Kūpinātavas

Prom1tay [04.03.20]: Sveiki!
Padalaties ar padomu...

Uzbūvēju karsto kūpinātavu, bet kūpinot vistu āda paliek gumijoti plasmasaina... Mēgināju marinēt gan etiķī gan citronskābē... temperatūra kūpinātavas kamerā ir ap 85 95 grādi un dūmi no alkšņu skaidām...
kas var būt ne tā?
Par mazu temperatūra!
4.marts 2020, 19:55 | links
 
Sveiki!
Padalaties ar padomu...

Uzbūvēju karsto kūpinātavu, bet kūpinot vistu āda paliek gumijoti plasmasaina... Mēgināju marinēt gan etiķī gan citronskābē... temperatūra kūpinātavas kamerā ir ap 85 95 grādi un dūmi no alkšņu skaidām...
kas var būt ne tā?
4.marts 2020, 19:05 | links
 
Zorge07 [26.02.20]: daddy_j [9:56]: Klau, man CEPEŠKRĀSNIJ rakstīts, ka zivi optimāli CEPT 160-180 grādos...

250 grādos jau būs grilēta, par ceptu vai kūpinātu nemaz nerunājot. :)

Karstā kūpināšana 80-90 grādi, aukstā līdz 30, bet to ar parasto kūpinātavu nemaz nemēģiniet, tur vajag dūmu ģeneratoru...Vimbu 80-90 pat nemēģini, sanāks ,, kurpju zole,, un ar 30 ļoti ilgs process, esmu gana eksperementējis, metāla kūpinātavai bez dūmu ģenerātora 40-50C nepilna stunda un zivs kūst mutē.
Nekārdini! ;) uz 8.martu man būs vistiņas!
26.februāris 2020, 17:52 | links
 
daddy_j [26.02.20]: Klau, man CEPEŠKRĀSNIJ rakstīts, ka zivi optimāli CEPT 160-180 grādos...

250 grādos jau būs grilēta, par ceptu vai kūpinātu nemaz nerunājot. :)

Karstā kūpināšana 80-90 grādi, aukstā līdz 30, bet to ar parasto kūpinātavu nemaz nemēģiniet, tur vajag dūmu ģeneratoru...
Vimbu 80-90 pat nemēģini, sanāks ,, kurpju zole,, un ar 30 ļoti ilgs process, esmu gana eksperementējis, metāla kūpinātavai bez dūmu ģenerātora 40-50C nepilna stunda un zivs kūst mutē.
26.februāris 2020, 17:29 | links
 
kamparspirts [26.02.20]: Kāds nezin, kur var nopirkt metāla režģi, ko izmanto kūpinātavas plauktiem, līdzīgu, kā Kengurs24 bildē?

nelietotaajs, 25.februāris 2020, 20:44


JMJ.LV Krustpils ielā 6, Rīga. Pats pirku , liels sortiments , bet norēķins tikai bezskaidrā naudā.
Super! Paldies par info!
26.februāris 2020, 14:14 | links
 
Kāds nezin, kur var nopirkt metāla režģi, ko izmanto kūpinātavas plauktiem, līdzīgu, kā Kengurs24 bildē?

nelietotaajs, 25.februāris 2020, 20:44



JMJ.LV Krustpils ielā 6, Rīga. Pats pirku , liels sortiments , bet norēķins tikai bezskaidrā naudā.
26.februāris 2020, 13:55 | links
 
daddy_j [26.02.20]: Klau, man CEPEŠKRĀSNIJ rakstīts, ka zivi optimāli CEPT 160-180 grādos...

250 grādos jau būs grilēta, par ceptu vai kūpinātu nemaz nerunājot. :)

Karstā kūpināšana 80-90 grādi, aukstā līdz 30, bet to ar parasto kūpinātavu nemaz nemēģiniet, tur vajag dūmu ģeneratoru...
Kur Tu lasi ka kāds kūpina 250 grādos??esi uzmanīgāks! ;D
26.februāris 2020, 12:46 | links
 
urmaas [25.02.20]: Niezers [Vakar]: urmaas [16m]: Kengurs24 [13m]: urmaas [8m]: Kengurs24 [11m]: urmaas [13m]: Niezers [13:54]: Labdien. Varbūt kāds var padalīties ar info par kūpinātavām uz gāzi? Ir labas vai nē? Varbūt kāds lieto un var padalīties ar pieredzi? Paldies.Lietoju šo:
https://m.facebook.com/3dmaster.lv/photos/a.2644752188885575/2644756618885132/?type=3
Esmu apmierināts.Nu tā jau kungu! ;))Bet ir OK.Tas jau galvenais! ;))Es labāk biežāk, bet svaigi kūpinātu! :)Ir varianti viņu pieslēgt pie balona??Variants ir uzlikt uz 2 riņķu gāzes plītiņas
PM
26.februāris 2020, 11:47 | links
 
Patiešām kūpināta zivs ir jākūpina, jo cept var arī uz grilla. Garša atkarīga no malciņas aromāta, pat malkas mitrumam ir nozīme. Un tad šis stāsts būs par garšu. Nevis bleķa būdām, to cenu utt...
26.februāris 2020, 10:56 | links
 
Klau, man CEPEŠKRĀSNIJ rakstīts, ka zivi optimāli CEPT 160-180 grādos...

250 grādos jau būs grilēta, par ceptu vai kūpinātu nemaz nerunājot. :)

Karstā kūpināšana 80-90 grādi, aukstā līdz 30, bet to ar parasto kūpinātavu nemaz nemēģiniet, tur vajag dūmu ģeneratoru...
26.februāris 2020, 09:56 | links
 
Intreses pēc pajautāšu.
Čomam ir abas kūpinātava, kūpinam asarus. Viss sanāk skaisti, zeltaina krāsa utt. , bet zivij zvīņa paliek tik mīksta ka nāk ar gaļu kopā nost. Kas par vainu, par augsu grādi? Jeb pa ilgi turēts?
Laukos ķieģeļu kūpinatava, process ilgaks mazliet, bet asaris sanāk stipri tumšāks. Zvīņa brūna un cieta, gaļa atlobas ideāli.

jenots13, 26.februāris 2020, 06:40


es domāju ventilācijas par maz, mitrums netiek ārā un zivs vnk sautējās. "ķieģeļņīca" strādā uz caurplūdi.
26.februāris 2020, 09:49 | links
 
Man ir mūrēta kūpinātava ,protams, ka līdz 250C nevar un man nemaz nevajag tādu tempretūru.
Bebrs kļūdās - resti iesmērēju ar eļļu un līnis ļoti labi nonāk nost! Līnis..bute..gaļa nekas neraujas klāt. Izņem - atpūtini un noņem - viss ir tik vienkārši :))
26.februāris 2020, 09:07 | links
 
Intreses pēc pajautāšu.
Čomam ir abas kūpinātava, kūpinam asarus. Viss sanāk skaisti, zeltaina krāsa utt. , bet zivij zvīņa paliek tik mīksta ka nāk ar gaļu kopā nost. Kas par vainu, par augsu grādi? Jeb pa ilgi turēts?
Laukos ķieģeļu kūpinatava, process ilgaks mazliet, bet asaris sanāk stipri tumšāks. Zvīņa brūna un cieta, gaļa atlobas ideāli.
26.februāris 2020, 06:40 | links
 
Kengurs24 [26.02.20]: Bebrs [Vakar]: Kūpinot vimbu, tā pie restes nelips, jo lielas zvīņas, arī breksis, karpa. Bet kūpinot līni pie restes tāpat pielips ar visu eļļu, ņemam kārkla vicas un saliek uz restes tā, lai zivs restei nepieskaras. Kad izņem no kūpinātvas vēl 5 min jāpagaida, lai atdziest un tad tikai ņem nost. Gribu redzēt, kā mūrēto kūpinātavu vai lielu bleķa kasti var uzkarsēt līdz 250 grādiem :D Kārkla vicas ir atslēgvārdsPar bleķa kastēm nezinu,bet Abas.lv kūpinatavu līdz 250 grādiem var uzkarsēt 7-10 minūtēs! Kalpo ideāli,agrāk gadā kūpināju ap 5 tonnām!iekšpuse protams melna,bet no ārpuses kā jauna,ar visu to ka ir krāsota!
....sākumā Abas.lv ražoja ar gāzes degļiem,tagad liekas
tikai malkas :))
Ar ķieģeļu kūpinātavām pieredzes nav,ja kāds vēlas dalīties,labprāt uzklausīšu :)

Kam tev 250C :) zivij jau vairāk par 40-50C nevajag!
:))))
Un arī tas taisnība, izņemot vismaz min 10 vajag ļaut ,, atpūsties,, zivij un sastingt. Tad ptaktiski noņem bez problēmām. Par līni jau Bebrs uzrakstija, bez klūgām nekādi.
26.februāris 2020, 05:40 | links
 
Bebrs [25.02.20]: Kūpinot vimbu, tā pie restes nelips, jo lielas zvīņas, arī breksis, karpa. Bet kūpinot līni pie restes tāpat pielips ar visu eļļu, ņemam kārkla vicas un saliek uz restes tā, lai zivs restei nepieskaras. Kad izņem no kūpinātvas vēl 5 min jāpagaida, lai atdziest un tad tikai ņem nost. Gribu redzēt, kā mūrēto kūpinātavu vai lielu bleķa kasti var uzkarsēt līdz 250 grādiem :D Kārkla vicas ir atslēgvārds
Par bleķa kastēm nezinu,bet Abas.lv kūpinatavu līdz 250 grādiem var uzkarsēt 7-10 minūtēs! Kalpo ideāli,agrāk gadā kūpināju ap 5 tonnām!iekšpuse protams melna,bet no ārpuses kā jauna,ar visu to ka ir krāsota!
....sākumā Abas.lv ražoja ar gāzes degļiem,tagad liekas
tikai malkas :))
Ar ķieģeļu kūpinātavām pieredzes nav,ja kāds vēlas dalīties,labprāt uzklausīšu :)
26.februāris 2020, 05:21 | links
 
Kūpinot vimbu, tā pie restes nelips, jo lielas zvīņas, arī breksis, karpa. Bet kūpinot līni pie restes tāpat pielips ar visu eļļu, ņemam kārkla vicas un saliek uz restes tā, lai zivs restei nepieskaras. Kad izņem no kūpinātvas vēl 5 min jāpagaida, lai atdziest un tad tikai ņem nost. Gribu redzēt, kā mūrēto kūpinātavu vai lielu bleķa kasti var uzkarsēt līdz 250 grādiem :D Kārkla vicas ir atslēgvārds
25.februāris 2020, 22:56 | links
 
Ja nav paredzēts ilgs kūpināšanas laiks, vai augsta temperatūra, tad uz sieta zaļus žagariņus salikt un uz tiem likt kūpināmo, viegli dabūt nost pēc tam kūpinājumu.
Nu nodedzināt netīrumus no sieta jebkura gadījumā vēlams.
25.februāris 2020, 22:37 | links
 
Citas receptes laikam nav, kā uzkarsēt un ar drāšu birsti nošrubēt. Pirms šašlika cepšanas apdedzinu. Ja jau bieži kūpina, tad katru reizi nededzinu. Vienīgais labums no lapsenēm, kas kūpinājumu paliekas apskrubina. Lapsenes paspēj starplaikos kūpinātavā periodiski pat savus pūznīšus uzbūvēt. Sargā telpu, nevienu infekciju iekšā tikmēr nelaiž:).
25.februāris 2020, 22:16 | links
 
Kengurs24 [25.02.20]: Pravietis [48m]: Kāds nezin, kur var nopirkt metāla režģi, ko izmanto kūpinātavas plauktiem, līdzīgu, kā Kengurs24 bildē?

nelietotaajs, 25.februāris 2020, 20:44
Iesaku pirkt režģi, kuram ir 3cm x 3cm lielas acīm. Vieglāk dabūt kūpinājumu nost no režģa.Kā Tu tīri sietus? Es sākumā dedzināju,bet tagad kupinātavu uzkarsēju līdz 250,sieti iekšā...minūtes
10 karsēju un tad ar drāšu birst turpat iekšā nodragāju no abām pusēm.sieti tīri,drusku taukaini ;)
Es tieši tāpat tīru restes - uzkarsēju un ar drāšu birsti pāri. Un pirms lieku virsū kupiņu restes iesmērēju ar eļu - pilnībā nekas nerauj klāt.
25.februāris 2020, 21:44 | links
 
Pravietis [25.02.20]: Kāds nezin, kur var nopirkt metāla režģi, ko izmanto kūpinātavas plauktiem, līdzīgu, kā Kengurs24 bildē?

nelietotaajs, 25.februāris 2020, 20:44
Iesaku pirkt režģi, kuram ir 3cm x 3cm lielas acīm. Vieglāk dabūt kūpinājumu nost no režģa.
Kā Tu tīri sietus? Es sākumā dedzināju,bet tagad kupinātavu uzkarsēju līdz 250,sieti iekšā...minūtes
10 karsēju un tad ar drāšu birst turpat iekšā nodragāju no abām pusēm.sieti tīri,drusku taukaini ;)
25.februāris 2020, 21:41 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager