Sami

dady-j,
Tā viņš i,Istjenu glagoļiš...
20.augusts 2014, 17:28 | links
 
ar spiningu nevar ienest nekaadu lielu skaadi uudenstilpnei

Ri4i20


Vaj kā nepiekritīšu!! tā vecīt varēja runāt 30 gadus atpakaļ, kad cilvēki braukāja ar kocenēm un nirokiem un labakā dabūjamā aukla bija kļinskaja...

šobrīd ĀRKĀRTĪGI ir palielinājies spiediens uz ūdeņiem... Tiek, kuri domā, ka "Daugava ir liela" var salīdzināt tos pašus Ālandus 15 gadi atpakaļ un tagad - JŪRU ir izkāsuši ar spiningiem...
20.augusts 2014, 14:37 | links
 
Nu nav tā ka tos kurkuļus var slānīt maisiem.Vakarnakt pasēdējām uz gruntenēm pie Kokneses. Uz dzīvo viena cope bez rezultāta uz naktstārpa 4 kriminālie. Baksta nepārtraukti a neviens mērs tā arī neparādījas, uz brekšiem 0.
20.augusts 2014, 14:10 | links
 
veliks
No kurienes Tu izdomāji,ka vispār pastāv tādi "lielo samu ķērāji",kuri nu neparko negrib Tev neko stāstīt?:))) Esi mierīgs-nav tādu,vismaz LV. Ķer tos pašus šmurguļus,un praktiski jebkuru paziņu noķertu lielāku zivi piefiksē kā savējo-no tēmas "mēs noķērām"".Vas arī viss,relax. Un nevajag neko pamest-aiz garlaicības vismaz vakaros ir ko paākstīties
20.augusts 2014, 13:58 | links
 
Hotentots
Es vairāk sliecos domāt, ka es šo CL vispār pametīšu. Jēgas tā pat maz.
Viedokļu apmaiņa notiek ,,caur puķītēm" un katram kaut kas ir no tā visa sev jāizloba ar stangām.
Patiesībā jau paši mēs ar to visu sagandējam. Ar to es domāju, ka tie kas māk noķert to lielo samu, vairāk uztraucas par to, ka ar katru gadu nāks klāt jauni copmaņi kuri arī sāks ķert tikai lielos un vēl iesēdīsies viņu bedrēs. Bet kā jau es iepriekš izteicos, samu copes veidu ir ļoti daudz un katrs izvēlas to, kas tam interesē un kādi resursi tam ir pieejami. Vai jums, lielo samu ķērājiem liekas, ka jūs esat tie pareizie bet visi tie, kuri brauc ar laivām un kvoko, kā arī tie kuri sēž krastā ar gruntenēm un ķer labākajā gadījumā ,,kurkuļus" ir tie, kas apdraud jūsu pozīcijas ?
Es tā nedomāju. Jo mēs šeit šajā komentārā runājam par 3 atšķirīgiem samu ķeršanas veidiem. Un zinot to, kā un kad ķer tieši lielos samus, abiem pārējiem copmaņiem nav ne mazāko izredžu viņu pozīcijas apdraudēt, jo ir citu faktori, kuri arī ir jāņem vērā, bet mēs te runājam par vienu tēmu, tikai katrs savā valodā.
20.augusts 2014, 12:52 | links
 
Akmens_Viesis
Velik, tāpēc pēdējā gada laikā ir radušies daudz jaunu interneta resursu, kur loks ir šaurāks un cilvēki runā atklātāk. CL vietā es veidotu papildu slēgto sadaļu iespējas čaļiem reģionos.

Vot kā reiz šodien darbā strādājot par to domāju.
Iespējams, ka ir savstarpēji klātienē jaiepazīstas tuvāk, tad arī tās sarunas raitāk ritēs.
Man ir virkne copmaņu pazīstamu ar kuriem brīvi var parunāt par da jebkādu tēmu. Nav ne noslēpumu, ne kautkādi aizspriedumi vienam pret otru. Varbūt laimīgas sagadīšanās rezultātā tā vienkārši ir sanācis bet mani paziņas visi kā viens ir normāli veči.
20.augusts 2014, 12:35 | links
 
cepetis turpinaas!
Kameer sami buus Daugavaa un kameer Daugava buus Latvijaa tikmeer samu kersana Daugavaa buus ar grifu-Pilniigi slepeni:))
Izslauks to upi un aamen no samiem....Uz Latviju brauc kert samus pat leishi....takaa varat talaak spriest pasi!
Normaals makskernieks ar makskeri vai nenormaals cemereetaajs (es neaizstaavu vinjus, protams tas nav pareizi, bet vai kaads viniem ir redzeejis zivju maisus-zinot ko un kaa ar makskeri var pat nokert vairaak) ar spiningu nevar ienest nekaadu lielu skaadi uudenstilpnei...tiiklu, murdu, naktsnoru un utt piekriteeji ir cita runa!
Tagad tiiklu var nopirkt jebkuraa copes veikala, SS.lv un tur neviens nekaadu licenzi neprasiis..
Ja jau tiiklus meegina ierobezot, tad varbuut arii un pie tirgoshanas buutu roka ,,jaauzliek"....
20.augusts 2014, 11:56 | links
 
Hotentot ,es Tev piekrītu par visiem 100% .
20.augusts 2014, 09:59 | links
 
Šis ir makšķernieku portāls, jaunkundz :)
20.augusts 2014, 09:44 | citēt | links

Tam es tev piekrītu.Šis ir Makšķernieku,nevis "daiļdirsēju" forums.
20.augusts 2014, 09:51 | links
 
Jautājuma iztirzājumu pārslēgt uz privātiem apvainojumiem ;) ? OK, delfi līmenis.
20.augusts 2014, 09:11 | citēt | links

Delfu līmeņa komentētāj,tu to par sevi?

Brize, 20.augusts 2014, 09:36


Šis ir makšķernieku portāls, jaunkundz :)
20.augusts 2014, 09:44 | links
 
Patiesībā tā dīvaini sanāk. Itkā copes lietu, samu nodaļa, kur itkā vajadzētu šo lietu savstarpēji apspriest, padalīties pieredzē un tā bet runā par visu ko, tikai ne par samiem un to ķeršanas metodēm.
veliks, 19.augusts 2014, 23:42


Labrīt...
Vai tad neesi pamanījis, ka šajā forumā tā ir ikdiena - kādā tēmā sāk runāt par makšķerēšanas noteikumu maiņu, organizācijām u.tml., tad uzreiz aiziet baisā diskusija, kurā ko saprast ir samērā bezcerīgi un vajag stipri daudz laika.
Vienkāršāk sakot, pagaidi, līdz viss norimsies un atkal būs par samiem :)
20.augusts 2014, 09:40 | links
 
Jautājuma iztirzājumu pārslēgt uz privātiem apvainojumiem ;) ? OK, delfi līmenis.
20.augusts 2014, 09:11 | citēt | links

Delfu līmeņa komentētāj,tu to par sevi?
20.augusts 2014, 09:36 | links
 
Daudzi šeit izlasa pēdējos 2-3 komentārus un formē viedokli. Paviršu, virspusēju un nepārdomātu. Jaunība vai vecuma marasms vai naids vai utt - katram savs iemesls.

Jautājuma iztirzājumu pārslēgt uz privātiem apvainojumiem ;) ? OK, delfi līmenis.

Prasīt, lai publiskā forumā dalītos ar knifiem pie kuriem ir gadiem strādāts? OK ;) Jocīgie sapnīši :) prasi mammai!

Savus knifus neslēpju saviem draugiem un cilvēkiem, par kuru spēju atlaist lielu samu man nav šaubu. Kodeksnieku ēdot, par kvokošanas niansēm pie ūdens vienu copmani izglītojām. Čalis jau 4 gadus graužas cauri, pie 24nieka jau ticis, varbūt tagad ies labāk.

Vairums no šejieniešiem "dzīvajā" ir normāli veči, tik netā tādi nesaprotami paliek... palasiet vairāk kā CL, palasiet krievijas forumus, informācijas ir tik daudz...

Ne asakas, biedri makšķernieki!
20.augusts 2014, 09:11 | links
 
Muscy, šis ir galēji nepamatots pārmetums.
Pirmkārt tāpēc, ka noteikumos ir ļoti daudz normu, pēc kurām neviens nav sodīts. Kā usis pavaicāja, vai ir kāds sods par cemmeri.
Otrkārt tāpēc, ka uz kontroles uzlabošanu tiek strādāts. Jums šķiet, ka ir kaut kādas štelles, kas tiek slēptas, bet nesaprotat elementāru lietu - cik ilgi jau MN izskatīšana ir vienkārši iebuksējusies, un pat minētais 2015. gads nenozīmē to, ka jauni noteikumi nākamgad taps, kaut izstiepies.

Velik, tāpēc pēdējā gada laikā ir radušies daudz jaunu interneta resursu, kur loks ir šaurāks un cilvēki runā atklātāk. CL vietā es veidotu papildu slēgto sadaļu iespējas čaļiem reģionos.
20.augusts 2014, 08:24 | links
 
Patiesībā tā dīvaini sanāk. Itkā copes lietu, samu nodaļa, kur itkā vajadzētu šo lietu savstarpēji apspriest, padalīties pieredzē un tā bet runā par visu ko, tikai ne par samiem un to ķeršanas metodēm. Varētu padomāt, ka sams ir vienīgā zivs pār kuru ir savilkušies ,,melnie mākoņi".
Cik tad patiesība tā sezona ir gara, kad samu sanāk pacopēt. Un cik tad šajā laikā vispār atrodas brīvais laiks to izdarīt. Un ja tad vēl jāklausās visādi debesu brīnumi gan par samiem, gan copes veidiem, aizliegumiem un likumdošanām, tad varbūt zivju ,,mīļiem" vienkāršāk ir klapēt ciet to bodīti pa visam. Ja jau samu cope ir praktiski noslepenota no pašiem copmaņiem tā, ka nevienam tolkam nav ko pateikt, ko tad mēs te māžojamies. Ķeram ko mākam un varam nokert, un par to nevienam vairs ne pušplēsta vārda. Tad visiem viss būs kārtībā.
19.augusts 2014, 23:42 | links
 
Lūk , pareizs Tonim piegājiens. Ja par veiksmi nesošām samu ķeršanas tehnikām šeit nedrīkst, par vietām vēl jo vairāk, likumdošanas iniciatīvas ir tik slepenas, ka trīs gadus iepriekš noslepenotas un tādas arī paliks nākošos trīs, atliek runāt par līdaķiem :)
19.augusts 2014, 22:58 | links
 
Gribēju brīvdienās sievas māti uz samiem aizvest,bet kad uzināja, ka virs 20kg vaļā jālaiž,šamai zuda motivācija,pie Ziga uz Babīti atkal braukšot,tur Lielās esot iegājušas...:)
19.augusts 2014, 22:36 | links
 
tēpec, ka tādā veida tiks radīta nekontrolējama norma un reāli nekas nemainīsies, kamer VSOP varēs mierīgak pa naktīm gulēt...
cilvēks runā par to, ko pats īsti nesaprot, jo nevienu sodīt tāpat nevarēs... labak būtu domājuši, kā ar cemmerātājiem tikt galā! es pats personīgi piesakos palīdzēt, bet dvj izstrādājiet mehānismu, kā reāli var sodīt cilveku. Jo vienīgais, ko esmu dzirdējis no dažāda ranga darboņiem, ka ja lieta aiziet līdz tiesai, tad pļurkts vien tur sanāk, jo nav reāli izveidot pierādījuma bāzi...

Meisters, 19.augusts 2014, 21:46


tiesi taa - ar augstu paceltu galvu kads vares sev pie krutim spraust ordeni ka esmu izstradajis mehanisku ka aizsargat samus vai kadu citu zivju sugu (kas darbosies tikai uz papira) un telot no sevis baigo varoni!!!
bet ko lidz aiziet runa par normu ieverosanas kontroli ta ir 100 un 1 atruna !!!!
19.augusts 2014, 22:04 | links
 
tēpec, ka tādā veida tiks radīta nekontrolējama norma un reāli nekas nemainīsies, kamer VSOP varēs mierīgak pa naktīm gulēt...
cilvēks runā par to, ko pats īsti nesaprot, jo nevienu sodīt tāpat nevarēs... labak būtu domājuši, kā ar cemmerātājiem tikt galā! es pats personīgi piesakos palīdzēt, bet dvj izstrādājiet mehānismu, kā reāli var sodīt cilveku. Jo vienīgais, ko esmu dzirdējis no dažāda ranga darboņiem, ka ja lieta aiziet līdz tiesai, tad pļurkts vien tur sanāk, jo nav reāli izveidot pierādījuma bāzi...
19.augusts 2014, 21:46 | links
 
lielāka cepšanās par to samu bedru aizsargāšanu nekā par pašiem samiem :D
berdri jau var nosaukt kā grib un darīt ar viņu ko grib bet vai tas palīdzēs samiem?

MuskyOscarz, 19.augusts 2014, 17:47

Liela daļa šeit koncentrējas uz vārdu "bedre", bet nelasa vārdu "rīki", tomēr šīs lietas jāskata kopā. Ja vēlamies izvairīties no plašiem aizliegumiem copei nārstošanans periodā, tad, iespējams, šis ir risinājums. 3-4 atļauti vienkāršas konstrukcijas rīki, kuri neder cemmerēšanai.

Šo vajadzetu skatīt kontekstā ar situāciju, kad kontrolējošās institūcijas prasa aprakstīt mānekļus, jo redz "makšķernieki" piesien pie auklas 2/0 trīsžuburus 3 gab, katram piesien pa vienam sarkanam diedziņam un "mušo" zivju koncentrācijas vietās. Gan no krasta, gan no laivām. Tad lūk - iespējams, atkārtoju - IESPĒJAMS, ka šis varētu būt risinājums, kurš der visiem godīgiem makšķerniekiem.

Nav vērts uzburt muļķīgus pareģojumus par iespējamām dīvainībām, jo tas ir tikai viens no risinājumiem. Ir vēl arī citi.

V.S.O.P., 19.augusts 2014, 18:00



kpc samu narsta vispar vajadzetu pieminet kaut kadus rikus kurus var un kurus nevar?!
ja ir ir narsts (samu, lidaku vai jebkuru citu zivju) turi savu riku bikses, pazobele vai da jebkur citur tikai ne udeni!!!!
19.augusts 2014, 21:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager