ar "pievienoto vērtību" lai pazīmētos. :) Bet tas tik tā,no malas. :)
30.jūlijs 2020, 00:19 | links
 
Katrā ziņā izrādās vistas fileju uz pannas var izcept tā ka pauri nes nost. Būs rudenī laiks, pastāstīšu. Diemžēl vajag juvelierisku pieeju - nežēlot karstumu, nepakļauties iedomām, ka varētu nebūt gatavs, ļaut gala materiālam "atpūsties". Un ir baigās blaknes - kad iemācies gatavot, tad maķenīt sākās baigās problēmas - ar draugiem dodoties uz restorāniem izrādās, ka katrā otrajā ēst gatavo metinātājs, ģeologs, statistiķis, nevis pavārs. Tā, lūk, draugi! :)
29.jūlijs 2020, 23:50 | links
 
Debīlie cl linki...
29.jūlijs 2020, 23:49 | links
 
raihs [29.07.20]: mjuniors [9m]: Mans pašteizējais variants :
Ūdens-900
Etiķis-700(varētu būt tomēr 600, vēl meklēju)
Sīpoli-600
Ķiploki-200
Ķimenes-20
Cuk/sāls-150/150
Marinēju 40-48stundas.
Šis marinādes daudzums ir paredzēts 3 nelielām vistām.

raihs, 29.jūlijs 2020, 23:26
Piesakos, Raih, uz nelielu degustāciju! Man ir arī "produkts" degustācijai atlikts priekš tevis.
Welcome[/quote]Welcome
29.jūlijs 2020, 23:48 | links
 
mjuniors [29.07.20]: Mans pašteizējais variants :
Ūdens-900
Etiķis-700(varētu būt tomēr 600, vēl meklēju)
Sīpoli-600
Ķiploki-200
Ķimenes-20
Cuk/sāls-150/150
Marinēju 40-48stundas.
Šis marinādes daudzums ir paredzēts 3 nelielām vistām.

raihs, 29.jūlijs 2020, 23:26

Piesakos, Raih, uz nelielu degustāciju! Man ir arī "produkts" degustācijai atlikts priekš tevis.[/quote]Welcome
29.jūlijs 2020, 23:48 | links
 
Mans pašteizējais variants :
Ūdens-900
Etiķis-700(varētu būt tomēr 600, vēl meklēju)
Sīpoli-600
Ķiploki-200
Ķimenes-20
Cuk/sāls-150/150
Marinēju 40-48stundas.
Šis marinādes daudzums ir paredzēts 3 nelielām vistām.

raihs, 29.jūlijs 2020, 23:26[/quote]
Piesakos, Raih, uz nelielu degustāciju! Man ir arī "produkts" degustācijai atlikts priekš tevis.
29.jūlijs 2020, 23:40 | links
 
Vistas Šašliku cepot galvenais ir bieži grozīt, lai aprauj apkārt garoziņu tad iekšā paliks sulīgā marināde.
29.jūlijs 2020, 23:37 | links
 
Par tām minūtēm pastāstīšu gadienu. Vārdu sakot, es baigi samācījies grillēt gaļu pēc augstākā plaukta pavāru latiņas, proti, tā lai no gaļas neiztek ne grama sulas, nulle ogļu, visas labākās pārtikas vielas nesadeg, neiztek, bet nonāk tavā vēderā. Šāda pašskola prasījusi pāris gadus un daudzas izgāšanās. Pats uzprasos 12 cilvēku pasākumā būt šašļika šefpavārs. Jēziņ, kā es nolohojos! Izrādās, visiem atnākušajiem pieņemts kurināt jebkāda veida šasļiku 30-50 minūtes. Paaudzēs iededzināta formula. Lieki piebilst, ka manu ģeniālo un mutē kūstošo šašliku VISI nodēvēja par jēlu un knapi turējās neviebušies. Kopš tās dienas, es nekad vairs negatavoju un negatavošu lielam baram puszināmu cilvēku. Joka pēc, šogad pēc Jāņiem iebraucu ciemā pie šiem pašiem uzcept gaļiņu. Bez variantiem - stundu gaidīju savu iesmiņu... Tā, lūk, komrādi, ir ar ēdienu! :)))
29.jūlijs 2020, 23:27 | links
 
mjuniors [29.07.20]: Ar tām receptēm ir visādi, vienam garšo otrs špļaudās. Man patīk etiķaina ar labi jūtamu sāli, bet citiem nē. Recepte ~ 3:2:1. Cukurs, sāls, etiķis (9%). Etiķis: viena rieva pudelē. Gaļa 2-3 kg. Bet principā ir pašam jāeksperimentē.
Mans pašteizējais variants :
Ūdens-900
Etiķis-700(varētu būt tomēr 600, vēl meklēju)
Sīpoli-600
Ķiploki-200
Ķimenes-20
Cuk/sāls-150/150
Marinēju 40-48stundas.
Šis marinādes daudzums ir paredzēts 3 nelielām vistām.
29.jūlijs 2020, 23:26 | links
 
Ar tām receptēm ir visādi, vienam garšo otrs špļaudās. Man patīk etiķaina ar labi jūtamu sāli, bet citiem nē. Recepte ~ 3:2:1. Cukurs, sāls, etiķis (9%). Etiķis: viena rieva pudelē. Gaļa 2-3 kg. Bet principā ir pašam jāeksperimentē.
29.jūlijs 2020, 23:14 | links
 
geos [29.07.20]: Redz, dabā izrādās bula laikā stress arī noķer. Nenervozējiet, taču, pilsoņi. Nu, ne jau par man mīļu tēmu - kulināriju! :)
Tā vietā, lai analizētu cēloņus/sekas un to iemeslus, kaut kāds āksts vienkārši tupi *irš, nezinādams nedz temperatūras, nedz kūpinātavas uzbūvi. Es esmu juvelietis pēc profesijas, temperatūru precizitāte man ir iedzīta asinīs. Zinu, ka starp 1040° un 1060° grādiem metālu kausēšanā ir grandioza atšķirība! Tāpat kā ar receptēm- mani tracina receptes ar atslēgvārdiem - pieberiet šķipsniņu, ieberiet ēdamkaroti(svara diapazons var atšķirties 2x),pievienojiet sāli, etiķi pēc garšas, utt padomju laiku murgi, jad nebija normālu svaru, un viss tika mērīts "šķipsniņās" vai "pēc garšas". NĒ, normāla recepte skan aptuveni tā- 10 grami sāls , 20 grami ķimenes, 300 grami sīpolu, ķiploku, cukura, utt. Bez pielaidēm. Ar konkrētu marinēšanad laiku! Un ja tad kaut kas nepatīk, tad maini sāli/cukuru/ķiplokus šurp-turp pēc personiskiem ieskatiem.
29.jūlijs 2020, 23:08 | links
 
raihs [29.07.20]: Kengurs24 [11m]: raihs [38m]: Kengurs24 [21:11]: daddy_j [8:50]: Dažreiz vēl tumšākas...

Kengurs24, 28.jūlijs 2020, 22:21

Paskaties zemāk, Raiham smukas vistiņas, zeltainas (vai arī kamera labāka) :D ...bet šitādus darvas pikučus ēdot, ātri vēzī iedzīvosies...Es gan stipri šaubos,vai Raiha vistu kāds pirktu ,ja redzētu ar kādām "uzpariktēm" viņš bez malkas to 70min laikā "nokūpina"!!!:DDD ar impulsiem...Kādēļ bez malkas? Uz pamatnes tiek sabērtas skaidas. Kūpināšanas princips un temperatūra tiek ievērota. Kas tev nepatīk? Ja tu nejēdz pat temperatūru kūpinātavā nomērīt, tad es tur neesmu vainīgs. Un tu vēl bāz tos debīlos lutera :DDD... Idiots....Nesatraucies!būs jau labi!Tie tavi pirmie soļi...pamēģini labāk nosvērt to savu mākslas darbu pirms un pēc 70min "impulsu procedūras"...ja apakšā ir skaidas,tad kur paliek tauki!?:DDD un kā tu domā to pečku iztīrīt?!No sākuma ieber skaidas, tad ieliek speciālu tvertni taukiem. Tad testes ar kūpināmo produktu. Verstehen?
...un 70 min.vista gatava!:DDD krasvčiks!;)
29.jūlijs 2020, 22:58 | links
 
Ar to es gribēju teikt, ka pie visa vainīgs ir BUMSis! :) Viņš te tā nopopularizēja savu "Buma mucu", ka pat es uzmūrēju to pašu, tikai no šamotķieģeļiem. Raiha KOTA Electric Smoker ir tas pats, tikai elektrisks variants. Es jau pāris gadus peilēju, jāatliek kādi 320 EUR un nevar saprast vai vēl ražo. Formula vienkārša kā pieckapeika, "kurtuvē" kurini kaut vecas riepas (vai elektrību) un gaļiņai liec tikai augstākās klases skaliņus vai skaidas. Ļoooti labs variants, ja vajag NEDAUDZ kaut kā smeķīga.
29.jūlijs 2020, 22:57 | links
 
Redz, dabā izrādās bula laikā stress arī noķer. Nenervozējiet, taču, pilsoņi. Nu, ne jau par man mīļu tēmu - kulināriju! :)
29.jūlijs 2020, 22:50 | links
 
Kengurs24 [29.07.20]: raihs [38m]: Kengurs24 [21:11]: daddy_j [8:50]: Dažreiz vēl tumšākas...

Kengurs24, 28.jūlijs 2020, 22:21

Paskaties zemāk, Raiham smukas vistiņas, zeltainas (vai arī kamera labāka) :D ...bet šitādus darvas pikučus ēdot, ātri vēzī iedzīvosies...Es gan stipri šaubos,vai Raiha vistu kāds pirktu ,ja redzētu ar kādām "uzpariktēm" viņš bez malkas to 70min laikā "nokūpina"!!!:DDD ar impulsiem...Kādēļ bez malkas? Uz pamatnes tiek sabērtas skaidas. Kūpināšanas princips un temperatūra tiek ievērota. Kas tev nepatīk? Ja tu nejēdz pat temperatūru kūpinātavā nomērīt, tad es tur neesmu vainīgs. Un tu vēl bāz tos debīlos lutera :DDD... Idiots....Nesatraucies!būs jau labi!Tie tavi pirmie soļi...pamēģini labāk nosvērt to savu mākslas darbu pirms un pēc 70min "impulsu procedūras"...ja apakšā ir skaidas,tad kur paliek tauki!?:DDD un kā tu domā to pečku iztīrīt?!
No sākuma ieber skaidas, tad ieliek speciālu tvertni taukiem. Tad testes ar kūpināmo produktu. Verstehen?
29.jūlijs 2020, 22:47 | links
 
raihs [29.07.20]: Kengurs24 [21:11]: daddy_j [8:50]: Dažreiz vēl tumšākas...

Kengurs24, 28.jūlijs 2020, 22:21

Paskaties zemāk, Raiham smukas vistiņas, zeltainas (vai arī kamera labāka) :D ...bet šitādus darvas pikučus ēdot, ātri vēzī iedzīvosies...Es gan stipri šaubos,vai Raiha vistu kāds pirktu ,ja redzētu ar kādām "uzpariktēm" viņš bez malkas to 70min laikā "nokūpina"!!!:DDD ar impulsiem...Kādēļ bez malkas? Uz pamatnes tiek sabērtas skaidas. Kūpināšanas princips un temperatūra tiek ievērota. Kas tev nepatīk? Ja tu nejēdz pat temperatūru kūpinātavā nomērīt, tad es tur neesmu vainīgs. Un tu vēl bāz tos debīlos lutera :DDD... Idiots....
Nesatraucies!būs jau labi!Tie tavi pirmie soļi...pamēģini labāk nosvērt to savu mākslas darbu pirms un pēc 70min "impulsu procedūras"...ja apakšā ir skaidas,tad kur paliek tauki!?:DDD un kā tu domā to pečku iztīrīt?!
29.jūlijs 2020, 22:43 | links
 
Kengurs24 [29.07.20]: daddy_j [8:50]: Dažreiz vēl tumšākas...

Kengurs24, 28.jūlijs 2020, 22:21

Paskaties zemāk, Raiham smukas vistiņas, zeltainas (vai arī kamera labāka) :D ...bet šitādus darvas pikučus ēdot, ātri vēzī iedzīvosies...Es gan stipri šaubos,vai Raiha vistu kāds pirktu ,ja redzētu ar kādām "uzpariktēm" viņš bez malkas to 70min laikā "nokūpina"!!!:DDD ar impulsiem...
Kādēļ bez malkas? Uz pamatnes tiek sabērtas skaidas. Kūpināšanas princips un temperatūra tiek ievērota. Kas tev nepatīk? Ja tu nejēdz pat temperatūru kūpinātavā nomērīt, tad es tur neesmu vainīgs. Un tu vēl bāz tos debīlos lutera :DDD... Idiots....
29.jūlijs 2020, 22:07 | links
 
Man jau liekas, ka tādiem Rubeņiem un līdzīgiem, kas apjomos aug, receptēs sāls vienkārši paliek vairāk un vairāk, jo pie lielākas ražošanas jādabu lielāks termiņš, jo loģistikas ķēdes sarežģītākas. Tad arī nobīdās "vecā garša". Bet nu pilnīgi miskastē mest ar nevaru. Jāņos baudīju Rubeņu šašlika marinādi - garšas balanss patika. Tomēr pašgatavotas lietas ir daudz labāk! :)
29.jūlijs 2020, 22:01 | links
 
Katram savas garšas kārpiņas. Kuram etiķis, kuram sinepes, kuram cukurs!
29.jūlijs 2020, 21:33 | links
 
Man gan liekas, ka Rubeņu žavējumi ir elitāri. Varēja būt nedaudz mitrāki, vistas ar želeju. Bet tādus kūpiņus mēs paši protam uztaisīt. Ļoti žēl, ka nekūpina zivis. Pazīstams strādnieks aptuveni 5 gadus atpakaļ stāstīja, ka ceham brīžam apkārt savestas malkas grēdas tādā augstumā, ka pašu ražotni no ārpuses neredz. Viens no retajiem Latvijas uzņēmumiem, kas tur cieņā darba tikumu un kvalitāti.
29.jūlijs 2020, 21:30 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager