Kūpinātavas

kkeda - Tev pietrūkst inženiera iztēles!! :)

Protams, ka "bēniņi" ir ciet (pat ja to neredz), tāpēc tur augšā tie caurumiņi dūmu izplūdei saurbti. Jumtiņš ir dekoratīvs vipendrons, zem kura var piemēram sausus skalus iekuram glabāt :)))
1.jūlijs 2013, 16:16 | links
 
Kā tajā kūpinātavā uzturēs temperatūru ja jumts ir vaļā no sāniem?
1.jūlijs 2013, 16:05 | links
 
Kaut kas no filmas "Kin-dza-dza"
1.jūlijs 2013, 16:04 | links
 
:DDD
vot to es saprotu!! tā ir eleganta dāvana īstam vīrietim :)
1.jūlijs 2013, 15:43 | links
 
Vai kāds ir iegādājies šo kūpinātavu,ko piedāvā Dizhais?Kādas atsauksmes? Skats jau smuks
1.jūlijs 2013, 11:49 | links
 
jenots13 PM
30.jūnijs 2013, 23:15 | links
 
Cien.Andrijēkab,man kūpinātavā pa rokai stāv skārda gabals,ko izmantoju atkarībā no vējiem,kaimiņiem un vēl nezin ko.To bleķa gabalu lieku tālajā,ja vajag arī tuvajā galā.Tas darbojas,kā Tu saki,kā spoilers.Ir reizes,kad to nevajag.
29.jūnijs 2013, 09:28 | links
 
Zaraza
Paldies par info,būs arī jāapsver šāds pirkums tuvākai nākotnei :) Izklausas,ka viss ir ok.Un galvenais,ka ļoti universāli.
27.jūnijs 2013, 21:25 | links
 
Precizēju. Izmantoju parasto 200L bleķa (ne ņeržas un bez koka padares) variantu, tikai standarta 2 plauktu vietā piepirku vēl 3šo. Intensīvi izmantoju bik vairāk kā 2 gadus. Vēlāk arī mammai priekš fazendas nopirku mazo 100L ar ručkām, arī ne par ko nesūdzas, bet nu viņa izmanto stipri mazāk.
27.jūnijs 2013, 19:35 | links
 
jenots13...

Nu es uzskatu, ka noteikti ir tās naudas vērtas!
Esmu žavējis gandrīz visu iespējamo - gaļu, zivis (lasi, foreli, sīgu,vējenes, butes, zušus, karpu, breksi, zandartus, asarus), vistas, zosi, desas (gan paša pildītas nopietnas lauku standarta desas, gan arī uz fikso pirktos kupātus) u.c. un viss ir baigi OK.

Zivis standartā jākupina ~ 40min-1.5h
Vistas(marinētas) - 2-2.5h
Gaļa (24h sālīta ar ķiploku) - 4-5h

Nav, protams, pilnīgi ideāls izstrādājums un mīnusus, ja pameklē, noteikti var atrast - diezgan jākopj (jātīra ar roku vai karčeri sodrēji/nosēdumu no metāla sienām, tā pati ūdens vannīte jātīra, jo tur sapil/sastingst tauki u.tml.), īsa kurtuve (standarta malka nelien iekšā), ar laiku aprūsē un iekalst krāsns mutes durtiņas utt., bet kopumā tas viss ir sīkumi. Ņeržas variants, protams, būtu vēl labāks, taču cena tam 2x :(

Kurinu ar alkšņa malku, taču noteikti pa pagalei/ēm pielieku klāt ķirsi vai ābeli, tā kā ar alksni vien sanāk tomēr bik skābi-rūgtens.
27.jūnijs 2013, 19:32 | links
 
Solīdā pagalmā jābūt solīdai kūpinātavai,ja dzīvo vienkāršāk,tad var nolikt mucu ar dvām restēm un trubu,būs pavisam lēti...Manai pārvietojamai kastei materiāls vien maksā 80ls(18 kg nerūsošais,elektrodi),toties gandrīz visam mūžam...
27.jūnijs 2013, 18:49 | links
 
Zaraza
Kuru no abas.lv kūpinātavām izmanto? Es ar skatos uz to 200l dzelzs un nevaru saprast,vai viņa ir tās naudas vērta vai nē? :) Kā ar zivīm un gaļu abus var izžavēt gana labi? Pašam negriba taisīt čakars,un ja gribas daudz maz labu tad tāpat cipars savelkas :)
27.jūnijs 2013, 17:11 | links
 
AndrisJekabs...

Man ir rūpnieciski taisītā metāla kūpinātava no abas.lv un tur tehnoloģiskais risinājums ir virs krāsns dūmu/uguns atveres uzlikta apm 5-6cm dziļa un visu pamatni nosedzoša paplāte kurā ielej ūdeni - tālāk 3 līmeņos restes. Tā strādā gan kā termoregulators/akumulators gan arī papildus piedod nosacītu tvaicēšanas efektu un gaļa/zivis/desas/vistas sanāk ļoti sulīgas. Daži varbūt teiks, ka tas bojā kūpināšanas pamatprincipu, taču es un arī daudzi no šeit sastopamajiem foruma biedriem, kam esmu devis degustēt, ēd un slavē :D

zaraza, 27.jūnijs 2013, 16:45


precizēju - tā ūdens paplāte ir pacelta uz ~ 3-5cm ķepiņām un starp atveri un paplāti veodojas attiecīga platuma starpa.
27.jūnijs 2013, 16:56 | links
 
AndrisJekabs...

Man ir rūpnieciski taisītā metāla kūpinātava no abas.lv un tur tehnoloģiskais risinājums ir virs krāsns dūmu/uguns atveres uzlikta apm 5-6cm dziļa un visu pamatni nosedzoša paplāte kurā ielej ūdeni - tālāk 3 līmeņos restes. Tā strādā gan kā termoregulators/akumulators gan arī papildus piedod nosacītu tvaicēšanas efektu un gaļa/zivis/desas/vistas sanāk ļoti sulīgas. Daži varbūt teiks, ka tas bojā kūpināšanas pamatprincipu, taču es un arī daudzi no šeit sastopamajiem foruma biedriem, kam esmu devis degustēt, ēd un slavē :D
27.jūnijs 2013, 16:45 | links
 
AndrisJekabs - dumu kanala izeju nokrame ar akmenjiem, lai caur tiem velk vispirms cauri.
Sanaks gan vienmerigaka temperatura, jo akmenji stradas kaa siltuma akumulators un arii vajadzetu noverst nevienaado temperaturu kupinatavaa pa kaktiem.
Savaa kupinatavaa taa esmu izdarijis, tacu nedaudz, nedaudz temperatura atskjiras.
27.jūnijs 2013, 16:13 | links
 
Sveiki visiem, pirmo reizi dzīvē uzmūrēju kūpinātavu ( ķiegeļu), dūmenis leņķī, vilkme super, kas nav super - kartums kūpinātavā nav vienmērīgs, skursteņa pievada vietā ir stipri vēsāks par tālāko sienas daļu, kur varētu būt problēma? kā to izlabot? .. ielikt kādu metāla šķērsli, gandrīz kā spoileris, kur karstumam atsisties un tādejādi kartums būtu arī tuvākajā daļā pie skurstņa?! pieliktu bildi, bet nesaprotu kā to šajā forumā izdarīt. paldies par atbildēm jau iepriekš.
27.jūnijs 2013, 14:49 | links
 
reņģe, lucītis, arī plekste, ja ver uz virbiem ir jāapkaltē- durvis vaļā+ karstums. Tikai tad durvis ciet. Jaunieši....

VANEMS, 19.jūnijs 2013, 15:07

Tieši tā!Ja taisās SUTINĀT, tad viņas visas būs no virbiem nost/lejā!
19.jūnijs 2013, 15:19 | links
 
Tūlīt ņemšu no mucas ārā žāvētus ruduļus un līņus...!!!:)))
19.jūnijs 2013, 15:17 | links
 
reņģe, lucītis, arī plekste, ja ver uz virbiem ir jāapkaltē- durvis vaļā+ karstums. Tikai tad durvis ciet. Jaunieši....
19.jūnijs 2013, 15:07 | links
 
Tādu bedri zemē var rakt ja nav apkārt mitrums, vasarā jau ok, bet pavasarosun rudenī ja tāds pamitrāks tad ir kā ir. Es te arī ņēmos ar visādākām idejām, kurtuve zemē ar koka namiņu, bet galu galā paliku pie savas bleķa kūpinātavas (galerijā bildes). Bet kā saka nokūpināt var jebkur. Sākumā kad uztaisiju bleķa , bija visādākas šaizes, tecēja darva, utt. Tagad sapratu kas un kā un vairs ne darva tek, nekā. Vēl otrs, neuztaisīt parikti kurā malka aiziet nejēgā.
19.jūnijs 2013, 11:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager